| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Rzeka Wisła (Warszawa)

2010 - powódź w Warszawie

OBIEKTY - Rzeka Wisła (Warszawa)
Więcej (58)
Obiekty w okolicy
Most Syreny
152
m
Warszawa
Ścieżka równowagi
258
m
Warszawa
Rzeźba "Spragniony"
298
m
Warszawa
Pomnik Syreny
325
m
Warszawa
Przystań Klubu Sportowego "Rodzina...
328
m
Warszawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Most Świętokrzyski

Zbudowano: 1998-2000
1 subskrypcja

Most Świętokrzyski – pierwszy most wantowy w Warszawie na Wiśle. Łączy Powiśle z Pragą-Północ.
Według danych stołecznego Zarządu Dróg Miejskich w 2016 przez most Świętokrzyski przejeżdżało średnio 25 575 pojazdów na dobę. Była to druga najmniejsza (po moście Śląsko-Dąbrowskim) liczba pojazdów wśród ośmiu przepraw drogowych w Warszawie.

Most razem z wiaduktem ma długość 479 metrów, po dwa pasy ruchu w każdą stronę i dwa pasy dla pieszych i rowerzystów. Konstrukcja wantowa wsparta jest na 90-metrowym pylonie, na którym zaczepiono 48 lin podtrzymujących jego płytę. Pylon stoi na prawym brzegu Wisły, zaś po lewej stronie most wsparty jest na dwóch podporach osadzonych w dnie. Wewnątrz północnej „nogi” pylonu znajduje się winda konserwacyjna. Optycznie most wydaje się lekki (brak klasycznych filarów), aczkolwiek składa się – wraz z wiaduktami dojazdowymi – z siedmiu przęseł.
Most jest nocą podświetlany.

Budowa mostu wiązała się z zamierzeniami intensywnej zabudowy okolic Portu Praskiego przez współfinansującą inwestycję firmę Elektrim, a także miasteczka uniwersyteckiego na Powiślu.
Kamień węgielny wmurowano 28 września 1998. Wybudowany przez Mostostal Warszawa SA. Projekt architekta Tadeusza Korszyńskiego.
Budowa mostu trwała 2 lata, a całkowity koszt zamknął się w kwocie ok. 160 mln. zł.
Most przejął ruch z rozebranego mostu Syreny. Po wyłączeniu dwóch pasów ruchu kołowego na moście Śląsko-Dąbrowskim w 2007 roku jego znaczenie wzrosło. Łączy ścisłe centrum miasta z Pragą. Jest to najlepiej przystosowany do potrzeb rowerzystów most w Warszawie.
W 2005 pojawiły się plany poprowadzenia przez most linii tramwajowej, łączącej skrzyżowanie ul. Targowej i Kijowskiej na Pradze z rondem ONZ w centrum. Wiązałoby to się ze zlikwidowaniem niektórych pasów drogowych, np. z likwidacją dwóch pasów jezdni i pozostawieniem tylko po jednym w każdą stronę (nie naruszając ani ścieżek rowerowych, ani chodników). Jednak ze względu na podjęcie budowy II linii metra w obecnym jej przebiegu plany te zarzucono. wikipedia (fantom)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
W oddali na lewym brzegu, tuż pod mostem widoczne czerwone budynki - to Centrum Nauki Kopernik:
2014-07-29 11:40:13 (11 lat temu)
Mikrob
 
+2 głosów:2
Zdjęcie ma poważny błąd natury technicznej, mianowicie te panie powinny być na zdjęciu w całości. :-)
2019-04-10 23:01:34 (7 lat temu)
Nogy dla Piotra ☺
2019-04-11 06:46:57 (7 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
do Mikrob: Dokładnie tak - ja bym jeszcze na nich "ostrzył" kadr. :-)
2019-04-11 05:57:07 (7 lat temu)
do Mikrob: No...
2019-04-11 06:46:06 (7 lat temu)
maj
 
+2 głosów:2
do Mikrob: Ze mną jak z dzieckiem, podmieniam
2019-04-11 06:59:23 (7 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Moźe Wieslam ma w zbiorach...tylko jest wstydliwy ☺☺☺
2019-04-11 06:46:44 (7 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do maj: ☺☺☺☺ piekny. letni widok....nie ma jak to wspólpraca, dziekuje ☺☺☺
2019-04-11 07:04:24 (7 lat temu)
† ML
 
+1 głosów:1
PKiN behind bars.
2019-07-22 15:15:27 (6 lat temu)
maj
 
Zrób coś z tym, Warszawa nam się przewraca.
2019-07-22 16:28:04 (6 lat temu)
do maj: ta ok zrobię... ale tak wtedy fotografowałem ;)
2019-07-22 18:28:50 (6 lat temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
Zlote...a skromne ☺☺☺
2020-03-29 00:39:54 (6 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dobry cytat ;)
2020-03-29 00:42:56 (6 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do fantom: Tak jakoś mi sie spodobal, i wiem źe Wieslaw jest bardzo skromnym fotopolanem, wiec niechaczalem go swojim komentarzem wprowadzić w rozpać ☺☺☺
2020-03-29 00:46:02 (6 lat temu)
† ML
 
Dodałem do Wybrzeża Kościuszkowskiego.
2025-07-18 00:53:11 (11 miesięcy temu)
yani
 
+3 głosów:3
do † ML:
To raczej bulwar Pattona:
2025-07-18 01:09:10 (11 miesięcy temu)
† ML
 
+1 głosów:1
do yani: Tak, masz rację. Zapominam, że Wybrzeże uzyskało drugie imię.
2025-07-18 13:10:32 (11 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do † ML:
Tak właściwie, to różne obiekty. Bulwar Pattona to miejsce pomiędzy Wybrzeżem Kościuszkowskim, a Wisłą.
2025-07-18 13:39:55 (11 miesięcy temu)
† ML
 
+2 głosów:2
do yani: Tak, bo po bulwarze Pattona kiedyś jeździły pociągi z węglem dla elektrowni.
2025-07-18 19:03:40 (11 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do † ML:
Pamiętam nawet tor przecinający skosem jezdnię Wybrzeża Kościuszkowskiego (Wisłostrady jeszcze nie było) w okolicy ulicy Sanguszki.
2025-07-18 21:09:02 (11 miesięcy temu)
† ML
 
+3 głosów:3
do yani: Wybrzeża Gdańskiego. Ponieważ biegałem z Darwina na Zakroczymska i z powrotem i wielokrotnie obserwowałem pociąg z węglem przecinający Słomińskiego, Międzyparkową, Zakroczymską. Lokomotywa ciągnęła w żółwim tempie kilkanaście wagonów i trwało to i trwało...
2025-07-19 01:02:06 (11 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
do † ML:
Jak najbardziej Gdańskiego, chyba się zakręciłem na tym Kościuszkowskim... :))
Ale też coś sprostuję - tory kolejowe nie przecinały Międzyparkowej, a Szymanowską.
2025-07-19 12:42:23 (11 miesięcy temu)
† ML
 
+1 głosów:1
do yani: No tak, bo tory prowadziły od północnej strony Fortu Legionów.
2025-07-19 14:44:55 (11 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do † ML:
Tu widać ich przebieg:
2025-07-19 15:15:28 (11 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
Tu też wcześniej. Na moje oko to 06.09.2008 - pożegnalna impreza na Stadionie X-lecia.
2025-07-22 17:35:15 (11 miesięcy temu)
yani
 
Zresztą, nawet w 2010 byłoby już widać Narodowy... :)
2025-07-22 17:36:10 (11 miesięcy temu)
do yani: Też prawda. ;)
2025-07-22 17:40:27 (11 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 11 miesięcy temu)
Most Świętokrzyski na innych zdjęciach
1999
-
2010
1999
-
2010
2010
-
2017
2010
-
2020
2017
-
2020
2020
-
2025
2020
-
2026
2025
-
2026
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet