| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Granice II RP (1918-1939)

Granica polsko-czechosłowacka (II RP)

Granica polsko-niemiecka (II RP)

Granice państwowe wschodnie (II RP)

Granice Wolnego Miasta Gdańska

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Granice II RP (1918-1939)

Obiekt obecnie nie istnieje
3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...6789101112...3637następna
Wiesław Smyk
 
+1 głosów:1
Przejście graniczne na drodze Zbąszyń-Dąbrówka Wielka, w pobliżu Samsonek. Zdjęcie zrobione od strony Polski w kierunku Niemiec. Widoczne budynki są już niemieckie.
2024-04-11 11:48:31 (2 lata temu)
Ghost70
 
+1 głosów:1
Propagandowe zdjęcie ukazujące entuzjastyczne powitanie uciekinierów narodowości niemieckiej pochodzących z polskiej części regionu, powracających po 1 września 1939 r. do swoich domów. Przejście graniczne między Bytomiem (D) a Chorzowem (PL)
2023-11-22 11:06:39 (2 lata temu)
tatranclimber
 
+2 głosów:2
Zdjęcie do przeniesienia. To jest Jaworzyna a nie Jaworzynka. Zresztą wtedy w Jaworzynce nie było ani takiego przejścia ani nie ma takich gór.
2023-12-10 13:53:26 (2 lata temu)
do tatranclimber: Ale która Jaworzyna ?
2023-12-11 08:28:15 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
2023-12-11 08:44:56 (2 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do fantom: Dziękuję, przenioslem na odpowiednie miejsce...☺
2023-12-11 09:03:09 (2 lata temu)
Podmiana na lepszy skan, uzupelnienie źródla, poprawa opisu....
2023-12-22 21:28:45 (2 lata temu)
Dana
 
A może opis pod zdjęciem, przejęty z aukcji, nie jest właściwy?
2023-12-22 13:04:25 (2 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Dana : Nie jest :) To stary budynek graniczny na Łysej Polanie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2023-12-22 13:21:44 (2 lata temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do Desperado: Już w porządku - dzięki :)
2023-12-22 13:42:04 (2 lata temu)
do Dana : Budynek zwano "Doboszówką", rozebrano go kilkanaście lat temu. Stał ok. 50 metrów od dzisiejszego ronda :)
2023-12-22 14:34:00 (2 lata temu)
Dana
 
do Desperado: Może wiesz, jakie było jego ostatnie przeznaczenie? Warto byłoby założyć osobny obiekt. Czy sąsiadujące z nim budynki też diabli wzięli?
2023-12-22 16:48:07 (2 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Poprawilem "co nieco" przypisanie ☺
2023-10-17 07:59:49 (2 lata temu)
stoik
 
wciąż mnie zastanawia historia tej rzeźby po prawej stronie.
2023-10-18 17:21:46 (2 lata temu)
stoik
 
do stoik: ta socha gdzieś się zapodziała. jak niektórzy nie mają pojęcia, że rzeźby przy wejściu do Lapidarium pochodzą z dworu w Dzięgielowie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abc def
2023-10-18 17:24:45 (2 lata temu)
Co nieco poprawilem przypisanie ☺
2023-10-29 20:04:14 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
Datowanie moim zdaniem nieprawidłowe. Na budynku wyraźnie widoczny herb Słowacji, a nie Czechosłowacji czy Republiki Czesko-Słowackiej - czyli rok 1939-ty.
2023-11-06 14:18:50 (2 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do nyskadolniak: Racjia, poprawilem ☺
2023-11-06 17:52:09 (2 lata temu)
yani
 
Sądząc po ubiorach to Kresy, nie Warszawa.
2024-03-20 13:41:10 (2 lata temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
Nacz nadzw komisarz do walki z epidemiami funkcjonował 1920-1924.
2024-03-20 14:09:38 (2 lata temu)
do yani: opisane jest jako repatrianci z ZSRR w Warszawie, na sąsiednim zdjęciu jakieś baraki na Powązkach -
2024-03-20 13:52:53 (2 lata temu)
yani
 
do marekantoniusz:
Te wysokie sosny po lewej i prawej mi jakoś nie pasują do Warszawy.
Nie można bezkrytycznie polegać na opisach z NAC, ale oczywiście nie przesądzam definitywnie, że tu się mylą...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2024-03-20 13:58:48 (2 lata temu)
PiotrW
 
+2 głosów:2
Z napisu pod orzełkiem wynika ze to Ruda Śląska. tak nawiasem to torba była pojemna.
2024-05-17 07:53:47 (2 lata temu)
do PiotrW: Faktycznie, dopiero teraz się przyjrzałem. Czy to może być ten budynek? -
2024-05-17 08:43:21 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do marekantoniusz: Nie, raz że zupełnie inny układ okien, dwa że SG w tym miejscu dawniej raczej nie było.
2024-05-17 08:59:43 (2 lata temu)
Krzyś_
 
+3 głosów:3
do Jarosław Dubowski: Trzeba chyba szukać w przedwojennych granicach Rudy. Wirek i Bielszowice przyłączono dopiero w latach 50.
2024-05-17 11:04:17 (2 lata temu)
Ja_Q_b
 
2024-05-18 16:12:12 (2 lata temu)
Krzyś_
 
do Ja_Q_b: Może być - zaraz obok była granica.
2024-05-18 16:45:15 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
369 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Granice II RP (1918-1939) - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet