| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat chojnicki
TEMATY - Stary Rynek

Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa "Motoserce"

Prace archeologiczne

Świąteczny konwój Coca Coli

Turniej Miast Chojnice - Dzierżoniów 19.10.1986.

OBIEKTY - Stary Rynek
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
17
18
19
21
22
23
23

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Stary Rynek

Dawniej: Markt, Plac Bojowników PPR
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789101112następna
kakaa
 
Po 1908 roku już widzimy nowy obiekt Domu Mód Jączyński.
2016-11-04 21:24:27 (9 lat temu)
Podmiana.
2017-03-29 09:41:19 (9 lat temu)
Podmianka :-)
2016-11-12 21:15:29 (9 lat temu)
kakaa
 
do legion: Dzięki!
2016-11-12 22:11:53 (9 lat temu)
W dolnym prawym narożniku pocztówki widoczne "zaplecze" hotelu "Priebe" oraz tylną stronę kamienic położonych we wschodniej pierzei Starego Rynku
2016-12-08 12:51:27 (9 lat temu)
kakaa
 
Piękne ujęcie Starego Rynku i nieistniejącego kościoła ewangelickiego pw. Świętej Trójcy. Super.
2016-12-10 18:24:53 (9 lat temu)
kakaa
 
Widoczny gmach Szkoły Podstawowej nr 1 po przebudowie więc datowanie po 1909 roku.
2016-12-11 18:14:08 (9 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
No, wlaśnie..jak to w Polsce jest s choinka i prezentami? U nas rozdaje prezenty Ježíšek, tz dziecziatko Jezus. Jakoś nik niekombinuje jakiego transportu do tego uźywa. Wiem, źe u was w Polsce prezenty daje Mikolaj. Tutaj widze Mikolaja, renifery, sanky...troche mi to "zachodnim transportem"cuchnie..Ale moźe sie myle :-)
2016-12-19 00:06:05 (9 lat temu)
trz (tedesse)
 
+1 głosów:1
Widzę, że pilski zaprzęg ( ) w tym roku dotarł już na chojnicki Rynek !
2016-12-19 03:13:06 (9 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do vetinari: Na Pomorzu św. Mikołaj roznosi prezenty na św. Mikołaja (6 grudnia) i wkłada je nocą do butów dzieciaków, które wystawiły je na parapecie okna. Natomiast na Wigilię prezenty roznosi Gwiazdor i korzysta tu z zaprzęgu reniferów ciągnących sanie.
Różne "wersje" Świętego Mikołaja mamy też w Polsce - i choć pozycja sympatycznego świętego w czerwonym stroju i z charakterystyczną białą brodą jest raczej niepodważalna w całym kraju, w niektórych regionach kraju i dziś pamięta się czasem o takich postaciach, jak Gwiazdor, Dzieciątko, Aniołek, Gwiazdka.
Tu znajdziesz mapę pokazującą lokalne zróżnicowanie tej świątecznej tradycji.
2016-12-19 01:19:22 (9 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do legion: Dziekuje, u nas Mikolaj daje do butów albo raczej dzwoni pod drzwiami s aniolem i dziablem..ale 5.grudnia wieczorem. Wedluk starej tradicji, to w czechach sie dzień kończyl zachodem slońca, to moźna powiedzieć źe chodzi s prezentami 6.grudnia bardzo wcześnie rano :-)
2016-12-19 08:12:01 (9 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do trz (tedesse): Święty Mikołaj śmiga na tych saniach zaprzęgniętych w renifery, że hej !
2016-12-19 06:03:18 (9 lat temu)
legion
 
+12 głosów:12
W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Składam wszystkim Fotopolanom i ich rodzinom życzenia: zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów.
2016-12-21 10:44:33 (9 lat temu)
trz (tedesse)
 
+2 głosów:2
Dzięki za życzenia.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Tobie i wszystkim Fotopolanom:
-ciekawych kadrów - które wzbudzają zachwyt,
-ładnych widoków – które chętnie się wspomina,
-ostrych zdjęć - wtedy, kiedy tego chcesz,
-dobrego światła - jakiego tylko potrzebujesz,
-pełnych akumulatorów - nawet w zimowe dni,
oraz miłych chwil przy oglądaniu zdjęć
w gronie rodziny i przyjaciół.
Radosnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2017.
2016-12-25 13:40:02 (9 lat temu)
do legion: Šťastné a veselé... :-)
2016-12-22 21:52:59 (9 lat temu)
maj
 
+1 głosów:1
do legion: Dziękuję, również życzę zdrowych i wesołych Świąt !
2016-12-23 06:49:21 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do legion: Dziękujemy i również życzymy wiele zdrowia i radości na te Święta.
2016-12-23 09:31:57 (9 lat temu)
fralat
 
do legion: Tobie i Twoim bliskim życzę tego samego!
2016-12-23 19:04:51 (9 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do legion: Wesołych, Zdrowych, Radosnych Świąt, dla Twojej rodziny i Twoim najbliższym.
2016-12-23 19:48:45 (9 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do maj: Dzięki :)
2016-12-23 13:46:21 (9 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dziękuję i pozdrawiam :-)
2016-12-23 13:29:56 (9 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do fralat: Radosnych, spokojnych świąt pełnych ciepła i rodzinnej atmosfery, suto zastawionego stołu w Wigilię i Boże Narodzenie, pomyślności w życiu prywatnym, wytrwałości w dążenia do celów i dalszej owocnej współpracy w nadchodzącym roku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2016-12-24 10:35:55 (9 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Ja także ślę Ci w tym dniu życzenia: przy stole wigilijnym pysznego jedzenia, czasu spędzonego wśród ludzi wspaniałych, świąt pełnych miłości, wprost niezapomnianych,szczęśliwego Nowego Roku, Sylwestra udanego,no i na koniec – wszystkiego najlepszego!
2016-12-24 10:31:13 (9 lat temu)
Super, jeścze sa naturalne choinky na rynkach w Polsce, Brawo :-)
2017-01-27 10:17:39 (9 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do vetinari: Miasto ma oryginalny sposób na pozyskiwanie bożonarodzeniowej choinki na Rynku - choinkę co roku daruje miastu mieszkaniec, który chce pozbyć się choinki ze swojej posesji (powód - drzewko zasłania mu widok, korzenie rozsadzają fundamenty, wilgoć w budynku, itp). Mieszkaniec nie płaci żadnej kary za wycinkę i specjalne pozwolenia - w zamian miasto organizuje wycinkę i transport na Rynek. Inaczej mówiąc: "wilk syty i owca cała".
2017-01-27 12:48:39 (9 lat temu)
do legion: Teraz nowe przepisy już chyba weszły w życie i można ciąć na swojej posesji bezkarnie.
2017-01-27 14:34:30 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do YouPiter: Weszły, osoba prywatna na swoim terenie może dokonać wycinki bez zezwolenia.
2017-01-27 14:41:56 (9 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do YouPiter: Dobra dobra...juź wodze domowych majsterkowiczów jak scinaja pila elektriczna z Castoramy 10-15m drzewo na swojej posesji...Tak jak opisal Legion jest i u nas. Miasto zafunduje scinanie i odwoz drzewa, ty masz nareścze spokojne spanie, bo śwerky nie maja korzenie zagleboko...itd itp...Legion opisal dobrze-wilk sie naźere i ty masz nadal owce..:-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corekt :-)
2017-01-27 17:04:24 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Ścina się niekoniecznie samemu. Firmy trudniące się wycinką od nowego roku mają wielokrotnie więcej zamówień niż rok temu, przynajmniej w tut. okolicy. O czymś to świadczy.
2017-01-27 18:10:45 (9 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ja wiem, ale jeźeli maś moźliwoścz pozbecia sie drzewa na dzialce zadarmo...Świerk ma system korzeni raczej powierśchowy, tz masz potencionalny klopót s dachem, samochodem itd itp...
2017-01-27 18:39:08 (9 lat temu)
Jac64
 
Podmiana.
2017-05-03 12:57:35 (9 lat temu)
Napis (znak wodny) wyczyszczony :-)
2017-03-19 14:42:07 (9 lat temu)
kakaa
 
Bardzo dziękuję!
2017-03-19 15:56:01 (9 lat temu)
kakaa
 
Koledzy mam pytanie. Hotel przed wybuchem II WŚ nosił nazwę "Polonia", w okresie okupacji ... brak danych, po wojnie zostały zgliszcza. Jaka powinna być jego nazwa na FP? Do dnia dzisiejszego nieodbudowany,

Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2017-04-29 01:48:49 (9 lat temu)
Rafał C.
 
+1 głosów:1
do kakaa: Według mnie, ostatnia znana nazwa. Wcześniejsze w dawnych.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2017-04-29 06:15:38 (9 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do kakaa: Rafał ma rację. Winna być ostatnia znana nazwa hotelu czyli hotel "Polonia". To, że do tej pory obiekt widniał jako hotel "Priebe" wzięła się stąd, że wcześniej nie mieliśmy fotografii z polską nazwą hotelu. Aczkolwiek nazwa hotel "Priebe" funkcjonowała także przez pewien czas w okresie międzywojennym i w świadomości chojniczan obiekt ten bardziej kojarzy się z hotelem"Priebe" niż z hotelem "Polonia". Hotel "Polonia" kojarzony jest bardziej z hotelem przy dworcu .
Już zmieniłem nazwę obiektu na hotel "Polonia".
2017-04-29 07:04:35 (9 lat temu)
kakaa
 
do legion: Myślę, że tak będzie poprawnie. Byłbym skłonny wpisać obie nazwyz racji czasów okupacji kiedy funkcjonowała poprzednia nazwa Priebe.
2017-04-29 10:24:05 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
118 Dyskusji (ostatnia 9 lat temu)
Północno - zachodni narożnik Starego Rynku.
Północna pierzeja Starego Rynku.
1890
-
1900
1890
-
1900
1900
-
1902
1900
-
1905
1900
-
1905
1900
-
1910
1900
-
1914
1900
-
1914
1905
-
1910
1908
-
1910
Stary Rynek - obiekty i wydarzenia
5 6
23
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet