| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Autorem oprawy architektonicznej mostu i wiaduktu był Stefan Szyller. Wieżyce przy wjeździe na most miały pełnić funkcje obronne; powstały na żądanie rosyjskich władz wojskowych.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Most_Poniatowskiego

Wieżycowe podpory wiaduktu zbudowane są z dwóch części: trzykondygnacyjnej dolnej tzw. przyziemia, wykonanego w technologii wylewanego żelbetu oraz stojącej na poziomie wiaduktu, jednokondygnacyjnej, górnej murowanej tzw. pawilonu. W przyziemiu wieżyc znajduje się po kilka pomieszczeń użytkowych, w pawilonach są wyloty klatek schodowych lub podcienia z niewielkimi pomieszczeniami po obu stronach zaprojektowane jako przystanek komunikacji miejskiej.
https://zdm.waw.pl/aktualnosci/dokumenty-na-wiezyce/

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234następna
yani
 
Korekta datowania - to 1913, a nie 1931.
2022-03-08 19:32:19 (4 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Nazwa obiektu i znacznik do zmiany. Wieżyce przyczółka chyba powinny odnosić się do wieżyc mostowych, a nie tych od strony wjazdu na wiadukt, a to przy nich stoi znacznik. Albo trzeba by wydzielić wieżyce wjazdowe na wiadukt i wieżyce mostowe, albo nie wiem - może potraktować jakoś zbiorczo. Bo na razie jest trochę bałagan.
Poza tym na zdjęciu formalnie są wieżyce wjazdowe na wiadukt, a nie mostowe.
2024-04-04 21:27:45 (2 lata temu)
yani
 
do verbensis:
Kiedyś nazwa obiektu była "Wieżyce mostu", albo raczej po prostu "Wieżyce" - nie pamiętam już dokładnie...
Jakiś czas temu ktoś zmienił nazwę po kryjomu, nie informując o powodach zmiany. Moim zdaniem powinno być zbiorczo i ogólnie dla wszystkich - "Wieżyce".
2024-04-05 02:03:35 (2 lata temu)
yani
 
do yani:
Zmieniłem nazwę obiektu na "Wieżyce".
Zastanawiam się nad znacznikami na mapie, chyba powinno być po jednym dla każdej pary?
2024-04-08 14:03:26 (2 lata temu)
do yani: Też się zastanawiałem - czy nie zrobić trzech podobiektów Wieżyc (wjazdowe na wiadukt, wjazdowe na most zachodnie i wjazdowe na most wschodnie), ze znacznikami dla każdego...
2024-04-08 14:06:39 (2 lata temu)
yani
 
do verbensis:
To już byłaby przesada moim zdaniem. Wątpię, aby ktoś to w ogóle rozróżniał przy dopisywaniu zdjęć...
Wieżyc jest w sumie 14, naniosłem 5 znaczników, ponieważ 6 wieżyc jest parami, a 8 po 4. Jeśli to zły pomysł, to jako alternatywę widzę tylko brak znaczników...
2024-04-08 14:20:08 (2 lata temu)
do yani: Zapomniałem o tych na wiadukcie. Ale one na ogół nie lądowały w wieżycach, tylko w wiadukcie chyba.
Jakkolwiek wybierzesz - będzie lepiej niż było. :)
2024-04-08 14:25:04 (2 lata temu)
do yani: A to tak można? Ja widzę tylko jeden znacznik.
2024-04-08 14:25:45 (2 lata temu)
yani
 
do da signa:
Znaczniki na mapie uaktywniają się po jakimś czasie. Jeśli chcesz zobaczyć od razu, to trzeba wejść w tryb edycji mapy.
Co do precedensu kilku znaczników, to już się to zdarzało.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2024-04-08 14:32:50 (2 lata temu)
do yani: Chodzi o to, że sprawdzałam w trybie edycji mapy. Może po prostu źle szukam...
2024-04-08 14:44:26 (2 lata temu)
yani
 
do da signa:
Wiesz co, zacząłem się teraz zastanawiać... Nie wiem, czy to co napisałem wyżej o precedensie, nie dotyczy tylko znaczników na zdjęciach... :/
2024-04-08 14:47:43 (2 lata temu)
yani
 
do da signa:
Już chyba wiem - znaczniki na mapie można duplikować, ale tylko obszarowe. Przy dodawaniu punktowych, poprzedni znika.
Zdaje się, że będę miał sporo roboty... :(
2024-04-08 15:00:00 (2 lata temu)
do yani: Eee... Chyba już nie...
2024-04-08 15:02:42 (2 lata temu)
yani
 
do verbensis:
No właśnie widzę, że już są... :))
Zmyliło mnie, że był również znacznik punktowy na wieżycy przy Muzeum Wojska Polskiego.
2024-04-08 15:05:16 (2 lata temu)
do yani: To już nie moja robota. ;)
2024-04-08 15:07:30 (2 lata temu)
yani
 
do verbensis:
Ale tzn. ten punktowy to nie Twoja robota, czy obszarowe nie Twoje?
2024-04-08 15:11:41 (2 lata temu)
do yani: Punktowy.
2024-04-08 15:11:56 (2 lata temu)
yani
 
do verbensis:
Czyli to Ty tak starannie wszystkie 14 odwzorowałeś? Szacun!!
2024-04-08 15:14:49 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do verbensis: No, teraz to jest znakomicie oznaczone.
2024-04-08 15:17:24 (2 lata temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
do yani: Poszło szybko, tylko wkurzające było przyciąganie kropek obrysu przez sąsiednie obszary i znaczniki. ;)
2024-04-08 15:18:04 (2 lata temu)
yani
 
+2 głosów:2
do da signa:
Ty też masz w tym Swój udział - nie ma to jak współdziałanie! :)
2024-04-08 15:23:20 (2 lata temu)
marekantoniusz
 
+2 głosów:2
brak Muzeum Narodowego, które było budowane od 1928 r., a także Banku Gospodarstwa Krajowego budowanego 1928-1931, pozwala zawęzić do lat 1926-1927
2025-04-03 09:23:05 (rok temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do marekantoniusz: Datowanie zawężone.
2025-04-03 09:29:55 (rok temu)
ZPKSoft
 
Wózek dla Tereski ;-)
2024-01-10 09:36:52 (2 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Do mostu jeszcze kawałek. Wiadukt też niezupełnie. Co najwyżej wieżyce.
Warto zwrócić uwagę, że prawej brakuje kuli na szczycie - została zrekonstruowana w 1968 lub 1969.
2024-04-04 22:11:44 (2 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Za wysoko datowany dubel, trochę chyba lepszej jakości niż
2025-07-22 17:30:43 (11 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
Datowanie najwcześniej połowa 1974 roku - to już Wisłostrada.
Ale sądząc po wytartych pasach i pordzewiałej barierze, pewnie nawet kilka lat później.
2021-06-16 03:30:02 (5 lat temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
do yani: Chyba końcówka lat 70. W 1977 wciąż były latarnie rtęciowe ( ). A tu są już sodówki.
2024-04-04 22:16:28 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
A ta kałuża to od czego ? ;-)
2023-04-08 11:54:17 (3 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
2024-04-04 21:29:33 (2 lata temu)
do ZPKSoft: Pies olał pana władzę :)
2023-04-08 11:55:59 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Desperado: Lewa nogawka też w dużej części jest mokra ?
2023-04-08 12:00:28 (3 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Może chwilę wcześniej kąpał psa? W końcu stoi na odwróconej balii. ;)
2023-04-08 12:11:27 (3 lata temu)
do ZPKSoft: Mnie się wydaje, że wiatr powiał i to tylko cień.
2023-04-08 12:16:18 (3 lata temu)
MaW
 
+1 głosów:1
do verbensis: Mi się wydaje, że on faktycznie tego psa kąpał, bo pies wydaje się być mokry ;)
2023-04-08 13:28:40 (3 lata temu)
do verbensis: Dziwne... Kliknąłem w zdjęcie, żeby powiększyć je, a ono się sklonowało i ten klon daje się przesuwać kursorem po całym ekranie. Teraz piszę komentarz po przewinięciu zdjęcia w górę poza ekran "za plecami" klona, a jego mam poniżej, i teraz przesunąłem go i zasłoniłem nim na chwilę ten tekst, ale on nie daje się wypchnąć poza kadr. Dopiero jak kliknąłem w niego wskoczył z powrotem na miejsce, czyli to zdjęcie. ;-))
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2024-04-04 22:09:26 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Fiaty 125p - datacja więc przynajmniej od 1968
2024-02-08 18:19:19 (2 lata temu)
YouPiter
 
+2 głosów:2
Jeśli przy wieży widać PF 126p, to może być nawet `74.
2024-02-12 14:43:25 (2 lata temu)
1966 to nie jest na pewno. Jelcze 021 to najwcześniej 1967, ale foto jest ze 2-3 lata późniejsze, bo to wóz z wyższego zakresu numeracji.
2024-04-04 21:11:43 (2 lata temu)
Balbina
 
do Woj11: Hmmm, taka data była pod zdjęciem, ale OK.
2024-02-08 18:57:44 (2 lata temu)
yani
 
do Woj11:
Gdzie te Fiaty 125p? Ja jakoś nie mogę ich wypatrzyć...
2024-02-08 22:13:58 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do Balbina: Przepraszam za zamieszanie. Wróć do poprzedniej datacji
2024-02-08 22:23:51 (2 lata temu)
Woj11
 
do yani: Ok. Chyba za bardzo chciałem je zobaczyć przy lewej wieżycy i się zafiksowałem.
2024-02-08 22:22:58 (2 lata temu)
yani
 
do Woj11:
Ten z lewej przy wieżycy to chyba Fiat 850, a ten obok wygląda na moje oko na Renault 16.

P.S. Nie wiesz gdzie się podział nyskadolniak? Dawno go nie było...
2024-02-08 22:31:36 (2 lata temu)
Balbina
 
do Woj11: Nie ma sprawy.
2024-02-08 22:34:04 (2 lata temu)
Woj11
 
do yani: Też się nad jegi nieobecnością zastanawiam
2024-02-08 22:36:04 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do YouPiter: Bardzo słusznie - widać 126p, datowanie do korekty na 74-75.
2024-04-04 19:43:44 (2 lata temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Pisałem już wcześniej - moim zdaniem to rozmazany Fiat 850.
2024-04-04 20:03:46 (2 lata temu)
do yani: Moim zdaniem nie ten rozmiar. Zdecydowanie :-)
2024-04-04 20:07:09 (2 lata temu)
yani
 
do nyskadolniak:
A dlaczego nie ten rozmiar?
I gdyby to były lata 70-te, to roiłoby się tu od Fiatów 125p, a nie od Warszaw...
2024-04-04 20:10:20 (2 lata temu)
do yani: Jeśli chodzi o rozmiar to po prostu za mały jak na 850. Maluszka wyprzedza też jakieś bardziej współczesne auto. Last not least - malowanie jezdni, bądź łaskaw popatrzeć na inne zdjęcia mostu z lat 65-68, a mamy ich sporo...
2024-04-04 20:20:47 (2 lata temu)
do nyskadolniak: Aaa... i jeszcze moim zdaniem kanciak na dalekim planie za tramwajem jadącym na Pragę.
2024-04-04 20:34:49 (2 lata temu)
yani
 
do nyskadolniak:
To "współczesne auto", to moim zdaniem Renault 16, jak pisałem wcześniej. Malowanie jezdni pasuje do innych zdjęć z drugiej połowy lat 60-tych.
Datowania ze "Stolicy" są bardzo wątpliwe, ale z reguły zawyżane w górę. Tu było 1966 i nie sądzę aby ktoś celowo je obniżał.
2024-04-04 20:42:22 (2 lata temu)
do yani: Co do renówki się zgadzamy, ale brak malowania jezdni na zdjęciach z lat 65-68 jest moim zdaniem ewidentny:






Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2024-04-04 20:55:25 (2 lata temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Pierwsze foto może być sporo wcześniejsze - 1966 to górna granica.
Drugie ma moim zdaniem zawyżone datowanie
Datowania pozostałych są w widełkach, które mogą być jeszcze szersze...
A w ogóle - nie pamiętasz jak nietrwałe były ówcześnie malowania na jezdniach? Zwykle po jednej zimie nie było po nich śladu...
2024-04-04 21:04:36 (2 lata temu)
do yani: Dobra, ja już swoją argumentację wyczerpałem - pozostaje mi poczucie spełnionego obowiązku :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2024-04-04 21:12:48 (2 lata temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Jeśli mirekjot pisze, że to Jelcz 021 i w związku z tym od 1967, to jest to dla mnie argument.
Podnoszę datowanie.
2024-04-04 23:12:12 (2 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
Przypisałem ściślej.
2025-07-01 20:38:09 (11 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
Dodałem jeszcze jedno przypisanie i znacznik.
2025-07-01 22:26:18 (11 miesięcy temu)
yani
 
Czy tych "domków" nie zaliczamy do wieżyc?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2025-09-15 13:11:11 (9 miesięcy temu)
do yani: No wieżycami nie są formalnie rzecz biorąc, ale tak, są podpięte pod wieżyce. Gdzieś mi to umknęło...
2025-09-15 13:18:01 (9 miesięcy temu)
yani
 
do verbensis:
Tak mi się wydaje, że sam te "domki" oznaczyłeś pięknie na mapie razem z wieżycami... :)
2025-09-15 13:19:24 (9 miesięcy temu)
do yani: Chyba ciągle myli mnie nazwa (bo wieżyca miała krenelaż i była rodzajem fortyfikacji, a domki - to cholera wie, tak naprawdę...
2025-09-15 13:21:48 (9 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
34 Dyskusji (ostatnia 9 miesięcy temu)
Most Poniatowskiego.
Most Poniatowskiego.
1913
-
1913
1913
-
1914
1914
-
1914
1913
-
1915
1913
-
1915
1913
-
1915
1913
-
1920
1916
-
1930
1920
-
1930
1925
-
1927
Wieżyce na innych zdjęciach
1923
-
1927
1923
-
1930
1928
-
1940
1939
-
1955
1948
-
1955
4
1960-1965
1960
-
1970
1960
-
1975
1968
-
1995
1975
-
2009
1990
-
2009
2009
-
2011
2009
-
2011
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet