| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Rzeki w Polsce

1 subskrypcja

Zestawienie obejmuje rzeki i kanały wodne w Polsce podane w porządku alfabetycznym w dwóch sekwencjach. W głównej sekwencji uwzględnionych zostało 21 najdłuższych rzek w Polsce oraz rzeka Bzura (dwudziesta piąta rzeka pod względem długości, ale dziesiąta pod względem powierzchni dorzecza) przypisanych bezpośrednio do działu w celu ułatwienia dostępu. Niezależnie od tego rzeki te lub ich odcinki wojewódzkie (jeśli takie zostały wydzielone) tak, jak i pozostałe rzeki i kanały (tylko te, których zdjęcia są w zbiorach Fotopolski), zebrane zostały w zestawieniach przypisanych do poszczególnych województw.

Pomocniczo w tym dziale umożliwiono korzystanie z Wykazu nazw wód płynących, czyli rzek, strumieni i kanałów, wodospadów i źródeł, opracowanego przez Komisję Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych, a dodanego w postaci zbioru plików graficznych i dostępnego poprzez łącza zawarte w artykule na temat tego wykazu i sposobu korzystania z niego przypisanym do działu Rzeki w Polsce pt. "Wykaz nazw wód płynących w Polsce".

Wykaz dostępny jest też w internecie (aktualnie, być może do czasu) pod adresem https://www.kazior5.pl/poradnik/wykaz_wod_plynacych.pdf w formie pliku do przeglądania i pobrania lub https://docplayer.pl/10763711-Wykaz-nazw-wod-plynacych-list-of-names-of-flowing-waters.html do przeglądania.

(2023)

Gdzie tu jest architektura, brak architektury - to swoiście interpretowane określenie “architektura” jak mantra powtarzane bywa w komentarzach pod zdjęciami rze...
dodano: 2021-11-20, autor: blaggio.
Wykaz standaryzowanych nazw wód płynących, czyli nazw rzek, kanałów, w tym kanałów żeglownych, oraz źródeł i wodospadów.
dodano: 2024-04-30, autor: blaggio.
Rzeki w Polsce w pozostałych artykułach:
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...165916601661166216631664166516661667następna
ŁAPA
 
Most Zamkowy w Raciborzu, po lewej Ostróg, po prawej Nowe Miasto
2009-05-23 23:48:55 (17 lat temu)
Bledne przypisanie - to nie KWK Rozbark / ZG Bytom II a późniejszy Zakład Górniczo- Hutniczy Orzeł Biały.
Na zdjęciu widoczne piece przewałowe w hucie cynku.
2009-02-05 19:36:47 (17 lat temu)
fck
 
do Jarosław Dubowski: Dzięki, już przypisuję.
2009-02-05 22:01:25 (17 lat temu)
pawulon
 
Orzeł Biały S.A. ma adres ul. Siemianowicka 98. Ulicy Walentego Roździeńskiego nie ma w Bytomiu!!! Popraw :)
2009-03-31 11:26:14 (17 lat temu)
fck
 
do pawulon: Poprawione :) Tylko nie krzycz, bo się zamknę w sobie :).
2009-03-31 20:31:19 (17 lat temu)
ŁAPA
 
To w zasadzie ten sam bulwar co tu: , tylko z przeciwnej strony sfotografowany. Proponuję utworzyć obiekt >>Bulwary nadodrzańskie
2009-07-01 11:21:15 (16 lat temu)
do ŁAPA: Jeśli chcesz to możesz porobić porządki w Raciborzu - masz tam admina regionalnego.
2009-07-01 12:41:15 (16 lat temu)
mar
 
Bulwary zrobione:)
2009-07-01 14:20:12 (16 lat temu)
ŁAPA
 
most nad Odrą w ciągu ulicy Piaskowej
2009-05-23 23:49:51 (17 lat temu)
To nie Kłodnica a kanał kłodnicki.
2009-03-09 07:09:24 (17 lat temu)
do Jarosław Dubowski: A dokładniej stary port miejski. Lokalizacja to ul. Dubois w okolicy pl. Piastów - po widocznym w oddali moście kanał pokonywała obecna ul. Dworcowa.
2009-03-09 11:25:16 (17 lat temu)
Pytanie do adminów - próbowałem utworzyć obiekt przy ulicy - w tym przypadku budynek nr 2, ciekawi mnie dlaczego obiekt nie powstał. Wcześniej chciałem utworzyć obiekt Kościół Wniebowzięcia NMP - także bez powodzenia. Jakaś awaria?:))
2009-04-20 23:13:09 (17 lat temu)
mar
 
do baron007: Dobrze załozyłeś obiekt.Kliknij na rynek i po lewej stronie masz listę obiektów:))
2009-04-20 23:41:34 (17 lat temu)
mar
 
do mar: Tak samo jak Na Hydralu:))
2009-04-20 23:43:52 (17 lat temu)
Nie wiem o co chodzi - ale u mnie na liście obiektów przy ulicy Górny Rynek jest tylko jeden obiekt: Kaplica i klasztor ss. Boromeuszek [ 6 ]. Chciałbym aby było tak jak na Hydralu:)))
2009-04-20 23:48:36 (17 lat temu)
mar
 
Tu masz link do obiektu ,który sam załozyłeś czyli Budynku nr 2 :))
2009-04-20 23:48:44 (17 lat temu)
mar
 
do baron007: Patrz po lewej stronie pod napisem WYLOGUJ.Ja go widzę:))
2009-04-20 23:51:00 (17 lat temu)
do mar: Ok. jest nad wyszukiwarką :(( Zaraz sprawdzę na innym obiekcie:))
2009-04-20 23:51:41 (17 lat temu)
Skoro jest to most w Modrzejowie to powinien być przypisany do Sosnowca a nie do Mysłowic
2009-04-30 19:23:47 (17 lat temu)
do Zaglebiak: Most jest między Mysłowicami a Modrzejowem, więc tak żle i tak nie dobrze - chyba ze mechanizm strony umożliwia przypisanie obiektu jednocześnie do dwu miast...
2009-04-30 21:04:07 (17 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Tak ale posterunek, który jest na zdjęciu był w Modrzejowie. Mostu właściwie nie widać na fotografii. Podobnie jest z Trójkątem Trzech Cesarzy, który właściwie jest w Sosnowcu i większość zdjęć za centralny punkt przyjmuje sosnowiecką jego część no może poza tymi które przedstawiają Wieżę Bismarcka
2009-05-01 13:38:12 (17 lat temu)
do Zaglebiak: Tu się zgodzę co do posterunku, mozna go założyć jako oddzielny obiekt. Co do trójkąta to trudno go do Sosnowca przypisać, za to można pozakładac oddzielne obekty, np Wieżę Bismarcka przypisaną do Mysłowic czy port węglowy przypisany do Sosnowca.
2009-05-02 18:58:04 (17 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Jednak pozostanę przy swoim i w dalszym ciągu uważam że Trójkąt bardziej pasuje do Sosnowca tym bardziej że zarówno oprócz dawnej części rosyjskiej w obecnych granicach miasta jest również część austriacka.
2009-05-03 11:35:55 (17 lat temu)
Może ktoś przepisze to zdjęcie do Sosnowca bo Modrzejów nigdy nie był częścią Mysłowic i trochę śmiesznie to wygląda
2009-05-23 20:21:57 (17 lat temu)
pawulon
 
do Zaglebiak: Ze względów technicznych nie jest to możliwe ):
2009-05-23 22:15:41 (17 lat temu)
A można skasować niewłaściwie dodane zdjęcia i wgrać je ponownie?
2009-05-23 23:14:46 (17 lat temu)
pawulon
 
Przydała by się trochę większa perspektywa.
2009-06-04 22:40:50 (17 lat temu)
MrTom
 
+1 głosów:1
do pawulon: Niestety, nie da się już cofnąć. Z tyłu płynie rzeczka, a za rzeczką jest już za nisko, widać tylko połowę tego co na tym zdjęciu.
2009-06-04 23:39:16 (17 lat temu)
fck
 
Jakbym już taki most gdzieś widział... :)
2009-06-20 09:08:14 (17 lat temu)
Siloy
 
Ciekawe gdzie ... ? :)
2009-06-22 16:54:44 (17 lat temu)
do Siloy: Ten wrocławski jest o wiele lżejszej konstrukcji, raciborski przywodzi skojarzenia z mostem linii kolejowej Katowice - Bielsko pod Goczałkowicami (koło posterunku Wisła Most).
2009-06-22 20:45:51 (17 lat temu)
ŁAPA
 
To jest bulwar nadoodrzański, w zasadzie można stworzyć taki obiekt "Bulwary nad Odrą" albo coś przypisać do rzeki Odry. Dokładnie to miejsce na zdjęciu jest to jakby na tyłach Placu Mostowego, więc tam również można przypisać. W oddali widoczny kościół św Mikołaja na starej Wsi.
2009-06-29 20:37:06 (16 lat temu)
mar
 
do ŁAPA: Dziekuję.
2009-06-29 20:44:54 (16 lat temu)
Pokaż na mapie
16663 Dyskusji (ostatnia 16 lat temu)
Rzeki w Polsce - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet