do x xx: Dziś powinnaś być królową,
wypoczywać cały dzień.
Komplementów słuchać dużo,
wszystko na skinienie mieć.
Nawet, kiedy spojrzysz w niebo
i wypowiesz tę chce mieć
dzisiaj będziesz miała wszystko,
bo to jest Twój dzień.
do † Festung: Kiedyś na antenie Trójki była audycja Wiktora Legowicza "Klub Trójki" , temat dotyczył fotografii , zaproszonym gościem był fotografik Stefan Figlarowicz , moja rozmowa (telefoniczna) zdominowała audycję a problem dotyczył prawa do wizerunku , uważałem że nie można bezkarnie fotografować ludzi , regulacji prawnych na ten czas nie było, teraz wiadomo można wszysto , nie wszystko można publikować , mam zdjęcia których wolę nie tykać by ktoś pretekstu nie miał by mnie z torbami puścić. W takich miejscach jak Jasna Góra trudno wyczekać właściwy moment zbyt duża ilość turystów , Zakonnica na jednym z zamieszczonych tu zdjęć zakrywa twarz , a ta kobieta na schodach wygląda dobrze , jak znajdę czas to poszukam kadru z tymi schodami może w wersji dla pań.
do ZPKSoft: Dla mnie Wawel to Wawel , jest parę zdjęć które chciałem dobrze przypisać ale lokalizacji nie znalazłem i odpuściłem. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)
do x xx: No tak, Wawel to nazwa potoczna obiektu, od wzgórza, na którym wzniesiono poszukiwany przez nas obiekt, a zwany Zamkiem Królewskim. Każdy z przyzwyczajenia będzie szukał Wawelu. Nawet dopisanie tego wyrazu przed właściwą nazwą nie spowodowało, że pokazuje się w wyszukiwarce wyżej niż na szarm końcu. Macie jakiś pomysł, by ułatwić szukanie Wawelu?
do x xx: Wszystko byłoby dobrze, ale ja nie nadążam z poprawkami. A mam jeszcze tyle swoich fotek...
Faktycznie Wawel jest strasznie zagmatwany, dziś tez przez długi czas szukałam potrzebnych obiektów. Najszybciej znajduj z mapki na dole pod fotkami
do Danuta B.: Pomysłu nie mam, ale straciłam dziś kupę czasu na znalezienie obiektów. Wydaje mi się, że troche tam brak ładu i składu. Czy ktoś się podejmie przejrzenia i korekty ?
do ZPKSoft: Np. Kaplica Zygmuntowska jest podobiektem wnętrz katedralnych mimo że, najczęściej ogląda się ją z zewnątrz. Powinna więc być podobiektem katedry a nie jej wnętrz.
do Lucas: wtedy wawel był ogrodzony płtem widać to na jednym zdjęcu , są pojedyncze obiekt tak jak ten jak twierdzi manik Kościuszko na koniu , dziedziniec , Kaplica Zygmuntowska , to jest rok 1978 nie wszystko chcę tu dać , zobaczymy , na razie podciągnijcie do góry to zdjęcie ze Studenckiej bo jestem na tabletkach na nerwy które popijam nerwosolem żeby tu nie podpaść tutejszej żandarmerii . Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Typowy widok - należy dodać dla tamtych lat. Dziś taki widok z tego miejsca już chyba niemożliwy, chyba żeby mieć w oczach jakiś rentgen i prześwietlić sklepy.