| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - ul. Ozimska
Więcej (123)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Kino "Kraków"
147
m
Opole
Kiosk klubowy
188
m
Opole
Katowicka 79a
202
m
Opole
Ogród Jordanowski
209
m
Opole
Obóz Służby Pracy Rzeszy nr 7/120
212
m
Opole

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Remiza straży pożarnej

Obiekt obecnie nie istnieje
Komenda Wojewódzka Straży Pożarnych przy Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Opolu powołana została 1 lipca 1950 r., tj. z dniem utworzenia województwa opol...
dodano: 2021-06-05, autor: Desperado
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Dodałem obiekt "Remiza straży pożarnej" - jeden z jej budynków jej widoczny po lewej. Nie mam tylko pewności, czy te budynki na pewno były remizą strażacką - tylko tak słyszałem.
2014-04-07 14:36:30 (12 lat temu)
do krzysztal: Co nieco znalazłem: "Siedziba wojewódzka „Solidarności Wiejskiej” mieściła się w Opolu, początkowo przy ul. Ozimskiej 53, od grudnia 1980 przy ul. Reymonta 16 – przy MKZ NSZZ „Solidarność”." ( )
2014-04-07 14:42:52 (12 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do krzysztal: Tak to jeden z budynków straży pożarnej. W jego parterze stacjonowały wozy ogniowe. Tu znajdziesz inne zdjęcie tego budynku
2014-04-07 15:02:35 (12 lat temu)
do krzysztal: Od 2005 roku jest tam zresztą pomnik "Solidarności" ( ) oraz jej skwer ( )
2014-04-07 15:02:13 (12 lat temu)
Gandalf
 
Jakość skanu fatalna, ale zdjęcie w monografii miało wymiar 5,5 x 4 cm. Czy jest sens robić kolejne skany takich zdjęć ?
2015-10-26 23:48:46 (10 lat temu)
do Gandalf: Jak najbardziej jest! Ujęć sprzed pół wieku już się nie powtórzy. Powyższe jest jeszcze cenniejsze bo widoczny na nim obiekt już nie istnieje.
2015-10-27 00:06:53 (10 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Gandalf: Oczywiście, że tak. Tym bardziej, że są obiekty których zdjęcia są praktycznie nie do obejrzenia, tak ich niewiele. Ja od lat poszukuję zdjęć muszli koncertowej na Placu Wolności i tej koło ZOO. Bez szans.
2015-10-27 09:16:05 (10 lat temu)
A w remizie odbywały się seanse kinowe : "Zaczarowany ołówek", "Reksio", "Bolek i Lolek" - a wszystko o tematyce pożarniczej :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2016-05-23 21:54:43 (10 lat temu)
Gandalf
 
To na pewno Opole ? Bo nie za bardzo mi to pasuje :-/
2021-06-05 13:31:47 (5 lat temu)
Na dzrwiach jednego wozu jest napisaen : Straż Pożarna Stara Schodnia. Na pozostałych Opole. Być może ten budynek po prawej to był parterowy wzdłuż muru ?
2021-06-05 13:44:51 (5 lat temu)
To ja
 
+1 głosów:1
Na pewno nie te lata ale o dziesięć lat wcześniej,w latach siedemdziesiątych już nie było tam straży.
2021-06-05 23:34:19 (5 lat temu)
do Gandalf: Nigdy nie widziałem remizy od podwórca ale kiedy napisałeś, to faktycznie nie może być Opole. Po prawej nie powinno być budynku a jest.
2021-06-05 13:40:32 (5 lat temu)
Gandalf
 
do Desperado: Też nie widziałem od podwórka. Mnie zastanawia ilość wozów bojowych oraz napisy na drzwiach. Chyba że jest to "spęd" wozów bojowych z całego województwa w celu naniesienia numerów taktycznych. A jak było podpisane zdjęcie ?
2021-06-05 13:47:58 (5 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Gandalf: Były dwa zdjęcie. Jedno (z defilady) jest na FP od lat, to było drugie. Podpis : "Prace przy sprzęcie w strażnicy przy ul. Ozimskiej".
2021-06-05 13:52:30 (5 lat temu)
Gandalf
 
do Desperado: Jeżeli opis zdjęcia jednoznacznie określa miejsce to nie o czym dyskutować :)
2021-06-05 18:32:15 (5 lat temu)
Jacek S
 
do Desperado: Moim zdaniem to nie jest główny budynek remizy, a budynek pomocniczy (warsztatowy), dokładnie ten na którym postawiony jest znacznik remizy na zdjęciu . Bywałem na tym podwórzu w latach 1978-80, ale bardziej zapadł mi w pamięci stojący tam wrak autobusu (prawdopodobnie poniemieckiego). Z siedziby Solidarności w opuszczonym budynku głównym przynosiliśmy "bibuły" naszym nauczycielkom z pobliskiej podstawówki. Chyba zapiszę się do ZBOWiD-u. :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczegółowienie
2021-06-05 18:47:10 (5 lat temu)
Gandalf
 
do Jacek S: Ale przecież nikt nie twierdzi, że to jest główny budynek remizy, była tylko wątpliwość z mojej strony czy to w ogóle jest Opole.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2021-06-05 18:51:12 (5 lat temu)
do To ja: I tutaj nie wiem co napisać ? :) I tak i nie. Przeprowadzka do nowej siedziby na Budowlanych miała miejsce 1 lipca 1975.
2021-06-06 11:14:25 (5 lat temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Desperado: Nie wiem jakim sprzętem w połowie lat 70-tych dysponowała straż, ale tutaj widać wozy oparte na Starze 21 i 25 produkowanych na początku lat 60-tych.
2021-06-06 11:43:51 (5 lat temu)
Gandalf
 
Desperado, zwracaj uwagę na przypisania do dzielnic, pliz ;-)
2021-06-07 13:31:07 (5 lat temu)
do Gandalf: Faktycznie rzadko zwracam na to uwagę. Poprawię się :)
2021-06-07 13:37:58 (5 lat temu)
W tym sklepie pracował mój kumpel. Mamuśku, jaki ja tu sprzęt UNITRY i DIORY kupowałem :) Potem sprzedałem a dzisiaj znowu kupuję. Tylko trzy razy drożej :)
2022-12-23 17:28:48 (3 lata temu)
OPPELN1945
 
+1 głosów:1
Ten sklep w 1981 albo 1982 przeniesiono do Rynku , w necie można znależć zdjęcia wnętrza tego sklepu gdy działał.
2022-12-24 12:18:17 (3 lata temu)
do OPPELN1945: A w które to miejsce w Rynku ?
2022-12-25 17:38:13 (3 lata temu)
foxi
 
do Desperado: Tam gdzie obecnie galeria w elewacji zachodniej nr 8-9 i 10 ;-) nr 10
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2022-12-27 08:14:33 (3 lata temu)
do Desperado: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2022-12-28 13:45:53 (3 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do foxi: No tak właśnie myślałem. Tylko, że to bzdura. W kamieniczce nr. 10 sklep Radio-Telewizja istniał już w latach 60. Ewentualnie mogli ten sklep z Rynku przenieść w miejsce remizy ale nie odwrotnie.
2022-12-27 09:45:50 (3 lata temu)
do foxi: Jakby kto miał wątpliwości :)
2022-12-27 09:47:29 (3 lata temu)
To ja
 
+1 głosów:1
do Desperado: Sklep w Rynku istniał jak piszesz od lat 60.Ten w budynku po remizie był nowo otwarty,a od Ozimskiej było wejście do zakładu instalacji anten.
2022-12-27 21:16:05 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Remiza straży pożarnej na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet