| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Polska - mapy

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Polska - mapy

3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...78910111213...1920następna
Mapa dla Jurka Pogodno.
2011-08-21 20:40:19 (14 lat temu)
Ten odcinek zdążyli zbudować chociaż częściowo jeden pas.
2016-10-18 19:35:52 (9 lat temu)
do Eugeniusz S.: :)
2011-08-22 12:50:29 (14 lat temu)
edim
 
Mapa połączeń kolejowych (Eisenbahnen).
2016-09-23 23:45:29 (9 lat temu)
Ostatni widok przed diametralną ingerencją w strukturę ziemi, budową kolei żelaznej, rok pozniej uruchomiono odcinek z Wrocławia do Olawy.
2017-05-03 19:46:50 (9 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Ładnie widać, że obecne drogi pokrywają się z dawnymi drogami.
2017-05-03 19:49:03 (9 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
Jaki jest sens przypisywania takiej mapy do Byczyny i Wołczyna? Jeśli już to co najmniej województwo łódzkie, jak nie cała Polska.
2016-10-01 10:57:22 (9 lat temu)
†Włóczykij
 
+1 głosów:1
WW- Oczywiście jestem jak najbardziej za tym aby takie sprawy ujednolicić. Niemalże w każdym miejscu gdzie wystepują mapy, można by było przytoczyć twój komentarz. Bo wszak sugerowałem się tym co jest w katetegorii "Mapy i Plany". Pozdrawiam
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit,
2016-10-01 11:13:25 (9 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Wybrane z atlasu drogowego Niemiec, mam całość, jest podzielone dwustronnicowo, na takie fragmenty, moje wydanie jest z 1925 r.Widzę że trzeba będzie zrobić skany i wrzucić to co jest teraz Polską.
2016-12-03 17:51:33 (9 lat temu)
Czy "akwizycja" tych map polegała tylko na ich skopiowaniu, czy również miałeś możliwość zdobycia jakichś dodatkowych informacji na temat ich treści?
Przy projektowaniu dróg normalną rzeczą jest wariantowanie przebiegu. To może być też jeden z takich wariantów.
2017-03-04 18:50:10 (9 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+3 głosów:3
do blaggio.: To jest oryginał, długi na 1, 5 m. szeroki na 90 cm, w tym przypadku nie mam dodatkowej treści ( kosztorysy, warianty, propozycje, mapy szczegółowe odcinków , mosty , mostki, przepusty) przy innych mapach tak.Czy "akwizycja" to nie jest sprzedaż?Ja niczego sprzedawałem ani nie kupiłem, po prostu mam słabość do map wszelkich:)Ta S -3 jest poszatkowana w budowie na odcinki, a ten odcinek który jest tu wstępnie zaznaczony będzie realizowany na końcu.
2017-03-04 18:57:32 (9 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Akwizycja to inaczej pozyskanie :))
Tylko to miałem na myśli.
W handlu akwizytor, to taki osobnik, który również pozyskuje klientów, zamówienia.
2017-03-04 19:23:41 (9 lat temu)
Marek Kuliński
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Też mam taką słabość :D
2017-03-04 20:35:15 (9 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+3 głosów:3
do blaggio.: Ratowanie, archiwalnych materiałów, jeżeli ma się taką możliwość, ja czasem mam...dla wielu to jest śmieć na makulaturę, dla mnie nie, wiadomo że z biegiem czasu będzie to jeszcze bardziej ciekawy dokument z XX w.
2017-03-04 19:27:44 (9 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Całkowicie popieram takie podejście.
2017-03-04 20:30:29 (9 lat temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do Marek Kuliński: Tak na marginesie wyznam, że dla mnie mapa jest jak dla innych dobra książka, a taka jak ta tym bardziej. Mapy to mój żywioł od dziecka :)
2017-03-04 20:35:49 (9 lat temu)
Marek Kuliński
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Tak pomyślałem że dla mnie w sumie też od dziecka - ulubionym zajęciem było studiowanie
2017-03-04 20:42:40 (9 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do Marek Kuliński: Dzięki za ten link Marek, widzę że będzie tam wiele "extra" materiałów do przeglądnięcia, nie jeden raz!
2017-03-04 21:15:56 (9 lat temu)
labeo7
 
Może ktoś pomoże w zawężeniu datowania :)
2017-03-10 23:32:41 (9 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do labeo7: Na pewno po 1890, bo istnieje już linia kolejowa do Pucka wtedy zbudowana.
2017-03-11 00:45:01 (9 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do labeo7: Pokusiłem się jeszcze o trochę poszukiwań i znalazłem widoczną już na tej mapie linię Chojnice - Lipusz podobno otwartą w 1902 r. ( ), jednocześnie zaznaczoną tu na biało (w budowie) linię Bobolice - Polanów otwarto w 1903 r., a zaznaczoną na czarno linię Człuchów - Słosinka k. Miastka w 1902 r. Stąd datowanie wypadałoby na 1903-1904.
2017-03-11 19:10:41 (9 lat temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Mam jeszcze bardziej zawężającą datowanie informację na temat Pucka: data 1890 chyba jest błędnie podana (źródło "Świat Kolei"), bardziej prawdopodobne są dane z , gdzie jest mowa o roku 1898 oraz o linii z Pucka do Krokowej uruchomionej w 1903 r., której tutaj jeszcze nie uwidoczniono. Czyli, uwzględniając naturalne opóźnienie w aktualizacji mapy, można przyjąć zakres lat 1899-1904. Chyba, że ktoś wymyśli coś innego :)
2017-03-11 18:41:02 (9 lat temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dzięki za wszystkie spostrzeżenia, już w zasadzie dokładniej nie musi być ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2017-03-11 19:25:45 (9 lat temu)
Polska za Bolesława Chrobrego. Jest i Cieszyn.
2017-05-03 14:23:51 (9 lat temu)
Słowiańskie nazwy na terenie dawnego DDR - u, a na obecnej Ukrainie wciąż jeszcze byli Chorwaci?Z tego co wiem to już byli na południu, zorganizowali się już wtedy w swoje pierwsze królestwo, pobite pózniej przez król węgierskie.
2017-05-03 18:14:35 (9 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
PRLowska mapa.
2017-05-03 18:49:11 (9 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+1 głosów:1
Ciekawe jak wygląda taka mapa w podręcznikach innych krajów.
2017-05-04 16:27:45 (9 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
Nie wiem dlaczego pomyślalem o królu Hiszpanii ;)
2017-05-06 14:00:43 (9 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Wiek VII, na terenie dzisiejszych Niemiec jeszcze są Zachodni Słowianie. Od morza Bałtyckiego, konkretnie wyspy Rugia w dół - Obodrzyce, Wieleci, po lewej Sasi i Królestwo Franków, poniżej okolice Berlina - Łużyczanie, Serbowie, po prawej plemiona polskie, poniżej - Czesi, Morawianie, Słowacy, Chorutanie, Słowianie Panońscy. Adriatyk - Chorwaci, Serbowie. Nie wiem czy jasno to pokazałem, ale tak było, że plemiona słowiańskie parły w stronę Adriatyku.
2017-05-03 18:44:06 (9 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
do Dariusz Łukasik: Chorwaci nie pasują w tym czasie i miejscu? Byłem w Chorwacji jeszcze przed jej wstąpieniem do UE. Privlaka jest miasteczkiem niezwykłym, bardzo ucierpiała przy rozpadzie Jugosławii. Była ostrzeliwana od morza przez Serbów.
Tam odnalazłem brakujące ogniwo. W kościele, gdzie w czasie nabożeństwa nagle dały głos stare kobiety, pojąłem wędrówkę Chorwatów. To była zwykła msza, poprzedzona świadectwem pewnego Chorwata, który pracował we Włoszech. Śpiew tych kobiet coś otworzył, ale na krótko, gdyż liturgia była najważniejsza. Później dały więcej do odczytania. Na końcu mszy kobiety odśpiewały pieśń, która niosła ze sobą całą wędrówkę od Bałtyku do Adriatyku. I nie z fabuły pieśni to wynikało, ale z języka, który pobrał wiele z tych przestojów w krainach na drodze ich exodusu. Nagrałem, mam. Na koniec ksiądz zaprezentował nowy chór. Szkoda. W kościołach też można odczytać wieki.
2017-05-03 22:10:27 (9 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Nie.
2017-05-03 20:10:01 (9 lat temu)
do cracusiac: 992.
2017-05-03 20:17:48 (9 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+4 głosów:4
do cracusiac: Logika lubiących bawić się w kisielu :))))
2017-05-03 20:32:44 (9 lat temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do cracusiac: To jest mapa przeznaczona do celów dydaktycznych z różnymi uproszczeniami. Nie wchodzi również w niuanse i wątpliwości oraz spory naukowe. Dzisiejsze atlasy z mapami z tamtych lat wyglądają dokładnie tak samo, co więcej przed PRL-em też tak wyglądały, bo akurat historia wczesnej Słowiańszczyzny była już dokładnie zbadana. Czerwona propaganda akurat tutaj nie musiała na własne potrzeby nic zmieniać.
2017-05-03 22:50:19 (9 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: 1974.
2017-05-03 20:10:57 (9 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Nie wiedzialem, ze juz w tamtych latach wydawano mapy z data 1974r.
2017-05-03 20:28:01 (9 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-05-03 20:45:34 (9 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Jak ktos nie zna sie na zartach to tak komentuje.
2017-05-03 21:02:50 (9 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Zarówno Chorwaci, jak i Serbowie funkcjonowali w tamtych czasach w dwóch "zgrupowaniach" - stanowili już odrębne grupy, choć o wspólnych korzeniach. Z kolei według niektórych źródeł, tzw. Biali Chorwaci (ukraińscy) byli wspózałożycielami Rusi Kijowskiej.
2017-05-03 22:38:32 (9 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Dziękuję za merytoryczne wpisy :)
2017-05-04 16:34:20 (9 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+3 głosów:3
do zygmunt_ra: Logika, czyli królowa nauk - podstawowe narzędzie wnioskowania. Jesteś naprawdę z nią zaprzyjaźniony. Za przyjaźń z logiką! :)
2017-05-05 12:02:39 (9 lat temu)
do zygmunt_ra: Wystarczyło przeczytać podpis pod zdjęciem;
...Państwowe Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych, Warszawa 1974...Chyba to czas PRLu.
Przy okazji odnosze wrażenie, ze niektórzy uważaja ze nie mam pojęcia o tym co było a co jest, stąd tez te dziwne "tłumaczenia" i "wyjaśnienia".
Przy okazji, jeżeli wiadomo, że jest to wydawnictwo z 1974 roku to skąd ta dziwna data ...Lata 1985-1992...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2017-05-04 05:54:45 (9 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do cracusiac: Domyślnym trzeba trochę być. Jedynki w dacie dopisał automat. Miało być 985-992.
2017-05-04 10:29:06 (9 lat temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Fakt, że niektórzy tak uważają nie bierze się znikąd - w świetle różnych wcześniejszych dyskusji uznałem takie wyjaśnienie za potrzebne.
2017-05-04 10:36:46 (9 lat temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do fantom: Dokładnie tak - zabłąkała się jedynka przed daty dodana przez automat. Dodatkowo skorygowałem górny zakres czasowy mapy, tj. 1025..
2017-05-04 10:34:45 (9 lat temu)
do fantom: System w ogóle nie chce przyjąć trzycyfrowego roku, stąd "na roboczo" zaznaczyłem górną datę zakresu czasowego mapy.
2017-05-04 10:45:06 (9 lat temu)
do fantom: Ja się nie domyślam, pisze jak jest. Ale jak widzę są niektórzy, którzy myślą na zapas i usiłują myśleć za innych.
2017-05-04 10:48:11 (9 lat temu)
do zygmunt_ra: Komu? Ja się uczyłem z tych map, nawet wcześniej wydawanych, bo w latach 60tych, więc wszelkie wyjaśnianie i pouczanie uważam za zbędne.
2017-05-04 10:45:26 (9 lat temu)
zygmunt_ra
 
+4 głosów:4
do cracusiac: To w takim razie jaśniej artykułuj swoje myśli, bo wypowiedź "prlowska mapa" zostało odebrane przez Kolegę Wacława(i nie tylko przez Niego) jako złośliwa uwaga. Można było odrobinę się wysilić i wyjaśnić w czym problem, który - jak się okazało - był natury technicznej.
2017-05-04 14:49:31 (9 lat temu)
do zygmunt_ra: Po prostu niektórzy myślą za dużo i niepotrzebnie oraz wyszukują rzeczy, których nie ma.Tak przy okazji, w czym myliłem się pisząc PRLowska mapa?
2017-05-04 15:42:59 (9 lat temu)
do cracusiac: Tym pytaniem potwierdzasz, że moje wyjaśnienie wyżej było na miejscu. Powtarzam zatem: mapy przedstawiające tamten okres w swoim kształcie i opisie nie odbiegały od map wydawanych zarówno przed, jaki po PRL. Określenie "prl-owska" można było odczytać jako epitet sugerujący, że mapa coś przekłamuje na użytek propagandowy .
2017-05-04 17:07:39 (9 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do † Andrzej Mastalerz: No..Czechy wtedy niebyly aź tak wielkie...zreśta chdodzilo wtedy o wielky kryzis w panowaniu Przemyśldów(?) Přemyslovců...Wiec owczesne "przylaczenie" naszych terenów do Polski bylo troche mniejsze terenowo...Tylko dzieky tmu, źe owczesny król i cesarz rzymski Otton III. sie troche bal wzmagajacej moci Piastowców na wschodzie, sie Przemyśldowie utrzymaly u wladzy...kaźda taka mapa jest raczej tylko pokazem do porównania z obecnymy terenami...Jedno jest pewne...ciekawa dikusia sie tu potoczila...:-)
2017-05-06 07:03:52 (9 lat temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Takie sytuacje mają swoje plusy :) - odświeżyłem sobie pozycję dot. wczesnej słowiańszczyzny. Z tymi Białymi Chorwatami - bardzo ciekawa historia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2017-05-05 11:18:53 (9 lat temu)
do zygmunt_ra: Nie mysl za duzo bo od tego moze bolec glowa. Chyba masz problemy ze zrozumieniem tego co pisze i doszukiwac sie tam czegos czego tam nie ma.
2017-05-04 17:31:50 (9 lat temu)
zygmunt_ra
 
+4 głosów:4
do cracusiac: Chłopie - po raz koleny się powtwierdza, że masz problem z artykułowaniem swoich myśli. Tu nie chodzi o mnie, tylko o to jak Twoją uwagę odebrał Kolega Wacław - ja Ci dodatkowo wyjaśniłem przyczyny takiego odbioru. Brak autorefleksji to jest tylko Twój problem.
2017-05-05 11:06:09 (9 lat temu)
do zygmunt_ra: Mnie nie chodzi co "kolega" odebral, chodzi o to co napisalem a co mnie sie imputuje. Jasno WYRAZILEM sie "PRLowska mapa" i to tyle. Reszta tylko kiepski pomyslunek jakiegos "kolegi".
2017-05-05 13:20:10 (9 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Dajcie "se" po dziubku z "ra".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2017-05-05 13:20:54 (9 lat temu)
zygmunt_ra
 
+3 głosów:3
do cracusiac: Po pierwsze: nie wyraziłeś się jasno, choć Ci się tak wydaje.
Po drugie: Jeśli masz podejście do otoczenia adekwatne do poziomu jaskiniowca, to jest Twój wybór. Niestety należy jednak ponosić konsekwencje swoich wyborów.
2017-05-05 17:32:35 (9 lat temu)
zygmunt_ra
 
+3 głosów:3
do cracusiac: Ten post o "dzióbkach" to jeden z tych objawów - w mentalności jaskiniowca nie mieści się możliwość wymiany myśli z przekazem pozytywnym.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2017-05-05 17:44:51 (9 lat temu)
cracusiac
 
+2 głosów:2
do zygmunt_ra: Moge jedynie podziwiac genialnosc "kolegow" z FP, ktorzy WIEDZA lepiej ode mnie co przekazalem w podpisie pod zamieszczona mapa. Napadliscie mnie bez powodu, tylko dlatego ze nie spodobal sie wedlug Was mój komentarz.
Nazwales mnie jaskiniowcem, a jak ja mam Was okreslic?
2017-05-05 19:16:13 (9 lat temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do cracusiac: OK - rozrysowuję zatem:
1. Nikt nie mówi, że wie lepiej od Ciebie co chciałeś przekazać - wyjaśniłem Ci tylko dlaczego Twoja wypowiedź była odebrana jako złośliwa.
2. Nie nazwałem Cię jaskiniowcem, tylko użyłem adekwatnego słowa obrazującego Twoje podejście do rozmówcy -
masz totalnie gdzieś, jak Twoje wypowiedzi są odbierane. Człowiek z epoki kamienia raczej nie był przodownikiem w dziedzinie analizy odbioru własnych wypowiedzi.
2017-05-05 22:13:08 (9 lat temu)
do zygmunt_ra: W porzadku, przyjmje ze wiecie lepiej ode mnie co myslalem dokonujac tego wpisu. Szczegolnie dotyczy to "ra" co widac podczas calej hehe "dyskusji". Przyjmuje tez ze obrazasz mnie swoimi wpisami.
2017-05-06 07:24:04 (9 lat temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do vetinari: Małe sprostowanie - to już się działo po śmierci Ottona III, tj. za jego następcy Henryka II Świętego. Wadą tej mapy jest duży rozrzut czasowy w okresie, gdzie była duża dynamika zmian granic. Właściwie to nie były zmiany granic w dzisiejszym rozumieniu, ale zdobywanie zwierzchnictwa nad poszczególnymi ziemiami i ich lokalnymi władcami, którzy składali hołd temu, lub tamtemu władcy. Tak było też z Czechami, gdzie krótko panował Bolesław Chrobry a te granice, oczywiście mocno umowne.
2017-05-06 11:30:19 (9 lat temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Mogę tylko wspólczuć, ale jak pisałem wyżej... należy ponosić konsekwencje własnych wyborów.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2017-05-06 11:21:40 (9 lat temu)
do zygmunt_ra: Mój błąd. Za późno zorientowałem się, ze wdałem się niepotrzebnie w dyskusje z osobnikiem który nadal wie lepiej ode mnie co myślałem dokonując wpisu pod zdjęciem mapy z czasów PRLu. No trudno, nauczka na przyszłość..
2017-05-06 12:08:30 (9 lat temu)
do cracusiac: Możesz z niespożytym uporem w nieskończoność powtarzać, że 2x2=5 i ani ja, ani nikt inny nic na to nie poradzi.
2017-05-06 16:29:18 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do Wacław Grabkowski: Dobreeee ;-)
2017-05-06 19:40:31 (9 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
Ciekawe, linia kolejowa kończąca się na dzisiejszych ogródkach działkowych przy ul. Działkowicza ?
2017-07-22 12:00:54 (8 lat temu)
Ludzie do tej pory na działkach wykopują różności, kawałki porcelany, resztki talerzy, nożyczki itp.
2017-07-22 21:06:47 (8 lat temu)
do antypuszka©: Może już zdążyłeś wyjaśnić zagadkę. Jeśli nie, to może pomoże Ci takie spostrzeżenie: na mapie topograficznej z 1924 r. ( ) w miejscu najstarszej części działek uwidoczniony jest osadnik (ale nie wiem, komu do czego służył). Może ta bocznica miała z tym związek?
2017-07-22 18:09:58 (8 lat temu)
do blaggio.: Wyczytałem gdzieś, że niemiec miał tu kiedyś, wysypisko śmieci.
2017-07-22 19:00:57 (8 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: Nie wiem, kiedy w Jeleniej wybudowano pełną siec kanalizacyjną, ale to miejsce może służyło również do wywozu tzw. nieczystości stałych z dołów kloacznych. Ciekawe co mógł oznaczać skrót Kgr. w tym miejscu na wskazanej przeze mnie mapie. Ale to i tak nie wyjaśnia, po co wcześniej mógłby być tam ten tor. Może miało to związek z rozpoczęciem budowy linii kolejowej do Lwówka.
2017-07-22 19:44:23 (8 lat temu)
do blaggio.: linie kolejowa do lwowka rozpoczteo budowac w 1904 r. i dociagnieto ja odo siedlecina, tutaj; czyli az pod dawne wysypisko smieci dla jeleniej g. tu jest wstepne jej zaznaczenie, ta bocznica to moze byla wojskowa?
2017-07-22 19:51:42 (8 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Kgr. to zapewne kiesgrube - żwirownia. A wysypisko smieci być może zapełniło wyrobisko.
2017-07-22 21:00:31 (8 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Ja wspomniałem o budowie tej linii, bo przyszła mi do głowy taka hipoteza, że w tym miejscu może zorganizowano wykop piasku na budowę pierwszych nasypów na początkowym odcinku. Na dalszych odcinkach nie było potrzeby bo podstawową zasadą przy projektowaniu linii było bilansowanie prac ziemnych, tak żeby wykopy na linii pokrywały zapotrzebowanie na grunt do nasypów dla oszczędności na transporcie. A ta bocznica mogła istnieć tylko czasowo. Potem wyrobisko po przystosowaniu (obwałowania) wykorzystywano do składowania nieczystości i odpadów.
2017-07-22 20:16:34 (8 lat temu)
do blaggio.: calkiem sensowna hipoteza, ta bocznica podciagnieta jest bowiem az do miejsca gdzie zaczynal sie wilki wykop tysiecy ton ziemi; tu widac tylko fragment tego wykopu, ale ziemia mogla byc transpotowana do tej bocznicy jak opisales.
2017-07-22 20:23:17 (8 lat temu)
do Dariusz Łukasik: No widzisz, i Ty chyba posunąłeś sprawę do przodu. Bo ja nie przyjrzałem się dobrze mapie, że ta linia zaczyna się takim dużym wykopem. Więc historia mogła być taka, że to miejsce przyszłego wysypiska po prostu czasowo służyło składowaniu ziemi z tego wykopu przywożonej na tę bocznicę i później użytej gdzieś dalej na nasypy.
2017-07-22 20:35:50 (8 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Proszę zwrócić uwagę na wielkość, powierzchnie i granicę jednego wtedy Śląska jaki podlegał stołecznemu już wtedy mieście Wrocław- od Krosna Odrz., Żagania, prze Opole, aż do Wisły i Oświęcimia...takie powinno być woj. Dolnośląskie....;)
2017-08-19 18:31:47 (8 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Taki mógłby być "land" Śląsk, gdybyśmy żyli w Republice Federalnej Polski :)
2017-08-19 22:14:14 (8 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Nic straconego konstytucja RFN w jednym z paragrafów stwierdza ''Niemcy istnieją w granicach z 1937 r.'', coz okupujacy kraj po 1945 r. na takie sformulowanie pozwolili...a na powaznie, to po wydzieleniu opolskiego i Grn. Śl. taki byl ''land Niederschlesien'' do 1914 roku.
2017-08-19 22:26:19 (8 lat temu)
Pokaż na mapie
191 Dyskusji (ostatnia 8 lat temu)
Mapa samochodowa z 1939 roku, naniesioną trasą autostrady A - 4.
Mapa nawigacyjna Europy Środkowej przygotowana przez Sztab Generalny Luftwaffe w 1940 r., z zaznaczonymi strefami zakazu lotów.
1000
-
1025
1000
-
1241
1001
-
1333
1345-1370
1275
-
1500
1333
-
1500
1500
-
1550
1500
-
1552
1550
-
1572
1570
-
1627
1586
-
1627
Przedmioty związane z Polska - mapy
1930
-
1930
1930
-
1930
Polska - mapy - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet