| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linie kolejowe w województwie śląskim (Zaolzie)
301a
321
322

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Linie kolejowe w województwie śląskim (Zaolzie)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...67891011121314następna
Stenek
 
Ten historycki vlak tam stoi czasowo, czy na stałe?
2016-09-18 17:36:35 (9 lat temu)
Stenek
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2016-09-18 17:36:36 (9 lat temu)
Przez ciekawosc pytanie; to sa nieprzerabiane zdjecia, czy potraktowane jakims programem do obróbki zdjęć?
2016-09-18 19:00:39 (9 lat temu)
Dobre!
2016-09-23 21:14:32 (9 lat temu)
do Stenek: To czeskie słowo określające nowy wynalazek w XIX w. jest fantastyczne! dla Polaka jest pokrewne od naszego wyrazu "wlec" ( się), w tamtych czasach każdy naród sam sobie tworzył wyraz określający wynalazek kolei żelaznych, podobno nasze słowo "pociąg" jest dla Czechów bardzo śmieszne? Jak myślisz Veti? prawda to?
2016-09-18 17:49:09 (9 lat temu)
do Stenek: Tylko do 22.9. jest to wystawa która podruźuje po calym kraju...Ja na nia czekalem przez rok....
2016-09-18 17:40:24 (9 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Tak, raczej tak, ale jest dla nas milo go slychacz.
2016-09-18 17:51:04 (9 lat temu)
† marian11
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Raczej wlecze , czyli ciągnie a w Polsce -pociąga.
2016-09-18 18:06:37 (9 lat temu)
do † marian11: Dokladnie :-).
2016-09-18 18:30:18 (9 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
do vetinari: Pozor vlak :-)
2016-09-18 18:47:45 (9 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do skrzypa: A pośpieszny - to ryhlik!
2016-09-19 00:10:19 (9 lat temu)
do cracusiac: Teraz pracuje s Zoner 17.
2016-09-18 19:08:05 (9 lat temu)
skrzypa
 
do Stenek: O masz nie wiedziałem :-)
2016-09-23 19:11:41 (9 lat temu)
Dodatkowe opanczerzenie wagonu bylo raczej "praca majsterkowicza" Z braku plyt stalowych bylo wnetrze obudowane drewnianimi deskami i wysypane źwirem albo piaskem.
2016-09-18 17:33:08 (9 lat temu)
edek_
 
do vetinari: Można sobie postrzelać ?
2016-09-18 22:20:04 (9 lat temu)
do edek_: No, byl by troche problem, z jednej strony sa perony z ludzmi czekajacych na swój poczag, i zdrugiej jest droga i wejścze do markietu. Tz. panika by byla chyba nie samowita :-) ale pomysl dobry.
2016-09-19 17:34:33 (9 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: No ale czemu by nie ślepymi nabojami postrzelać???
2016-09-19 19:40:25 (9 lat temu)
do Stenek: W szrodku miasta??? W dziśejszych czasach?? Kiedy ludzie sa wystraszeni przez ataky??? Ja w tym roku nawed nie pojechalem do Monachium na Oktoberfest. Ludzie sie boja...
2016-09-20 08:27:14 (9 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: Veti - żartowałem! Ja tak jenom kecam!
Żadnego strzelania, jak już, to tylko na ekranie komputera ;-)
2016-09-20 18:31:33 (9 lat temu)
Wagon s kantina,obecnie jest wykorzystiwany do sprzedarzy ksiaźek,pocztówek i innych przedmiotów zwiazanych s Czechoclowackimi legionami. Dla mnie byla teź źródlem informacji :-). Te byly zadarmo :-)
2016-09-19 16:20:24 (9 lat temu)
augiasz
 
Można tu było nabyć szalenie cenne pozycje książkowe. Czesław wie o co chodzi...
2016-11-12 08:49:11 (9 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
no proszę. nawet laptopy wtedy mieli : )
2016-11-14 15:08:21 (9 lat temu)
czesil
 
do augiasz: ... i to pomimo iż nie miały związku z Legiovlakiem :-) Ale, kto zna relacje czesko-polskie na Zaolziu, ten nie był tym faktem zaskoczony. Z resztą Muzeum w Czeskim Cieszynie - jako jedyne na całej trasie - przygotowało z tej okazji wykłady również niezwiązane z Legiovlakiem.
2016-11-14 22:13:18 (9 lat temu)
do czesil: I z drugiej strony..na tym przystanku byla jedna z najwiekśych liczeb zwiedzajacej poblicznośczy. Odziwo i z Polskych podstawówek. Nie śukajme tego, czego nie ma. Historia legionistów jest zwiazana nie tylko z tym pocziagem. Projekt legiovlaku mial wlaśnie pokazać historie powstania samych legionów z obych dwuch frontów-Zachodniego i wschodniego....
2016-11-15 07:18:29 (9 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Jeżeli to stacja to powinno być przypisane do stacji a nie do dworca.
2016-10-02 20:48:57 (9 lat temu)
do czesil: Proszę wybaczyć :-)
2016-10-03 19:24:30 (9 lat temu)
Stenek
 
Ależ ten dworzec wypiękniał
2016-10-07 18:30:39 (9 lat temu)
skrzypa
 
A z Polski Billa uciekła ;-)
2016-10-07 19:16:36 (9 lat temu)
Jak by niebylo tych okularów...doskonaly Szwejk :-)
2016-10-14 18:15:23 (9 lat temu)
Przy remoncie nie zapomnieli o roku wykonania.
2017-06-06 07:08:47 (9 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
Obecna stacja Czeski Cieszyn
2017-06-22 06:55:22 (9 lat temu)
Stenek
 
Pan po prawej może dobyć szabli z ........... kieszeni. Wygląda na to, że tak były szyte płaszcze wojskowe, żeby pas z pochwą na szablę mógł być umieszczony na spodniach, zamiast na płaszczu, stąd ta dziura w kieszeni

Widać to także tu:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2017-06-22 20:30:42 (9 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Mojim skromny zdaniem..1peron dworca kolejowego, widoczna Bahnhofstrasse obecnie Dworcowa i naroźna kamienica Alberta Dostala obecnie Dworcowa 9
2017-06-22 06:47:36 (9 lat temu)
Super seria!!!! Brawo :-)
2017-06-22 07:03:21 (9 lat temu)
Nieznalazlem polski ekwiwalent nazwy tej spólky, ale napewno macie w Polsce podobna spólke, to po podanie podobnego ekwiwalentu zmienie opis, dziekuje.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka :-)
2018-01-02 09:32:26 (8 lat temu)
do vetinari: Link na strony sdžc w jezyku angielskim
2018-01-02 09:34:09 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Nazwę obiektu i podpis pod zdjęciem zostaw, to jest nazwa firmy. W Polsce takie firmy nosiły/noszą nazwę zakładów naprawczych taboru kolejowego.
2018-01-02 09:38:56 (8 lat temu)
do ZPKSoft: Dziekuje, teraz lepiej ?
2018-01-02 09:58:20 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Lepiej :-)
2018-01-02 10:05:39 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ufff, ale mi ulźylo...dziekuje :-)
2018-01-02 10:10:57 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Nie ma za co, drobiazg. Może znawcy spraw kolejowych lepiej by to ode mnie określili.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2018-01-02 10:15:58 (8 lat temu)
Pokaż na mapie
132 Dyskusji (ostatnia 8 lat temu)
Linie kolejowe w województwie śląskim (Zaolzie) - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet