Wyburzano np. Poltegor, odsłonięto resztki kościoła pod budowę Wroclavii, zaraz znikną Arkady. Odzyskiwano kapsuły historii czy to tylko szopka dla inwestoró?
Neo[EZN] (2026-06-28 22:48:42)
Ciekawy temat. Czy jest jakaś zasada dotycząca miejsca umieszczenia takiego kamienia węgielnego? Jeżeli nie to musieliby niszczyć resztki budowli żeby to znaleźć, choć pewnie dałoby się to znaleźć jakąś metodą nieinwazyjną (jakiś georadar czy czego tam się używa do badania struktury budowli). Pewnie te resztki kościoła zachowają - podobnie jak to zrobili w parku przy ulicy kolejowej z kościołem św. Trójcy czyli na poziomie gruntu będzie wiadać przebieg murów.
Wrocław
Kostnica
ZPKSoft (2026-06-28 21:11:10)
"Wąż" na podłodze wygląda groźnie ;-)
Neo[EZN] (2026-06-28 22:11:53)
Wyszedł właśnie z komory dezynfekcyjnej więc nie powinien być jadowity ;)
Wrocław
Tor kolarski na Dąbiu
StaSta (2015-05-27 07:35:31)
Fachowo nazywa się to keirin.
vetinari (2015-05-27 08:02:48)
Rodzaj sprintu popularnego w Japonii i Korei. W sporcie tym startuje od 4 do 7 zawodników. Pierwsze okrążenia jadą oni za prowadzącym na motocyklu, nadającym coraz szybsze tempo, w trakcie czego zawodnicy starają się zająć jak najlepsze miejsce do startu, a następnie na 600-700m przed metą (w zależności od długości toru) prowadzący odjeżdża, zaś właściwi zawodnicy mogą przyspieszyć maksymalnie, starając się dojechać jako pierwsi do mety. Keirin jest rodzajem hazardu, podobnie jak wyścigi konne. W trakcie pierwszych okrążeń, kiedy kolarze jadą za pilotem, widzowie mogą obstawiać zwycięzcę. Sami kolarze dostają wysokie premie za zajęcie pierwszego miejsca. Dochody najlepszych kolarzy są zbliżone do liderów zespołów zawodowych startujących w zawodach szosowych i dlatego wielu zawodowych kolarzy kończy swoje kariery na torach do keirinu.
Dziekuje Wikipedii za przetlumaczenie..sam bym nie dal rady :-)
yani (2026-06-28 17:00:28)
To nie jest żaden keirin. To po prostu wyścigi za motocyklami.
Woj11 (2026-06-28 19:16:34)
Wyścig za prowadzeniem motoru, tak to się nazywało. Motocyklistę nazywano sztejerem
vetinari (2026-06-28 19:58:22)
No, wiesz jak to jest, jesteśmy male państwo, niestarć nas na nowe nazwy dla wszystkych sportów ☺☺☺
vetinari (2026-06-28 19:58:45)
Fotopolska wzbogaca ☺
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)