| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linie kolejowe w województwie śląskim (Zaolzie)
301a
321
322

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Linie kolejowe w województwie śląskim (Zaolzie)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...67891011121314następna
W budynku widocznym po prawej kiedyś znajdowało się Studium Wojskowe Politechniki
śląskiej.
2009-04-06 21:21:02 (17 lat temu)
Obecnie to Kuria Diecezjalna
2009-08-23 19:30:07 (16 lat temu)
Stenek
 
Ja gdzieś kiedyś miałem zdjęcie z dużej kamienicy w Rynku, jak poświęcano 3 dzwony, chyba do parafialnego M. Magdaleny. Byc może tutaj go wojsko eskortuje na tą uroczystość. Ale równie dobrze mogą to być Austriacy z łupem - do przetopienia na armaty ...
2012-08-22 22:18:10 (13 lat temu)
góral
 
+2 głosów:2
Zdjęcie przedstawia konfiskatę dzwonów w 1916 r. z kościoła św. Jana Chrzciciela w Brennej, identyczny egzemplarz znajduje się w archiwum Zespołu Regionalnego "Brenna". Ciekaw jestem, skąd to zdjęcie wzięło się na allegro, musiało być wykonanych więcej kopii.
2013-11-07 04:15:03 (12 lat temu)
Kavikvs
 
Do wojny swjiatowej.
2010-05-21 23:48:11 (16 lat temu)
stoik
 
ok
2010-05-21 23:52:38 (16 lat temu)
augiasz
 
Wygląda na rampę przy Hajduka - wybudowali ją właśnie w czasie I wojny. Ciekawe skąd ten dzwon?
2010-05-22 11:34:13 (16 lat temu)
stoik
 
do Stenek: wojsko raczej brało na przetop, niestety...
2012-08-22 22:29:07 (13 lat temu)
Stenek
 
do stoik: No i właśnie się obawiam, że taką sytuację mamy tu na zdjęciu :-(
2012-08-22 22:42:50 (13 lat temu)
stoik
 
do Stenek: i istotnie będzie to chyba na Hajduka. ale pewności nie ma.
2012-08-22 22:46:23 (13 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do stoik: tu mi się przypomniała okoliczność, kiedy w Końskich zidentyfikowano na farnej wieży dzwon.....; do poczytania zresztą... zabawne dość. na swój sposób.
2012-08-22 22:57:33 (13 lat temu)
czesil
 
do góral: To cenna informacja, dziękujemy? A Ty jesteś z Brennej, że tak śmiało zapytam? Bo mam parę zdjęć nierozpoznanych.
2013-11-07 11:32:34 (12 lat temu)
stoik
 
do czesil: trzeba by dopisać. polegając na informacji Górala- kolejna nierozwiązywalna zagadka - rozwiązana. osobiście byłem przekonany, że to Cieszyn. dzięki. chyba trzeba ogólnie przyporządkować do Brennej.
2013-11-07 16:26:36 (12 lat temu)
PEŻ
 
+2 głosów:2
Podmiana na większe.
2013-03-09 20:30:51 (13 lat temu)
esski
 
+3 głosów:3
PEŻu mało, ja dałem jeszcze więcej.
2014-03-28 23:50:31 (12 lat temu)
Zostawiam cieszyniakom przypisanie tej ciekawostki przyrodniczej.
2010-11-10 10:50:42 (15 lat temu)
stoik
 
do Wiesław Smyk: jakaś rozpiska podróży jaśniepańskiej ? : ) - istotnie ciekawostka, przypiszę do dworca w Cieszynie Zachodnim.
2010-11-10 11:59:38 (15 lat temu)
czesil
 
Ale nie mam pewności.
2012-02-17 15:01:55 (14 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
dokud se zpiva jeste se ne umrelo.... gdzie ten słoń ? ; )
2014-07-30 19:51:00 (11 lat temu)
† marian11
 
+1 głosów:1
Do Vetinari. Nigdy w Polsce cyganów nie było zbyt wiele iżyli fakt takim cygańskim sposobem żywota to znaczy konie maringotki ,taboory,NIekiedy sie usadowili i wtej swojej maringotce mieszkali lata.A to co jest w Českym Těšině to jest import cyganów ze Słowcji po wybudowaniu osiedla Svibice i próby zintegrowania ich z ludnościa wymyśloną przez Husaka.Jasna věc -nemohlo to dopadnout dobře.
2014-07-30 23:20:46 (11 lat temu)
Do Vetinari.Ale problem w Č.Těšině wystartował po wybudowaniu osiedla Svibice.Napisz mi na mail marianmac@seznam.cz
2014-07-30 23:53:19 (11 lat temu)
Jerzy51
 
+1 głosów:1
Do stoik :Polecam odnośnie Romów książki Jerzego Ficowskiego. Jest co poczytać . Romów w Polsce w/g ostatniego Narodowego Spisu Powszechnego mieszka ponad 17 tysięcy . Najwięcej woj ,Łódzkie .Odnośnie taborów to w wielu miasteczkach i wsiach były tereny gdzie zwyczajowo zatrzymywały się tabory .Pobyt Cyganie zgłaszali np. do sołtysa . Do dziś zostały nazwy zwyczajowe tych miejsc np. Cygański Lasek , Obozisko . W latach 60-tych władze wydały przepis zakazujący przemieszczania się taborów konnych , ale od czego są przyczepy kempingowe :)
2014-08-01 07:10:29 (11 lat temu)
Jerzy51
 
Do stoik : Wladze PRL -u zniechęcały od 1964r. Romów do przemieszczania się taborami poprzez przepisy meldunkowe ,sanitarne ,drogowe i obowiązku powszechnego nauczania .Ostatnie tabory wg. Wikipedii 1976 r.
2014-08-01 07:27:06 (11 lat temu)
do stoik: Tak samo zapitala moja źona jak jej pokazalem to foto jadacego pociagu....hahahaha-dobry kawal...tylko že ona to myślala powaźnie...
2014-07-30 21:21:47 (11 lat temu)
stoik
 
do vetinari: dla cieszyniaków jest to przykry dowcip. u nas transport publiczny praktycznie nie istnieje. tory w kierunku na Bielsko - zarastają chwastami. szkoda gadać.
2014-07-30 22:19:08 (11 lat temu)
Stenek
 
do stoik: Gadałem kiedyś z kolejarzem w Goleszowie, mówił, że remont torowiska do Bielska to są astronomiczne kwoty i kolej na to nie stać, więc trawa wkrótce sobie z tymi torami poradzi
2014-07-30 22:28:45 (11 lat temu)
do stoik: hahaha..ja bym mogl opowiadacz..rok temu...zagubiona mloda dzewcina na nasim tz Českotěšínkém nádraží..až z Macca..podružowala sobie po Evropie..przes Rosie..Balkan...CIESZYN..do Krakowa..panśtwa nad Balt....i znuw Rosia..i Chiny..i sie zaciela na naśim dworcu szukajac drogy na rynek v Cieszynie(wedluk google maps w tablecie...widac jej mine sie jej zapitalem ci potrzebuje pomoc..no potrzrbowala..chciala jechacz do tego Krakowa...i Google jej pokazal ze jest dworzec w Cieszinie..i ze jest polacienie do Krakowa...no puzdny wiezor..ja jej zaprowadzielm na dworzec....i tam sie ujawnilo ze niema polacienia...ani autobus...hotel zadrogy....wiec przespala u mnie....i potem rano jechala dalej....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: walka s ortografia
2014-07-30 22:30:43 (11 lat temu)
do Stenek: Niemacie ciganuw w polsce????
2014-07-30 22:31:18 (11 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: Cyganów? No raczej mało ich widać, w dużych miastach czasem chcą ludziom wróżyć, ale wg mnie Cyganów u nas jest mniej niż za czasów komuny
2014-07-30 22:52:00 (11 lat temu)
do Stenek: Aha..rozumiem irazem jest rozwiazane pitanie skad sie ich tyle u nas ostatnio pokazalo...:-)
2014-07-30 22:55:46 (11 lat temu)
do † marian11: Oj sprawa migracii cigańskiej jest starszego data..tych importuw bylo wiecej...zaraz po vojnie osiedlaly tereny po Niemcach..potem w latach 50tych ligwidowano ich tryp zicza w maringotkach i zmuśano ich do pracy i mieśkania w miaśkaniach...w latach 80tych po rozbudowaniu cieźkiego przemyslu prziśla przedostatnia fala...teraz to jes migracia socialna..od 90 lat nam tutaj wyrasta generacia dla kturej jest praca moralnoścz i asimilacia bardzo brzidkie slowa...niestety....ale Těšín ma jescie dobrze-Karviná-Orlová czi Havířov..tam juź jest gorzej..problem jest wtym že ciganie sa wiecej widacz i...slychacz...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: walka s ortografia
2014-07-30 23:36:28 (11 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do † marian11: poprawna politycznie jest nazwa Romowie ; ) w PRL tabory skończyły się dekretem władz bodaj w latach 60-tych. najwyraźniej dlatego, że takich koczowników ciężko było upilnować. w Cieszynie zatrzymywały się gdzieś w okolicach Małej Łąki. mój dziadek chodził grywać w karty z Cyganami...
2014-08-01 06:30:20 (11 lat temu)
czesil
 
Schron trafi do kolekcjonera.
2014-08-19 12:54:51 (11 lat temu)
do czesil: ciekawe ile kośtuje taky schron...Czeskie wojsko czasami zprzedje schrony bojowe vz.37-řopíky-cenna sie rozpoczyna na 20 000kč...
2014-08-19 15:43:00 (11 lat temu)
Stenek
 
do czesil: Szkoda, że nie do muzeum...
2014-08-19 22:44:20 (11 lat temu)
stoik
 
bezcenne dokumentacyjne. nad techniką trzeba jeszcze popracować. wiesz - do obiektu nieraz trzeba podchodzić kilkanaście razy. od strzała.... to może jeleń padnie. albo inna dzika zwierzyna. światło..... światło.
2014-08-11 11:09:44 (11 lat temu)
† marian11
 
+1 głosów:1
Wojtek ty żeś je jak Wałęsa-niechcem ale musze
2014-08-11 22:45:01 (11 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do stoik: Dobrze....2 -3 podobne komentarze i zdejme...dla mnie to byla katorga rano po urlopie przez bloto wejsć na teren budowy..zabierz aparat i zrob teź-jek dasz na FP ja swoje usune.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: walka s ortografia
2014-08-11 15:41:24 (11 lat temu)
palo
 
+4 głosów:4
do stoik: Wojtku, zdjęciu niczego nie brakuje! Czasem nie da rady podchodzić kilka razy do fotografowania bo obiekt może po prostu zniknąć.
2014-08-11 19:56:15 (11 lat temu)
do stoik: Tak najlepiej robić jeżeli zależy nam na jakości zdjęcia - ja wolę zamiast podchodzić do jednego obiektu kilkanaście razy - podejść do kilkunastu innych i im zrobić zdjęcia bo kto wie czy nie zostaną zlikwidowane / przebudowane itp...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Korekta
2014-08-12 14:19:00 (11 lat temu)
stoik
 
do palo: niemniej - warto pracować nad warsztatem. nie chciałem być upierdliwy ; )
2014-08-11 21:14:35 (11 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do stoik: Powiedzme tak-masz na zdieczu wykopany schron-widacz w calosci-byla sobota wieczorem kiedy go zobaczylem-i w niedziele rano wyślem z aparatem-maś zdjiecie dokumentacijne-bo kiedysz tu na temet tego schronu byla diskusia wlasnie na temat wejścia-no to maś schron z wejściem,kturego moźe juź nie ma..bo to jest dla niekturych tylko kawal betonu ktury prześkadza na budowie...w momencie zlikwidowanie tego schronu sie moje zdiecie staje dokumentem..bo watpie źe ktoś z tej budowy robil zdiecza tego schronu i dal na FP...czas pokaźe :-) moźe tam jeście jest i czeka na lepsa "selfie"..
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: walka s ortografia
2014-08-12 07:13:34 (11 lat temu)
stoik
 
do Neo[EZN]: jeżeli czas poganiał - nie mam zastrzeżeń.
2014-08-12 14:35:44 (11 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Nie po raz pierwszy widzimy, jak wstrętne jest światło lamp sodowych montowanych w oprawach oświetleniowych - mówię o efekcie utraty naturalnych kolorów architektury oraz reszty zdjęcia. Dla bezpieczeństwa drogowego jest to dobre światło
2014-11-09 22:20:03 (11 lat temu)
palo
 
+1 głosów:1
Tak widzi te kolory matryca i procesor eosa. Wystarczy zmienić temperaturę barwową.
2014-11-09 22:40:25 (11 lat temu)
Kolor fasady dworca jest dokładnie taki jak naturalny a więc lampy sodowe tutaj nic nie popsuły. Kolor jezdni oczywiście nie naturalny ale coś za coś.
2014-11-09 22:41:09 (11 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do palo: Nie do końca - sugeruję wziąść białą kartkę, udać się pod sodówkę i popatrzyć EOSem na ta kartkę wlączając histogram barwowy - zobaczysz dwa intensywne prążki sodu i kilka mniej wyraźnych (rtęci, neonu). Zmiana temperatury barwowej uprawdopodobni kolory ale problemu całościowo nie rozwiąże.
2014-11-10 06:31:32 (11 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do † marian11: Fałszywe kolory ma jezdnia i chodnik (tu żółte, w rzeczywistości szare), dalej mury dworca zupełnie zmienione kolorystycznie (pionowe i poziome „obramówki” tutaj są żółte, w rzeczywistości są jasno szare, kremowe), widoczna za załomem muru trawa nie jest zielona, ma zupełnie zmieniony kolor, widoczne pod zegarem dwa znaki mają ciemno szary kolor, a w rzeczywistości są w dużej części niebieskie. Nic dziwnego, takie są efekty oświetlania światłem praktycznie monochromatycznym. Do zastosowań komunikacyjnych, w deszczu, we mgle, takie "światło" sprawdza się bardzo dobrze.
2014-11-10 00:43:59 (11 lat temu)
Zle wpisalem ulice i dzielnice-i nie dam rady to poprawicz..moźe ktoś uratuje...dzielnica jest Brandys i ulica Karvinská dziekuje
2015-03-01 21:05:39 (11 lat temu)
DZIEKUJE :-)..moźna tam jakoś dopisać źe chodzi o remont koleji??
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: walka s ortografia
2015-03-01 21:40:26 (11 lat temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
Te obciążniki naciągowe są chyba betonowe, bo gdyby były z metalu to długo tam nie poleżą.
2015-03-01 22:38:37 (11 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do vetinari: Podpiąłem pod przebudowę dworca.
2015-03-01 22:02:00 (11 lat temu)
do czesil: dzekuje :-)..prubowalem sam..ale jakoś mi nie wychodzilo...
2015-03-02 08:50:45 (11 lat temu)
do Andrzej G: :-)
2015-03-02 08:51:04 (11 lat temu)
Pokaż na mapie
132 Dyskusji (ostatnia 11 lat temu)
Linie kolejowe w województwie śląskim (Zaolzie) - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet