| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Rzeka Wisła (Warszawa)

2010 - powódź w Warszawie

OBIEKTY - Rzeka Wisła (Warszawa)
Więcej (58)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Park Odkrywców
314
m
Warszawa
Instalacja dźwiękowo-wizualna "Sze...
352
m
Warszawa
Tamka 2
399
m
Warszawa
Dobra 27
624
m
Warszawa
Kiosk
625
m
Warszawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Most Syreny

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1985
Zlikwidowano: 2000

Most Syreny – przeprawa tymczasowa funkcjonująca w latach 1985-2000. Powstał jako tymczasowe rozwiązanie na czas remontu mostu Poniatowskiego i łączył dwa skrzyżowania: Tamki z Wybrzeżem Kościuszkowskim i Sokolej z Wybrzeżem Szczecińskim, był położony tuż przy obecnym Moście Świętokrzyskim (od strony południowej).
Most zbudowano w 100 dni, od kwietnia do czerwca 1985 roku przez jednostki drogowe i kolejowe LWP. Most składał się z dwóch równoległych, stalowych, niskowodnych mostów saperskich, tzw. mostów składanych, które osadzono na 14 podporach. Szerokość obu mostów wynosiła 6 metrów. Najszersze z przęseł, umożliwiające żeglugę pod mostem, miało długość 28 metrów i znajdowało się między 5. a 6. podporą mostu.
Pierwotnie Most Syreny wzniesiono na czas remontu Mostu Poniatowskiego. Po zakończeniu prac, zdecydowano się go jednak zostawić na czas remontu Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. W związku ze zwiększeniem intensywności ruchu samochodowego, władze miasta postanowiły wznieść na miejscu Mostu Syreny stałą przeprawę, a do czasu jej budowy pozostawić konstrukcję tymczasową. To spowodowało, iż konstrukcja z założenia tymczasowa przetrwała aż 15 lat, ponieważ budowa nowego mostu rozpoczęła się dopiero w 1999 roku. Most Świętokrzyski otwarto w październiku 2000 r. a bezpośrednio po tym zamknięto i zdemontowano Most Syreny.
Po rozebraniu mostu Syreny jego konstrukcja została podzielona na części i złożona w celu późniejszego wykorzystywania przy ewentualnych remontach dróg i mostów. Elementy konstrukcji posłużyły najpierw podczas odbudowy wiaduktu nad torami kolejowymi przy Al.Krakowskiej, a potem przy remoncie wiaduktu na Trasie Toruńskiej na odcinku niedaleko od Mostu Grota-Roweckiego. W planach na 2013 r. jest ponowne wykorzystanie części konstrukcji na czas remontu Mostu Grota-Roweckiego.
 

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Połączyłem klatki w jedno zdjęcie z uwagi na słabą rozdzielczość filmu - podlinkowanego wcześniej przez Krzysiek99.
2016-11-06 14:16:44 (9 lat temu)
yani
 
+2 głosów:2
Budowa Mostu Syreny.
2022-02-22 03:14:40 (4 lata temu)
atom
 
+1 głosów:1
do yani: Dzięki, uzupełniłem opis.
2022-02-22 12:46:59 (4 lata temu)
Bogdan JS
 
+1 głosów:1
Data nie wcześniejsza niż rok 2017, wtedy powstała ścianka wspinaczkowa widoczna z prawej strony.
2022-12-06 08:23:00 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet