| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Granice II RP (1918-1939)

Granica polsko-czechosłowacka (II RP)

Granica polsko-niemiecka (II RP)

Granice państwowe wschodnie (II RP)

Granice Wolnego Miasta Gdańska

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Granice II RP (1918-1939)

Obiekt obecnie nie istnieje
3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...45678910...3637następna
marekantoniusz
 
+3 głosów:3
Straż Graniczna w mundurze z lat 1930-1933
2024-07-25 09:02:30 (rok temu)
Dana
 
+3 głosów:3
Przypisałam dodatkowo do 1 Maja 1
2024-10-01 07:48:10 (rok temu)
marekantoniusz
 
+2 głosów:2
mundur strażnika granicznego jest z lat 1930-1933, później miałby patki z wężykiem podobnym do wojskowego i malutkim orzełkiem
2024-07-23 14:04:10 (rok temu)
marekantoniusz
 
+3 głosów:3
Strażnik graniczny w mundurze z lat 1930-1933 (kołnierz z orłem z palmetami na patkach, potem miałby wężyk typu wojskowego i miniaturowego orzełka)
2024-07-15 15:11:17 (rok temu)
marekantoniusz
 
+3 głosów:3
publikacja w IKC z 15 listopada 1928, można datę cofnąć o rok :) -
2024-12-02 15:38:03 (rok temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do marekantoniusz: Poprawione ☺
2024-12-02 15:38:58 (rok temu)
do vetinari: Dzięki! A pokusisz się o znaczniki? Na horyzoncie z lewej kamienice przy ul. Głębokiej 64 i 62, obok przy ul. Zamkowej 4A, na prawo od niej poniżej łaźnie przy ul. Zamkowej 2, powyżej nich kamienica przy ul. Przykopa 7, nad nimi oficyny kamienic przy ul. Głębokiej (do ustalenia) :)
2024-12-10 09:24:42 (rok temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
Straż Graniczna w mundurach z lat 1930-1933
2024-07-19 11:05:27 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Może da się uściślić datowanie - jakie to mundury i i dlaczego zasłonięty jest napis na okrągłym szyldzie Urzędu Celnego?
2024-12-28 09:49:31 (rok temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
No pewnie że przed 1939 r. Przecież w latach 1939-45 nie było tam granicy
2024-12-28 11:37:57 (rok temu)
Dana
 
Zapytam jeszcze raz: czy może ktoś wie, dlaczego na powyższym zdjęciu na okrągłym szyldzie nie widać nazwy urządu celnego, a zauważyć tę nazwę można jeszcze tu
2024-12-28 20:53:28 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Dana : Raczej 1939 - 1944
2024-12-28 11:14:20 (rok temu)
Dana
 
do Eugeniusz S.: Zastanawiam się tylko, jak to zdjęcie ma się czasowo do wysadzenia mostu 1 września 1939 r.
2024-12-28 11:32:02 (rok temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do tatranclimber: przecież pisze jak byk :) nie wiem co tu jest do datowania. Tatran, to nie do Ciebie było...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2024-12-28 20:22:29 (rok temu)
stoik
 
do Dana : CLO oznacza to co oznacza, a że napis był prawdopodobnie przeszklony, więc zadziałało światło. a nie ma poważniejszych pytań ? ja mam tyle pytań na które nie ma odpowiedzi. Wy datując zdjęcie potykacie się o własne sznurówki. bez obrazy. w zasadzie wszystko już było. tylko czasami trzeba sięgnąć do archiwum. lata 30-te. zapomniałem życzyć udanego Sylwestra :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edizione
2024-12-28 21:26:27 (rok temu)
stoik
 
do stoik: gdzie się podziała figura św Franciszka, która stała na moście. jest widoczna na starych zdjęciach. przemęczyłem się niesamowicie oglądając wykład pana historyka z Muzeum. po fakcie przemęczenia i kilku piwach. ma pewien urok osobisty. ale nie umie tłumaczyć. tzn mówił te rzeczy, które wiem. puście sobie wykład o cieszyńskim lapidarium. Za t polecam historię ulicy Głębokiej. Do obejrzenia. Dowiedziałem się kilku nieznanych wcześniej rzeczy. Obejrzycie albo nie. Polecam.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2024-12-28 21:40:25 (rok temu)
stoik
 
do stoik: Pan Paweł Borowski, Nadworny historyk. Między nami - ktoś ma numer telefonu do jego dealera ? Dana - dla Ciebie. Jak ktoś wytrzyma bez przwijania 1:44 to respekt .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: werty
2024-12-28 21:51:33 (rok temu)
stoik
 
2024-12-28 21:56:45 (rok temu)
marek45
 
+1 głosów:1
1905
2024-07-24 16:11:01 (rok temu)
ylooC
 
Moim zdaniem to jest most kolejowy w Koniecpolu nad Pilicą
2024-07-10 12:37:14 (rok temu)
do ylooC: Konstrukcja mostu jakby taka sama, ale trudno pogodzić obie lokalizacje. Jeśli to z Koniecpola to I wojna, to tylko teren Kongresówki wchodzi w rachubę (na razie pomijam Prusy Wsch.), a linia przez Koniecpol kończyła się na granicy w Herbach. Między wojnami tam, gdzie granica polsko-niemiecka pokrywała się z dawną granicą rosyjsko-niemiecką (poza Prusami Wsch.) nie było wcześniejszych przecięć granicy linią kolejową. Czyli ten most na powyższym jako graniczny nie mógł być zniszczony. Może po prostu oba mosty były wykonane przez tę samą firmę według identycznego projektu. Nie wiem, jak to inaczej wytłumaczyć.
2024-07-10 14:01:30 (rok temu)
ylooC
 
do blaggio.: Też się nad tym zastanawiam, natomiast fakt faktem, most na tym zdjęciu nie jest zniszczony, konstrukcyjnie jest identyczny z Koniecpolem. Podejrzewam, że to zdjęcie to "ustawka" propagandowa. Zakładając oczywiśce, że ten most to Koniecpol.
2024-07-10 14:06:31 (rok temu)
do ylooC: Oczywiście ustawkę też brałem pod uwagę, ale wtedy trzeba by się jeszcze zorientować, czy na np. linii herbskiej ten typ mostu nie był stosowany również w innych miejscach, bo jeśli nie + ustawka, to może być ten sam most, ale miejsce i tak niepewne.
2024-07-10 14:17:56 (rok temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
do blaggio.: znalazłem publikację tego zdjęcia w Tajnym Detektywnie nr 28/78 z 1932 r. ale niestety bez lokalizacji, tylko informacja że zasadzka na przemytników po otrzymaniu poufnej informacji o kontrabandzie -
2024-07-17 09:47:28 (rok temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
To raczej MuszynKA, nie Muszyna - granica na przełęczy Tylickiej.
2024-07-16 12:52:23 (rok temu)
Pokaż na mapie
369 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Granice II RP (1918-1939) - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet