| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Polska - mapy

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Polska - mapy

3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...121314151617181920następna
Oliwia
 
Jestem w posiadaniu mapy drogowej z czasów II RP. Problem w tym że mapa jest bardzo duża a mój skaner malutki.
2013-12-29 20:20:14 (12 lat temu)
esski
 
do Oliwia: Można z tym popracować, zeskanować duże płaty, w miarę dokładnie, aby pasował jeden do drugiego, jak nie masz narzędzi, to mogę to skleić, i wrzucić tak jak ja wrzuciłem, Moja mapa widoczna w linku ma bodajże 10000pixeli, jak się twoją tak "zzooomuje" to będzie cacy.
2013-12-29 20:32:24 (12 lat temu)
do esski : Ciężko się to wszystko skleja... Nieźle się ostatnio namęczyłem z dziewięcioma skanami - - ale wyszło bardzo dobrze - jedyne ślady łączeń pochodzą ze źródłowego zdjęcia które zostało stworzone z kilkunastu fotografii lotniczych (są spore przekłamania w okolicach placu Hirszfelda).
2013-12-29 20:55:37 (12 lat temu)
esski
 
1300 pixeli na mapę ? Tutaj nawet lupa nie pomoże.
2014-03-22 14:10:04 (12 lat temu)
Jak widać powiaty miały dawniej zupełnie inny kształt niż te obecne ale też i były inne miasta powiatowe - sporo się pokrywa z obecnymi ale też i są takie w których aktualnie nie ma siedziby powiatu.
2013-12-05 21:54:04 (12 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:2
Miały też zupełnie inne usytuowanie w systemie administracji publicznej. Były szczeblem władzy państwowej, obecne zaś są samorządowe.
2013-12-06 10:06:09 (12 lat temu)
McAron
 
Nie ukrywam, że mapa potrzebna mi była do założenia obiektów tematycznych kilku przedwojennych województw w "Kresy - przechowalnia rozpoznanych zdjęć". I tu pytanie do Neo - zostawić tak jak jest czy rozgałęzić drzewko i założyć w każdym województwie miasta (w formie obiektu "temat") które są na zamieszczonych pocztówkach?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2013-12-06 18:29:48 (12 lat temu)
McAron
 
Co do datowania to też jest datowane na 2012 a przedstawia 1200 rok.
2013-12-06 18:42:32 (12 lat temu)
Jette
 
+1 głosów:1
Szanowni Fotopolanie. Poruszyliście bardzo ciekawy problem dotyczący wewnętrznej logiki systemu FP. Jak wszyscy wiemy w 1945 r. Polska doświadczyła poważnych zmian terytorialnych. System FP (deklaracja ideowa z regulaminu) obejmuje w zasadzie okres utrwalania obrazu przy pomocy fotografii. Mamy zatem trzy obszary Polski w erze fotografii.
1. Obszar kresowy.
2. Obszar Ziem Odzyskanych.
3. Obszar wspólny dla całej ery fotografii.
W praktyce jednak dokumentujemy Polskę powojenną oraz przedwojenne Niemcy.
Skoro przedwojenne Niemcy są dokumentowane, dlaczego nie dokumentujemy całej przedwojennej Polski?
Nieco inna logika obowiązuje w stosunku do Ziem Odzyskanych niż w stosunku do kresów.
Byłbym bardzo rad, gdyby kresy miały na FP takie same prawa jak ZO. :)
2013-12-06 19:14:49 (12 lat temu)
McAron
 
+2 głosów:2
Też się z tym zgadzam, ale Neo znów by musiał poświęcić kawałek swojego życia do wdrożenia tej idei.
2013-12-06 19:27:08 (12 lat temu)
McAron
 
Faktycznie. Prawie trzy lata temu rozwinęła się ciekawa dyskusja pod To już trzy lata?
2013-12-06 20:21:48 (12 lat temu)
McAron
 
Niestety: "Brak dostępu do tej części forum" :-(
2013-12-06 20:46:06 (12 lat temu)
Ciekawa fotka. Pod względem administracyjnym wszystko wyraznie zaznaczone jak to było w przedwojennej Polsce.
2014-01-19 23:21:42 (12 lat temu)
McAron
 
No wreszcie. Dzięki Neo.
2014-01-28 14:20:34 (12 lat temu)
WW
 
do Neo[EZN]: Złe datowanie, przecież to nie jest stan z 2011 r.
2013-12-05 22:31:37 (12 lat temu)
do WW: Zgadza się, zmieniłem na 1930.
2013-12-05 22:53:29 (12 lat temu)
mamik
 
do McAron: W latach 30. było sporo zmian, zlikwidowano ponad 20 powiatów, poprzesuwano między województwami. Jako baza lepsza byłaby mapa ze stanem na 1939 r.
2013-12-06 18:50:17 (12 lat temu)
do Jette: FotoKresy są od dłuższego czasu w budowie! Temat powstania takiej podstrony był poruszany wielokrotnie - w tym na forum, gdzie można sobie o tym poczytać. Neo przychylił się do tego pomysłu i zaczął dzieło tworzenia. Prosimy zatem o uzbrojenie się w cierpliwość. Jest jeszcze do zrobienia kilka ważniejszych rzeczy dotyczących portalu, które Neo ma na głowie. Kresy budowane są w międzyczasie.
Narazie mamy folder "Kresy - przechowalnia rozpoznanych zdjęć", służący przechowywaniu zdjęć, które przypadkowo znalazły się na portalu w błędnych lokalizacjach. Zostały wyłowione i zgromadzone w jednym miejscu, gdzie czekają na przeniesienie w odpowiednie miejsce po uruchomieniu FotoKresów. Nie tworzymy w nim żadnych podziałów administracyjnych - wszystko będzie utworzone w FotoKresach.
2013-12-06 19:53:03 (12 lat temu)
WW
 
+3 głosów:3
do Jette: Pozwolę sobie się nie zgodzić. Publikujemy wszelką miarodajną ikonografię, nie tylko fotografię. Nie mamy trzech obszarów Polski, tylko ogromną ilość kombinacji wynikającą ze zmian granic w przeszłości. Zasadniczym, twardym i oczywistym obszarem zainteresowania FP jest obecne terytorium państwa polskiego, ponieważ w jego ramach funkcjonujemy i na nie mamy wpływ. Wszystkie inne obszary (w tej chwili Polska 1922-1938 czy zagraniczne miasta nadgraniczne) są pewnym bonusem, którego selekcja jest z definicji uznaniowa. Tak więc nie dokumentujemy przedwojennych Niemiec, tylko zbieramy dokumentację obszaru współczesnej Polski. Kresy z definicji nie mogą więc mieć takich samych praw jak tereny, które, mam nadzieję, umownie nazywasz "Ziemiami Odzyskanymi".
2013-12-06 20:53:02 (12 lat temu)
Jette
 
do Cristoforo: No to jestem uzbrojony, w cierpliwość.:)
2013-12-06 20:25:30 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do Cristoforo: Zgadza się - póki co czekamy aż dam znać, że "podwaliny" są gotowe i będzie można działać. Planuję uruchomić fotokresy.pl w ostatnich dniach grudnia - wtedy będę miał więcej wolnego czasu żeby to dokończyć.
2013-12-06 21:11:49 (12 lat temu)
do Cristoforo: Zgadza się - póki co czekamy aż dam znać, że "podwaliny" są gotowe i będzie można działać. Planuję uruchomić fotokresy.pl w ostatnich dniach grudnia - wtedy będę miał więcej wolnego czasu żeby to dokończyć.
2013-12-06 21:11:50 (12 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do McAron: Aktualne informacje tutaj
2013-12-06 20:37:17 (12 lat temu)
Jette
 
+1 głosów:1
do McAron: A to była ciekawa dyskusja. Widać wyraźną polaryzację poglądów, co do tego, czym była II RP. Dla niektórych dyskutanów to abstrakcyjny byt.
2013-12-06 20:38:46 (12 lat temu)
Jette
 
do WW: "Tak więc nie dokumentujemy przedwojennych Niemiec, tylko zbieramy dokumentację obszaru współczesnej Polski. Kresy z definicji nie mogą więc mieć takich samych praw jak tereny, które, mam nadzieję, umownie nazywasz "Ziemiami Odzyskanymi"."
-----------------------------------------------
Oczywiście, że umownie nazywam zachodnie tereny Polski "Ziemiami Odzyskanymi". Są to obszary Polski, które w dokumentowanych okresach (czyli do 1945 r), były obszarami Niemiec. Mnie chodzi wyłącznie o brak symetrii. Bo jeżeli zakładamy, że interesujemy się terenami zachodnimi bez względu na przynależność państwową, a tak jest, to kresami też na tej samej zasadzie możemy się zainteresować.
Oczywiście w tych moich wypowiedziach abstrahuję od zapowiedzi Neo, które przyjąłem do wiadomości i cieszę się z góry na ich realizację:)
2013-12-06 21:57:07 (12 lat temu)
pawulon
 
Podmiana na trzy razy większe i wyraźniejsze.
2014-04-15 11:22:14 (12 lat temu)
Hellrid
 
do pawulon: Chyba się nie udało.
2014-04-15 11:22:56 (12 lat temu)
pawulon
 
do Hellrid: U mnie się udało ;)
2014-04-15 11:24:08 (12 lat temu)
do pawulon: U mnie też :) Wielkość prawie jak fototapeta ;)
2014-04-15 11:24:53 (12 lat temu)
Hellrid
 
do pawulon: Teraz wskoczyło. Widzę, że razem pracujemy nad Łomżą ;)
2014-04-15 11:26:01 (12 lat temu)
pawulon
 
do Arkadiusz K. (Arro): To by mapa była czytelna ;)
2014-04-15 11:25:56 (12 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do pawulon: Jest czytelnie - tak trzymać ;)
2014-04-15 11:36:41 (12 lat temu)
pawulon
 
do Hellrid: Ja Ci tylko lekutko pomagam, tak w tle, aby nie zaszkodzić ;)
2014-04-15 11:26:58 (12 lat temu)
Hellrid
 
do pawulon: Ja tylko na chwile, dopisałem do map podlaskiego.
2014-04-15 11:27:27 (12 lat temu)
W roku 1968 zostałem mieszkańcem Choszczna ( Arnswalde) do lat 70 właściwie nowe budownictwo i remonty stały w miejscu. Nie wiedziano co z "tym wszystkim" będzie. Dopiero po 1970 ( porozumienie) inwestycje ruszyły. Nawet wyremontowano zniszczony w czasie wojny kościół. Patrz - Choszczno.
2014-01-06 11:41:19 (12 lat temu)
Wstawiłem tylko taki wycinek, bo cały arkusz sięga aż po Nysę...
2014-03-24 19:31:47 (12 lat temu)
do krzysztal: No to jak najbardziej trzeba go wstawić w całości, a do stawu użyć znacznika ;)
2014-03-24 19:35:58 (12 lat temu)
krzysztal
 
+2 głosów:2
do Cristoforo: I zrobione
2014-03-24 20:15:34 (12 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do krzysztal: Super! :) A mapa kapitalna!
2014-03-24 20:57:23 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Cristoforo: Zgadzam się.
Na mapie widzę sporo polsko-brzmiących nazw miejscowości - ciekawe czy je wszystkie "zniemczyli" po 1933 roku? Np. Zelasno, Czarnowanz, Chrzanowitz, Kempa, Sawada, Konty, Dombrowka, itd...
2014-03-24 21:51:54 (12 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Z miejscowości o polsko brzmiących nazwach zniemczono prawie wszystkie, w tym te które wymieniłeś. W niektórych przypadkach zaczęto już w latach 20.. Na masową skalę praktykowano to w 1936 r..
2014-03-24 22:19:47 (12 lat temu)
Jesli mapa pochodzi z okolic roku 1902, to niezbyt dokładnie odzwierciedla stan rozbudowy sieci kolejowej w Królestwie Polskim. Np. linia Kolei Warszawsko-Kaliskiej (szeroki tor) budowana była w latach 1900-1902 i tutaj powinna być w całości pokazana chociaż jako "eisenbahn im bau", a jest tylko odcinek Łódź-Sieradz i to jako projektowany, nie ma pierwszego odcinka Warszawa-Łowicz-Łódź. Za to pokazano linię Łódź-Kutno jako projektowaną, chociaż linia ta planowana co prawda tuż przed I wojną światową ostatecznie zbudowana została dopiero po wojnie. To samo tyczy się zaznaczonego tu odcinka Kutno-Koło.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2014-04-29 22:28:21 (12 lat temu)
Nieczytelne, wrzuć Waść w tej technice zoomowalnej, mam podobną z okoliz Zgorzelca, i instrukcje "jak to się robi", ale na razie czasu brak, na opanowanie tej wiedzy;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literki
2014-05-10 16:34:15 (12 lat temu)
esski
 
Oj... poczekajcie, ta mapa jest zoommowalna, Za szybkoją waści oglądacie. Nie mogę utworzyć ( w tej chwili) odpowiedniego, wymaganego procedurami foldera. Mapka ma ponad 3k na jednym boku
2014-05-10 17:04:29 (12 lat temu)
esski
 
No już wszystko w pożądku, mapa działa.
2014-05-13 03:23:34 (12 lat temu)
...widać wszystko idealnie ! ...jak na dłoni !!!
2014-05-13 07:23:59 (12 lat temu)
Hellrid
 
do Dariusz Łukasik: Nieczytelna to fakt, ale widać kolorki zapory i zbiornika - więc można by wyciąć tą okolice i wstawić pod jezioro... cała mapa w zasadzie nie jest potrzebna.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: pawulon strażnik wszechświata
2014-05-10 16:36:10 (12 lat temu)
do Hellrid: Nie nie, i jeszcze raz nie, cała jest doskonałym dokumentem, do porównań, co było itd, a co nie jest, musi zostać.
2014-05-10 16:41:16 (12 lat temu)
pawulon
 
2014-05-10 16:55:24 (12 lat temu)
Hellrid
 
do pawulon: Dziękuje pawulonie.
2014-05-10 17:02:14 (12 lat temu)
mag
 
Grenzmark Posen stolicę miał w Pile, na mapce widzimy mniejszą część prowincji.
2014-05-17 13:04:04 (12 lat temu)
do mag : Dzięki, koryguje.
2014-05-17 13:07:39 (12 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Ale Hrabstwo Kłodzkie nie należało do Śląska, a na północy Śląsk zaczynał się już od Świebodzina, o czym dzisiaj mało kto pamięta.
2014-08-04 23:55:41 (11 lat temu)
Pokaż na mapie
191 Dyskusji (ostatnia 11 lat temu)
Mapa samochodowa z 1939 roku, naniesioną trasą autostrady A - 4.
Mapa nawigacyjna Europy Środkowej przygotowana przez Sztab Generalny Luftwaffe w 1940 r., z zaznaczonymi strefami zakazu lotów.
1000
-
1025
1000
-
1241
1001
-
1333
1345-1370
1275
-
1500
1333
-
1500
1500
-
1550
1500
-
1552
1550
-
1572
1570
-
1627
1586
-
1627
Przedmioty związane z Polska - mapy
1930
-
1930
1930
-
1930
Polska - mapy - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet