| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Polska - mapy

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Polska - mapy

3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...121314151617181920następna
wito,
 
\"Pozwól kurce grzędy, ona wnet ci siędnie wszędy\" mawiali nasi praojce.
2010-03-07 23:04:32 (16 lat temu)
WW
 
do wito,: A jakie widzisz remedium na ówczesną sytuację geopolityczną?
2012-05-21 10:33:56 (14 lat temu)
wito,
 
Drang zaczął się wcześnie, chodziło mi o osadnictwo niemieckie na wschód od Odry, opisane np w Księdze Henrykowskiej. A potem jak już byliśmy słabi i mali, "to nas kopnąć".
2012-05-21 11:45:15 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do wito,: Wychodzisz z fałszywego przekonania, że byliśmy duzi i mocni, tylko "Drang" uczynił nas małymi i słabymi. Gdyby nie to osadnictwo, to państwo Piastów nie byłoby w stanie przejść do nowożytnego modelu gospodarki i zostałoby szybko zwasalizowane przez mocniejszych sąsiadów z zachodu i południa. Trudno było poza tym Polsce powstrzymywać osadnictwo niemieckie na Pomorzu czy w Prusach, skoro tych terytoriów nigdy nie była w stanie kontrolować. Nie wspominając o tym, że bez tego osadnictwa nie byłoby m.in. Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Gdańska i Łodzi, przynajmniej tak, jak je dziś rozumiemy.
2012-05-21 12:06:58 (14 lat temu)
WW
 
Ciekawe, że na Śląsku sądy miały czasem siedzibę na wsiach - Kup, Głuszyca, Sobieszów, Pawłowiczki...
2012-07-05 00:17:53 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
Ciekawostką duży urząd celny w zapomnianej dziś wsi Pogorzelica nad Wartą. Warto by się tam kiedyś wybrać.
2012-07-05 00:37:03 (13 lat temu)
Lucas
 
Mapa może nie jest najlepszej jakości, ale taka już była w książce.
2012-06-02 22:36:03 (14 lat temu)
WW
 
Charakterystyczna maniera zapisywania wszystkich nazw zagranicznych w polskiej wersji, nawet jeżeli takowa nie istnieje.
2012-07-05 00:05:56 (13 lat temu)
Oj sporo było Rusinów na wschodzie Polski - więcej niż Polaków. Ciekawa jest też ilość Polaków na terenie śląska niemieckiego - nie przesadzili trochę?
2012-07-04 22:39:50 (13 lat temu)
Lucas
 
do Neo[EZN]: Ja z kolei widziałem kiedyś mapę z jakiegoś niemieckiego atlasu z przed wojny wg której na ich Górnym Śląsku mieszkali tylko Niemcy. Moim zdaniem ta mapka dość wiernie oddaje rozmieszczenie poszczególnych narodów.
2012-07-04 23:55:32 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Przesadzone. Zupełnie inaczej wyglądało to na mapach niemieckich - obie strony naginały rzeczywistość na swoją korzyść. Warto też zauważyć, jak daleko w głąb dzisiejszej Polski sięgał zwarty żywioł rusińsko-ukraiński - aż do linii Piwniczna-Grybów-Sanok-Radymno-Leżajsk-Tomaszów Lubelski.
2012-07-05 00:03:02 (13 lat temu)
WW
 
To mapa zainteresowanym łodzianom znana, ale oczywiście o nieocenionej wartości. To zdaje się pierwsze w historii opracowanie okolic miasta w tej skali, niestety potrzeba było do tego pruskiej administracji. Co nie oznacza, że mapa nie ma błędów - ciekawe dlaczego Gilly jako zwykłą wieś zaznaczył Poddębice.
2012-09-30 23:36:57 (13 lat temu)
zeto
 
do WW: Poddębice to nie pierwsze i nie jedyne miasto, które w swej historii zmieniało status. Według poddębiczan ( tak właśnie było z ich grodem. W tym czasie, w którym była opracowywana mapa, Poddębice były zdegradowane do rangi wsi. Podobnym przykładem, o rzut beretu od Łodzi, jest przecież Rzgów, który dopiero niedawno odzyskał prawa miejskie.
2012-09-30 23:53:54 (13 lat temu)
WW
 
do zeto: No, niezupełnie – w Rzeczpospolitej przedrozbiorowej w zasadzie nie degradowano raz lokowanych miast do rangi wsi, co najwyżej stwierdzano ich ewentualnie wiejski charakter przy którejś z lustracyj. Ale masz rację, że w tym wypadku to chyba nie jest błąd – Prusacy zapewne weryfikowali ten cały bałagan prawny w końcu XVIII w. i najwyraźniej Poddębice były wtedy na tyle zdezurbanizowane, że nawet na tej dość dokładnej mapie wyglądają jak zwykła wieś. Pytanie tylko, czy ludzie Gilly’ego rzeczywiście odwiedzali każdą miejscowość przygotowując materiały do mapy. Jeżeli tak, to oznaczałoby to, że współczesne Poddębice sformowała dopiero kolejna lokacja z 1822 r.

Rzgów to trochę inna, późniejsza historia, a przede wszystkim miejscowość ta nigdy nie utraciła małomiasteczkowego charakteru przestrzennego.
2012-10-01 00:33:02 (13 lat temu)
augiasz
 
Może i z 2012 roku, ale pokazuje stan sprzed lutego 2011. Tor linii 170 z Zebrzydowic do Moszczenicy oznaczony jako "zamknięty" został rozebrany całkowicie na przełomie stycznia i lutego 2011 roku.
2012-12-07 20:52:05 (13 lat temu)
skrzypa
 
Przypuszczalnie jeszcze długo ta zmiana nie będzie naniesiona na mapach
2012-12-07 20:53:48 (13 lat temu)
Stenek
 
do augiasz: To jakaś paranoja, na tej linii można było puścić jakiś mały skład czy coś takiego, a nie zaraz wyrywać tory
2012-12-07 23:32:31 (13 lat temu)
Oznaczono lotniska. O tych koło Oławy i Brzegu nie wiedziałam.
2012-12-16 12:38:01 (13 lat temu)
pawulon
 
A można prosić o większy rozmiar, bo nawet po powiększeniu mam problem z odczytaniem nazw miejscowości.
2012-12-16 12:51:23 (13 lat temu)
do Danuta B.: Teren lotniska k. Oławy jest zabudowany. Została brama i resztki baraków.
2012-12-16 13:02:18 (13 lat temu)
do pawulon: W większej rozdzielczości nie mam.
2012-12-16 13:39:55 (13 lat temu)
pawulon
 
do inforobert: Szkoda :(
2012-12-16 13:58:28 (13 lat temu)
WW
 
Te angielskie mapy mają niestety taką wadę, że powstawały z odpisów i mają strasznie poprzekręcane nazwy.
2012-12-19 00:19:16 (13 lat temu)
Pokaż na mapie
191 Dyskusji (ostatnia 13 lat temu)
Mapa samochodowa z 1939 roku, naniesioną trasą autostrady A - 4.
Mapa nawigacyjna Europy Środkowej przygotowana przez Sztab Generalny Luftwaffe w 1940 r., z zaznaczonymi strefami zakazu lotów.
1000
-
1025
1000
-
1241
1001
-
1333
1345-1370
1275
-
1500
1333
-
1500
1500
-
1550
1500
-
1552
1550
-
1572
1570
-
1627
1586
-
1627
Przedmioty związane z Polska - mapy
1930
-
1930
1930
-
1930
Polska - mapy - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet