| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Rzeka Wisła (Warszawa)

2010 - powódź w Warszawie

OBIEKTY - Rzeka Wisła (Warszawa)
Więcej (58)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Most Ponińskiego
117
m
Warszawa
Most wysokowodny
125
m
Warszawa
Stacja kolejowa Warszawa Most
322
m
Most tymczasowy
367
m
Warszawa
Przystań
373
m
Warszawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Most pontonowy rozłożony wiosną 1947 r., pomiędzy ulicami Kłopotowskiego i Karową (przez niektóre źródła podawana jest data dzienna 10 kwietnia 1947 r.). Miał zapewnić komunikację pomiędzy brzegami Wisły po zniszczeniu mostu wysokowodnego w marcu 1947 r. przez napór kry. Prawdopodobnie na zimę 1947/1948 był złożony i na nowo rozstawiony w tym samym miejscu wiosną 1948 r, Po kolejnej przerwie zimowej 1948/1949, most funkcjonował jeszcze wiosną 1949 r. prawdopodobnie do otwarcia Mostu Śląsko-Dąbrowskiego.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Po drugiej stronie rzeki widać ulicę ks. Kłopotowskiego - bardzo ciekawa fotka!
2012-06-07 23:01:49 (14 lat temu)
Skorygowałem datowanie - most ten rozłożono później, tj. wiosną 1947 r., (podawana jest przez niektóre źródła data 10 kwietnia 1947 r.) po zniszczeniu mostu wysokowodnego w marcu 1947 r. (na tym zdjęciu stałby nieco po prawej, tj. w górę rzeki od widocznej przeprawy). Prawdopodobnie most ten był złożony na zimę 1947/1948 i na nowo rozstawiony w tym samym miejscu po przepływie wiosennych rozstopów, na początku kwietnia 1948 r. Po przerwie zimowej 1948/1949, most funkcjonował jeszcze wiosną 1949 r. (prawdopodobnie do otwarcia Mostu Śląsko-Dąbrowskiego).
2015-11-10 10:55:32 (10 lat temu)
WW
 
Dziwne zdjęcie - czarno-biało-czerwone.
2015-11-11 13:23:03 (10 lat temu)
Zdjęcie jeszcze późniejsze, bo wcześniej nie zwróciłem uwagi na napis dot. ZMP - organizacji powstałej w lipcu 1948 roku. A zatem zdjęcie wykonano przy okazji kolejnego rozłożenia mostu po zimie 1948/1949, czyli wiosna 1949 r.
2018-02-28 15:07:19 (8 lat temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
Zmieniłem przypisanie i datę. To jest przeprawa między Karową a Kłopotowskiego (w tle widoczny dz. budynek USC) istniejąca nieco później, tj. w latach 1947-1949. Zmontowano ją w następstwie zniszczenia przez napór kry Mostu wysokowodnego a funkcjonowała do czasu otwarcia Mostu Śląsko-Dąbrowskiego.
2017-12-17 10:24:22 (8 lat temu)
fantom
 
do zygmunt_ra: Dzięki, teraz pasuje drugi brzeg.
2017-12-17 10:44:06 (8 lat temu)
† ML
 
+1 głosów:1
Uzupełniłem przypisanie i opis.
2021-06-21 10:57:34 (5 lat temu)
4elza
 
do † ML: Dzięki.
2021-06-21 18:25:30 (5 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
PBrz
 
Datowanie jest błędne to na 100% nie 1947, bo Most Sląsko-Dąbrowski już zmontowany, a jego montaż skończono w grudniu 1948. To wiosna 1949 i koniec rozbiórki mostu pontonowego
2022-01-06 00:11:15 (4 lata temu)
do yani: Będą to zdjęcia z budowy czy zwijania mostu ? Raczej to drugie ?
2021-11-30 12:20:34 (4 lata temu)
yani
 
do Desperado:
Początek budowy.
2021-11-30 12:43:22 (4 lata temu)
yani
 
do PBrz:
Faktycznie, nie może to być rok 1947, bo na tym zdjęciu jest zaznaczony poziom wody w roku 1948...
Ale skoro to rozbiórka, to dlaczego na obu zdjęciach pale są wbijane, a nie wyciągane?
2022-01-06 01:03:34 (4 lata temu)
PBrz
 
do yani: Dobre pytanie. Może to prace nie związane z mostem pontonowym a z regulacją bulwarów?
2022-01-06 12:09:35 (4 lata temu)
xallax
 
do yani: Raczej nie wyciąga się pali przy rozbiórce mostów drewnianych, mogły być dobijane aby nie wystawały.
2022-01-06 12:31:18 (4 lata temu)
yani
 
do xallax:
Nie wiem jak kiedyś, obecnie widziałem wyciąganie pali. Ale tu może faktycznie dobijają, choć to z pewnością technicznie trudne.
2022-01-06 12:39:10 (4 lata temu)
xallax
 
do yani: Prawda, no i raczej by je wcześniej ucięli. Kiedyś to raczej nikt się tym nie przejmował i zostawały tak jak były.
Może faktycznie to tylko zbieg okoliczności i w tym miejscu prowadzone były prace niezwiązane z mostem?
2022-01-06 12:50:16 (4 lata temu)
yani
 
do xallax:
Pozostawione pale z mostu wysokowodnego chyba do dziś istnieją. Jakiś czas temu, przy bardzo niskim stanie Wisły były widoczne. Chyba nawet je fotografowałem, może znajdę te zdjęcia...
2022-01-06 13:06:42 (4 lata temu)
Czy to jest konkretny obiekt ?
2021-11-30 12:03:34 (4 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
verbensis
 
+2 głosów:2
Skoro jest zaznaczony poziom wody z czerwca 1948, to raczej nie jest to zdjęcie z 1947...
2022-06-11 21:12:48 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
7 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Most pontonowy w Warszawie. Nie wiem czy dobrze przypisałem, bo było ich kilka.
Most pontonowy przez Wisłę zbudowany w 1947 roku łączący ulicę Karową z ulicą Kłopotowskiego (wówczas Szeroka) na Pradze. Kiedy spłynął, lub został rozebrany...
1946
-
1948
1946
-
1949
1947
-
1949
1948
-
1948
1948
-
1948
1947
-
1948
1947
-
1949
1949
-
1949
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet