| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rzeka Odra (śląskie)
Obiekty w okolicy
Krzyż
802
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Kaplica cmentarna
1305
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Krzyż
1338
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Figura św. Urbana (poprzednia loka...
1550
m
Racibórz
Krzyż kamienny (poprzednia lokaliz...
1551
m
Bieńkowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Druga co do wielkości rzeka w Polsce swoje źródło ma na wzgórzu Fidlův kopec w Górach Odrzańskich na wysokości 633 m n.p.m. Przez Bramę Morawską wpływa na Śląsk. Rzeka ma długość około 854 km, z czego około 100 km przypada na bieg w Czechach. Ponieważ kilometraż Odry liczony jest od ujścia Opawy w Ostrawie, odcinek graniczny rzeki z Polską zaczyna się od 20 kilometru. Na 50 kilometrze leży Racibórz, największe nadodrzańskie miasto w Województwie Śląskim.
Na terenie Chałupek rzeka Odra stanowi granicę między Polską a Republiką Czeską. Przez rzekę przerzucone są trzy mosty. Pierwszy z nich znajduje się w centrum wsi, przy nim znajdowało się dawne przejście graniczne Chałupki-Bogumin. Obecnie jest mostem dla ruchu pieszego i rowerowego. Drugi z mostów
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...45678910...5354następna
Dana
 
Jedna z pocztówek z tym zdjęciem ma stempel z dnia 17.09.1911.
2023-04-10 10:47:35 (3 lata temu)
Petrus
 
Również nr 7 i mostek na Psinie
2023-09-10 21:36:05 (2 lata temu)
Petrus
 
Śmiało można na wszystkich zdjęciach poczty oznaczyć również nr 7 oraz mostek
2023-09-10 21:33:31 (2 lata temu)
Data na pocztówce jest z 1905 roku, więc datowanie bym ograniczył...
2010-02-07 20:38:14 (16 lat temu)
Podmiana na lepsza skan.
2023-08-17 15:15:24 (2 lata temu)
stoik
 
+1 głosów:1
zupełnie niepotrzebnie. aż szkoda mówić. ludność napotkała na pewne utrudnienia. Sorry.Wojsko się bawi.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wwwwwwwwww
2023-08-11 01:26:46 (2 lata temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2023-08-11 06:20:49 (2 lata temu)
stoik
 
do stoik: zaś ten Jezus coś bredził :)
2023-08-15 18:49:33 (2 lata temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2023-08-11 06:23:06 (2 lata temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
No, chociaź zdjięcie ciekawe, to juź mojim zdaniem pozatematem portalu.....
2023-08-20 22:13:34 (2 lata temu)
do vetinari: Ja nie byłbym taki ostry. Ostatecznie na zdjęciu widać przecież coś więcej, niż tylko zwierzę. Żeby głównym tematem zdjęcia nie była nutria, warto byłoby dopisać, gdzie zrobiono zdjęcie. Oczywiście im mniej takich zdjęć, tym lepiej.
2023-08-20 22:53:19 (2 lata temu)
do vetinari: Swego czasu doczepił się jeden gość Rybiego domu i usunęliście tamte zdjęcia. Jego ryba i woda niekonsekwentnie została...
2023-08-21 05:38:51 (2 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Wiecej futrzaka widać jak rzeky. Pare dni niebylem na portalu i coś się zmnienilo ? ZOOpolska.? ☺☺☺
2023-08-20 23:21:52 (2 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do tatranclimber: Ja się dziwie, źe się czemuś tutaj jeścze dziwie....☺☺☺ Ujięcie nutrii jak najbardziej jest ciekawe, ale niedodal bym je wogóle na portal zajmujący się architekturą i krajobrazem. I co do ujięć z tego Rybiego domu, Twoja seria zdjięć jest teraz jak najbardziej serią dokumentacyjną Podobne ujięcia jak to powyźej stwarzają problem na przyśloścz. Jednemu wolno, drugiemu nie i trzeci juź się szykuje do serii wiewiórek i szpaków w parku podczas ich karmienia.
2023-08-21 09:30:57 (2 lata temu)
do vetinari: Nie bronie nutrii ani Rybiego domu, ok usuwajta. Sęk w tym że doczepił się niejaki NEO tamtych zdjęć kiedy sam wcześniej dał zdjęcie "wody i ryby" z Afrykanarium we Wrocławiu. Nikt nie zareagował na komentarz dotyczący jego "wody i ryby" ani przy dyskusji nt Rybiego domu ani przy jego zdjęciu gdzie skomentowałemi tak wisi dalej. Gdzie na jego zdjęciu jest architektura i krajobraz?
2023-08-21 10:28:04 (2 lata temu)
do tatranclimber: Ok, mój obecny pogląd jest taky, ja zwrucilem uwage pod Twoją nutrią lycząc na zdrowy rozsądek, Ty zrobileś to samo pod zdjięciem Piotra, więc obeczny wynik tego meczu jest 1:1. Mecz jest rozegrany☺☺☺
2023-08-21 10:50:39 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Veti, zamiast "zabraniać"napisz "zapobiegać".
2023-08-27 11:05:40 (2 lata temu)
No i raczej chodziło o monitoring a nie nawigację.
2023-08-27 14:52:16 (2 lata temu)
Stenek
 
Ja to Czechom zazdroszczę takiej gospodarności i skuteczności, u nas z tym jest czasami słabo
2023-09-06 18:51:05 (2 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Dziękuję....☺☺☺
2023-08-27 11:49:28 (2 lata temu)
do tatranclimber: Nawigacjiajest ta kamienna obudowa toku wodnego. Sluźy ona mimo inne do nawigowania, tz. kierowanie w tym przypdaku Ropiczanky. Moźe po polsku jest inna nazwa.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zmiana ☺
2023-08-27 15:14:35 (2 lata temu)
do vetinari: Nawigacja to moze byc w samochodzie albo w smartfonie. W takim razie chodzi o nowe profilowanie skarpy i ukierunkowanie toku rzeki.
2023-08-27 16:32:34 (2 lata temu)
do tatranclimber: A widziś, my sme poszli dalej i nawigujemy toky wodne ☺☺☺ Rozumiem poprawie opis ☺
2023-08-27 18:10:25 (2 lata temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
No i git. Można teraz sobie skrócić drogę. A na marginesie to dzisiaj o 10:00 ma być otwarty pałac w Ropicy.
2023-09-23 08:48:04 (2 lata temu)
do tatranclimber: Male ostrzeźenie, przed kladką trzeba zejścz z roweru ☺☺☺ Kladka jest zawąska i niejest jest przeznaczona tylko dla rowerzstów, więc przy wjazdach zabudowano slupky ☺☺☺ Ale napewno dasz Danieli rade ☺☺☺
2023-09-23 08:51:59 (2 lata temu)
stoik
 
do tatranclimber: Fakt na marginesie. Robiłem tam zdjęcia, jak to była ruina. Teraz jest pole golfowe Ropica etc. Może to tak przy okazji. Ropica Golf Resort - mają fajna stronę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-09-23 19:37:07 (2 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Poprawilem "co nieco" przypisanie ☺
2023-10-17 07:59:49 (2 lata temu)
stoik
 
wciąż mnie zastanawia historia tej rzeźby po prawej stronie.
2023-10-18 17:21:46 (2 lata temu)
stoik
 
do stoik: ta socha gdzieś się zapodziała. jak niektórzy nie mają pojęcia, że rzeźby przy wejściu do Lapidarium pochodzą z dworu w Dzięgielowie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abc def
2023-10-18 17:24:45 (2 lata temu)
Co nieco poprawilem przypisanie ☺
2023-10-29 20:04:14 (2 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
2023-12-30 16:14:43 (2 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do yani: Dzięki.
2023-12-31 06:02:21 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
538 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Rzeka Odra (śląskie) - obiekty i wydarzenia
Rzeka Odra (śląskie) w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet