| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rzeka Odra (śląskie)
Obiekty w okolicy
Krzyż
802
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Kaplica cmentarna
1305
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Krzyż
1338
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Figura św. Urbana (poprzednia loka...
1550
m
Racibórz
Krzyż kamienny (poprzednia lokaliz...
1551
m
Bieńkowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Druga co do wielkości rzeka w Polsce swoje źródło ma na wzgórzu Fidlův kopec w Górach Odrzańskich na wysokości 633 m n.p.m. Przez Bramę Morawską wpływa na Śląsk. Rzeka ma długość około 854 km, z czego około 100 km przypada na bieg w Czechach. Ponieważ kilometraż Odry liczony jest od ujścia Opawy w Ostrawie, odcinek graniczny rzeki z Polską zaczyna się od 20 kilometru. Na 50 kilometrze leży Racibórz, największe nadodrzańskie miasto w Województwie Śląskim.
Na terenie Chałupek rzeka Odra stanowi granicę między Polską a Republiką Czeską. Przez rzekę przerzucone są trzy mosty. Pierwszy z nich znajduje się w centrum wsi, przy nim znajdowało się dawne przejście graniczne Chałupki-Bogumin. Obecnie jest mostem dla ruchu pieszego i rowerowego. Drugi z mostów
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...6789101112...5354następna
4elza
 
Wymiana.
2022-04-27 05:38:46 (4 lata temu)
Banita
 
+1 głosów:1
do 4elza: Cofka do 1950-1960
2023-04-17 11:00:03 (3 lata temu)
stoik
 
wymyśliliśmy wczoraj z kolegą nowy format telewizyjnych. ekstremalne przeżycie dla wymagających. otóż - zostawiamy kilku krawaciorzy w tym miejscu, a potem pozbawieni wszelkich udogodnień dotychczasowego życia, maja przeżyć trzy dni. nie chcę przynudzać, ale dodatkowe atrakcje również są przewidziane oczywiście zawodnicy będą zaczipowani, a wszystko będzie filmowane z dronów. pełny profesjonalizm. śmierć - niewykluczona. za takie ryzyko będą płacić. w każdym momencie można się oczywiście wycofać.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-04-21 20:01:22 (3 lata temu)
Stenek
 
+3 głosów:3
Obstawiam, ze Veti wszedł do Olzy, żeby zrobić to zdjęcie, ciekawe czy w kąpielówkach czy w wysokich gumowcach?
Dlatego moje uznanie za poświęcenie, wszak dno tam nierówne, śliskie. Ja już kiedyś robiąc zdjęcia w Wiśle, zaliczyłem niespodziewane nurkowanie 😄😄 nie wiem, czy tego już tu gdzieś nie opisałem,
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Correct
2017-08-06 14:16:27 (8 lat temu)
stoik
 
alternatywna wersja bajki o Alicji - Wyborny reżyser Jan Svankmajer. Alenka jest urocza. Jest kilka ludzi na świecie, którzy lubią jego filmy . Był dość specyficzny. Miłego oglądania :) Film Sileni - albo Głupcy. Jest dobry. Ogólnie ma ciekawą twórczość. To był chyba jedyny jego film pełnometrażowy. Do znalezienia. Najmocniej przepraszam. Wpadłem w klimaty czeskie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-03-27 22:27:18 (3 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
do Stenek: Wchodzisz do rzeki na bosaka, cykasz i wracasz. Stopy wystawiasz do słońca aby obeschły
2017-08-07 09:52:19 (8 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Mnie tego nie mów, to Veti wszedł do Olzy 😜
Tam na dnie mogą być ostre kamienie, bo rzeka miejscami płynie po rozwarstwionym piaskowcu
2017-08-07 18:27:20 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Stenek: Aź tak cieźko nie bylo. Poprostu troche poskakalem po kamieniach. Miejsce to jest jak by placem zabaw dla dzieci, kture tu sobie buduja zapory albo prubuja polaczycz brzegy prywatnym mostkiem z kamieni. I moje dziewczyny kidyś budowaly sobie take zapory...I z kamieniami tutaj jest ok, 99% to sa otoczaky, gorzej jest ze śklem albo poszkami..czasami tu mlodzieź, i nie tylko robi imprezke z piwkiem....
2017-08-07 18:31:50 (8 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
U wylotu Przykopy do Zamkowej widać bodaj 6 domów. Dziś zostały tylko 3:
2023-03-10 11:34:55 (3 lata temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
Z tym zdjęciem było najtrudniej, nie dość, że w albumie flipnięte, to jeszcze, a może właśnie dlatego, opisane jako Cieszyn.
2023-03-10 13:13:11 (3 lata temu)
do Darek Pawlak: Rozumiem, ja bym teź mial problem, zwlaścia dla tego źe to jest ujięcie od Olzy, i Jablunkow się troche od tej pory rozrostl ☺
2023-03-10 15:56:23 (3 lata temu)
Cenne....
2023-03-18 09:17:26 (3 lata temu)
Nemezis
 
+2 głosów:2
Nie wygląda jak rzeka, strasznie niski stan wody.
2023-03-22 19:45:26 (3 lata temu)
Tofek
 
Jakie piękne koryto. nawet kolorystycznie.
2023-03-23 16:10:39 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
Tu wymiana sodówek na LEDy jeszcze nie dotarła, przynajmniej w momencie wykonywania tego zdjęcia...
2023-03-24 07:42:03 (3 lata temu)
do Nemezis: Co raz cięśczy widok...niestety....
2023-03-22 20:07:03 (3 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Który brzeg jest czyj? Czy lewa strona to PL? Po ciemku nie widać ;-)
2023-03-22 21:03:57 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Racjia, uzupelnilem opis i dodalem znaczniky, refleksijne, že by byly po ciemku widoczne ☺☺☺
2023-03-22 21:21:48 (3 lata temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Tofek: Jaky by byl normalny stan wody, to bym stal po łytky w wodzie, niestety coraz więcej to jest obecny stan....i pare tygodni przed zrobięniem zdjięcia bym byl pod wodą, kiedy byly ulewne opady...☺☺☺
2023-03-23 16:17:40 (3 lata temu)
do Jarosław Dubowski: Nadal nie dotarla...☺
2023-03-24 08:51:07 (3 lata temu)
Dana
 
Czy nowy most w tym miejscu nie powinien mieć odrębnego obiektu?
2023-03-25 08:41:51 (3 lata temu)
Dana
 
Przydałby się jeszcze znacznik na tym budynku zaraz z prawej ...
2023-04-27 16:35:40 (3 lata temu)
Petrus
 
+3 głosów:3
Most w tle wygląda jak w Karwinie-Darkowie
2023-05-06 08:09:11 (3 lata temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do Petrus: Bo to jest Karwina - i na pierwszym planie nieistniejący most kolejowy na Olzie, o dokładnie tutaj był -
widać nawet nasypy nieistniejącej linii kolejowej a most widać tutaj:
2023-05-07 19:49:50 (3 lata temu)
do Petrus: No, chyba tak ☺ Gratulacjie...
2023-05-08 08:55:31 (3 lata temu)
esski
 
do ylooC: Czyli poza obecnymi granicami Polski ?
2023-05-08 00:36:59 (3 lata temu)
do ylooC: Popracuje nad tym, dziękuję....
2023-05-08 08:58:33 (3 lata temu)
do esski : To są tereny Zaolzia...doedituje i zapytam na więcej informacji....
2023-05-08 08:59:52 (3 lata temu)
esski
 
+1 głosów:1
do vetinari: Jest coś około 5..8 fotek tego obiektu, ..jeśli poza granicami, to nie wrzucam a wyrzucam
2023-05-08 09:44:51 (3 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do esski : To Zaolzie, nie wyrzucaj .
2023-05-08 09:52:10 (3 lata temu)
do esski : Jeźeli masz te zdjięcia, no to dawaj ☺☺☺ Obiekt zlokalizowany, ma znacznik i w chwili wolnego dorobie i tą linie kolejową....
2023-05-08 18:54:35 (3 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do da signa: Juź ma swój obiekt i linie kolejową....
2023-05-08 11:41:45 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
538 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Rzeka Odra (śląskie) - obiekty i wydarzenia
Rzeka Odra (śląskie) w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet