| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rzeka Odra (śląskie)
Obiekty w okolicy
Krzyż
802
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Kaplica cmentarna
1305
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Krzyż
1338
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Figura św. Urbana (poprzednia loka...
1550
m
Racibórz
Krzyż kamienny (poprzednia lokaliz...
1551
m
Bieńkowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Druga co do wielkości rzeka w Polsce swoje źródło ma na wzgórzu Fidlův kopec w Górach Odrzańskich na wysokości 633 m n.p.m. Przez Bramę Morawską wpływa na Śląsk. Rzeka ma długość około 854 km, z czego około 100 km przypada na bieg w Czechach. Ponieważ kilometraż Odry liczony jest od ujścia Opawy w Ostrawie, odcinek graniczny rzeki z Polską zaczyna się od 20 kilometru. Na 50 kilometrze leży Racibórz, największe nadodrzańskie miasto w Województwie Śląskim.
Na terenie Chałupek rzeka Odra stanowi granicę między Polską a Republiką Czeską. Przez rzekę przerzucone są trzy mosty. Pierwszy z nich znajduje się w centrum wsi, przy nim znajdowało się dawne przejście graniczne Chałupki-Bogumin. Obecnie jest mostem dla ruchu pieszego i rowerowego. Drugi z mostów
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...5354następna
asiej
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-06-08 13:52:07 (2 lata temu)
kt70
 
+1 głosów:1
To zdjęcie zachowanego fragmentu zamku - tzw. baszty Kowalskiej powstało znacznie wcześniej niż to wynika z jego aktualnego opisu. Fotografia ta jest zapewne reprodukcją diapozytywu, który powstał około 1955 r. Proszę porównać inne zdjęcia, na których są młode drzewa i krzewy w otoczeniu tego obiektu w drugiej połowie lat sześćdziesiątych i na początku lat siedemdziesiątych.
2024-01-23 08:30:56 (2 lata temu)
Petrus
 
Przed 1914r.
2019-09-09 10:06:45 (6 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
To samo zdjęcie na kartce z korespondencją z dnia 3.11.1899
2024-01-24 18:08:40 (2 lata temu)
Dana
 
Podmiana
2024-01-18 14:29:55 (2 lata temu)
dla stoika-przepraśam nie szlo nie wytrzimacz-jedna kartka w ciagu paru lat a z nowego miasta jest starówka...:-)
2014-08-17 09:55:05 (11 lat temu)
stoik
 
do vetinari: nooo... dziękuję że. ale za bardzo nie wiem, o co kaman. tzn. co autor miał na myśli : )
2014-08-17 11:42:12 (11 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do vetinari: Jedna z pocztówek z tym zdjęciem została wysłana dnia 20.03 1920 roku z Cieszyna do Paryża.
2024-01-29 15:58:26 (2 lata temu)
do stoik: Moja kartka ma napis CIESZYN STARE MIASTO-Twoja kartka CIESZYN NOWE MIASTO-jest to sam kartka s ruźnica 13lat wydrukowania-dla mnie tylko ciekawostka-Ty daleś ale ta kartke wcześniej...tz ja juź dodalem na strony FP dodane...mam w swojich zbiorach wiecej podobnych zdjecz..tz-juź sa na FP przes kogoś inego oddane
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: walka s ortografia
2014-08-17 14:49:51 (11 lat temu)
do Dana : Dziękuję za info. Pocztówka jest napewno starsza jak 1927r. Ale w laśnie w tym roku zostala kladka rozebrana, dla tego mam takie datowanie przy tym zdjięciu ☺
2024-01-29 16:04:21 (2 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do vetinari: Chodzi o to, że kartka z tym zdjęciem była w obiegu pocztowym już w 1920 roku, więc wtedy albo wcześniej fotka była zrobiona i takie datowanie powinno być przy tym zdjęciu.
2024-01-30 19:07:54 (2 lata temu)
do Dana : Moźe....moźe byla nowiutko wydrukowana ☺☺☺ rozumiem, tylko niedam rady ocenić rok. Napis po polsku, opis Stare Miasto by sugerowal coś między latami 1919 i 1920. I moźe wysylajcy mial coś wspólnego z plebiscitem....Obniźam więc na 1918r.
2024-01-30 19:27:28 (2 lata temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
do vetinari: Myślę, że Danie chodzi o górną granicę datowania. Skoro podobna widokówka z tym samym widokiem była wysłana w 1920, to 1927 to co najmniej siedem lat za dużo.
2024-01-30 19:32:00 (2 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : No, racjia ☺☺☺
2024-01-30 19:54:18 (2 lata temu)
czesil
 
Dromex zapewne jedzie do Boguszowic.
2015-10-28 11:44:22 (10 lat temu)
grzegorzem
 
+1 głosów:1
Witamy na FP ! ;-)
2015-10-28 18:11:55 (10 lat temu)
czesil
 
Witamy, witamy... :-)
2015-10-28 22:22:48 (10 lat temu)
Wystarczy raz `87 :)
2015-10-29 14:39:29 (10 lat temu)
stoik
 
dla zainteresowanych. kościółek św Jerzego we wrześniu ma 600 letnie urodziny. a tak przy okazji zostałem tam ochrzczony. do tych tam różnych niedowiarków. chrzcił mnie chyba proboszcz Binda, a religii uczył ks. proboszcz Antoni Pohl. a jak ktoś pamięta ks prof. Holubarsa to ma u mnie piwo.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2024-03-20 09:17:55 (2 lata temu)
Stenek
 
do czesil: Nawet znak z napisem DROMEX jest widoczny obok małego Fiata
2015-10-29 21:39:10 (10 lat temu)
stoik
 
do stoik: ta przepiękna ciężarówka. zabytkowa sama w sobie ale nieco zakłóciła zamiar autora. 1987. poznać po maluchu. co jeszcze dodać. pamiętam ten model.
2024-03-22 19:18:51 (2 lata temu)
stoik
 
do stoik: oki. byłem właścicielem jednego z pierwszych maluchów. 78 rocznik. No more comments. jak się przeniosłem na Reno Clio II to była dosyć duża różnica. 16 zaworów itd
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2024-03-22 19:23:18 (2 lata temu)
stoik
 
do stoik: 16 v gra i buczy. było pomiędzy Cinquecento. pracowałem jako zawodowy kierowca. . trzeb=a było to tak. a ktoś tu shańbił się kiedyś pracą ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edcycja
2024-03-22 19:39:58 (2 lata temu)
stoik
 
do stoik: wielokrotnie ryzykowałem życiem. 123 kilometry w drodze do szpitala w Olkuszu. Więcej maszyna nie wycisnęła na oblodzonej drodze.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zapisz
2024-03-22 19:56:29 (2 lata temu)
Petrus
 
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: n.a.
2023-12-31 18:02:02 (2 lata temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
Utworzyłem podobiekt o nazwie "Most Główny" do Mostu Przyjaźni przez Olzę. Chodzi o most murowany istniejący od 1781 do 1890 r. bo dotychczas nie mieliśmy rozgraniczenia zdjęć przy "Moście zamkowym" na wcześniejszy most drewniany i późniejszy murowany. Były tam już : Most zamkowy czyli drewniany (?-1890), Most nad Olzą żelbetowy (1891-1939), Kładka awaryjna (19401945), Kładka awaryjna II (1945-1946) i oczywiście Most Przyjaźni jako istniejący obiekt.
2024-01-04 21:59:37 (2 lata temu)
do tatranclimber: Nikdy nad tym niemyślalem, więc mam pytanie, tu jest chyba widoczny ten Most Główny ?



Tak śczerze..te ostatnie dwie zdjięcia są dodane przez ludzi, którzy na ten temat mialy wielką wiedze, więc dla czego wtedy niedorobily ten most ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2024-01-04 22:37:00 (2 lata temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
do vetinari: Tak o te zdjęcia mi chodziło też. Ile mostów drewnianych było wcześniej tego nie wiadomo. W 1781 r. wybudowano murowany i potem zastąpiono go żelbetowym który dotrwał do 1939 r. Co ciekawe jest obraz z pożarem Cieszyna w 1789 r. który namalował Ignacy Chambrez i tam most jest drewniany a powinien być już murowany.
2024-01-04 23:02:22 (2 lata temu)
do tatranclimber: No moźe byl wybudowany po poźarze w 1789r. Bylo by to logiczne.
2024-01-04 23:04:11 (2 lata temu)
do vetinari: Nie no właśnie byłoby nie logiczne że wybudowali w 1781 a 8 lat później ktoś namalowałby pożar miasta i tam drewniany most. Most musiałby wtedy między tym okresem ulec zniszczeniu i znowu byłby tam jakiś drewniany. A podaje się że ten murowany istniał (być może z przeróbkami) do 1890. Do sprawdzenia kiedy faktycznie budowali murowany most przez Olzę
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2024-01-05 05:48:36 (2 lata temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Veti, postaw znaczników ile tylko chcesz :)
2024-03-01 19:05:20 (2 lata temu)
stoik
 
2024-03-01 20:28:29 (2 lata temu)
do Dana : Dodane ☺☺☺
2024-03-03 16:59:03 (2 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do stoik: Taki romantyczny blues do wysadzenia mostu?
2024-03-02 10:54:33 (2 lata temu)
Dana
 
do vetinari: To mnie zawsze cieszy :)
2024-03-03 17:32:21 (2 lata temu)
do Dana : Niebylo mnie w domu, więc dopiero teraz coś dorobilem ☺
2024-03-03 17:52:20 (2 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Podmiana na lepszy skan
2024-06-27 07:54:55 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
538 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Rzeka Odra (śląskie) - obiekty i wydarzenia
Rzeka Odra (śląskie) w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet