| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - ul. Ozimska
Więcej (123)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Ozimska 19
24
m
Opole
Kamienna 1
26
m
Opole
Studzienna 8
59
m
Opole
Ozimska 21
63
m
Opole
Reymonta 4 - Kamienna 2
64
m
Opole

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ozimska 17b

Obiekt obecnie nie istnieje
Dawniej: Malapanerstrasse 17a
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Fantastyczne. Szkoda wyburzonych kamienic.
2015-08-02 17:06:10 (10 lat temu)
foxi
 
Pani Krystyna P. z Opola pisze tak: Wcześniej to był sklep spożywczy, potem bistro i bar golonkowy.
2015-08-03 08:11:18 (10 lat temu)
To ja
 
Sklep pani Lepuckiej był w tej uliczce na wprost po prawej stronie poniżej poziomu ulicy schodziło się w dół po schodkach
2015-08-03 21:43:07 (10 lat temu)
To ja
 
Lokal w ,którym był "Bar Golonkowy " wcześniej należał do MHD Opole potem "Społem".Może był tam ten skrót "MHD" nazwy niestety nie mogłam sobie przypomnieć.Po barze był jeszcze lokal o nazwie "Czarny Kot" , stali bywalcy wpadali tam na niezbyt wyszukane potrawy typu "lorneta i galareta" co przekłada się na dwie setki wódki i zagrychę .
2015-08-04 15:25:56 (10 lat temu)
To ja
 
Do Desperado.Sklep p. Lepuckiej był w piwnicy na tej uliczce na wprost po prawej stronie za kamienicą z Galanterią na rogu w następnym budyneczku istniał tam gdzieś do roku 1965/67, a na Reymonta był sklep w piwnicy (majaczy mi się ,że było tam coś w rodzaju drogerii i jakieś guziki, koraliki)dopiero póżniej p.Lepucka przeniosła się na Reymonta
2015-08-10 22:20:18 (10 lat temu)
To ja
 
Tak masz rację obydwa był w piwnicach
2015-08-11 00:05:00 (10 lat temu)
Gandalf
 
Super zdjęcie z czasów mojej młodości. Zauważyłem jednak, że w znacznikach i nazwach obiektów są niewłaściwe numery. Kamienica po lewej, istniejąca dziś w mocno okrojonym kształcie ma oznaczenie 17a-17b a jak sięgam pamięcią miała i ma nadal numer 17a. Kamienica po prawej, nieistniejąca już, miała numer 17b a oznaczona jest jako 17a.
2015-08-28 15:55:21 (10 lat temu)
foxi
 
do Desperado: Wyburzono te po prawej aż do skrzyżowania z Reymonta.
2015-08-02 18:08:24 (10 lat temu)
foxi
 
do foxi: widoczne jeszcze parę lat wcześniej na
2015-08-02 18:15:41 (10 lat temu)
do foxi: Wiem :) Pamiętam jak wyburzano. To wtedy zlikwidowano sklep pani Lepuckiej w
którym przez lata zaopatrywaliśmy się w pocztówki grające :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodane
2015-08-03 11:54:22 (10 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
do Desperado: Pod jakim adresem był ten sklep z grającymi pocztówkami ?
2015-08-03 18:04:55 (10 lat temu)
do foxi: To była Reymonta w górę, w kierunku Placu Kopernika. Sklep znajdował się w piwnicy. Jeszcze na początku lat 90 funkcjonował na Małym Rynku w narożnej kamienicy z ulicą Staromiejską.
2015-08-10 13:25:06 (10 lat temu)
do To ja: Sklep Lepuckiej był przy Reymonta :)
2015-08-10 13:26:09 (10 lat temu)
do To ja: Ale ten na Reymonta też był w piwnicy. Przynajmniej ja tak go pamiętam z czasów kiedy latałem po pocztówki z The Beatles.
2015-08-10 23:58:42 (10 lat temu)
do To ja: Tu jest zdjęcie tej kamienicy w której znajdował się sklep.
2015-08-14 17:25:06 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 10 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet