| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat chojnicki
TEMATY - Stary Rynek

Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa "Motoserce"

Prace archeologiczne

Świąteczny konwój Coca Coli

Turniej Miast Chojnice - Dzierżoniów 19.10.1986.

OBIEKTY - Stary Rynek
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
17
18
19
21
22
23
23

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Stary Rynek

Dawniej: Markt, Plac Bojowników PPR
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789101112następna
kakaa
 
Hotel co prawda wypalony ale szkielet ocalał, kamienice obok zrównane z ziemią jednak zostały odbudowane ... na hotel nie starczyło zapału, pieniędzy, pomysłu czy był inny ,,głębszy" powód? Do dnia dzisiejszego jest to niewypełniony element dawnego rynku, stoi tam teraz drewniane straszydło (gdzie tam drewniane z płyt MDF). Słyszałem opinię dlaczego nie postawią tam kopii budynku.... bo by zasłonił widok na bazylikę i kościół gimnazjalny. Jakoś dawniej nikomu to nie przeszkadzało... ale cóż o gustach się nie dyskutuje.
2015-03-26 15:26:57 (11 lat temu)
kakaa
 
Stropy były pewnie drewniane i przy ówczesnej technologii prościej było go wyburzyć.
2015-03-26 15:28:50 (11 lat temu)
...był pomysł odbudowy tego hotelu, ale z planów nic nie wyszło; ...też słyszałem, że budowa hotelu przysłoniłaby widok jaki rozciąga się z balkonu ratusza na kościoły (chora teoria !); ...ale za to pod dzisiejszym parkingiem na tyłach byłego hotelu zachowały się w bardzo dobrym stanie piwnice hotelowe, podobno chciano urządzić w nich stylową kawiarnię i winiarnię - narazie jest pomysł - wypada czekać na realizację;
2015-03-26 20:56:29 (11 lat temu)
Co do waszych opinii to są one do pewnego stopnia prawdziwe, koncepcja odbudowy Hotelu "Priebe" wracała jak bumerang w poczatkach lat 90 w zależnosci od opcji politycznych panujacych w Ratuszu, z niektórych to naprawde mażna było się uśmiać ( ulica Majkowskiego vel Majakowskiego". Poszło o zgode konserwatora i o pieniądze, teraz ten teren jest prywatny i nic nie powstanie wiekszego bo musieli by wejść archeolodzy,
2016-02-10 23:06:19 (10 lat temu)
kakaa
 
do legion: Darku podmiana na wyraźniejsze.
2015-06-12 09:07:57 (11 lat temu)
do kakaa: ...no problem ! :-)
2015-06-12 10:45:31 (11 lat temu)
Podziękowania dla Kol. Tadeusza za "wyczyszczenie" pocztówki z treści korespondencji, która wcześniej widniała na pocztówce. Teraz można odczytać nawet szyldy nad sklepowymi witrynami !
2015-12-03 16:30:56 (10 lat temu)
kakaa
 
+3 głosów:3
Strasznie to wygląda, najważniejsze że naszym dziadkom i rodzicom udało się podnieść miasto z takiej ruiny. Nie zawsze z idealnym skutkiem (Stalinowiec) ala jednak forma została zachowana.
2015-03-26 15:07:31 (11 lat temu)
do kakaa: ...wschodnia pierzeja Starego Rynku wyglądała makabrycznie - aż dziw, że udało się to dźwignąć z ruin;
2015-03-29 14:04:49 (11 lat temu)
do kakaa: ...fajna ta seria zdjęć lotniczych; ...proponuję tylko jeszcze umieścić znaczniki obiektów - dla osób nie zorientowanych w topografii miasta będzie to bardzo pomocne;
2015-04-18 15:30:00 (11 lat temu)
...możesz śmiało dopisać także do Poczty Polskiej;
2015-05-28 12:11:29 (11 lat temu)
do kakaa: ...przez nieuwagę zapisała Ci się data zrobienia fotki taka sama jak data jej dodania; :-) ...myślę,że to coś w okolicach 1908 -1910 (widać już nową kamienicę Domu Mód Józefa Jączyńskiego przy Kościuszki 21 i istniejący jeszcze Dom Towarowy Sally Bluhm przy Kościuszki 1);
2015-06-22 08:13:07 (11 lat temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
Kolorowe elewacje jednak dodają życia kamienicom. Ta narożna, a szczególnie to, co powyżej gzymsu, jakoś nie pasuje do całości. Wygląda jak parterowy domek jednorodzinny zbudowany na dachu. :)
2015-11-19 19:42:53 (10 lat temu)
legion
 
+2 głosów:2
do paulus60: Ta część powyżej gzymsu została dobudowana już po II wojnie światowej. Na zdjęciu porównawczym z 1945 roku widać, że ta część kamienicy z ostatnim piętrem jest całkowicie zniszczona. Odbudowali ją na "chybcika" i tak już pozostało. Zresztą cała wschodnia pierzeja Starego Rynku po zakończeniu działań wojennych w 1945 roku nie istniała - widoczne "kolorowe" kamienice też odbudowano zmieniając ich wygląd.
2015-11-19 20:01:39 (10 lat temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do legion: Dziękuję, domyślam się, że właśnie tak było. :)
2015-11-19 20:10:50 (10 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do paulus60: A tak dla pełnego obrazu - przed II wojną światową tak wyglądała ta kamienica (kamienica z Drogerią)
2015-11-19 20:14:07 (10 lat temu)
do kakaa: Ciekawa pocztówka ze względu na kopułę wieży Świętej Trójcy - w kopule wieży jest tylko jedno "piętro", na innych fotkach tego obiektu zwieńczenie wieży jest podwójne (jakby dwa "piętra" w kopule).
2015-12-02 22:47:29 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+4 głosów:4
Krewni naszego Gołębia :) I w końcu normalna choinka.
2015-12-25 22:09:23 (10 lat temu)
legion
 
+4 głosów:4
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, pomyślnego Nowego Roku, a także wielu miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie dla wszystkich Fotopolan życzą Chojnice.
2015-12-25 22:09:41 (10 lat temu)
Columba livia
 
+4 głosów:4
do ZPKSoft: Od dwóch tygodni próbuję ich namówić na robienie zdjęć i założenie kona na stronie ale ciężko ich do tego przekonać.
2015-12-26 12:14:06 (10 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do legion: Šťastné a veselé Vánoce od Franty z Těšína :-)
2015-12-26 12:05:28 (10 lat temu)
legion
 
+2 głosów:2
do Columba livia: Porobiły by nam fotki z takich miejsc, że wszyscy by zazdrościli, taki "fotograf" wcisnąłby się w każdy zakamarek :-)
2015-12-26 12:28:37 (10 lat temu)
do Columba livia: Prubowaleś ich przekonacz suchym chlebem??Albo ryźem???
2015-12-26 16:36:28 (10 lat temu)
Columba livia
 
+2 głosów:2
do vetinari: Póki co tylko donośnym gruchaniem ;)
2015-12-26 16:53:42 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
118 Dyskusji (ostatnia 10 lat temu)
Północno - zachodni narożnik Starego Rynku.
Północna pierzeja Starego Rynku.
1890
-
1900
1890
-
1900
1900
-
1902
1900
-
1905
1900
-
1905
1900
-
1910
1900
-
1914
1900
-
1914
1905
-
1910
1908
-
1910
Stary Rynek - obiekty i wydarzenia
5 6
23
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet