| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

1655 - Oblężenie Jasnej Góry

1966 - obchody milenium chrztu Polski

Obchody 550-lecia obecności obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Pielgrzymowanie na Jasną Górę

Plany klasztoru jasnogórskiego

OBIEKTY - Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
Najbliższe atrakcje turystyczne
Bazylika Znalezienia Krzyża Święte...
65
m
Częstochowa
Klasztor O.O. Paulinów
75
m
Częstochowa
Kościół św. Andrzeja i Barbary
817
m
Częstochowa
Muzeum Częstochowskie - Ratusz - b...
1641
m
Częstochowa
Urząd Pocztowy Częstochowa 17
1760
m
Częstochowa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1382
Dawniej: Klasztor Zakonu Paulinów na Jasnej Górze
Zabytek: -
1 subskrypcja
Przelot nad jasnogórskim klasztorem, alejami Najświętszej Marii Panny i Rynkiem Wieluńskim
dodano: 2014-05-15, autor: Polska z lotu ptaka
Wykaz obiektów o szczególnej randze dla kultury
dodano: 2012-12-15, autor: Petroniusz
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...242526272829303132następna
PEŻ
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2012-06-27 22:26:16 (14 lat temu)
Kavikvs
 
Interesujące.
2010-04-23 21:33:09 (16 lat temu)
PEŻ
 
Nie jestem pewien, ale czy na murach nie widać napisu "Rok Święty, a w środku 1974 ?
2012-06-17 20:05:34 (14 lat temu)
pawulon
 
do PEŻ: Dobrze widzisz ;)
2012-06-17 23:40:30 (14 lat temu)
PEŻ
 
Co prawda musiałem założyć okulary :-)
2012-06-17 23:44:31 (14 lat temu)
esski
 
Zdjęcie wcześniejsze jak produkcja tej widokówki, w roku 1982 na wieży wisiało już białe 600,
2012-06-17 23:48:52 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
Na zewnątrz szklane paciorki. Wewnątrz odpusty.
2012-03-03 16:44:44 (14 lat temu)
x xx
 
+2 głosów:2
zeby zdążyć prze północą :)
2012-03-08 21:27:24 (14 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+6 głosów:6
do x xx: Dziś powinnaś być królową,
wypoczywać cały dzień.
Komplementów słuchać dużo,
wszystko na skinienie mieć.
Nawet, kiedy spojrzysz w niebo
i wypowiesz tę chce mieć
dzisiaj będziesz miała wszystko,
bo to jest Twój dzień.

ZYCZY EUGEN
2012-03-08 21:47:43 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Eugeniusz S.: Fajnie jest mieć poetę w swoim gronie :) Podziękowania .
2012-03-08 22:20:38 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+4 głosów:4
Miło, że o nas pamiętaliście, koledzy.
2012-03-09 09:39:10 (14 lat temu)
x xx
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: my śnimy o Was po nocach , przez sen wymawiamy Wasze imiona , a nasze żony szczerze Was nie lubią:)
2012-03-09 09:44:09 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do x xx: Nie chcemy być źródłem małżeńskich nieporozumień a żony zapraszamy do współpracy.
2012-03-09 10:29:58 (14 lat temu)
x xx
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: żeby dać plus musiał bym dać minus :(( , po co drzewo do lasu wozić , mam nadzieję że Waszych chłopów Tu nie ma :((
2012-03-09 10:36:36 (14 lat temu)
† Festung
 
+5 głosów:5
No, no Zygi.
2012-03-11 01:02:03 (14 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do † Festung: Ma chłop gust ;)
2012-03-11 01:03:34 (14 lat temu)
s_mile
 
+2 głosów:2
Dół również.
2012-03-11 09:40:10 (14 lat temu)
x xx
 
+2 głosów:2
do † Festung: Kiedyś na antenie Trójki była audycja Wiktora Legowicza "Klub Trójki" , temat dotyczył fotografii , zaproszonym gościem był fotografik Stefan Figlarowicz , moja rozmowa (telefoniczna) zdominowała audycję a problem dotyczył prawa do wizerunku , uważałem że nie można bezkarnie fotografować ludzi , regulacji prawnych na ten czas nie było, teraz wiadomo można wszysto , nie wszystko można publikować , mam zdjęcia których wolę nie tykać by ktoś pretekstu nie miał by mnie z torbami puścić. W takich miejscach jak Jasna Góra trudno wyczekać właściwy moment zbyt duża ilość turystów , Zakonnica na jednym z zamieszczonych tu zdjęć zakrywa twarz , a ta kobieta na schodach wygląda dobrze , jak znajdę czas to poszukam kadru z tymi schodami może w wersji dla pań.
2012-03-12 11:20:16 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Zygmuncie, przypisuj proszę do założonych już obiektów. Ręce już bolą od tego dopisywania.
2012-03-09 21:04:14 (14 lat temu)
x xx
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: mam ok. 30000 zdjęć zeskanowanych , daję STOP, przepraszam :)
2012-03-09 21:06:32 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do x xx: Nie przepraszaj, musisz się wprawić w przypisywaniu. Rób wolniej ale dokładniej ;))
2012-03-09 21:32:00 (14 lat temu)
x xx
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dla mnie Wawel to Wawel , jest parę zdjęć które chciałem dobrze przypisać ale lokalizacji nie znalazłem i odpuściłem. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)
2012-03-09 21:36:11 (14 lat temu)
do x xx: No tak, Wawel to nazwa potoczna obiektu, od wzgórza, na którym wzniesiono poszukiwany przez nas obiekt, a zwany Zamkiem Królewskim. Każdy z przyzwyczajenia będzie szukał Wawelu. Nawet dopisanie tego wyrazu przed właściwą nazwą nie spowodowało, że pokazuje się w wyszukiwarce wyżej niż na szarm końcu. Macie jakiś pomysł, by ułatwić szukanie Wawelu?
2012-03-09 21:42:47 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do x xx: Wszystko byłoby dobrze, ale ja nie nadążam z poprawkami. A mam jeszcze tyle swoich fotek...
Faktycznie Wawel jest strasznie zagmatwany, dziś tez przez długi czas szukałam potrzebnych obiektów. Najszybciej znajduj z mapki na dole pod fotkami , na której są znaczniki obiektów. Klikając w nie otworzysz obiekt.
2012-03-09 21:45:03 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do Danuta B.: Pomysłu nie mam, ale straciłam dziś kupę czasu na znalezienie obiektów. Wydaje mi się, że troche tam brak ładu i składu. Czy ktoś się podejmie przejrzenia i korekty ?
2012-03-09 21:48:39 (14 lat temu)
x xx
 
do ZPKSoft: No tak , łatwe dla mnie nie łatwe ale i za to dziękuję:)
2012-03-09 21:51:15 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Np. Kaplica Zygmuntowska jest podobiektem wnętrz katedralnych mimo że, najczęściej ogląda się ją z zewnątrz. Powinna więc być podobiektem katedry a nie jej wnętrz.
2012-03-09 21:51:58 (14 lat temu)
Lucas
 
do x xx: Chętnie zobaczę Twoje zdjęcia, a zwłaszcza archiwalne. Znam Wawel całkiem dobrze, więc służę pomocą w identyfikowaniu miejsc :)
2012-03-09 21:52:48 (14 lat temu)
x xx
 
do Lucas: wtedy wawel był ogrodzony płtem widać to na jednym zdjęcu , są pojedyncze obiekt tak jak ten jak twierdzi manik Kościuszko na koniu , dziedziniec , Kaplica Zygmuntowska , to jest rok 1978 nie wszystko chcę tu dać , zobaczymy , na razie podciągnijcie do góry to zdjęcie ze Studenckiej bo jestem na tabletkach na nerwy które popijam nerwosolem żeby tu nie podpaść tutejszej żandarmerii . Pozdrawiam bardzo serdecznie.
2012-03-09 21:59:55 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do x xx: Ty się denerwujesz niepotrzebnie, zaczną sie trząść ręce i będziesz wystukiwał na klawiaturze litery nie te co trzeba :)
2012-03-09 22:10:36 (14 lat temu)
x xx
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: przecież już wystukuję , mam bezprewodową klawiatu ,alt mi zjada litery , idę spać ,dobranoc
2012-03-09 22:19:57 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do x xx: Dobranoc, niech Ci się przyśnią same 6 za zdjęcia.
2012-03-09 22:32:13 (14 lat temu)
Można by dopisać, że zdjęcie przedstawia wejście na wały od strony Wieczernika.
2012-06-29 08:08:47 (13 lat temu)
Na wprost elektrociepłownia, po prawej katedra.
2012-05-23 13:55:34 (14 lat temu)
Typowy widok - należy dodać dla tamtych lat. Dziś taki widok z tego miejsca już chyba niemożliwy, chyba żeby mieć w oczach jakiś rentgen i prześwietlić sklepy.
2012-06-29 08:07:13 (13 lat temu)
Sceneria jak z filmu - brakuje tylko procesji prowadzonej przez ojca Kordeckiego i wielkiej kolumbryny.
2012-06-29 08:05:15 (13 lat temu)
Szkoda tylko ze mocno niedoświetlone.
2012-06-29 08:26:48 (13 lat temu)
No cóż - Kmicic też po ciemku działał.
2012-06-29 08:36:17 (13 lat temu)
Działał oczywiście pod murami jasnogórskimi.
2012-06-29 08:36:36 (13 lat temu)
Pokaż na mapie
319 Dyskusji (ostatnia 13 lat temu)
Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.
Kościół i klasztor na Jasnej Górze. Pocztówka KAW.
1650
-
1655
1650
-
1659
1658
-
1830
1800
-
1880
1836
-
1880
1861
-
1864
1861
-
1875
1870
-
1881
1873
-
1886
1873
-
1886
Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet