| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Polska - mapy

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Polska - mapy

3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...121314151617181920następna
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2012-12-17 19:24:54 (13 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Ani morza, ani gór, ani jezior.... straszne by to były czasy. A najgorzej to by było w wakacje, bez wyzadu za granicę ani rusz...
2012-12-17 20:07:15 (13 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2012-12-19 16:58:15 (13 lat temu)
inforobert
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Już sam przebieg granic Królestwa Polskiego jest idiotyczny, naleśnik z wyrostkiem na górze.
2012-12-17 19:49:56 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Dariusz Łukasik: A co to za fantazje Stary Ramocie? Przypomina to opowieści prasy białoruskiej, jak to Polska tylko czyha na Grodno.
2012-12-17 23:41:17 (13 lat temu)
do inforobert: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2012-12-17 19:56:01 (13 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:3
do fantom: Najlepsze że to wszystko mamy, a i tak miliony Polaków kombinują jak wyjechać na wczasy za granicę ;)
2012-12-17 20:17:01 (13 lat temu)
do pawulon: Gdziekolwiek pojedziesz w Polskę to co 2km biedronka i buda z kebabem :) Wszędzie jak w domu.
2012-12-17 20:33:33 (13 lat temu)
do WW: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2012-12-18 17:08:34 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:3
do Dariusz Łukasik: Między twierdzeniem, że nacjonaliści litewscy uważają Puńsk za litewską miejscowość, a twierdzeniem, że wg naszych sąsiadów Polska powinna mieć granice mniejsze niż Królestwo Polskie jest przepaść, a Ty bez problemu przeskakujesz z jednego do drugiego.
2012-12-18 19:39:35 (13 lat temu)
do WW: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2012-12-18 19:55:41 (13 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+2 głosów:2
do Dariusz Łukasik: Cieszmy się z tego co mamy. Optymalny kształt granic, zbliżony do kwadratu, praktycznie jednorodne społeczeństwo, zróżnicowany krajobraz ale z przewagą żyznych i łatwych do budowy dróg równin no i duży odsetek wykształconej młodzieży. Nigdy nie było lepiej.
2012-12-18 20:06:32 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:3
do Dariusz Łukasik: To daj linka do tych bzdurnych haseł na niemieckiej Wikipedii, poczytam sobie. A Andrzeja popieram, z takim dodatkiem jeszcze, że nas te granice długoterminowo, czy tego chcemy, czy nie, sytuują wreszcie w Europie środkowej, a nie wschodniej.
2012-12-18 20:13:39 (13 lat temu)
do WW: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2012-12-18 20:21:27 (13 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Komentarz został usunięty przez administratora - powód: zbędny
2012-12-18 20:33:45 (13 lat temu)
mamik
 
do Dariusz Łukasik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2012-12-18 20:50:16 (13 lat temu)
mar
 
do Dariusz Łukasik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2012-12-18 21:01:32 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:2
do Dariusz Łukasik: Trzeba przyznać, że artykuł ma zły tytuł, powinien się nazywać Provinz Niederschlesien. Ale do wyciągania wniosków o rzekomych niemieckich roszczeniach terytorialnych nie upoważnia.
2012-12-19 00:13:24 (13 lat temu)
do mar: Ponawiam prośbe o usunięcie kometarzy do tej mapki,kol.mar* wkleiła link który bardzo dobrze tłumaczy i wspomaga rzeczowo moje komentarze ,głownie z kol.WW .Aby stało sie tu czysto ,prosze kol. o usunięcie swoich komentarzy ,aby nie było efektu jakiś bezsensownych wpisów?
2012-12-20 16:27:43 (13 lat temu)
WW
 
do Dariusz Łukasik: Hm, ja nie do końca rozumiem, dlaczego pół tej dyskusji zostało usunięte. Nikt się tu z nikim nie pokłócił przecież.
2012-12-20 18:27:37 (13 lat temu)
do WW: Skorzystałem ze swoich" konstytucyjnych" uprawnień :) i usunąlem swoje komentarze ,gdyż słabiutko z moją argumentacją wyszło ,innych też prosze o usunięcie aby ta historyczna mapka była czysta.
2012-12-20 18:34:59 (13 lat temu)
Ileż bocznic kolejowych do zakładdu w dzisiejszych Czechowicach-Dziedzicach.
2012-12-22 12:14:10 (13 lat temu)
pawulon
 
A koło Międzybrodzia było już miejsce przygotowane na okoliczność wczorajszego Końca Świata, czyli Nowy Świat. Jakie te ówczesne władze były zapobiegliwe ;))
2012-12-22 12:25:24 (13 lat temu)
augiasz
 
do Danuta B.: Obecnie jest ich nawet więcej, szczegóły na
2012-12-22 13:20:25 (13 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+4 głosów:5
do pawulon: Koniec świata

W dzień końca świata
Pszczoła krąży nad kwiatem nasturcji,
Rybak naprawia błyszczącą sieć.
Skaczą w morzu wesołe delfiny,
Młode wróble czepiają się rynny
I wąż ma złotą skórę, jak powinien mieć.
W dzień końca świata
Kobiety idą polem pod parasolkami,
Pijak zasypia na brzegu trawnika,
Nawołują na ulicy sprzedawcy warzywa
I łódka z żółtym żaglem do wyspy podpływa,
Dźwięk skrzypiec w powietrzu trwa
I noc gwiaździstą odmyka.
A którzy czekali błyskawic i gromów,
Są zawiedzeni.
A którzy czekali znaków i archanielskich trąb,
Nie wierzą, że staje się już.
Dopóki słońce i księżyc są w górze,
Dopóki trzmiel nawiedza różę,
Dopóki dzieci różowe się rodzą,
Nikt nie wierzy, że staje się już.
Tylko siwy staruszek, który byłby prorokiem,
Ale nie jest prorokiem, bo ma inne zajęcie,
Powiada przewiązując pomidory:
Innego końca świata nie będzie,
Innego końca świata nie będzie.

Czesław Miłosz
2012-12-22 15:33:05 (13 lat temu)
pawulon
 
do Eugeniusz S.: Nie wiem Eugen za co ktoś dał Ci minusa (a może to Niemen go dostał), ale ode mnie masz solidnego PLUSA ;))
2012-12-22 16:45:27 (13 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:3
do pawulon: Te plusy i minusy to bym dawno zlikwidował .
2012-12-22 18:00:35 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
Podmieniłem na o wiele lepszą rozdzielczość.
2013-02-24 11:00:17 (13 lat temu)
Warto obejrzeć :) Zaznaczone linie kolejowe, granice województw... Sosnowiec w Kieleckim? To ciekawe :)
Spolszczone nazwy niemieckich miast to też interesujący temat.
2013-01-22 23:51:39 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Eh, rewelacja! Nie dość, że plan fantastyczny to jeszcze sam Marek je zamieszcza :) Jeszcze będę musiał nauczyć Arka (Arro) wrzucać mapki bo kilka jego mapek czeka na publikację.
2013-01-26 15:38:33 (13 lat temu)
Ten "znak wodny" odrobinę przeszkadza !
2013-01-26 16:20:20 (13 lat temu)
do Neo[EZN]: :) Jeśli mapki Arro to są te z folderu ftp to mogę je wrzucić.
2013-01-26 16:15:31 (13 lat temu)
mamik
 
do Neo[EZN]: Też mam ciekawą mapkę do dodania. Jak się robi tym specjalnym sposobem?
2013-01-26 17:08:41 (13 lat temu)
do Neo[EZN]: Sam też chętnie się nauczę, zwłaszcza że -naście mapek jeszcze czeka na przesłanie ;)
2013-01-26 18:38:33 (13 lat temu)
do Marek Kuliński: Tak, to te... bardzo bym był Ci za to wdzięczny - trzeba tylko wybrać źródło - Muzeum "Sztygarka" - jest na liście.
2013-01-26 16:16:50 (13 lat temu)
do Neo[EZN]: Tylko zmień potem dodającego.
2013-01-26 16:43:48 (13 lat temu)
do jurekpogodno: Ze strony WIG "strona i jej zbiory są dostępne bezpłatnie tylko i wyłącznie do użytku niekomercyjnego, tzn. zasobów nie wolno sprzedawać lub wykorzystywać ich w jakiejkolwiek postaci i pobierać za to opłaty"
2013-01-26 16:48:36 (13 lat temu)
do Marek Kuliński: Ok, jak się natknę to od razu zmienię.
2013-01-26 16:44:56 (13 lat temu)
do Neo[EZN]: Zrobione.
2013-01-26 17:42:57 (13 lat temu)
do Marek Kuliński: Te i wiele innych map Poznania można było nabyć i publikować bez jakichkolwiek "obwarowań" , gdy starałem się je "wrzucać" to się okazało że nie mam uprawnień . Więc temat odpuściłem .
2013-01-26 18:02:22 (13 lat temu)
do Marek Kuliński: Dzięki Marku :) Przy odrobinie czasu postaram się więcej mapek przesłać, wstępnie już obrobionych oczywiście ;)
2013-01-26 18:45:08 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do jurekpogodno: Jurek, do wrzucania map nie potrzeba żadnych uprawnień. Dodajemy je na takich zasadach jak zdjęcia.
2013-01-26 18:03:57 (13 lat temu)
do jurekpogodno: Mapy w takiej postaci jak tutaj (tzn. ze stopniowym powiększaniem) nie da się wrzucić na fotopolskę w żaden normalny sposób. Trzeba mieć dostęp do konta ftp na fotopolsce (i program do transmisji plików). Resztę tzn. obróbkę mapy kolejnym programem i opublikowanie musi zrobic Neo albo ja). Albo można wysłać mapę mailem na moje konto, ja ją obrobię w miarę wolnego czasu i wstawię. Neo tylko zmieni potem wstawiającego ze mnie na osobę wysyłającą mapę. Myślę że lepiej odciążyć Neo od fizycznej roboty i niech rozwija stronę od strony programistycznej. (ale masło maślane mi wyszło..;) )
2013-01-26 18:28:04 (13 lat temu)
do pawulon: Poruszałem już ten temat , w odpowiedzi otrzymałem że mam przesłać , to się wrzuci . Przy próbie wrzucania , wyskakiwało ..zbyt duży rozmiar ...obcinałem już nawet do 1000X600 i apiać to samo . Więc odpuściłem .
2013-01-26 18:11:07 (13 lat temu)
do jurekpogodno: Trochę się dziwię, bo przecież zdjęcia np. 1300x900 wszyscy wstawiamy i nie ma problemu. A może się wstawiają tylko komunikat się pojawia?
2013-01-26 18:42:43 (13 lat temu)
do jurekpogodno: Jurku, napisałem maila do Ciebie ale niestety nie dochodzi. (mail przez fotopolskę) Wyślij mi proszę tą małą mapkę która nie wchodzi, może znajdę przyczynę. Oprogramowanie strony FP nie zawsze jest przyjazne użytkownikom, więc spróbuję jakoś pomóc. Mój adres to mak222@o2.pl
2013-01-27 10:39:32 (13 lat temu)
pawulon
 
do Marek Kuliński: Rozmiarowo Marku wchodzą wszystkie, nawet te po 12000 pix, tylko trzeba zmieścić ich wagę do ok. 600-700 KB. Nie wiem czemu tak jest, ale ja tak robiłem i wchodziły bezproblemowo.
2013-01-26 18:55:47 (13 lat temu)
Widzę, że w Poznaniu linie autobusowe nie miały literki związanej z dzielnicą do której jadą - tak jak to było we Wrocławiu.

Co do tramwajów to linia na Ostrów już jest obsługiwana autobusami.
2013-01-26 15:55:20 (13 lat temu)
Dojazd na Ostrów Tumski nie do końca jest bezpośredni .
Niemal cały układ w tej okolicy jest przebudowany , w stosunku do tego co widać na tej mapie .
Na mapie jest most Chwaliszewski , który nie istnieje .
Obecnie , mniej więcej od ul. Garbary/Stawna do Warszawska/Podwale , przebiega Estkowskiego/Wyszyńskiego .
2013-01-26 16:15:10 (13 lat temu)
mamik
 
Szybka zagadka bez zaglądania do googla ;-) Zemsz?
2013-01-27 22:20:17 (13 lat temu)
Co ciekawe to jest 14 województw ;np nasze wrocławskie i poznanśkie były naprawdę wielkie ,podobno pierwszy projekt reformy administracyjnej z 1998 roku zakładał powołanie własnie "dużych" 14 regionów - województw .Jednak szybko Opole zaczeło "krzyczeć" że nie chce nigdy być w woj "Stalinogrodzkim " czyli do Katowic ,a Zielona Góra nigdy do nowego Dolnośląskiego sie podda "Wkrótce odezwały sie inne Regiony i mamy 16 woj.jak II RP przed 1939r.
2013-01-28 16:30:45 (13 lat temu)
jurekpogodno
 
0 głosów:1
Autor jest a pozwolenie też ?
2013-01-28 19:28:02 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do mamik: Domyśliłem się, ale bardziej po położeniu, bo tą nazwę to nie wiedzieć skąd panna Pierzchałkówna wzięła.
2013-01-27 22:40:52 (13 lat temu)
mamik
 
do WW: Z wikipedii może :-) Zastanawia ta duża liczba -borków na Mazurach. Książka ukończona w kwietniu 1946, tak jest datowany wstęp.
2013-01-27 22:58:23 (13 lat temu)
do mamik: Pewnie te nazwy miały końcówkę "burg" a nasi ją przerabiali na "bork" - takie nazwy mogły już funkcjonować u Polaków od dawna ale po wojnie przyszedł czas na to aby je bardziej spolszczyć.
2013-01-27 23:09:28 (13 lat temu)
mamik
 
do Neo[EZN]: A Brochów jako Prochów.
2013-01-27 23:32:08 (13 lat temu)
pawulon
 
do mamik: Kowary to Krzyżatka a Dzierżoniów to Rychbach ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2013-01-28 00:23:13 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Dariusz Łukasik: Zakładał powołanie dwunastki, najbardziej uzasadnione merytorycznie. Krakowskim targiem zeszło w parlamencie na 15, a plan dobił prezydent Kwaśniewski wetem na korzyść świętokrzyskiego, co w mojej opinii stanowiło jedno z jego najbardziej populistycznych posunięć.
2013-01-28 16:44:51 (13 lat temu)
do jurekpogodno: Nie jest potrzebne. Poczytaj ustawę.
2013-01-28 19:44:47 (13 lat temu)
Osadnictwo sezonowe? Czyli to są takie miejscowości, które tylko w niektórych miesiącach były zasiedlone?
2013-02-10 22:11:33 (13 lat temu)
do Neo[EZN]: Zgadza się. Miało to związek z wypasem zwierząt, eksploatacją lasów itd.
2013-02-10 22:18:27 (13 lat temu)
Rewelacyjna mapa. Bardzo ciekawe nazwy i dziwna w tym czasie metoda rysowania map - północ gdzieś w lewym górnym rogu :)
2013-02-23 11:20:38 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
Rzeczywiście bardzo ciekawe. Widać, że mapa robiona bez gruntownej znajomości terenu – liczne pomyłki, Grodków jako wielkie miasto, Świdnica jako trzeciorzędne, Baranów na Śląsku.

Reibing – zgermanizowana forma nazwy Rybnik, która później zaginęła, Zulauff – nieużywana później nazwa Sułowa (Sulau). Jelcz jako miasto, ciekawe. No i te wielkie góry między Śląskiem a Wielkopolską.

Co to jest Peuai (?) na lewo od Gliwic? Bytom? Pyskowice?
2013-02-23 11:51:23 (13 lat temu)
† ☻
 
+1 głosów:1
To jest mapa autorstwa Sebastiana Münstera z roku 1544 w skali 1:1070000. Najstarsza mapa Śląska (wyłącznie Śląska, bo wcześniej Śląsk pojawiał się na mapach w mniejszych skalach). Jedna z 26 map sporządzonych do jego dzieła "Kosmografia". Autor nie znał Śląska z autopsji a jedynie z różnych opisów geograficznych. Tego typu niedokładności nie były w tym czasie niczym nadzwyczajnym. Pierwszą porządną mapę Śląska wykonał 17 lat później Martin Helwig.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Zjedzone literki
2013-02-23 12:00:59 (13 lat temu)
† ☻
 
+1 głosów:1
A orientacja mapy ma związek z powiedzeniem "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" Sebastian Münster pisał Kosmografię w Heidelbergu, więc widział Śląsk oczyma wyobraźni od strony zachodniej.
2013-02-23 12:04:44 (13 lat temu)
† ☻
 
+2 głosów:2
Sebastian Münster był przez lata obiektem pożądania, bowiem jego podobizna zdobiła banknot 100 DM
2013-02-24 15:01:28 (13 lat temu)
esski
 
Jeszcze się łąduje na FP, za jakieś 10-30 minut mapka będzie do przeglądu.
2013-03-21 19:01:55 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
Poetyckie nazwy dróg - odcinek dzisiejszej A4 to "wstęga południa":). Mamy także "trakt piastowski" i "szlak słowiański".
2013-03-21 19:18:07 (13 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
Jeszcze w połowie lat 80. za zjazdem na Brzeg można było przejechać kilka kilometrów betonowaną jezdnią, Z pewnością przed rokiem 1992 wykonano odcinek , jednojezdniowy do Niemodlina, Późńej jak było to sami z pewnością pamiętacie, ja już nie, już mnie tu nie było.
2013-03-21 23:33:22 (13 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+1 głosów:1
do esski : Bardzo ładnie zrobiony podgląd. Moje gratulacje.
2013-03-21 19:05:08 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: No i sama autostrada czy jednopasmowa czy dwu to też autostrada - może były inne kryteria kiedyś ;) - myślałem, że ciągnęła się pierwotnie do Opola ale jak widać nie - tylko do Brzegu.
2013-03-21 20:19:26 (13 lat temu)
Pokaż na mapie
191 Dyskusji (ostatnia 13 lat temu)
Mapa samochodowa z 1939 roku, naniesioną trasą autostrady A - 4.
Mapa nawigacyjna Europy Środkowej przygotowana przez Sztab Generalny Luftwaffe w 1940 r., z zaznaczonymi strefami zakazu lotów.
1000
-
1025
1000
-
1241
1001
-
1333
1345-1370
1275
-
1500
1333
-
1500
1500
-
1550
1500
-
1552
1550
-
1572
1570
-
1627
1586
-
1627
Przedmioty związane z Polska - mapy
1930
-
1930
1930
-
1930
Polska - mapy - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet