| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Dzwony

m
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kopalnia Węgla Kamiennego "Barbara...
1884
m
Karwina (Karviná)
Areal "Przystań"
4861
m
Karwina (Karviná)
Gródek średniowieczny
4907
m
Stonawa (Stonava)
Kino letnie
5254
m
Karwina (Karviná)
Figura św. Patryka
5468
m
Karwina (Karviná)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1736
Zabytek: 44814/8-764
Kościół św. Piotra z Alkantary w Karwinie (Kostel sv. Petra z Alkantary) – rzymskokatolicki zabytkowy kościół w Karwinie, w dzielnicy Doły, w kraju morawsko-śląskim w Czechach (w historycznym regionie Śląska Cieszyńskiego). Jest kościołem parafialnym parafii św. Piotra w Karwinie-Dołach. Kościół wybudowali Larischowie w 1736 w stylu barokowym, na miejscu drewnianego kościoła pw. św. Marcina (wzmianka z 1447). W 1756 konsekrowany przez biskupa wrocławskiego Filipa Gotharda Schaffgotscha. We wnętrzu gotycka kamienna chrzcielnica z XV wieku. Od 1854 r. intensywnie prowadzona eksploatacja górnicza (27 pokładów o łącznej miąższości 46,82 m) doprowadziła do nachylenia się budowli o 6,8° od pionu w kierunku południowym oraz obniżenia otaczającego ją terenu
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...464748495051525354następna
Kavikvs
 
Adam, wychodzisz czasem z domu bez radioprijomnika?
2011-01-28 21:45:25 (15 lat temu)
do Kavikvs: Odp. Rzadko.
PS.Eto priomopieriedatczik. Z wierzchołka pylonu zrobiłem kilka łączności z odległymi rejonami Dolnego Śląska, co wzbudziło zainteresowanie zgromadzonych tam osób. Wysoko, więc niosło jak diabli:)
2011-01-28 21:58:15 (15 lat temu)
do Kavikvs: No właśnie ja chyba jeszcze nie widziałem Adama bez swojego ulubionego łoki-toki :))
2011-01-28 22:18:19 (15 lat temu)
BAL†
 
+1 głosów:1
A dlaczego nie przypisane także do stadionu?
2010-12-03 17:58:18 (15 lat temu)
BAL†
 
2010-12-04 17:04:00 (15 lat temu)
mamik
 
do BAL†: Obiekt FotoNeo mi się nie otwiera!
2010-12-03 22:42:18 (15 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
O proszę. W końcu niektórych z Was zobaczyłem :) Sympatyczne ludziska :)
2011-01-18 21:13:40 (15 lat temu)
zuf
 
A wiecie może co jest z Thorem? Bo mam fotki z jego \"dziedziny\" i chciałbym żeby sobie obejrzał.
2011-01-19 00:28:47 (15 lat temu)
Mamy :) To ta kamienica z dwu spadowym dachem
2011-01-26 03:00:55 (15 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Cristoforo: Na tym zdjęciu większość domów ma dach dwuspadowy, a na dodatek ten, o którym mówisz, akurat dwuspadowego nie ma :) Przerażające, że ten XVIII-wieczny zapewnie dom w ogóle nie był zniszczony. W zamian mamy takiego pawia, i to jeszcze jakby specjalnie usmarowanego tak, by wyglądał jak najbrzydziej.
2011-01-26 12:48:30 (15 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
do Cristoforo: Ja z innej beczki, bo jakiś czas Cię nie było na stronie, a jesteś z Opola: popatrz na wykopane na jaworskim strychu fotki opolskiego szpitala:
2011-01-26 23:35:18 (15 lat temu)
do WW: No fakt, niefortunnie się wyraziłem, ale wiadomo o co chodzi jak widać :) W latach 50. w Rynku wyburzono wiele budynków nadających się do odbudowy - zamiast ich wolano \"postępowe\" klimaty. Przez ciemnotę ówczesnych urzędasów rynek (i nie tylko) pokutuje do dziś. A tego domu który stał kiedyś w miejscu tego ze zdjęcia jest mi szczególnie żal, bo był to jeden z najciekawszych i najładniejszych budynków w mieście.
2011-01-26 23:27:13 (15 lat temu)
Cristoforo
 
+3 głosów:3
do † Festung: Ooo dzięki przeogromne!!! Wspaniała seria! Brak słów. Te pocztówki chyba pierwszy raz są prezentowane szerszej publiczności, bo z tego co kojarzę to dotąd nie pojawiły się w żadnym wydawnictwie. Wspaniały ten jaworski strych :)
2011-01-27 00:30:03 (15 lat temu)
No i to jest ten nasz BAL zwany niekiedy Andrzejem :)
2011-01-26 16:13:03 (15 lat temu)
BAL†
 
do Neo[EZN]: BAL to moje inicjały ... Andrzej na co dzień :))
2011-01-26 16:26:57 (15 lat temu)
Julo
 
+2 głosów:2
a to pośrodku, z przyciskami, to bankomat... ;-)
2011-02-09 00:27:35 (15 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
Ta drabina pod sufitem to do awaryjnej ewakuacji ;)
2011-02-09 12:45:45 (15 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do Julo: A jak myślałeś, że za darmo winda jeździ? ;-))
2011-02-09 10:54:18 (15 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: A którędy się wychodzi - przez dach? Ciekawe czy jest jakaś klapa :)
2011-02-09 12:58:45 (15 lat temu)
Ten kask wyjątkowo kiepsko trzymał się mojej głowy. Wiało bardzo mocno i raz mi spadł (choć zdążyłem złapać nim poleciał na dół).
2011-03-09 19:31:48 (15 lat temu)
Kavikvs
 
Na focenie i bieganie w garnku siły ma. Na dodawanie to już nie. Hańba ci Morris.
2011-03-09 19:53:51 (15 lat temu)
W każdym kasku są takie paseczki które można zapiąć pod brodą!;-) Ale wszyscy nauczyli się nosić bez zapinania (je też tak na budowie robiłem), choć znam przypadki kiedy komuś najpierw kask zleciał z głowy i zaraz potem dostał jakąś kształtką w łeb! Żebyście wiedzieli jak innych potem gonił do noszenia prawidłowo kasku!
2011-03-09 19:53:59 (15 lat temu)
ŁAPA
 
+1 głosów:1
Super dokumentacja
2011-03-23 10:50:49 (15 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Jeszcze nie padała, ale zdjęcia z łódki były kłopotliwe, bo krople padały na szkła obiektywów. Zdążyliśmy przed sporym deszczem w ostatniej chwili.
2011-04-29 09:46:55 (15 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
Brat Festunga po lewej? :)
2011-04-28 22:40:01 (15 lat temu)
Danuta B.
 
+3 głosów:3
To wielce zasłużony dla fotopolski Jarwin. Człowiek, który ukrywa się w cieniu, ale to właśnie on zeskanował kilkaset, a może i więcej, klatek negatywów zakupionych na aukcjach. My dalej te klatki obrabiamy i sukcesywnie zamieszczamy. Może ktoś ma tzw. wolne moce... do pomocy?
2011-04-29 09:39:43 (15 lat temu)
Ostro było...:-)
2011-05-08 14:50:40 (15 lat temu)
Pokaż na mapie
534 Dyskusji (ostatnia 15 lat temu)
Widok na Kościół św. Piotra z Alkantary w czasach jego świetności.
Frontowa elewacjia Kościóła rzymskokatolickiego św. Piotra z Alkantary.
1894
-
1922
1894
-
1940
1930
-
1950
1940
-
1992
1950
-
1992
1992
-
1995
1992
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet