| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
OBIEKTY - ul. Bielska
Więcej (90)
Obiekty w okolicy
Górna 2
20
m
Cieszyn
Bielska 1
22
m
Cieszyn
Obiekt handlowo-gastronomiczny
28
m
Cieszyn
Solna 2a
29
m
Cieszyn
Wyższa Brama 35
41
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Bielska 2

Zbudowano: Przed 1874
Dawniej: Kamienica Karla Scholtisa juniora
Narożna kamienica przypisana była do dzielnicy Górne Przedmieście z numerem konskrypcyjnym 282. Numer posesji był podwójny. Dla ówczesnej Bielitzerstraße był to nr 2, zaś dla Berggasse nr 1. Rogowy obiekt jest notowany od najstarszej Książki Adresowej Cieszyna z 1874 r. Ówczesnym właścicielem był Karl Scholtis senior, który prowadził farbiarnię, tzw. farby koloryzującej suknie wałaskie. W 1887 r. sprzedał działkę pod budowę nowego cmentarza ewangelickiego. W 1897 r. przeprowadził się do nowo-wybudowanej kamienicy przy ul. Wyższa Brama . Farbiarnię oraz dom przeją jego syn Karl Scholtis junior, który zmarł w 1913 r. w wieku 55 lat. W okresie międzywojnia kamienica należała do Kamilly Scholtis.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
edek_
 
Dziwny masz obiektyw w tym Nikonie, rozumiem nadmierną perspektywę ale beczka? Może da się to w czymś skorygować. Szkoda takich zdjęć.
2012-06-15 15:00:30 (14 lat temu)
Dana
 
+3 głosów:3
Do "vetinari": Myślisz, że to kot ?
2020-12-22 14:29:24 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do Dana : Nie wiem jak dla Veti ale dla mnie to pies.
2020-12-22 14:34:01 (5 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Dana : Racjia, to jest chyba fotopiesek, na kota troche zawielki ☺ Ale zdrógiej strony....kto wie jak wielkie wtedy byly koty ☺☺☺
2020-12-22 14:34:30 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Jak były duże myszy to i duże koty ;-)
2020-12-22 14:35:30 (5 lat temu)
Stenek
 
Obstawiam, że to Pan Pies ;-) Kot w takiej siedzącej pozycji ma kręgosłup wykrzywiony niemal pod kątem prostym, a pieseł nie. Mam kota, więc wiem, jak wygląda, gdy siedzi. Poza tym wątpię, żeby kot tak grzecznie usiedział czyli wyczekał do momenty zrobienia zdjęcia. W tamtych czasach to było "wydarzenie" - fotograf będzie robił zdjęcia! Przygotowanie i ekspozycja zajmowała być może długie minuty. Kto żyw, ustawił się tu do tego zdjęcia, a fotograf chyba często korzystał z trybu "na czas", czyli ekspozycja minimum 1/30 sek. a może krótsza, i dlatego wówczas ważne było, aby pozujący do zdjęcia pozostawali nieruchomo. Poruszenie się skutkowało rozmazaną postacią na zdjęciu. Ludziska powszechnie o tym nie wiedzieli, ale fotograf na pewno nie omieszkał owym "statystom" o tym przypomnieć. Pewnie nie z troski o to, czy ktoś w kadrze wyjdzie jako postać poruszona, niewyraźna, tylko bardziej z troski aby Jego zdjęcie się udało i było "nie poruszone" ;-) ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-12-24 21:09:07 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 5 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet