| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Granice II RP (1918-1939)

Granica polsko-czechosłowacka (II RP)

Granica polsko-niemiecka (II RP)

Granice państwowe wschodnie (II RP)

Granice Wolnego Miasta Gdańska

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Granice II RP (1918-1939)

Obiekt obecnie nie istnieje
3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...567891011...3637następna
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
w zbiorach NAC lepsza jakość tego samego ujęcia -
2024-05-28 14:25:20 (2 lata temu)
zdjęcie Wandy Osmólskiej z Włocławka, nadesłane na konkurs fotograficzny IKC w 1932 r., opublikowane w dodatku fotograficznym IKC -
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawa linku
2024-05-28 14:20:32 (2 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Błąd, w Wlk. Piaśnicy nie było nigdy żadnej granicy polsko-niemieckiej. Słup graniczny widoczny na zdjęciu znajdował się przy ujściu rzeki Piaśnica do Bałtyku, czyli w Dębkach
2022-09-30 10:42:43 (3 lata temu)
Podmiana.
2022-09-30 21:53:50 (3 lata temu)
marekantoniusz
 
+2 głosów:2
zdjęcie opublikowane w "Kurier Literacko-Naukowy" nr 26, dodatek do nr 179 IKC z 29.06.1936
2024-05-28 14:21:55 (2 lata temu)
do Pomuchelskopp: Nie wiedziałam, ze chodzi o rzekę. W wolnej chwili podmienię. To drugie również.
2022-09-30 11:01:32 (3 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: Gwoli uzupełnienia - osada Piaśnica (Piasnitz) figuruje na przedwojennych wigowskich setkach tuż po niemieckiej stronie granicy w okolicach tego słupa. Natomiast sama granica przebiegała na większości odcinka między jez. Żarnowieckim a Bałtykiem na Starej Piaśnicy (Alte Piasnitz Bach), płynącej kilkaset metrów na zachód równolegle do Piaśnicy. Łączyły się one (i łączą) może kilometr na południe od plaży.
2022-09-30 13:58:32 (3 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Wymiana.
2021-03-05 07:52:13 (5 lat temu)
marekantoniusz
 
+2 głosów:2
tablica rejestracyjna z województwa krakowskiego z numerem powyżej 95 tys. = po 1928 r. -
2024-06-25 11:02:52 (2 lata temu)
można też dopisać do "Granice II RP", będzie w komplecie -
2024-05-29 09:30:43 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do marekantoniusz: Dopisane :)
2024-05-29 09:49:47 (2 lata temu)
marekantoniusz
 
+2 głosów:2
strażnik w mundurze z lat 1930-1933, potem wprowadzono wężyk na patki kołnierza
2024-07-09 15:30:16 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Chyba warto aktualizować przejścia graniczne z Slowacjią....prawie 30 lat jest Slowacjia niepodleglym i niezaleźnym państwem.....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2021-09-11 16:54:44 (4 lata temu)
Pudelek
 
+1 głosów:1
do vetinari: W międzyczasie to mielibyśmy kilka "korekt" - przedwojenne, 1960, 1995, 2007, 2020, 2021 ;) Ja niestety nie jestem w stanie tego zrobić, ale powinno się to dodać też do wioski!
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2021-09-12 21:44:44 (4 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do Pudelek: Wreszcie załatwione. ;-)
2024-06-26 20:59:06 (2 lata temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
Na starej mapie z 1934 roku kamień graniczny 49 był mniej więcej w tym miejscu ,na mapie są jakieś zabudowania na miejscu obecnego M1
2024-05-28 16:46:34 (2 lata temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
Znalazłem drugą mapę z widocznymi zabudowaniami przy ul. Magdaleny (ten fragment drogi nie istnieje) i pomyliłem się, zabudowania stały przed obecnym M1 (pamiętam jeszcze linię kolejową wąskotorową (nasyp widoczny na pierwszym planie i słupek graniczny 49 zaznaczony na planach) i stawy obok i trzecia mapa
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2024-05-30 10:25:15 (2 lata temu)
Nie mam pojęcia jak to rozwiązać do końca, nie wiem ale ja bym przypisał do ul. Magdaleny (istniejącego fragmentu), fragment drogi i zabudowania nie istnieją, nawet nigdy się nie zastanawiałem nad tym że kamienie graniczne muszą być umieszczone na załamaniach granicy, widać na jednym planie że po przecięciu terenu granicą linie kolejowe wąskotorowe po niemieckiej i polskiej stronie skręcają przed granicą (wcześniej były połączone i biegły tym nasypem)
2024-05-31 15:43:18 (2 lata temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : Dzięki za materiały, teraz pytanie, jak najlepiej przypisać to zdjęcie? Budynki widoczne na zdjęciu nie zachowały się :(
2024-05-31 12:20:46 (2 lata temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : Ja jako advocatus diaboli zapytam: jeżeli w każdym załamaniu granicy powinien stać kamień, to ten powinien być na samym mostku/przepuście w nasypie zakładając, że granica pokrywała się z biegiem strumienia; tu przyglądając się prawej stronie nasypu nic nie widać, chyba że przepust mamy już za plecami, ale po lewej za nasypem widać wyraźne niezbyt szerokie zagłębienie terenu ciągnące się dalej wzdłuż nasypu, czy tak mogło być w pobliżu tego znaku granicznego, i czy przy ul. Magdaleny mogły stać te spore zabudowania widoczne z lewej.
Na kamieniu przy numerze widać O albo C, a powinno być N...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-05-31 15:16:13 (2 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do marekantoniusz: Rozszerzyłem tekst podpisu pod zdjęciem, żeby było wiadomo czego dotyczy ta Magdaleny, i dodałem znacznik zdjęcia na mapie.
2024-06-01 14:31:36 (2 lata temu)
do blaggio.: Wszystko pasuje ,po przeciwnej stronie P powinna być litera D ,przed numerem jest zero 049, za przechylonym znakiem nasyp przecinała Szarlejka ,(na mapie pisze Flutgraben rów przeciwpowodziowy) (przypuszczam że około 1937 roku musieli rozebrać mostek, po wygaśnięciu Konwencji genewskiej o Górnym Śląsku i fotografie
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodanie linków
2024-05-31 16:02:38 (2 lata temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : W poprzednim komentarzu dopisałem uwagę na temat oznaczenia na kamieniu, może to pozwoli coś wyjaśnić. Ale ani C49, ani O49 nie pasuje do zdjęcia, a może D49.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-05-31 15:50:22 (2 lata temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : Całkiem możliwe, ja tylko próbuje wyeliminować wątpliwości.
Granica podzielona była na odcinki oznaczone literami, każdy odcinek miał swoją numerację, dlatego na mapie widać N49, ale nie wiem, czy na kamieniach granicznych były tylko numery bez liter, czy nie.
Tu za znakiem nie ma śladu po jakimś obiekcie związanym z Szarlejką, nawet niewielki przepust musiał być w nasypie, raczej nie poniżej jego podstawy.
2024-05-31 16:10:45 (2 lata temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : Przypisanie do ul. Magdaleny ma sens nawet, jeżeli widoczny tu fragment nie istnieje, oczywiście o ile kiedyś też miał jakąkolwiek nazwę wspólną z pozostałością tej ulicy (niekoniecznie Magdaleny).
2024-05-31 18:01:20 (2 lata temu)
do blaggio.: Wcześniej nazywała się An der Magdalenen Grube (pod legendą jest) i link do mapy
2024-05-31 18:30:00 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Rafał Eckiert (Beuther) : Wygląda na to, że spokojnie można przypisać. Na Geoportalu widać, że istniejący kawałek i ciąg dalszy zarośnięty, to jedna całość, nawet wodociąg idzie aż do połowy do miejsca, gdzie stał kiedyś jeszcze samotny dom zburzony pewnie ze 30 lat temu. Te domy ze zdjęcia które stały jeszcze dalej, musiały zniknąć dużo wcześniej.
2024-05-31 20:06:16 (2 lata temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Chyba dobrze utworzyłem drogę na mapie ,nie wiedziałem nawet że teraz jest taki znacznik.
2024-06-01 15:59:56 (2 lata temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : Chyba masz na myśli znacznik zdjęcia. Taki znacznik był już dość dawno, ale dopiero kilka miesięcy temu Neo usprawnił go dodając możliwość pokazania kierunku, w którym jest zdjęcie, a nawet regulowania rozwarcia tego trójkącika w celu dostosowania do szerokości perspektywy.
Znacznik Magdaleny wypchnąłeś pośrodku za bardzo w prawo, a ten dolny fragment bym skrócił bardzo, albo w ogóle pominął, bo to nigdy nie był kawałek tej ulicy, tylko teraz na OSM ktoś tak wpisał nazwę. Jest jeszcze ewentualnie do zastanowienia, czy znacznik ma nawiązywać do stanu historycznego, czy obecnego, bo teraz działka tej ulicy jest, mimo że w terenie dalej drogi nie ma, tyle że gdzieś od połowy idzie prosto na północ, a nie zakręca w lewo (być może za jakiś czas cos tam pobudują).
Zróbmy tak: zmienię znacznik w ten sposób, że będzie po nowemu, a dodam kawałek w starym przebiegu jako podobiekt i do niego przypisze zdjęcie. Wtedy ocenisz, czy tak będzie mogło zostać. A nawet pomyślałem teraz, że można byłoby jeszcze dodać obiekt tego nasypu, ale to najwyżej później.
2024-06-01 17:41:02 (2 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do Rafał Eckiert (Beuther) : Zdecydowałem się na najprostsze rozwiązanie, czyli skorygowałem tylko znacznik ulicy i pozostawiłem w wersji historycznej. Dopóki nic nowego tam nie powstanie, może tak zostać.
2024-06-02 19:08:25 (2 lata temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do blaggio.: I dobrze,bo co innego jakby była fotografia konkretnego obiektu,a tu widać domy w oddali.
2024-06-02 21:00:09 (2 lata temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : Nawet pokusiłem się o stworzenie obiektu linii kolejowej, do którego przypisałem to zdjęcie. Tyle tylko, że ta linia wisi trochę w powietrzu, bo brak pozostałych fragmentów tej sieci.
Linia zaczynała się na części wschodniej nieistniejącej niby stacji Bytom Północny Wąskotorowy położonej po obu stronach linii szerokotorowej. Część wschodnia stacji oprócz bocznic połączona była tylko z Bytomiem Karb Wąskotorowy linią, której nie mamy, biegnącą po wschodniej stronie linii szerokotorowej. A ja zgodnie z przysłowiem "z braku laku i kit dobry" musiałem przypisać stację tylko do linii po stronie zachodniej, z którą moja linia nie miała połączenia. Z kolei od stacji Buchacz na drugim końcu odchodziły jeszcze inne linie, których też nie mamy.
2024-06-02 23:02:16 (2 lata temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Znam kogoś kto jest specem od komunikacji,czasami tu zagląda, może będzie wiedział więcej,bo ja jestem zielony w tych sprawach.
2024-06-03 09:10:11 (2 lata temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Dopisałam do Granic II RP. Sugeruję podmianę bez podpisu :)
2024-06-26 13:38:56 (2 lata temu)
marekantoniusz
 
+3 głosów:3
do da signa: podmienione :)
2024-06-26 14:00:53 (2 lata temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do marekantoniusz: Przesunąłem znacznik na swoje miejsce, bo się rozjechało. ;-)
2024-06-26 18:29:22 (2 lata temu)
Fa2i
 
Trochę mi jego hauer nie pasuje na żołnierza polskiego
2024-06-03 07:49:07 (2 lata temu)
marekantoniusz
 
+2 głosów:2
do Fa2i: hełmy wz. 16 z I wojny światowej były używane przez WP m.in. przez 10 Brygadę Kawalerii. Zobacz na patki z wężykiem przy kołnierzu - Niemcy takich nie mieli :)
2024-06-03 08:12:52 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do marekantoniusz: Poza 10 Brygadą, która miała hełmy wz. 16 podczas września (jako jedyna). W połowie lat 30-tych używał ich też KOP
2024-06-03 08:40:58 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
369 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Granice II RP (1918-1939) - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet