| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Rzeka Wisła (Warszawa)

2010 - powódź w Warszawie

OBIEKTY - Rzeka Wisła (Warszawa)
Więcej (58)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Gospoda pod Retmanem - Łaźnie Kurt...
61
m
Warszawa
Mariensztat 1
66
m
Warszawa
Wodowskaz - limnigraf warszawski
88
m
Warszawa
Nowy Zjazd 6
122
m
Warszawa
Dobra 92 - Mariensztat 7
180
m
Warszawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Przystań

Obiekt obecnie nie istnieje
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
verbensis
 
+1 głosów:1
Do 1929 ze względu na śmierć fotografa.;
2025-09-22 22:12:34 (9 miesięcy temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
XIX-wieczny Dworzec Wodny spłonął dziś nad ranem
2012-03-18 15:09:44 (14 lat temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
Do 1929 ze względu na śmierć fotografa.
2025-09-22 22:13:33 (9 miesięcy temu)
yani
 
Wymiana.
2022-10-13 16:16:49 (3 lata temu)
Można prosić o lokalizacje ?
2022-10-13 16:47:58 (3 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Most w pierwotnej wersji, przed wysadzeniem --> max 1915 rok.
2024-03-30 23:22:24 (2 lata temu)
yani
 
do bonczek_hydroforgroup:
Już dopisałem.
2022-10-13 16:55:33 (3 lata temu)
do yani: Mam na myśli lokalizacje - u mnie się nie wyświetla.
2022-10-13 16:56:48 (3 lata temu)
yani
 
do bonczek_hydroforgroup:
Nie bardzo rozumiem - jaką lokalizację masz na myśli?
2022-10-13 16:57:58 (3 lata temu)
do yani: Na mapie - w momencie jak klikam na obiekt "†Przystań Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego" nie wyświetla mi się położenie tej przystani na mapie Warszawy . Czy tak jest czy to błąd u mnie na kompie ?
2022-10-13 17:13:13 (3 lata temu)
yani
 
do bonczek_hydroforgroup:
Ale chyba tak ma być... To jest obiekt pływający, tu widoczny na przystani przy Moście Kierbedzia.
2022-10-13 17:16:40 (3 lata temu)
do yani: Ok myślałem ze jak przystań to w konkretnym miejscu. Rozumiem, że jest to obiekt pływający bez konkretnego przypisania topograficznego ?
2022-10-13 17:19:02 (3 lata temu)
yani
 
do bonczek_hydroforgroup:
Na to wygląda.
2022-10-13 17:26:17 (3 lata temu)
† ML
 
To jest Wybrzeże Gdańskie przy moście Kierbedzia.
2014-02-13 00:43:04 (12 lat temu)
pawulon
 
Jak w piosence - "Statek do Młocin" ;)
2014-02-13 00:53:13 (12 lat temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
2025-09-22 22:14:14 (9 miesięcy temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Nowego Zjazdu tu nie widać. Do przypisania pod przystań czy pod któreś wybrzeże...?
2024-01-09 10:34:09 (2 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Hmm... Statek ma na burcie polskie litery ("Warszawa"), a nie rosyjskie, co jak na XIX wiek jest raczej mało prawdopodobne. Co więcej, na nabrzeżu jest flaga ewidentnie nie-rosyjska. Niemiecka? Bo jeśli tak, to będzie jednak już okres I wojny...? I tak, wiem, stroje wyglądają staroświecko, ale.
2025-10-24 00:17:39 (8 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do verbensis:
Przypisałem do przystani.
2024-01-09 12:39:47 (2 lata temu)
Jazzek
 
do verbensis: Tu są składowane belki stalowe, a może wręcz szyny, może to coś podpowie. A stroje publiki nie wyglądają bardziej staroświecko niż na
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: stroje
2025-10-24 09:13:33 (8 miesięcy temu)
† ML
 
+2 głosów:2
Z dzieciństwa pamiętam tę (albo podobną) przystań. Z tamtego czasu pamiętam, że widoczny trap załamał się i utonęło kilka osób. A wycieczka do Bielan była bardzo przyjemna. Przypływało się jednym statkiem, a wracało do Warszawy po kilku miłych godzinach innym. Do znawców przedwojennej Warszawy. Dokąd prowadził widoczny w wale kolejowym przejazd. Ja pamiętam fragment tego tunelu od strony północnej.
2019-01-16 01:37:11 (7 lat temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Autor: Jan Binek
2025-06-01 11:28:50 (rok temu)
esski
 
do † ML: No, to jadziem na Bielany, cała paka rusza dziś:
Mańka, Feluś ten szemrany, ruda Zośka, ja i Zdziś.
Pod tę pachę bierz panienkę, a wałówkę w drugą rękę,
Bo od rana na Bielanach ubaw na "sto dwa"!
Tańczy kizior ze swą cizią, z rudą Zośką ja,
A Antoni na harmonii tra, ra, ra, ra gra.
Pan Antoni na harmonii nam poleczkę gra.(Jak cholera)
2019-01-16 01:54:06 (7 lat temu)
roox
 
+2 głosów:2
do † ML: Ten przejazd był po prostu przejściem drogi fortecznej pod nasypem, łączącej Fort Śliwickiego z terenami wojskowymi wzdłuż Jagiellońskiej. Trzeba pamiętać, że Szosa Petersburska na wysokości obecnego Ronda Starzynskiego była tuż za wiadutem zamknięta rogatkami. Zapewne chodziło o rozdzielenie ruchu, by wojskowy nie kolidował z normalnym.
2019-01-16 11:06:56 (7 lat temu)
do esski : Tak faktycznie, nie powiem ładnie jest w Wilanowie, a Rembertów nie ładny? Cooo..!
2019-01-16 07:08:15 (7 lat temu)
† ML
 
+1 głosów:1
do roox: Dzięki. Od strony północnej wału kolejowego w latach 60-tych mieściły się koszary ZOMO. Pewnie zajmowali ten Fort Śliwickiego.
2019-01-17 10:55:39 (7 lat temu)
roox
 
+1 głosów:1
do † ML: W tym miejscu to tradycja z okresu międzywojennego ;) Wtedy stacjonowała tam Rezerwa Policji Państwowej, czyli ówczesne odziały prewencji, służące do zwalczania zamieszek i rozruchów.
2019-01-17 11:22:53 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Fotopiesek :)
2019-01-15 22:13:40 (7 lat temu)
† ML
 
Obecny Bulwar J. Karskiego.
2019-01-16 01:22:33 (7 lat temu)
Autor: Jan Binek
2025-06-01 11:28:26 (rok temu)
Tomasz Trzosek
 
+3 głosów:3
Przystań przy moście Kierbedzia. widok z Nowego Zjazdu
2021-12-31 22:59:20 (4 lata temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
z lewej koszary Oddziału Zamkowego Prezydenta RP, można dać znacznik -
2024-05-09 13:06:24 (2 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
Ten wysoki komin to stacja pomp kanałowych, nie Elektrownia Powiśle.
2024-08-03 22:54:43 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
Skorygowałem.
2024-08-03 22:56:14 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
Skorygowałem przypisanie - bulwaru gen. Pattona tu nie widać, bo go jeszcze wtedy nie było.
2025-02-02 02:17:50 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do yani: A ja za korektę dziękuję :)
2024-08-04 11:52:39 (rok temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Zdjęcie wyjątkowe względu na holownik tylnokołowy "Smolkę". Praktycznie brak jego zdjęć
2026-06-22 06:44:44 (6 dni temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
do Woj11: mam jedno w stoczni w Modlinie -
2026-06-22 10:09:28 (5 dni temu)
Woj11
 
do marekantoniusz: Guru się d żeglugi wiślanej przy tej jednostce nie dał jego zdjęcia, bo takie są nieliczne
2026-06-22 10:24:13 (5 dni temu)
Pokaż na mapie
20 Dyskusji (ostatnia 5 dni temu)
Przystań nad Wisłą przy moście Kierbedzia
Mieszkańcy Warszawy nad brzegiem Wisły.
1885
-
1905
1885
-
1910
1900
-
1915
1905
-
1915
1910
-
1915
1915
-
1926
1915
-
1928
3
1928-1932
1928
-
1932
1928
-
1932
1932
-
1932
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet