| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Granice państwowe

Granice 1939-1945

Granice II RP (1918-1939)

Granice PRL i III RP

OBIEKTY - Granice państwowe

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Granice państwowe

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...8788następna
Dana
 
2026-01-27 13:33:02 (5 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
2020-03-15 13:11:54 (6 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Dopisałam do granicy.
2026-01-18 21:46:54 (5 miesięcy temu)
kakaa
 
2026-02-12 19:57:52 (4 miesiące temu)
kakaa
 
2026-02-12 19:56:43 (4 miesiące temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
2025-12-24 14:16:19 (6 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Przydałoby się ujednolicić nazwę obiektu w Tkaczach i Twarożniku zgodnie z przyjętym formatem nazw przejść granicznych.
2025-12-24 15:04:52 (6 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Do Da signa: Przypisałem zdjęcie dodatkowo do granicy państwa.
Trochę dziwne to jest, że czeskie znaki stoją już po polskie stronie. Z Geoportalu wynika, że granica przebiega środkiem rzeki i mostu, a kamień graniczny 74/2 jest tylko umownym odbiciem punktu na rzece.
2026-01-18 19:16:10 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Chyba o chodzi o to, pod kogo naleźy ten most. Tz kto się zajmuje jego utrzymaniem. Most prawdopodobnie uśkodzony podczas powodzi w wrześniu 2024r. Wiem źe tam te tereny naprawde dostaly w du.... przez tą powódź. Same centrum Opavy nie, ale juź dzielnice byly zalane i paru mostów bylo dluźszy czas zamkniętych i niektóre nawed nanowo wybudowane.
2026-01-18 19:54:04 (5 miesięcy temu)
do vetinari: Może faktycznie są jakieś międzypaństwowe ustalenia w sprawie utrzymania takich obiektów, ale chyba niemożliwe, żeby most był tylko czeski. A dodatkową tabliczkę pod zakazem wjazdu jak należy interpretować?
2026-01-18 22:14:44 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Znaky drogowe są czeske, i Držkovice są dzielnicą Opavy, więc chyba ustalono źe Opava ma więcej moźliwości do utrzymania prawidlowego stanu mostu, rozumiej naprz. sprzątanie śniegu, drobnych remontów itd. Napewno jest ustalone financowanie z polskiej strony. Moge jutro zadzwonić do Opavy i zapytać, ale.... ☺☺☺
I ta tabliczka ?proste, na most jest pozwolone wjazd powozóm o maksimalnej wadze 17 ton, ale jeźeli by się na moscie znajdowal tylko jeden powóz, to moźe na ten most wjiechać nawed z cięárem 21 ton. W praktyce by to oznaczalo, źe pojazd o wadze 21 ton musi zaczekać z wjazdem do momentu, kiedy się źadny pojaz niebędzie znajdowal na moście.
2026-01-18 22:31:49 (5 miesięcy temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do vetinari: Dzięki. Tak też przypuszczałem. ;-)
2026-01-18 23:11:41 (5 miesięcy temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Niedaleko jest wieś Boboluszki. Tam tez jest most na Opawie i był zniszczony w czasie powodzi. Po drugiej stronie jest czeska miejscowość Skorochovice. I ten most był odbudowany dzięki dofinansowaniu 5 milionów zł przekazanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Także raz jedna raz druga strona finansuje :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter
2026-01-19 12:55:43 (5 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do da signa: Co ciekawe w marcu 2025 przejeżdżaliśmy prze ten most ( w Boboluszkach )bez problemu !
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2026-01-19 13:20:31 (5 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do da signa: Bracia Czesi powinni utrzymywać wszystkie mosty graniczne, bo od prawie 70 lat są nam winni 365 ha terenu ;)
2026-01-19 13:27:43 (5 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do da signa: Ustawiłem oczko z wachlarzykiem dla zdjęcia na drugi brzeg.
Mam jeszcze takie uwagi (mam nadzieję, że mi wybaczysz). ;-)
Zrobiłaś Rzekę Opawę (Dzierżkowice), ale nie odziedziczyłaś w nim Dzierżkowic, i tych zdjęć przypisanych do niego (oprócz jednego) nie widać w zestawie Wszystkie zdjęcia miejscowości, nawet mimo tego, że każde i tak przypisane jest dodatkowo do wsi (to dziwne). Zrób to i sprawdź. Poza tym moim zdaniem przypisanie do rzeki wystarczy, wtedy do wsi nie musi być. Ale najpierw odziedzicz, a dopiero potem odpisz je od wsi, jeśli chcesz. Przypisałem też do rzeki jeszcze dwa zdjęcia i obiekty mostu oraz plaży.
2026-01-19 19:39:22 (5 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Zdjęcia były przypisane do wsi zanim założyłam obiekt rzeki . Zapomniałam to poprawić. Zerknę na spokojnie czy nie trzeba jeszcze czegoś skorygować.
2026-01-19 19:44:36 (5 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do da signa: Skasowałem jeszcze niepotrzebne notki dzielnicy.
2026-01-19 19:47:10 (5 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Jedna Ci umknęła, ale już usunęłam :)
2026-01-19 19:52:06 (5 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
To jest kamień graniczny w pobliżu kolejowego przejścia Leluchów - Czercz. W oddali widać linie kolejową, a dalej Poprad.
Dolne datowanie tych zdjęć to minimum 1923 r., kiedy rozpoczęto delimitację od wschodu, więc na tych odcinkach nawet później, a zakończono w 1930 r.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-02-12 19:52:14 (4 miesiące temu)
Podejrzewam, że to przełęcz Tylicka. Wg map Wig z lat 30-tych numer kamienia i sekcja się zgadza.
2026-02-12 15:19:42 (4 miesiące temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do morganghost: Tak. Dodałem obiekt przejścia.
2026-02-12 20:54:06 (4 miesiące temu)
morganghost
 
+1 głosów:1
Zdjęcie jest okrojone w oryginale i nie widać dolnego paska opisu. Próbuję znaleźć na mapie podobną sekcję i kamień. Jedyne co mi wychodzi do przełęcz "Beskid nad Izbami"?
2026-02-12 15:31:24 (4 miesiące temu)
ulec
 
+1 głosów:1
do morganghost: Tak, to ta przełęcz. Słupek nr 54. Mapa WIG arkusz Krynica: .
2026-02-12 16:16:29 (4 miesiące temu)
ulec
 
Słupek ma obiekt: . "W" do dopisania w pierwszym wyrazie w opisie zdjęcia.
2026-02-11 15:49:04 (4 miesiące temu)
do ulec: Ok, poprawiłem
2026-02-11 15:59:47 (4 miesiące temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do morganghost: Przypisałem zdjęcie też do przejścia, bo ono jest głównym obiektem.
2026-02-11 20:27:43 (4 miesiące temu)
Pokaż na mapie
874 Dyskusji (ostatnia 4 miesiące temu)
Granice państwowe - obiekty i wydarzenia
Granice państwowe w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet