| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Dzwony

m
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kopalnia Węgla Kamiennego "Barbara...
1884
m
Karwina (Karviná)
Areal "Przystań"
4861
m
Karwina (Karviná)
Gródek średniowieczny
4907
m
Stonawa (Stonava)
Kino letnie
5254
m
Karwina (Karviná)
Figura św. Patryka
5468
m
Karwina (Karviná)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1736
Zabytek: 44814/8-764
Kościół św. Piotra z Alkantary w Karwinie (Kostel sv. Petra z Alkantary) – rzymskokatolicki zabytkowy kościół w Karwinie, w dzielnicy Doły, w kraju morawsko-śląskim w Czechach (w historycznym regionie Śląska Cieszyńskiego). Jest kościołem parafialnym parafii św. Piotra w Karwinie-Dołach. Kościół wybudowali Larischowie w 1736 w stylu barokowym, na miejscu drewnianego kościoła pw. św. Marcina (wzmianka z 1447). W 1756 konsekrowany przez biskupa wrocławskiego Filipa Gotharda Schaffgotscha. We wnętrzu gotycka kamienna chrzcielnica z XV wieku. Od 1854 r. intensywnie prowadzona eksploatacja górnicza (27 pokładów o łącznej miąższości 46,82 m) doprowadziła do nachylenia się budowli o 6,8° od pionu w kierunku południowym oraz obniżenia otaczającego ją terenu
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...5354następna
† Andrzej Mastalerz
 
+1 głosów:1
Utrapienie rodziców. Siedziałem tam całe noce.
2014-02-12 23:06:15 (12 lat temu)
Ech, to były czasy... Czerwona lampa, chemikalia w kuwetach, tajemniczo wyglądająca maszyneria (od koreksu do suszarek)...
2014-02-13 19:23:39 (12 lat temu)
Dziś jeszcze niektórzy pochwalili by się swoimi (no bądź co bądź) archaicznymi sprzętami sprzed lat. Stenek chwalił mi się swoim skanowaniem (chyba) zdjęć w mailu i tu brakuje mi tego wpisu. Staszku pochwal się :)
2014-02-13 22:32:54 (12 lat temu)
Ja mam do tej pory taki mały "kompaktowy" powiększalnik. To była moja 1sza zabawka, kolejnym był duży gruszkowy Krokus - a do tej pory wywołuję klisze BW. Miło wspominam początki.
2014-02-14 18:50:43 (12 lat temu)
Hellrid
 
+2 głosów:2
Pięknie ja jeszcze pamiętam co to - koreksy ze szpulkami, powiększalnik i kuweta, a w lampie pewnie czerwona żarówka - wszystko ustawione na wannie, bo łazienki ówczas były najłatwiejsze do zaciemnienia.
2015-03-08 09:18:13 (11 lat temu)
Askofer
 
Podstawowy zestaw euforyczny dla każdego fotoamatora.
2022-05-24 16:25:58 (4 lata temu)
esski
 
+2 głosów:2
do † Andrzej Mastalerz: Utrapienie dla całej rodziny gdy kibelek się w ciemnie zamienia. A nie opłacało montować się ciemni tylko na kwadrans czy też dwa :)
2014-02-12 23:19:43 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do † Andrzej Mastalerz: Dużo nie brakowało a sam bym się zaczął w to bawić - już szukałem w internecie sprzętu i odczynników ale zdecydowałem, że kupię skaner do negatywów i odpuszczę sobie zabawy w wywoływanie negatywów i robienie odbitek bo era aparatów cyfrowych dopiero nadchodziła ale wiedziałem, że te aparaty kilka lat później staną się znacznie popularniejsze od "analogów".
2014-02-12 23:48:30 (12 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: U mnie w domu, zapewne na strychu stoi jeszcze sprzęt, powiększalnik, kuwety, suszarka, chronometr... termometry... wszystko nieużywane od ponad 20 lat.
2014-02-12 23:51:53 (12 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Dla mnie era własnej ciemni skończyła się w 1989 r. Pojawiły się fotolaby i dobre błony negatywowe (Boże jak to obco już brzmi) więc nocna manufaktura straciła sens.
2014-02-13 00:46:37 (12 lat temu)
do esski : Też miałem taki koreks taśmowy za 42zł ;)
Do dziś ostał mi sie jeno powiekszalnik typu Żak...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2014-02-13 07:30:18 (12 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Powiększalnik.... o ile dobrze pamiętam był wyprodukowany w Warszawie... bez żadnych wodotrysków, szkło chyba sowieckie.... lampa.. mleczna .. chyba 150W, czerwona żarówa na ścianę obowiązkowa... Koreks.. na trzy, na maksa cztery klisze jednocześnie, nigdy nie miałem okazji wywoływać szerokiej taśmy, DRUH się rozleciał zanim to wszystko sobie sprawiłęm.... dziś tylko żaluję, iz nie wpadłem wówczas na pomysł aby robić zdjęcia na ulicach, większość mojej kolekcji +/-2000 zdjęć to szkoła i sprawy z nią związane plus liczne natenczas imprezy u kumpli w chacie...
2014-02-13 07:36:22 (12 lat temu)
do esski : Powiększalnik chyba typu UPA!?! Ja robiłem na Krokusie (starym), a potem kupiłem czeskiego Magnifaxa i zaczęła się era cyfrówek. Magnifaxa praktycznie nie użyłem.
2014-02-13 17:38:58 (12 lat temu)
do † KazimierzP: Powiększalnik był chyba NRDowski. Potem miałem Krokusa z obiektywem "Janpolcolor" i radziecki składany do małej walizeczki.
2014-02-13 18:45:46 (12 lat temu)
do † Andrzej Mastalerz: To ten składany miał symbol UPA5!;-) A ten na zdjęciu podobny, ale rzeczywiście nie ten.
2014-02-13 19:18:42 (12 lat temu)
do † Andrzej Mastalerz: Jak niemiecki, to może LEITZ
2014-02-14 20:24:37 (12 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do Hellrid: Ja bylem w lepszej sytuacji. Mialem piekny duzy labor z pelnym wyposazeniem, duzo sprzetu do robienia zdjec, 35mmi 60mm. To byly piekne czasy, a co najwazniejsze byla chec do robienia zdjec.
2015-03-08 11:47:21 (11 lat temu)
Filmy się suszą, fajna ciemnia.
2014-02-13 22:54:11 (12 lat temu)
Jerzy51
 
Zaczynałem od "Druha " niesynchronicznego /192 zl /później " "Start" , "Leica ". /stara jak świat /. milo powspominać .
2014-02-15 16:23:13 (12 lat temu)
do † Andrzej Mastalerz: Tak, tak - takie to były czasy.
2014-02-14 14:30:54 (12 lat temu)
do Jerry O. : W rękach "Zenith".
2014-02-14 15:56:45 (12 lat temu)
Jerry O.
 
+1 głosów:1
do † Andrzej Mastalerz: bingo :) Zenith kolegi ;) marzenie każdego młodego fotografa :)
2014-02-14 22:48:49 (12 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Jerry O. : Ee tam każdego, Dla mnie ruski Zenit(h) to tylko przedsionek do Praktiki, której się nigdy nie doczekałem.
2014-02-15 00:40:57 (12 lat temu)
do Jerry O. : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-06-05 13:21:39 (5 lat temu)
do esski : Ja dostałem od ojca Prakticę w 1980 r. ale miała słabszą optykę od Heliosa a już Jupiter 135 mm był naprawdę super. Niestety tylko czasem pożyczany od kolegi.
2014-02-15 00:58:51 (12 lat temu)
Askofer
 
do † Andrzej Mastalerz: Praktica to było marzenie ściętej głowy . Zaczynałem od SMIENY 8 M w 1978 roku potem ZENITH 11 a jeszcze później ZENITH 12XP i czułem się jak bym Pana Boga za nogi złapał . Ustawianie ostrości ma mikrorastrze perfekcyjne . Potem kolega pokazał mi jakąś Prakticę z klinem na matówce to była poezja . A dzisiaj na żadne wynalazki z tamtych czasów już bym się nie przesiadł.
Autofokus i matrycowy pomiar światła i jeszcze inne bajery dzisiaj to wszystko to standard.Już nie mówię o obróbce w PS.
Wtedy takim psem było wysłanianie pod powiększalnikiem zdjęć zasłonkami z czarnego kartonu aby to dopalić a inne zasłonić.
Takie czasy.
2022-03-06 20:54:23 (4 lata temu)
yani
 
do Askofer:
Ciekawe, miałem podobne 3 pierwsze aparaty. Pierwsza była Smiena 1, potem Zenit E, a po nim Zenit XP...
2022-03-06 21:27:52 (4 lata temu)
Askofer
 
do yani: To znaczy że obaj mieliśmy dobrą szkołę fotografii :))
2022-03-06 21:47:08 (4 lata temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do yani: Każdy fotograf z tamtych czasów miał podobną drogę. Mnie osobiście najlepiej fotografowało się na średnim formacie, czyli na filmach 120 lub 220 na których mogłem zrobić 12 lub 24 zdjęcia w formacie 6x6cm. To nie co teraz na digitalach, gdzie trzaska się bezmyślnie setki zdjęć aby wybrać te kilka najlepszych.
2022-03-06 21:51:55 (4 lata temu)
yani
 
do Askofer:
:))
2022-03-06 21:49:07 (4 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do cracusiac:
Fotografia cyfrowa nie ma tej aury niepewności i wyczekiwania na wywołanie filmu. Teraz rezultat widać natychmiast na ekraniku aparatu. Bez porównania większe szanse na dobre ujęcia, ale tych emocji związanych z fotografowaniem co kiedyś, już nie ma...
2022-03-06 22:12:05 (4 lata temu)
Askofer
 
do cracusiac: Ależ oczywiście !!! Ja miałem mały epizod ze START-em i podobny z PENTACON-SIX -em miałem ok roku oba aparaty potem spieniężyłem i kupiłem Canona. Fotografia analogowa uczy fotografa pokory umiejętności starannego kadrowania i szukania takiego kadru który wart jest rejestracji na filmie. To muszą być starannie wybrane kadry. Czasami człowiek chodził koło obiektu pół godziny i wyszukał 1 czy 2 ujęcia.Bo filmy nie były tanie
może tu nie chodzi o cenę tylko o dostępność czasami w Fotooptyce sprzedawano tylko po 10 szt. zwykłych fotopanów. Czasami z konieczności kupowało się droższe slajdy ORWO. Oczywiście jesli były . Kiedyś z kolegą chcieliśmy spróbować zimnego procesu obróbki slajdów ORWO i zakupiliśmy chemię do tego dedykowaną. Mimo że zachowaliśmy ( tak się nam wydawało ) wszystkie reżimy temperaturowe to slajdy wyszły nam zbyt żółte.
Wspólnie z kolegami kupowaliśmy w FOTON-ie filmy w rolkach po 35m na rolce takie zakupy starczały na dłużej.
Chemię do robienia Hydrofenu czy Kodakowskiego D76 w centrali chemicznej na kilogramy.
Ale takie były czasy.

2022-03-06 22:32:49 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Podziekowanie wsistkym za przyjemne chwilky nad dobrym piwkem i dobrymy tematami na pogadanie-fajnie bylo:-)
2015-05-24 09:47:36 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+5 głosów:5
Miło Was zobaczyć. Uśmiechy na twarzach wskazują na dobrą atmosferę, a może to tylko piwo.... ;-)
2015-05-24 10:09:55 (11 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+3 głosów:3
Mnie dotrzeć nietety się nie udało. Może następnym razem... Pozdrawiam obecnych ;)
2015-05-24 10:35:37 (11 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
Cieszyńska silna grupa pod wezwaniem. Pozdrowio Wos Pyjte z Zobrza.
2015-05-24 11:05:18 (11 lat temu)
s_mile
 
+1 głosów:1
Czy to już była szybko zamówiona następna kolejka? Bo więcej szklanek niż uczestników. ;-)
A przy okazji: Najczęściej zamawiane piwo w Polsce?
Następne! :-D
2015-05-24 11:36:57 (11 lat temu)
Jorg
 
Pozdrowienia. Może kiedyś i mnie uda się wpaść !
2015-05-24 11:50:42 (11 lat temu)
stoik
 
high five : ) co do opisu - nie tak znowu niewielu....
2015-05-24 13:10:23 (11 lat temu)
Stenek
 
Napiszcie, czy coś ciekawego o starym Cieszynie się Wam udało tam powspominać?
2015-05-24 17:24:28 (11 lat temu)
..teraz zauwaźilem-jeście pare glosów i jest z tego zdjiecie miesiaca....:-)
2015-05-24 20:23:24 (11 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
A nie lepiej podmienić za zdjęcie, gdzie i Palo jest widoczny?
Spotkanie przemiłe!
2015-05-24 20:26:33 (11 lat temu)
palo
 
nie podmienię :) to zdjęcie jest naturalne. nima sie co na mie dziwać
2015-05-25 00:20:20 (11 lat temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
Stowarzyszenie umarłych poetów :) (mam nadzieję, że nikt z osób ze spotkania nie umarł) - tylko Veti na posterunku!
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2020-08-03 23:32:05 (5 lat temu)
maj
 
+7 głosów:7
"+7 głosów:7
do Wacław Grabkowski: Wacku, Wacku.....nierozumieć mlówy Twojego plemiona ☺☺☺" Komentarz miesiąca
2020-08-04 20:01:33 (5 lat temu)
do vetinari: Jeżeli chciałbyś wypić piwo "Na Trójkącie" we Wrocławiu i powiedzieć coś na poważnie, to obawiam się, że musiałbym Cię przedstawić jako wnuka lubianego przez Polaków wojaka Szwejka :)
"jestem rodowitym Czechem, i mam czasami inne spojrzenie na coś, co jest dla Was powaźne, i odwrótnie".
Ale na portalu lepiej nie wypowiadaj się o naszych sprawach, bo to trąci jednak szwejkiem.
2020-08-04 19:18:01 (5 lat temu)
augiasz
 
+5 głosów:5
do ZPKSoft: Piwo to tylko dodatek - najważniejsi są ludzie!
2015-05-24 10:10:47 (11 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: No piwo teź pomoglo..ale ten moment przed samym zdjieciem nas rozesmal...moźe kto inny opisze-bo ja to nie dam rady przetlumaczicz-napewno Paulus-práce kvapná málo platná...ale dzieky tej situacii powstalo bardzo naturalne zdjiecie...bo usmiech jest naprawde śczery-od serca
2015-05-24 10:33:01 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Pół biedy, że z przymrużeniem oka ta opinia. My rządzimy piwem, a nie piwo nami :) Ja oczywiście schowałem się za szklanką z piwem. Może Palo znajdzie jeszcze jakieś inne zdjęcie? P.S. Dziękuję Wszystkim za spotkanie! :). Rafał był "za kółkiem", więc w ogóle piwa nie pił, a uśmiech ma "najszerszy" :)))
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2015-05-24 11:04:34 (11 lat temu)
do augiasz: Dokładnie! Nie lubię tego określenia, bo jest to kalka językowa z angielskiego "exactly", ale tak się jakoś przyjęło.
2015-05-24 11:03:42 (11 lat temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
do vetinari: Żeby z tego było polskie powiedzenie i jednocześnie oddawało sens czeskiego, to jest to, plus minus "śpiesz się powoli". :), a dokładnie, za szybką, niedokładną robotę mało zarobisz. Myślę, że Czesil by to lepiej przetłumaczył. Ja to robię całkowicie intuicyjnie, bez poparcia znajomością języka czeskiego (znam dosyć słabo) i nie używam tłumaczy internetowych. Po prostu, "tak mi się wydaje." ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2015-05-24 10:56:38 (11 lat temu)
augiasz
 
+2 głosów:2
do Stenek: My nie wspominamy, ale działamy
2015-05-24 18:33:56 (11 lat temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
do Stenek: Przeca Augiasz je za młody, coby stary Cieszyn spóminać. :-) ;-) Cosi my tam spóminali, ale były to raczyj zajyncia w podgrupach. :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2015-05-24 18:49:52 (11 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do Stenek: To nie był wieczór wspomnień, a raczej wieczorek zapoznawczy połączony z mini warsztatami historycznymi, co oznacza, że działamy, jak już nadmienił powyżej Augiasz.
2015-05-24 19:05:04 (11 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Stenek: no,jak to powiedziecz..na pierwśej randce zawsie sie raczej gada o pogodzie...nie niebylo specialnych wspomnien-raczej takie fajne gadanie i troche planowania co i jak ....
2015-05-24 20:22:11 (11 lat temu)
Stenek
 
do augiasz: No sorry, tylko zapytałem, może lepiej nie pytać...
2015-05-24 19:46:56 (11 lat temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
do vstrone: Niewątpliwie, choć trochę jednak wspominaliśmy. Choćby pożar ustrońskiego ratusza, naczelników i burmistrzów miasta itd... Ustrońskiej grupie ciężko wspominać stary Cieszyn, choć na krótko pojawiły się moje wspomnienia z praktyk studenckich w CCK w latach 80.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2015-05-24 19:31:50 (11 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do paulus60: A jednak - przypomniało mi się, że wspominaliście przecież stare, czechosłowackie przeboje - Holky z nasi skolky itd., itp....... :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2015-05-24 20:48:32 (11 lat temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do Stenek: Zapewniam Cię Stenku, że Augiasz niczego nietaktownego nie miał na myśli. To jest człowiek o kapitalnym poczuciu humoru, niezwykle komunikatywny i po prostu świetny. Takim go zanotowałem i zdania nie zmienię. Wg mnie, żadnego konfliktu tu nie ma. :-)
2015-05-24 20:41:36 (11 lat temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do czesil: Jestem na "tak". Pawła bardzo tu brakuje, a i przy okazji moja fizjonomia będzie lepiej zza piwnego szkła widoczna. Spotkanie super! :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2015-05-24 20:34:15 (11 lat temu)
do paulus60: musie to sobie pobracz-bo jak pomnieniće za inne-s Palem i bez szkla piwnego-bede mi brakowalo tych śczerych usmiechów-bo to jest napewno to zdjicze kture sie Palowi nareście udalo...:-)-coś dla Paulusa-kovářova kobyla chodí bosa...
2015-05-24 20:41:51 (11 lat temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do vetinari: Oj, teraz zauważyłem to przysłowie- dosłownie byłoby "Kobyła kowala chodzi boso (niepodkuta)", u nas to funkcjonuje jako "Szewc bez butów chodzi". :)
2015-05-25 10:02:15 (11 lat temu)
do vstrone: tak tak-i Karel Gott a Helena Vonráčková Hanka Zagorová i dla mnie niespodzanka bylo paulusova znajomoścz o tz,Kaťácích-czesky hardrockowy zespól Katapult..krutko mluwiac BARDZO FAJNIE SPEDZONY WIECZÓR...DZIEKUJE
2015-05-24 20:57:00 (11 lat temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do vstrone: No i Černy kot Teofil... :-)
2015-05-24 21:03:47 (11 lat temu)
do vetinari: Ano, ano. "Až......2006". :-)
2015-05-24 21:02:47 (11 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do paulus60: I zespół AC/DC też :-)
2015-05-24 21:11:31 (11 lat temu)
do vstrone: Też, też, choć w kontekście szwajcarskiego zespołu Krokus, bardzo podobnie grającego.
2015-05-24 21:17:45 (11 lat temu)
do paulus60: juź mi leczy z glośników i ja u tego edytuje svoje zdjiecia w komputerze...super super...
2015-05-24 21:53:29 (11 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do palo: aaaa tam-wydaje mi sie źe Rafal teź zrobil zdjiecie..nie uciekniesz...i tak sie zapitam-to jest to pierwsie udane zdjiecie-tak???
2015-05-25 11:50:14 (11 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do paulus60: No i poco nam google tlumacz...nie ma jak to osobista-virtualna gadka-twuj czeski jest napewno lepszy od mojego polskiego..minimalnie akcent macz prawie jak urodzili czech..
2015-05-25 11:52:31 (11 lat temu)
Rafał Chmielowiec
 
+1 głosów:1
do vetinari: Zgadza się. Zdjęcie jest i z Palo i z pięknym uśmiechem Paulus60:-) Dodałbym go, ale boję się, że będzie powtórka:-) A wtedy zdjęcie wyleci... Pozdrawiam:-)
2015-05-25 19:17:42 (11 lat temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dzięki wielkie. :-)
2015-05-25 18:12:53 (11 lat temu)
palo
 
+1 głosów:1
do Rafał Chmielowiec: Dodaj do obiektu. Stąd nie wyleci.
2015-05-25 20:17:29 (11 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do Rafał Chmielowiec: Dawaj!
2015-05-25 21:49:48 (11 lat temu)
vetinari
 
+6 głosów:6
do ylooC: O ile wiem to nik z tej grupky nie umarl. Niektórzy zrezignowali, niektórzy mają mniej czasu. Niejestem sam na Cieszyńskim, ale jestem więcej widoczny. Wiadomo, ortografia, komentarze.....itd itp. Niejestem narazie w stanie odchodzenia z portalu, więc nadal będe kontinuowal swoją dzialanoścz. Fotopolan, to brzmi dumnie...☺☺☺
2020-08-04 15:43:09 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do vetinari: Dasz radę, proponuje Ciebie ogłosić "Fotopolanin miesiąca "
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2020-08-04 15:55:59 (5 lat temu)
ylooC
 
+4 głosów:4
do piotr brzezina : Fotopolanin miesiąca :)
2020-08-04 16:19:10 (5 lat temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
do piotr brzezina : Moźe kiedyś przyjdzie i moja pora, źe się zmecze i niebęde juź mial ochote na swoje fotopolaństwo, ale to chyba jest daleka droga źe by do tego dojścz....jeścze mam w szufladzie i w magazynku pare tisięcy dzięć które musze i chce dodać na fotopolske ☺☺☺ I ciągle mam nowe wyzwania do latanie z aparatem ☺☺☺
2020-08-04 18:28:31 (5 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do ylooC: Kaźdy z nas tutaj coś dzialających jest fotopolanem roku, miesiąca i dnia ☺☺☺ Kaźdy z nas ofiaruje kawalek swojego źycia źe by portal rostnąl i rozwijal się. Ja się wyruźniam tylko tym, źe jestem rodowitym Czechem, i mam czasami inne spojrzenie na coś, co jest dla Was powaźne, i odwrótnie. Wiem źe paru uźytkownikom niejestem pod gustu, ale teź wiem źe dla więksiśczy jestem dziwolągem z pozytiwnie nastawionym gustem do piekna, ironii i dobrych ludzi....I tu tego na portalu mam dostatek ☺☺☺
2020-08-04 18:26:05 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Bardzo się cieszę że jesteś z nami.
2020-08-04 19:09:48 (5 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Takie spotkanie "Pod Parasolami"przy"Barze Wrocławskim"na Kościuszki.Hašek może ciąg dalszy "Szwejka" by napisał.
2020-08-04 19:25:37 (5 lat temu)
vetinari
 
+10 głosów:10
do Wacław Grabkowski: Wacku, Wacku.....nierozumieć mlówy Twojego plemiona ☺☺☺
2020-08-04 19:27:27 (5 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Dürgoy Marcin : Hašek jest bardzo ciekawa postać naszej kultury. Wiele rzeczy z nim związanych jest pod znakiem zapytania...Ale jedno jest pewne, jako pisarz byl doskonaly. Wielu obecnych pisarzy mu niesięga po kolana....
2020-08-04 19:30:53 (5 lat temu)
ylooC
 
do maj: +9 :)
2020-08-04 21:39:44 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
fotopolanie w akcii :-)
2015-06-03 07:08:21 (11 lat temu)
Ech..............
2015-06-03 09:48:34 (11 lat temu)
yani
 

:)
2022-08-14 18:39:05 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
Dodałam do "fotopolan w akcji".
2017-01-22 14:07:01 (9 lat temu)
Pentacon Six ?
2017-01-22 14:12:47 (9 lat temu)
4elza
 
+2 głosów:2
Jak Stuhr w filmie "Amator" ;-)
2020-04-02 08:09:31 (6 lat temu)
do Marek Kuliński: Praktisix IIa i obiektyw 500mm
2017-01-22 15:25:35 (9 lat temu)
do cracusiac: Pięćsetka nawet na te czasy to wypas jest :) Wtedy to król byłeś
2017-01-22 23:16:07 (9 lat temu)
Askofer
 
do 4elza: Nooo ale Stuhr w Amatorze miał kamerę filmową Krasnogorsk 16 mm i nie miał takiego wiadra jak ten amator ze zdjęcia z obiektywem rzekomo 500 mm.
2022-09-26 20:32:38 (3 lata temu)
legion
 
+2 głosów:2
elev07
 
Czy czasem w tym obiekcie nie było kopuły 3P7 ?
2023-05-31 13:21:05 (3 lata temu)
do elev07: Kopuła 3P7 czyli 3-strzelnicowa ...oj, nie wiem. Jakoś nie kojarzę w tym schronie szybu kopuły pancernej. Było na pewno zewnętrzne stanowisko obserwatora - ale nie pod kopułą tylko pod płytą pancerną Wydaje mi się, że na całym tym odcinku nie było żadnej kopuły strzeleckiej. Była na pewno jedna kopuła pancerna obserwatora artylerii w schronie E.4 ale w 1994 roku została zdemontowana i obecnie znajduje się jako eksponat w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Trzeba będzie poczekać na 3 tom J.Leszczełowskiego - może coś się wyjaśni :)
2023-05-31 20:35:30 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
A może ktoś przedstawi całą drużynę.
2018-05-28 20:56:21 (8 lat temu)
piotr brzezina
 
+5 głosów:5
Od góry lewa strona - Bronisław Miech, Sławek (s_mile*), vetinari - trochę niżej od lewej - Czesil, Eugeniusz S, vstrone, Urszula, żona Bronisława, Edyta, żona Sławka - trochę niżej od lewej, Aapszik-Alicija, starsza córka deriusza, Irena z muzeum w Cieszynie, piotr brzezina, Dorota, żona deriusza, deriusz z młodszą córką Ulka,. Brakuje Izki żony vetinarego i Rafała Chmielowca robiącego zdjęcie. Jeżeli coś przekręciłem proszę o informację.
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: uzupelnienie :-)
2018-05-28 21:22:40 (8 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Żałuję że nie mogłem tam z Wami być
2018-05-29 12:10:48 (8 lat temu)
paulus60
 
+3 głosów:3
Nawet nie wiecie, jak żałuję, że mnie na tym spotkaniu nie było ): . Niestety, nie mogłem. Na następnym postaram się być na pewno, choć to w Ligotce chyba było wyjątkowe. :)
2018-06-08 17:06:40 (8 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-06-13 09:07:48 (8 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2022-02-09 12:11:48 (4 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ja też uprzejmie poproszę o "przypisanie" :-)
2018-05-28 21:18:31 (8 lat temu)
do piotr brzezina : Dzięki.
2018-05-28 21:26:36 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : Dzięki.
2018-05-28 21:41:15 (8 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do piotr brzezina : Dodalem imiona dziewczyn widocznych na zdjieciu, i dziekuje za przedstawienie grupy ☺
2018-05-29 07:03:42 (8 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+4 głosów:4
do vetinari: Dziękuje za spotkanie i wypoczynek Pozdrawiam Wszystkich.
2018-05-29 10:27:26 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
do Pomuchelskopp: Nie Ty jeden :(
2018-05-29 12:16:41 (8 lat temu)
do Pomuchelskopp: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-05-29 13:17:53 (8 lat temu)
Rafał Chmielowiec
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Tak chcieliśmy się z Wami zobaczyć!
2018-05-29 14:19:25 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Rafał Chmielowiec: Może następnym razem będzie ku temu okazja :-)
2018-05-29 14:31:43 (8 lat temu)
do ZPKSoft: Kiedy?
2018-05-29 15:37:41 (8 lat temu)
piotr brzezina
 
+5 głosów:5
do ZPKSoft: Chyba na 10-lecie, ja już jestem przygotowany.
2018-05-29 15:39:47 (8 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+5 głosów:5
do piotr brzezina : To już tankuj siedź w aucie i czekaj na start.
2018-05-29 15:46:24 (8 lat temu)
do paulus60: Trzymam Cie za slowo, nastepne spotkanie jest chyba Jastarni na pomorzu, nawed niewiem gzie to jest.
2018-06-08 18:16:49 (8 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
do vetinari: Oby nie było wtedy finału Ligi Mistrzów.
2018-06-08 19:23:15 (8 lat temu)
do Tommy tricker: Zapraszamy, przez tą "19" wszystko się posypało, ale mamy nadzieję że wszystko się zmieni na dobre.
2022-02-09 12:25:39 (4 lata temu)
Jacy
 
do piotr brzezina : Ooo... To takie rzeczy też się dzieją?
2022-02-09 14:21:04 (4 lata temu)
do Jacy: Też zapraszamy.:-)
2022-02-09 14:34:00 (4 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Jeśli któreś budynki przetrwały, zapraszam do postawienia znaczników.
2020-09-26 09:10:46 (5 lat temu)
do Dana : Postaram się, napewno to jest widok z kopalni Gabriela w kieruku Kościóła św. Piotra z Alkantary do którego dopisuje to zdjięcie. Ogólnie ciekawe ujiecie, tego tu jeścze niemamy, Dziękue za Zaolzie ☺☺☺
2020-09-26 09:32:34 (5 lat temu)
do Dana : Piękne, juź się ciesze na wieczór kiedy będe editowal i dodawal znaczniky ☺☺☺ Napewno to jest starsza data, max 1920 ale wieczorem będę wiedzial więcej.
2020-09-26 09:46:47 (5 lat temu)
Dana
 
do vetinari: W dacie zrobiłam błąd - paluszek zamiast na "0" wylądował na "9". Kartka była wysłana 22.9.1920 roku. Już poprawiłam, ale jak znajdziesz, że to zdjęcie zrobione jeszcze wcześniej, to oczywiście popraw.
2020-09-26 10:00:44 (5 lat temu)
do Dana : OK, ☺☺☺
2020-09-26 10:10:01 (5 lat temu)
do Dana : No, jedynne co moglem doeditować, to znacznki szybu Franciśka na horizoncie. I poprawielm datowanie, bo niewydacz szybu o konstrukciji stalowej przy tej kopalni. Byl dobudowany dopiero w 1911r.,Niewydać ani linii tramwajowej i inne obiekty o których wiem. Chodzi więc o zdjięcie, które powoli bedzie doeditowawane, kiedy się znajdą nowe informacjie na tą okolice.
2020-09-26 14:34:38 (5 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do vetinari: I tak udało Ci się dużo zaznaczyć, a przy takich zdjęciach jest to bezcenne :)
2020-09-27 13:35:27 (5 lat temu)
do Dana : Dziękuję, na tych terenach jest bardzo trudne coś zidentifikować. Obecnie są puste, i brakuje mi czasu źe bym latal po archiwach. Tak jak pisalem wcześniej, to zdjięcie jest wyjątkowe i unikalne i jego czas dopiero przyjdzie. Jeścze 2 lata i będe fotopolan zawodowy ☺☺☺
2020-09-27 22:24:42 (5 lat temu)
do Dana : Poprawiam datowanie, znalazlem konkretną date. W archiwum jest panorama zrobiona z wieźy szybu Gabriela z datowaniem 1915r. To zdjiecie jest jednym z kawalków tej "sklejąnky"
2020-11-20 22:20:34 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Poprawilem, jak datowanie, tak i koścól....☺☺☺
2020-10-13 15:31:22 (5 lat temu)
Ewqa100
 
do vetinari: Dzięki :)
2020-10-13 18:59:59 (5 lat temu)
do Ewqa100: Za malo, od tego tu jesteśmy....
2020-10-13 19:02:50 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
534 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Widok na Kościół św. Piotra z Alkantary w czasach jego świetności.
Frontowa elewacjia Kościóła rzymskokatolickiego św. Piotra z Alkantary.
1894
-
1922
1894
-
1940
1930
-
1950
1940
-
1992
1950
-
1992
1992
-
1995
1992
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet