| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Polska - mapy

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Polska - mapy

3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...121314151617181920następna
Można też skorzystać z nowego typu obiektu nad którym siedziałem kilka ładnych dni ostatnimi czasy ;) Czyli do województwa śląskiego.
(Teraz)
do Neo[EZN]: Co do map to pojawiły się ostatnio mapy górnicze centralnej części GOPu w/g stanu na 1903r.:
Mapy są ma podkładach mapy topograficznej 1:10000.
2009-12-27 22:45:46 (16 lat temu)
stoik
 
do Neo[EZN]: jakoś nie miałem śmiałości ; )
2009-12-28 16:13:43 (16 lat temu)
Wrocław był jeszcze w granicach Polski. Proszę Adminów o wyrozumiałość, gdyż debiutuję we wrzucaniu map :) Atlas jest mój, ale nie wiedziałem w jaki sposób przypisać.
2010-02-16 13:13:24 (16 lat temu)
pawulon
 
do Wacław Grabkowski: Jest przecież kategoria \"Region Polska\". Przenieś do
2010-02-16 13:24:31 (16 lat temu)
pawulon
 
do Wacław Grabkowski: Przeniosłem za ciebie :)
2010-02-16 13:31:16 (16 lat temu)
Pawulon, dziękuję, ja od wczoraj przemyszkowałem niemal cały portal, aby właściwie przypisać.
2010-02-16 13:36:54 (16 lat temu)
Aaaaa, byłem tam, ale się nie zdecydowałem, bo nie było ani jednej mapy :)))
2010-02-16 13:37:51 (16 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Oj a było napisać do Neo - to by z miłą chęcią pomógł rozwiązać ten problem i odkryć to co nieodkryte :)
2010-02-16 13:39:44 (16 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Neo, i tak cię nieźle zamęczam.
2010-02-16 13:46:02 (16 lat temu)
Encyklopedia jest moją własnością.
2010-02-16 13:17:21 (16 lat temu)
pawulon
 
do Wacław Grabkowski: Przenieś do
2010-02-16 13:27:33 (16 lat temu)
pawulon
 
do Wacław Grabkowski: Przeniesiona :)
2010-02-16 13:32:00 (16 lat temu)
Bardzo dziękuję :)))
2010-02-16 13:34:35 (16 lat temu)
zuf
 
W regionie jest obiekt Mapy i plany. Przypisz :)
2010-03-17 17:04:18 (16 lat temu)
Próbowałem to zrobić, ale coś nie chodziło. Widzę, że już to za mnie zrobiono:)
2010-03-18 01:23:58 (16 lat temu)
pawulon
 
do † maras: Z nudów zrobiłem to za ciebie, ale też miałem kłopoty. Nie chciał się otworzyć obiekt \"Mapy i plany\" na stronie głównej \"Region Polska\", ale wszedłem z \"adresu\" innej mapki, tzn. z tego zamieszczonego pod zdjęciem (mapą).
2010-03-18 14:47:30 (16 lat temu)
do pawulon: Dzięki, czyli nie moja nieporadność, a feler:)
2010-03-18 14:49:09 (16 lat temu)
pawulon
 
do † maras: Dokładnie tak jak mówisz :)
2010-03-18 14:52:08 (16 lat temu)
do pawulon: No tak ale to już chyba zostało poprawione bo wstrętna ŁAPA mi to wczoraj zgłaszała ;)
2010-03-18 15:00:04 (16 lat temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: Sprawdziłem, dziś działa jak należy, ale wczoraj nie było lekko ;))
2010-03-18 16:03:52 (16 lat temu)
Wspaniała! Nie wiedziałam, że w Rzeplinie była Zu, czyli cukrownia. Ależ pomoc, mam wszystkie cegielnie i cukrownie.
2010-03-30 09:49:46 (16 lat temu)
Julo
 
Mapkę załadowałem w związku z potrzebą umiejscowienia dawnej Gebertsbaude - - w połowie drogi między Hutą a Jakuszycami, przy linii kolejowej.
2010-09-01 01:03:04 (15 lat temu)
Ale fajna mapka! Niezły skarbiec dawnych nazw... rewelacja, studiuję ją od 15 minut ale za chwilę trzeba na Pracze spadać :)
2010-11-20 08:51:40 (15 lat temu)
Julo
 
do Neo[EZN]: Taak, te nazwy są naprawdę intrygujące. Bardzo ciekawe jest też to, że na mapce zaznaczone są m.in. mosty, niektóre nawet z nazwami: np. we Wrocławiu mamy Langebrücke, czyli łańcuch dawnych tzw. Długich Mostów zwanych po łacinie Wratislavia junxta pontem prowadzących od Bramy Piaskowej przez Most Piaskowy na północ (m.in. tam, gdzie dziś są Mosty Młyńskie), do Ołbina.
Co ciekawe, do Wikipedii pewien Niemiec z Zagłębia Ruhry załadował tę mapę już trzy lata temu, a dopiero dziś nad ranem jeden z naszych rodaków ją namierzył i dodał do artykułu o Dolnym Śląsku.
2010-11-20 09:19:49 (15 lat temu)
† Festung
 
+4 głosów:4
Obecna Polska jest mniejsza od przedwojennej o 86 tys. km². Powierzchnia Republiki Czeskiej ma 70 tys. z okładem.
2011-01-08 22:00:44 (15 lat temu)
WW
 
+3 głosów:7
do † Festung: No tak, ale nie sposób tych ziem porównywać z dzisiejszymi Czechami - to były obszary w większości bardzo zacofane infrastrukturalnie, o w dużej mierze obcym charakterze etnicznym.
2011-01-08 22:24:31 (15 lat temu)
Kavikvs
 
+3 głosów:3
do WW: Ale Adamowi chodzi tylko o zobrazowanie porównania, jak rozumiem.
2011-01-09 00:56:13 (15 lat temu)
WW
 
+2 głosów:8
do Kavikvs: No tak, ale porównanie takie ma automatycznie dwa aspekty - ilościowy i jakościowy. Wskazując na dotkliwą stratę ilościową państwa polskiego wskutek przesunięcia roku 1945, warto zastanowić się, na ile ta strata była dotkliwa pod względem jakościowym.
2011-01-09 01:31:40 (15 lat temu)
Kavikvs
 
+6 głosów:7
do WW: Baaardzo dotkliwa choć nie tak bardzo jak kulturowym, społecznym i historycznym. Uważam, że kresy mają potencjał. Tzw. \"ziemie odzyskane\" zostały zniszczone przez Niemców i złupione przez Sowietów. Dostaliśmy ochłap.
2011-01-09 01:44:43 (15 lat temu)
WW
 
+1 głosów:6
do Kavikvs: Zastanawiam się, w jaki sposób Niemcy \"zniszczyli\" ziemie zachodnie. Porównując te rejony z Polską centralną i wschodnią trudno mi tę destrukcję dostrzec.
2011-01-09 10:45:07 (15 lat temu)
Kavikvs
 
+5 głosów:5
do WW: Trudno Ci dostrzec? Jako rodowity wrocławianin przyjmę to jako ponury żart.
2011-01-09 11:26:30 (15 lat temu)
WW
 
+1 głosów:3
do Kavikvs: Przypomnę, że tematem rozmowy są ziemie zachodnie - ponad 100 tys. km kw., a nie jedynie Wrocław, który jest tu dość specyficznym przykładem. Ale rozumiem przynajmniej, że, pisząc \"zniszczone przez Niemców\" masz na myśli wydarzenia r. 1945?
2011-01-09 11:45:51 (15 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
do WW: Oprócz tego roku nic więcej nie przychodzi mi do głowy. A przy okazji, Wrocław nie jest specyficznym przykładem choć był największym miastem a walki najbardziej spektakularne.
2011-01-09 11:53:01 (15 lat temu)
WW
 
+3 głosów:5
do Kavikvs: O to, zaskakujące, że w tak rozszerzający sposób definiujesz niszczenie. Dla mnie zniszczenie jakiejś miejscowości w walkach - szczególnie defensywnych - nie jest wystarczające do przypisania komuś intencji sprawczej. W innym wypadku musiałbym twierdzić, że w 1939 r. Polacy zniszczyli Warszawę, co byłoby absurdalne. Co innego jeżeli skala zniszczeń nie wynika bezpośrednio z walk i nie jest nimi racjonalnie uzasadniona - to jest właśnie owa specyficzna odpowiedzialność Niemców we Wrocławiu, przede wszystkim jednak zjawisko masowego niszczenia miast ziem zachodnich przez Armię Czerwoną już po ich zajęciu.
2011-01-09 13:14:55 (15 lat temu)
Kavikvs
 
+2 głosów:2
do WW: Zgadzam się. Skala tych zjawisk jest w różnych przypadkach inna. Nie zmienia to faktu, że Niemcy przyczynili się świadomie lub nieświadomie do spadku jakości ziem zachodnich.
2011-01-09 13:35:03 (15 lat temu)
WW
 
+2 głosów:5
do Kavikvs: Czy oznacza to, że podpisałbyś się pod tezą: \"Polacy świadomie lub nieświadomie przyczynili się we wrześniu 1939 r. do spadku jakości ziem polskich\"?
2011-01-09 13:50:58 (15 lat temu)
† Festung
 
+3 głosów:3
do WW: Ja bym się podpisał. Tok Twojego rozumowania jest logiczny, trudno się z nim nie zgodzić. Pardon, że odpowiadam, bo nie do mnie było pytanie.
PS. Zniszczenie Ziem Odzyskanych nastąpiło przede wszystkim przez półwieczną niegospodarność nowych mieszkańców. Setki miejscowości, np. Jelenia Góra, Wałbrzych, cała Kotlina Kłodzka, Ziębice itd. wzięte były bez jednego strzału. Niektóre miasta wyglądają teraz, jakby wczoraj skończyły się o nie boje.
2011-01-09 16:06:06 (15 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
do WW: Polacy świadomie lub nieświadomie przyczynili się we wrześniu 1939 r. do spadku jakości ziem polskich...i co z tego wynika? Nie za bardzo pojmuję do czego zmierzasz.
2011-01-09 18:12:05 (15 lat temu)
Julo
 
+4 głosów:4
do Kavikvs: Świadomie to przyczynili się Sowieci. Do końca wojny (teoretycznie, bo praktycznie o wiele dłużej) obowiązywała zasada, pozwalająca w pasie bodaj stu (jeśli nie dalej) kilometrów za frontem dosłownie łupić wszystko bez najmniejszych konsekwencji. Rozprzężenie, które zostało wywołane taką samowolą od szczebla szeregowych przez kaprali do generałów i marszałków spowodowało, że również cywile mieli prawo za nic, własność za jeszcze mniej, a życie ludzkie warte było dla bardzo wielu osób tyle tylko, ile z kogoś można było wyszarpać pieniędzy. Nasze wady narodowe również się przyczyniły do kiepskiego zagospodarowania naszego kraju, ale to dotyczy nie tylko terenów nad Odrą, to dotyczy całego kraju.
Przenoszenie odpowiedzialności za zniszczenie Ziem Zachodnich na Niemców jest - pomijając specyficzny przykład miasta Wrocławia - totalnym nieporozumieniem.
2011-01-09 19:23:36 (15 lat temu)
Kavikvs
 
+4 głosów:4
do Julo: Równiez się zgadzam. Do zniszczenia ziem zachodnich przyczyniły się wszystkie nacje związane z przetaczającym się przez te ziemie konfliktem. Co do wad narodowych to odpowiedzialność Polaków polega na dwóch zasadniczych kwestiach: wprowadzenie gospodarki komunistycznej (z założenia szkodliwej) niezrozumiałej dla Polaków oraz przeświadczenie o tymczasowości polskiej obecności w tym rejonie. Te dwa aspekty stanowiły zabójczy miks. Sprawy miałyby zupełnie inny wygląd gdyby nie zmiana granic i narzucona Polakom doktryna. Reasumując wyszedł szajs pod każdym względem (i pewnie o to chodziło). Tymi truizmami wracam ciągle do pierwszego pytania czy dobrze wyszliśmy na zmianie ziem wschodnich na zachodnie.
2011-01-09 19:49:43 (15 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
do WW: Porównywanie zdobywania ziem zachodnich przez Sowietów z kampanią 39 uważam za chybione. Wtedy zniszczeniom uległa właściwie tylko Warszawa i to na wiele dni przed właściwym oblężeniem na skutek terrorystycznych nalotów. Innych spektakularnych przypadków nie znam. Niemcy za to mogą się popisać całą listą zdruzgotanych miast. Wymienię większe w naszym rejonie: Berlin, Wrocław, Kołobrzeg, Królewiec i Gdańsk (nie pamiętam co było ze Szczecinem). Kto zatem lepiej opanował taktykę spalonej ziemi?
2011-01-09 20:07:04 (15 lat temu)
Julo
 
+4 głosów:5
do Kavikvs: Tak zażarcie to Niemcy bronili właściwie tylko kilku „swoich” miast, ale sporo innych (np. miasta górnośląskie, Zieloną Górę, Gorzów - w Gorzowie wysadzili tylko mosty, a to Sowieci je spalili) zostawili Sowietom. Z premedytacją („za karę”?) zniszczyli też Warszawę. Na szczęście (nasze) oszczędzili Kraków. Dyskusja zmierzająca do tego, kto narobił więcej szkód jest kompletnym absurdem. Wojny mają to do siebie, że powodują zniszczenia i obarczanie jednych bardziej niż innych jest wzniecaniem zbędnych animozji, podgrzewaniem nastawienia nacjonalistycznego i wznoszeniem narodowościowych podziałów. Przestrzegam was przed takimi gestami dzisiaj, sześćdziesiąt kilku lat po wojnie. Dajcie se siana i szukajcie zdjęć do portalu, a nie bawcie się w historyków. Ten portal nie jest w stanie pomieścić wszystkich aspektów tego problemu, a dyskusja cząstkowa raczej niczemu dobremu służyć nie może.
EOT
2011-01-09 20:29:53 (15 lat temu)
zuf
 
+1 głosów:1
do Julo: Właśnie. Zaszło tu jakieś nieporozumienie. Nie można traktować tak samo niszczenia dokonywanego walkami w czasie wojny a niszczenia przez nieudolne zarządzanie państwem, mentalność ludzi etc. To powinno się rozpatrywać i analizować osobno.
2011-01-09 20:39:47 (15 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Julo: Celne uwagi Festunga i Julo. Również uważam, że przypisywanie Niemcom bezpośredniej odpowiedzialności za zniszczenie Ziem Zachodnich jest karkołomną konstrukcją logiczną (pomijając oczywiście zasadniczą odpowiedzialność Niemiec za uruchomienie całej machiny destrukcji). Z kolei sprowadzanie powojennej dewastacji Ziem Zachodnich wyłącznie do czynników zewnętrznych (komunizmu i rewizjonizmu niemieckiego) jest w mojej opinii optymistycznym uproszczeniem sprawy. Mimo, że oba czynniki zanikły już ponad 20 lat temu, nie doszło niestety do jakiegoś zasadniczego przełomu w sytuacji i wyraźnie widać, że mamy tu do czynienia także z pewnym wewnętrznym problemem o charakterze społeczno-kulturowym.
2011-01-09 20:41:34 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do Julo: Piszecie tak, jak bym wspomniał tylko o Niemcach w dziele zniszczenia. Ja tylko stwierdzam, że mieli istotny wkład, którego bym nie pomijał.
Przy okazji: ten portal może pomieścić więcej aspektów niż stricto problemy architektoniczne. By to zdzierżyć wystarczy nie czytać takich wątków i tym bardziej w nich uczestniczyć.
2011-01-09 20:57:28 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do WW: To są bardzo istotne czynniki stanowiące klucz do zrozumienia problemu. Uwaga o ich zaniknięciu 20 lat temu uważam wręcz za zabawną.
2011-01-09 21:03:18 (15 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Kavikvs: Kilka nieporozumień - w kampanii 1939 r. zniszczonych zostało oprócz Warszawy wiele miast średnich i małych - np. Sieradz, Mława, Mszczonów, Uniejów, Wyszków, Złoczew, Łęczyca, Sochaczew, Działoszyce, by wymienić te, które akurat przychodzą mi do głowy. Chodzi o to, że przypisywanie odpowiedzialności za to Polakom (bo przecież mogli się poddać) i analogicznie Niemcom w 1945 r. jest trochę kontrowersyjne. Drugie nieporozumienie to mylenie taktyki \"obrony do ostatniego żołnierza\" z taktyką \"spalonej ziemi\" - akurat Niemcy preferowali raczej tą pierwszą.
2011-01-09 21:06:02 (15 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Julo: OK, jakoś się ostatnio produkują szerokie tematy. Rzeczywiście nie do końca jest na to miejsce pod zdjęciami. Ale jak chcecie to już przestaję :)
2011-01-09 21:11:43 (15 lat temu)
ŁAPA
 
Jako, że i Racibórz ujęty, pozwoliłem sobie przypisać mapę również do mojego miasta;)
2011-01-29 17:49:40 (15 lat temu)
zuf
 
+2 głosów:2
To nie jest mapa ani Opola ani Raciborza ani Brzegu, Świdnicy czy Kłodzka. Jest to mapa głównie województwa opolskiego i fragmentu dolnośląskiego i tam powinna być przypisana.
2011-01-29 18:02:23 (15 lat temu)
WW
 
+3 głosów:3
Czy mogę odpisać od Raciborza? Na tej zasadzie musielibyśmy przecież przypisać do wszystkich miejscowości znajdujących się na mapie, co doprowadziłoby nas do szaleństwa :)
2011-01-29 19:17:27 (15 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
Teraz chyba będzie dobrze?
2011-01-29 22:05:22 (15 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do pawulon: Wybornie.
2011-01-30 00:46:57 (15 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
To okolice Lublina a nie woj. opolskie :)
2011-01-30 16:19:42 (15 lat temu)
pawulon
 
do Cristoforo: Masz rację. Zasugerowałem się opisem w górnej części mapy, a tu chodziło o Opole... Lubelskie :)) Już poprawiłem, dzięki Cristoforo za czujność.
2011-01-30 16:47:41 (15 lat temu)
Pokaż na mapie
191 Dyskusji (ostatnia 15 lat temu)
Mapa samochodowa z 1939 roku, naniesioną trasą autostrady A - 4.
Mapa nawigacyjna Europy Środkowej przygotowana przez Sztab Generalny Luftwaffe w 1940 r., z zaznaczonymi strefami zakazu lotów.
1000
-
1025
1000
-
1241
1001
-
1333
1345-1370
1275
-
1500
1333
-
1500
1500
-
1550
1500
-
1552
1550
-
1572
1570
-
1627
1586
-
1627
Przedmioty związane z Polska - mapy
1930
-
1930
1930
-
1930
Polska - mapy - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet