Podmieniłem na wyraźnie lepsze i też aukcyjne a konkretnie z licytacji mini-przewodnika po Częstochowie w opracowaniu T. Łazarskiego, z poł. lat 30-tych nakładem Ministerstwa Komunikacji.
do WW: Gdyby sprawował jakiś urząd, wkoło byłby niezły tłumek. A tu mamy wizytę generała, który Prezesem Rady Ministrów przestał być ok. 10 lat temu, więc nie budzi już takiej ciekawości jak aktualny. Mimo to jak to bywa w przypadkach takich wizyt, znajdą się zawsze jacyś oficjele i policja - wszyscy widoczni na zdjęciu. Co do podobieństwa to jest ewidentnie Sikorski.
Adam przesadzasz. To jest dekiel studzienki kanalizacyjnej, a takich na stronce jest już kilka. Co z tego że napis jest jaki jest, gdyby było napisane "dupa" to też warto by to upamiętnić. Jak by nie było jest to element infrastruktury technicznej, czyli jak najbardziej jego miejsce jest na fotopolsce.
do pawulon: Pawulon, nie wkurzaj mnie. Z gustami się nie dyskutuje. Dla mnie takie przejawy religijności są wybitnie niestrawne. Ocena zjawiska (nie zdjęcia) jest moim dobrym prawem. Z niego właśnie skorzystałem.
do † Festung: Ale tu nie o gusta chodzi, tylko o dokumentację. Jako dokument to zdjęcie samo się broni, niezależnie od tego co na tym deklu jest napisane. Takie jest moje zdanie i nikt mnie nie przekona że jest inaczej. Argument że zdjęcie "nadaje się tylko na stronę parafii" jest tu zdecydowanie nie na miejscu.
do † Festung: Trudno się spodziewać innego napisu w takim miejscu jak Jasna Góra. Nie znaczy to że pomysł mi się podoba, po prostu rzecz była na tyle ciekawa, że zrobiłem zdjęcie.
do pawulon: Masz rację, Nie dojrzałem, że to dekiel hydrauliczny (pewnie ze Stąporka lub Końskich), myślałem, że to jakiś jasnogórski gadżet. OK, wycofuję swoją ocenę i komentarz, choć pozostaję niezmienny w ocenie tego rodzaju pobożności, dla mnie dyskusyjnej, takiej jakiejś islamskiej.
do † Festung: Piszemy ze Stąporkowa (taka nazwa miasta). Ten jest podpisany Bielsko-Biała. A ja tam lubię takie włazy. Zbieram fotografie tego typu. I nic na to nie poradzę, że takiego "bzika" mam. Wypada jeszcze dopisać: "amen".