| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Rzeka Wisła (Warszawa)

2010 - powódź w Warszawie

OBIEKTY - Rzeka Wisła (Warszawa)
Więcej (58)
Obiekty w okolicy
Most pontonowy
68
m
Warszawa
Picassa 13
563
m
Warszawa
Przepompownia ścieków do oczyszcza...
593
m
Warszawa
Picassa 9
675
m
Warszawa
Picassa 3
773
m
Warszawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Most Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie (most Północny) – most w Warszawie, na Wiśle, otwarty 24 marca 2012 roku, w ciągu planowanej Trasy Mostu Północnego. Ma poprawić komunikację Białołęki z lewobrzeżną częścią miasta. Aktualnie ruch kołowy z tej dzielnicy koncentruje się na najbardziej zatłoczonym warszawskim moście Grota-Roweckiego, zaś najbliższa przeprawa dla komunikacji tramwajowej to odległy Most Gdański. Jest to ósma przeprawa drogowa w mieście, na Wiśle (dziewiąta wliczając kolejowy most średnicowy
Most ten jest najdalej na północ wysuniętym mostem w Warszawie.
Wikipedia

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Stenek
 
+3 głosów:3
Trasa Mostu Marii Skłodowskiej-Curie

Cytuję za [:
"Niedługo minie rok, odkąd mimo powszechnych protestów i wbrew wynikowi wcześniejszych konsultacji z mieszkańcami Platforma Obywatelska w Radzie Warszawy przeforsowała na patronkę mostu Marię Skłodowską-Curie."

A wystarczyło prosto i zwyczajnie go nazwać: - Most Północny
Nie mam nic do Marysi Skłodowskiej (nawet znam parę osób o tym nazwisku), ale nazwa Most Północny jest jak najbardziej "trafiona" Oddaje w pełni jego położenie, czyli lokalizację, dla przyjezdnych także taka nazwa jest prosta i jasna, szybka i łatwa w wypowiedzeniu oraz zapamiętaniu. Wyraz "Skłodowska", a tym bardziej "Curie" do łatwych w wymowie nie należy, do zapamiętania także. Moim zdaniem przedobrzono tutaj w tym honorowaniu wielkiej uczonej, jej personalia odmieniają się przez wiele lat w wielu przypadkach, zastosowaniach i użyciach. Jej dokonania także się w żaden sposób z mostami nie kojarzą, lepiej np. nazwać jej imieniem jakiś reaktor atomowy, coś bliższego nauce, ale nie most. Ale tu nie chodzi o zdrowy rozsądek, tylko o rozgrywki polityczne, czym się z natury brzydzę, więc nie będę rozwijać tego wątku. Zainteresowanych odsyłam do podanego wyżej linku źródłowego


Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2012-12-19 22:34:32 (13 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
Nazwa mostu to efekt pospiechu i walki politycznej w radzie Warszawy. Pośpiesznie nazywając most imieniem MSC, zabrano możliwość radnym PiSu przeforsowania nazwy imieniem prezydenta L. Kaczyńskiego. To wszystko w tym temacie.
2012-12-20 03:42:27 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Stenek: Nic dodać, nic ująć.
2012-12-19 22:57:59 (13 lat temu)
† ML
 
+1 głosów:1
do Stenek: Zgadzam się. Drugi casus. Nie mam nic przeciwko Al. Solidarności (zamiast "staropolskiego" Leszno), ale tylko od Młynarskiej do Pl. Bankowego. Dalej dla mnie jest to Trasa W-Z z mostem Śląsko-Dąbrowskim. I szlag mnie trafia, gdy widzę obiekt leżący na trasie W-Z i przypisany do Al. Solidarności. W przypadku Mostu Północnego mogłoby być "Trasa im. Marii Curie-Skłodowskiej z Mostem Północnym" Obecna nazwa jest wynikiem roku MCS i w tym roku należało uhonorować Jej imieniem coś wielkiego, znaczącego, a elektrowni atomowej nie było pod ręką. I tak wszyscy będą mówili Most Północny, a tylko na FP będzie Most MCS.
2012-12-20 02:16:24 (13 lat temu)
Stenek
 
do † ML: Tak. Trasa WZ to nie jest nazwa polityczna, jest bardzo trafiona i akuratna i taką nadal powinna pozostać, można by to jeszcze długo uzasadniać. Tylko patrzeć, jak np. jakiś plac będzie nazwany "ulicą o obiegu zamkniętym", a ulica "placem o ciągu rozszerzonym" Mrożek, Gombrowicz - ratujcie!
2012-12-20 09:03:39 (13 lat temu)
Stenek
 
do bonczek_hydroforgroup: Dokładnie tak jest w linku, który podałem, ale nie chciałem tu o polityce rozprawiać. To jest chory kraj, gdy do nazwania Mostu zaprzęga się wielką, polityczną machinę zamiast zdrowego rozsądku - to mi przypomina, jak w zwierciadle, niedawne czasy minione. Widać niewiele sie nauczyliśmy
2012-12-20 09:00:14 (13 lat temu)
do Stenek: "Uczyc sie uczyc..."- W U Lenin, pada klawiatura....
2012-12-20 14:59:51 (13 lat temu)
do Stenek: Fajna lekka konstrucja
2012-12-20 15:02:08 (13 lat temu)
do niewypal Jan Kowalski : W. I.
2012-12-20 17:02:33 (13 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+3 głosów:3
Piękne zdjęcie.
2018-04-04 21:51:16 (8 lat temu)
maj
 
do Dariusz Łukasik: Dzięki.
2018-04-04 22:23:01 (8 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Powinieneś przypisać i do ulicy....
2023-04-06 19:23:57 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Most im. Marii Skłodowskiej-Curie na innych zdjęciach
2019
-
2019
2019
-
2019
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet