| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

1655 - Oblężenie Jasnej Góry

1966 - obchody milenium chrztu Polski

Obchody 550-lecia obecności obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Pielgrzymowanie na Jasną Górę

Plany klasztoru jasnogórskiego

OBIEKTY - Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
Najbliższe atrakcje turystyczne
Bazylika Znalezienia Krzyża Święte...
65
m
Częstochowa
Klasztor O.O. Paulinów
75
m
Częstochowa
Kościół św. Andrzeja i Barbary
817
m
Częstochowa
Muzeum Częstochowskie - Ratusz - b...
1641
m
Częstochowa
Urząd Pocztowy Częstochowa 17
1760
m
Częstochowa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1382
Dawniej: Klasztor Zakonu Paulinów na Jasnej Górze
Zabytek: -
1 subskrypcja
Przelot nad jasnogórskim klasztorem, alejami Najświętszej Marii Panny i Rynkiem Wieluńskim
dodano: 2014-05-15, autor: Polska z lotu ptaka
Wykaz obiektów o szczególnej randze dla kultury
dodano: 2012-12-15, autor: Petroniusz
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...242526272829303132
† Yanek
 
+1 głosów:1
Podmieniłem na wyraźnie lepsze i też aukcyjne a konkretnie z licytacji mini-przewodnika po Częstochowie w opracowaniu T. Łazarskiego, z poł. lat 30-tych nakładem Ministerstwa Komunikacji.
2012-01-20 20:41:44 (14 lat temu)
Jasna Góra
2010-05-23 18:36:59 (16 lat temu)
ZPKSoft
 
EXIF pokazuje inną datę.
2011-08-17 18:17:54 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
Obowiazują zasady ortografii- zaczynamy wielką literą, na końcu kropka.
2011-08-17 18:22:10 (14 lat temu)
pawulon
 
Jeśli wierzyć EXIF-owi to data tego zdjęcia jest taka 2011:04:23
2011-08-17 23:30:58 (14 lat temu)
BAL†
 
do pawulon: Nie zawsze wypada wierzyć. Wystarczy wstawić fotkę z zawartością EXIF, później podmienić na inną, a dane pozostaną z poprzedniej.
2011-08-17 23:50:27 (14 lat temu)
pawulon
 
do BAL†: Patrząc na to drzewo za budynkiem to EXIF może mówić prawdę, oczywiście chodzi o miesiąc a nie rok :)
2011-08-17 23:55:34 (14 lat temu)
BAL†
 
+2 głosów:2
do pawulon: Wstawiający podaje się za autora fotki, więc chyba powinien znać datowanie :). Skąd też taka rozbieżność, skoro tak niedawno zrobił.
2011-08-18 00:01:05 (14 lat temu)
pawulon
 
do BAL†: A bo to wiesz, jak nie wiesz :)
2011-08-18 00:10:40 (14 lat temu)
Petroniusz
 
+1 głosów:1
Ciekawe, czy Benedykt wiedział, ile jest pod nim metrów "powietrza". ;)
2011-08-20 22:38:58 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
Czy aby na pewno?
2011-09-08 10:07:27 (14 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
Nie każdy pan w generalskim mundurze to Sikorski!
2011-09-08 10:39:44 (14 lat temu)
do Kavikvs: Według opisu zdjęcia i tego co widzę na fotografii, to tak.
2011-09-08 12:21:45 (14 lat temu)
WW
 
do Cristoforo: Nie dostrzegam podobieństwa. Warto przypomnieć, że za sanacji Sikorski był odsunięty od stanowisk i władzy.
2011-09-08 12:26:47 (14 lat temu)
do WW: Gdyby sprawował jakiś urząd, wkoło byłby niezły tłumek. A tu mamy wizytę generała, który Prezesem Rady Ministrów przestał być ok. 10 lat temu, więc nie budzi już takiej ciekawości jak aktualny. Mimo to jak to bywa w przypadkach takich wizyt, znajdą się zawsze jacyś oficjele i policja - wszyscy widoczni na zdjęciu. Co do podobieństwa to jest ewidentnie Sikorski.
2011-09-08 12:43:49 (14 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
Dobry pomysł . Można i w taki sposób upamiętnić swój pobyt na jasnej Górze
2012-01-25 22:29:36 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:3
Adam przesadzasz. To jest dekiel studzienki kanalizacyjnej, a takich na stronce jest już kilka. Co z tego że napis jest jaki jest, gdyby było napisane "dupa" to też warto by to upamiętnić. Jak by nie było jest to element infrastruktury technicznej, czyli jak najbardziej jego miejsce jest na fotopolsce.
2012-01-25 23:04:33 (14 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
do pawulon: Pawulon, nie wkurzaj mnie. Z gustami się nie dyskutuje. Dla mnie takie przejawy religijności są wybitnie niestrawne. Ocena zjawiska (nie zdjęcia) jest moim dobrym prawem. Z niego właśnie skorzystałem.
2012-01-25 23:57:17 (14 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do † Festung: Minus nie jest ode mnie, taki małostkowy nie jestem.
2012-01-26 00:00:43 (14 lat temu)
pawulon
 
do † Festung: Ale tu nie o gusta chodzi, tylko o dokumentację. Jako dokument to zdjęcie samo się broni, niezależnie od tego co na tym deklu jest napisane. Takie jest moje zdanie i nikt mnie nie przekona że jest inaczej. Argument że zdjęcie "nadaje się tylko na stronę parafii" jest tu zdecydowanie nie na miejscu.
2012-01-26 00:08:19 (14 lat temu)
Lucas
 
+2 głosów:3
do † Festung: Trudno się spodziewać innego napisu w takim miejscu jak Jasna Góra. Nie znaczy to że pomysł mi się podoba, po prostu rzecz była na tyle ciekawa, że zrobiłem zdjęcie.
2012-01-26 00:10:01 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:2
do Lucas: I słusznie, o to właśnie chodzi na FP.
2012-01-26 00:15:57 (14 lat temu)
† Festung
 
+3 głosów:3
do pawulon: Masz rację, Nie dojrzałem, że to dekiel hydrauliczny (pewnie ze Stąporka lub Końskich), myślałem, że to jakiś jasnogórski gadżet. OK, wycofuję swoją ocenę i komentarz, choć pozostaję niezmienny w ocenie tego rodzaju pobożności, dla mnie dyskusyjnej, takiej jakiejś islamskiej.
2012-01-26 00:17:08 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do † Festung: No, i nie nerwujsia sie tawariszcz ;)
2012-01-26 00:21:16 (14 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
do pawulon: Rosyjskim władam biegle (nie ukrywam), jakby Ci tu Pawulonie odpowiedzieć ? Idi Stjopa spatć. Kak i ja idu:)
2012-01-26 00:30:30 (14 lat temu)
pawel
 
+4 głosów:4
do † Festung: Piszemy ze Stąporkowa (taka nazwa miasta). Ten jest podpisany Bielsko-Biała. A ja tam lubię takie włazy. Zbieram fotografie tego typu. I nic na to nie poradzę, że takiego "bzika" mam. Wypada jeszcze dopisać: "amen".
2012-01-26 08:13:42 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
319 Dyskusji (ostatnia 14 lat temu)
Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.
Kościół i klasztor na Jasnej Górze. Pocztówka KAW.
1650
-
1655
1650
-
1659
1658
-
1830
1800
-
1880
1836
-
1880
1861
-
1864
1861
-
1875
1870
-
1881
1873
-
1886
1873
-
1886
Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet