| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Aleja Najświętszej Maryi Panny
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
12b
13
14
15
16
17
17
18
19
20
21
22
22
23
24
25
26
26
27
28
Więcej (54)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Aleja Najświętszej Maryi Panny

Dawniej: Najświętszej Marii Panny
Plac Biegańskiego w Częstochowie – jeden z placów w Śródmieściu Częstochowy, leżący na drodze pątniczej na Jasną Górę, dzielący Aleję Najświętszej Maryi Panny na tzw. „drugą aleję” - na wschód od placu, i „trzecią aleję” - na zachód od niego.
Historia
W południowej części placu w latach 1828–1836 według projektu Franciszka Reinsteina wzniesiono ratusz wraz z odwachem i nieistniejącym już aresztem. Wybudowano go w połowie drogi między Starą a Nową Częstochową. W 1908 przebudowany. Późnoklasycystyczny, piętrowy z okrągłą dwukondygnacyjną wieżą. Był siedzibą władz miasta do lat 60. XX w., obecnie – wraz z odwachem – należy do Muzeum Częstochowskiego.

W latach 1892–1926 na tyłach ratusza mieściła się elektrownia.

Przed
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...212223242526272829następna
PEŻ
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2012-06-27 22:26:16 (14 lat temu)
Kavikvs
 
Interesujące.
2010-04-23 21:33:09 (16 lat temu)
PEŻ
 
Nie jestem pewien, ale czy na murach nie widać napisu "Rok Święty, a w środku 1974 ?
2012-06-17 20:05:34 (14 lat temu)
pawulon
 
do PEŻ: Dobrze widzisz ;)
2012-06-17 23:40:30 (14 lat temu)
PEŻ
 
Co prawda musiałem założyć okulary :-)
2012-06-17 23:44:31 (14 lat temu)
esski
 
Zdjęcie wcześniejsze jak produkcja tej widokówki, w roku 1982 na wieży wisiało już białe 600,
2012-06-17 23:48:52 (14 lat temu)
Warto dołączyć do obiektu.
2012-03-06 15:27:23 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
Na zewnątrz szklane paciorki. Wewnątrz odpusty.
2012-03-03 16:44:44 (14 lat temu)
czesil
 
Jezus Maria!
2012-03-06 15:17:33 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do czesil: Gdzie? Ja tylko papieża widzę ;))
2012-03-06 15:20:39 (14 lat temu)
czesil
 
+2 głosów:2
Rozumie przyjdź ku mnie :-)
2012-03-06 15:29:45 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do czesil: Przyjdzie, przyjdzie, tylko trochę cierpliwości ;))
2012-03-06 15:49:14 (14 lat temu)
YouPiter
 
+1 głosów:3
Obuwie, choć równie historyczne co całokształt, można było wykadrować, nic by fotka przecież na tym nie ucierpiała.
2012-03-08 13:11:15 (14 lat temu)
Emel
 
+2 głosów:2
do YouPiter: Zdecydowanie straciłaby na dramatyzmie.
2012-03-08 13:15:49 (14 lat temu)
x xx
 
+2 głosów:2
zeby zdążyć prze północą :)
2012-03-08 21:27:24 (14 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+6 głosów:6
do x xx: Dziś powinnaś być królową,
wypoczywać cały dzień.
Komplementów słuchać dużo,
wszystko na skinienie mieć.
Nawet, kiedy spojrzysz w niebo
i wypowiesz tę chce mieć
dzisiaj będziesz miała wszystko,
bo to jest Twój dzień.

ZYCZY EUGEN
2012-03-08 21:47:43 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Eugeniusz S.: Fajnie jest mieć poetę w swoim gronie :) Podziękowania .
2012-03-08 22:20:38 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+4 głosów:4
Miło, że o nas pamiętaliście, koledzy.
2012-03-09 09:39:10 (14 lat temu)
x xx
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: my śnimy o Was po nocach , przez sen wymawiamy Wasze imiona , a nasze żony szczerze Was nie lubią:)
2012-03-09 09:44:09 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do x xx: Nie chcemy być źródłem małżeńskich nieporozumień a żony zapraszamy do współpracy.
2012-03-09 10:29:58 (14 lat temu)
x xx
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: żeby dać plus musiał bym dać minus :(( , po co drzewo do lasu wozić , mam nadzieję że Waszych chłopów Tu nie ma :((
2012-03-09 10:36:36 (14 lat temu)
† Festung
 
+5 głosów:5
No, no Zygi.
2012-03-11 01:02:03 (14 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do † Festung: Ma chłop gust ;)
2012-03-11 01:03:34 (14 lat temu)
s_mile
 
+2 głosów:2
Dół również.
2012-03-11 09:40:10 (14 lat temu)
x xx
 
+2 głosów:2
do † Festung: Kiedyś na antenie Trójki była audycja Wiktora Legowicza "Klub Trójki" , temat dotyczył fotografii , zaproszonym gościem był fotografik Stefan Figlarowicz , moja rozmowa (telefoniczna) zdominowała audycję a problem dotyczył prawa do wizerunku , uważałem że nie można bezkarnie fotografować ludzi , regulacji prawnych na ten czas nie było, teraz wiadomo można wszysto , nie wszystko można publikować , mam zdjęcia których wolę nie tykać by ktoś pretekstu nie miał by mnie z torbami puścić. W takich miejscach jak Jasna Góra trudno wyczekać właściwy moment zbyt duża ilość turystów , Zakonnica na jednym z zamieszczonych tu zdjęć zakrywa twarz , a ta kobieta na schodach wygląda dobrze , jak znajdę czas to poszukam kadru z tymi schodami może w wersji dla pań.
2012-03-12 11:20:16 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Zygmuncie, przypisuj proszę do założonych już obiektów. Ręce już bolą od tego dopisywania.
2012-03-09 21:04:14 (14 lat temu)
x xx
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: mam ok. 30000 zdjęć zeskanowanych , daję STOP, przepraszam :)
2012-03-09 21:06:32 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do x xx: Nie przepraszaj, musisz się wprawić w przypisywaniu. Rób wolniej ale dokładniej ;))
2012-03-09 21:32:00 (14 lat temu)
x xx
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dla mnie Wawel to Wawel , jest parę zdjęć które chciałem dobrze przypisać ale lokalizacji nie znalazłem i odpuściłem. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)
2012-03-09 21:36:11 (14 lat temu)
do x xx: No tak, Wawel to nazwa potoczna obiektu, od wzgórza, na którym wzniesiono poszukiwany przez nas obiekt, a zwany Zamkiem Królewskim. Każdy z przyzwyczajenia będzie szukał Wawelu. Nawet dopisanie tego wyrazu przed właściwą nazwą nie spowodowało, że pokazuje się w wyszukiwarce wyżej niż na szarm końcu. Macie jakiś pomysł, by ułatwić szukanie Wawelu?
2012-03-09 21:42:47 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do x xx: Wszystko byłoby dobrze, ale ja nie nadążam z poprawkami. A mam jeszcze tyle swoich fotek...
Faktycznie Wawel jest strasznie zagmatwany, dziś tez przez długi czas szukałam potrzebnych obiektów. Najszybciej znajduj z mapki na dole pod fotkami , na której są znaczniki obiektów. Klikając w nie otworzysz obiekt.
2012-03-09 21:45:03 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do Danuta B.: Pomysłu nie mam, ale straciłam dziś kupę czasu na znalezienie obiektów. Wydaje mi się, że troche tam brak ładu i składu. Czy ktoś się podejmie przejrzenia i korekty ?
2012-03-09 21:48:39 (14 lat temu)
x xx
 
do ZPKSoft: No tak , łatwe dla mnie nie łatwe ale i za to dziękuję:)
2012-03-09 21:51:15 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Np. Kaplica Zygmuntowska jest podobiektem wnętrz katedralnych mimo że, najczęściej ogląda się ją z zewnątrz. Powinna więc być podobiektem katedry a nie jej wnętrz.
2012-03-09 21:51:58 (14 lat temu)
Lucas
 
do x xx: Chętnie zobaczę Twoje zdjęcia, a zwłaszcza archiwalne. Znam Wawel całkiem dobrze, więc służę pomocą w identyfikowaniu miejsc :)
2012-03-09 21:52:48 (14 lat temu)
x xx
 
do Lucas: wtedy wawel był ogrodzony płtem widać to na jednym zdjęcu , są pojedyncze obiekt tak jak ten jak twierdzi manik Kościuszko na koniu , dziedziniec , Kaplica Zygmuntowska , to jest rok 1978 nie wszystko chcę tu dać , zobaczymy , na razie podciągnijcie do góry to zdjęcie ze Studenckiej bo jestem na tabletkach na nerwy które popijam nerwosolem żeby tu nie podpaść tutejszej żandarmerii . Pozdrawiam bardzo serdecznie.
2012-03-09 21:59:55 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do x xx: Ty się denerwujesz niepotrzebnie, zaczną sie trząść ręce i będziesz wystukiwał na klawiaturze litery nie te co trzeba :)
2012-03-09 22:10:36 (14 lat temu)
x xx
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: przecież już wystukuję , mam bezprewodową klawiatu ,alt mi zjada litery , idę spać ,dobranoc
2012-03-09 22:19:57 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do x xx: Dobranoc, niech Ci się przyśnią same 6 za zdjęcia.
2012-03-09 22:32:13 (14 lat temu)
Można by dopisać, że zdjęcie przedstawia wejście na wały od strony Wieczernika.
2012-06-29 08:08:47 (13 lat temu)
Na wprost elektrociepłownia, po prawej katedra.
2012-05-23 13:55:34 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
288 Dyskusji (ostatnia 13 lat temu)
Zakończenie pielgrzymki - grupy pielgrzymów przechodzące przez miasto i zbliżają się do Jasnej Góry.
Zbliżenie na Aleję Najświętszej Maryi Panny.
1890-1900
1890
-
1915
1890
-
1915
1905-1915
1900
-
1915
1
1905-1915
1900
-
1920
1900
-
1920
1907
-
1914
1907
-
1914
1909
-
1915
1910-1916
1
1910-1915
1
1912-1914
1909
-
1916
1910
-
1916
Aleja Najświętszej Maryi Panny - obiekty i wydarzenia
6 7
42
81 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet