| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Aleja Najświętszej Maryi Panny
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
12b
13
14
15
16
17
17
18
19
20
21
22
22
23
24
25
26
26
27
28
Więcej (54)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Aleja Najświętszej Maryi Panny

Dawniej: Najświętszej Marii Panny
Plac Biegańskiego w Częstochowie – jeden z placów w Śródmieściu Częstochowy, leżący na drodze pątniczej na Jasną Górę, dzielący Aleję Najświętszej Maryi Panny na tzw. „drugą aleję” - na wschód od placu, i „trzecią aleję” - na zachód od niego.
Historia
W południowej części placu w latach 1828–1836 według projektu Franciszka Reinsteina wzniesiono ratusz wraz z odwachem i nieistniejącym już aresztem. Wybudowano go w połowie drogi między Starą a Nową Częstochową. W 1908 przebudowany. Późnoklasycystyczny, piętrowy z okrągłą dwukondygnacyjną wieżą. Był siedzibą władz miasta do lat 60. XX w., obecnie – wraz z odwachem – należy do Muzeum Częstochowskiego.

W latach 1892–1926 na tyłach ratusza mieściła się elektrownia.

Przed
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...212223242526272829
mar
 
2009-07-20 15:05:01 (16 lat temu)
pawulon
 
To może być budynek obecnej dyskoteki IGUANA CLUB przy ul. Gajcego 2
2009-07-20 16:13:35 (16 lat temu)
Nieistniejący budynek rotundy mieszczącego panoramę "Golgota". Pod tą nazwą był znany w mieście. Golgota jako ruina stała jeszcze po wojnie. Stał w III Alei niedaleko skrzyżowania z ul. Pułaskiego.
2009-07-23 03:23:36 (16 lat temu)
mar
 
do Wiesław: Dziękuję:))
2009-07-23 09:25:42 (16 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
Podmieniłem na wyraźnie lepsze i też aukcyjne a konkretnie z licytacji mini-przewodnika po Częstochowie w opracowaniu T. Łazarskiego, z poł. lat 30-tych nakładem Ministerstwa Komunikacji.
2012-01-20 20:41:44 (14 lat temu)
To dawny klasztor mariawitek. Obecnie kościół rektoralny Najświętszego Imienia Maryi. Stoi w III Aleji pod numerem 56, ale nie wiem jak to dobrze dopisać, coś jest pogmatwane z tymi alejami w Częstochowie.
2011-03-20 14:51:43 (15 lat temu)
Czy nie warto zgłosić nowy obiekt w Alejach NMP ?
2011-08-23 18:56:27 (14 lat temu)
Dzięki za szybkość reakcji.
2011-08-23 19:09:35 (14 lat temu)
mar
 
do Mariusz Brzeziński: Tak będzie dobrze?
2011-08-23 19:11:12 (14 lat temu)
Co to po lewe? Wieża ćwiczeń dla strażaków?
2011-02-13 20:12:10 (15 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Obiekty wystawy rolniczej z lat 50 przy Aleji NMP i to też
2011-03-20 15:04:43 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
EXIF pokazuje inną datę.
2011-08-17 18:17:54 (14 lat temu)
Petroniusz
 
+1 głosów:1
Ciekawe, czy Benedykt wiedział, ile jest pod nim metrów "powietrza". ;)
2011-08-20 22:38:58 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
Czy aby na pewno?
2011-09-08 10:07:27 (14 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
Nie każdy pan w generalskim mundurze to Sikorski!
2011-09-08 10:39:44 (14 lat temu)
do Kavikvs: Według opisu zdjęcia i tego co widzę na fotografii, to tak.
2011-09-08 12:21:45 (14 lat temu)
WW
 
do Cristoforo: Nie dostrzegam podobieństwa. Warto przypomnieć, że za sanacji Sikorski był odsunięty od stanowisk i władzy.
2011-09-08 12:26:47 (14 lat temu)
do WW: Gdyby sprawował jakiś urząd, wkoło byłby niezły tłumek. A tu mamy wizytę generała, który Prezesem Rady Ministrów przestał być ok. 10 lat temu, więc nie budzi już takiej ciekawości jak aktualny. Mimo to jak to bywa w przypadkach takich wizyt, znajdą się zawsze jacyś oficjele i policja - wszyscy widoczni na zdjęciu. Co do podobieństwa to jest ewidentnie Sikorski.
2011-09-08 12:43:49 (14 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
Dobry pomysł . Można i w taki sposób upamiętnić swój pobyt na jasnej Górze
2012-01-25 22:29:36 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:3
Adam przesadzasz. To jest dekiel studzienki kanalizacyjnej, a takich na stronce jest już kilka. Co z tego że napis jest jaki jest, gdyby było napisane "dupa" to też warto by to upamiętnić. Jak by nie było jest to element infrastruktury technicznej, czyli jak najbardziej jego miejsce jest na fotopolsce.
2012-01-25 23:04:33 (14 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
do pawulon: Pawulon, nie wkurzaj mnie. Z gustami się nie dyskutuje. Dla mnie takie przejawy religijności są wybitnie niestrawne. Ocena zjawiska (nie zdjęcia) jest moim dobrym prawem. Z niego właśnie skorzystałem.
2012-01-25 23:57:17 (14 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do † Festung: Minus nie jest ode mnie, taki małostkowy nie jestem.
2012-01-26 00:00:43 (14 lat temu)
pawulon
 
do † Festung: Ale tu nie o gusta chodzi, tylko o dokumentację. Jako dokument to zdjęcie samo się broni, niezależnie od tego co na tym deklu jest napisane. Takie jest moje zdanie i nikt mnie nie przekona że jest inaczej. Argument że zdjęcie "nadaje się tylko na stronę parafii" jest tu zdecydowanie nie na miejscu.
2012-01-26 00:08:19 (14 lat temu)
Lucas
 
+2 głosów:3
do † Festung: Trudno się spodziewać innego napisu w takim miejscu jak Jasna Góra. Nie znaczy to że pomysł mi się podoba, po prostu rzecz była na tyle ciekawa, że zrobiłem zdjęcie.
2012-01-26 00:10:01 (14 lat temu)
† Festung
 
+3 głosów:3
do pawulon: Masz rację, Nie dojrzałem, że to dekiel hydrauliczny (pewnie ze Stąporka lub Końskich), myślałem, że to jakiś jasnogórski gadżet. OK, wycofuję swoją ocenę i komentarz, choć pozostaję niezmienny w ocenie tego rodzaju pobożności, dla mnie dyskusyjnej, takiej jakiejś islamskiej.
2012-01-26 00:17:08 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:2
do Lucas: I słusznie, o to właśnie chodzi na FP.
2012-01-26 00:15:57 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do † Festung: No, i nie nerwujsia sie tawariszcz ;)
2012-01-26 00:21:16 (14 lat temu)
pawel
 
+4 głosów:4
do † Festung: Piszemy ze Stąporkowa (taka nazwa miasta). Ten jest podpisany Bielsko-Biała. A ja tam lubię takie włazy. Zbieram fotografie tego typu. I nic na to nie poradzę, że takiego "bzika" mam. Wypada jeszcze dopisać: "amen".
2012-01-26 08:13:42 (14 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
do pawulon: Rosyjskim władam biegle (nie ukrywam), jakby Ci tu Pawulonie odpowiedzieć ? Idi Stjopa spatć. Kak i ja idu:)
2012-01-26 00:30:30 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
288 Dyskusji (ostatnia 14 lat temu)
Zakończenie pielgrzymki - grupy pielgrzymów przechodzące przez miasto i zbliżają się do Jasnej Góry.
Zbliżenie na Aleję Najświętszej Maryi Panny.
1890-1900
1890
-
1915
1890
-
1915
1905-1915
1900
-
1915
1
1905-1915
1900
-
1920
1900
-
1920
1907
-
1914
1907
-
1914
1909
-
1915
1910-1916
1
1910-1915
1
1912-1914
1909
-
1916
1910
-
1916
Aleja Najświętszej Maryi Panny - obiekty i wydarzenia
6 7
42
81 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet