| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Linie kolejowe w Polsce

3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...131213131314131513161317131813191320następna
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Datowanie zdjęcia jest błędne. Nie może być to rok 1918, bo na elewacji widać neon z nazwą stacji zainstalowany zapewne w latach 70tych, zegar nie starszy nz z lat 60-tych, sieć trakcyjną (lata 60-te) a na słupie sodową oprawę oświetleniową (lata 80-te). Dodatkowo widać że budynek obłazi z farby emulsyjnej którą go pomalowano (ZTCP przed olimpiadą w Moskwie w 1980).
W sumie datowałbym na II połowę lat 80-tych XXw. albo nawet później.
2009-01-01 10:02:34 (17 lat temu)
mar
 
do Jarosław Dubowski: Dziękuję za poprawienie.
2009-01-01 14:23:21 (17 lat temu)
Ad.1 - Szkoła Przemysłowa

ul. Sixta 14
Bielsko-Biała

Budynek Szkoły Przemysłowej przy ulicy Sixta powstał w latach 1909-1912 według projektu Ernsta Lindenra.

Gmach szkoły składa się z dwóch głównych skrzydeł ustawionych pod kątem prostym do siebie. Jedno przyklejone do ulicy Sixta, drugie do ulicy Słowackiego. Główne skrzydło budynku, od ulicy Sixta ma charakter monumentalnego klasycyzującego baroku. Elewacja składa się z trzech części. Główna, środkowa z wydatnym portalem wejściowym, zaakcentowanym pełnoplastycznymi rzeźbami puttów. Pozostałe elewacje są niezwykle proste, wręcz ascetyczne. Dominują wertyklane podziały jońskich pilastrów oraz rytmicznie rozmieszczone otwóry okienne. Oprócz głównej bryły budynku na terenie przyległym znajdują się liczne budynki warsztatów i laboratoriów szkolnych.
Za:
2009-01-16 20:35:03 (17 lat temu)
Ad.2 - Mickiewicza 27, willa Schneidera.
2009-01-16 20:36:04 (17 lat temu)
pawulon
 
do Jarosław Dubowski: Dzięki Jarek.
2009-01-16 22:02:08 (17 lat temu)
W Siemianowicach warto uwiecznić zlikwidowaną na początku roku linię tramwajową numer 12 - ponoć już druty ściągnęli na części trasy dwunastki...
2009-01-26 22:22:03 (17 lat temu)
fck
 
do Neo[EZN]: Ja niestety już nie mam takiej możliwości. A likwidacja 12-tki daje w kość, trzeba teraz jeździć dwoma autobusami :/
2009-01-26 23:50:33 (17 lat temu)
do fck: No ale... pewnie będziesz za jakiś czas na Śląsku to gdybyś mógł zrobić chociaż kilka fotek tej linii to byłoby super. Nie wiem tylko czy nie zabrali się za likwidację torów tramwajowych ale nie widziałem potwierdzonych informacji na ten temat... Tak czy inaczej część torów tej linii jest w jezdni także ta pozostałość pewnie długo będzie widoczna :(
2009-01-27 10:47:23 (17 lat temu)
fck
 
do Neo[EZN]: Jak coś zostanie do tego czasu to postaram się obfocić, ale nie obiecuję.
2009-01-27 16:20:22 (17 lat temu)
To jest dworzec w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach. Adres Dworcowa 11. Budowę Dworca ukończono w 1856 roku.
Kolej do Ząbkowic dotarła w 1847 r. Dworzec istnieje do dziś i pełni swoje pierwotne funkcje.
2009-03-08 23:12:20 (17 lat temu)
pawulon
 
Dzięki :)
2009-03-08 23:53:42 (17 lat temu)
mar
 
Zdjęcie mozna przypisać do dzielnicy Ząbkowice.
2009-04-08 22:37:37 (17 lat temu)
Ul. Św.Jana, widoczne skrzyżowanie z ul.Dworcową.
2009-03-14 17:26:48 (17 lat temu)
Pako45
 
W podpisie wskazujesz autora fotografii jednocześnie zaznaczając swoje autorstwo, proszę o poprawienia źródła np na zbiory prywatne
2009-04-30 22:07:11 (17 lat temu)
fck
 
do Pako45: I jednocześnie zaznaczyłem opcję, że posiadam zgodę autora na publikację. Jeśli to tak mierzi to wieczorem tego typu zdjęcia wrzucę w źródło fck - zbiory prywatne (chyba, że ktoś ma lepszy pomysł).
2009-05-01 09:54:47 (17 lat temu)
Pako45
 
do fck: I tak będzie ok
2009-05-01 13:35:02 (17 lat temu)
pawulon
 
Przydała by się trochę większa perspektywa.
2009-06-04 22:40:50 (17 lat temu)
MrTom
 
+1 głosów:1
do pawulon: Niestety, nie da się już cofnąć. Z tyłu płynie rzeczka, a za rzeczką jest już za nisko, widać tylko połowę tego co na tym zdjęciu.
2009-06-04 23:39:16 (17 lat temu)
Niesamowite. Aż dziwne że domy się nie zawaliły.
2009-06-08 18:09:28 (17 lat temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: Widać, że nasi saperzy już wtedy byli bardzo dobrzy :)
2009-06-09 00:21:10 (17 lat temu)
Pokaż na mapie
13193 Dyskusji (ostatnia 17 lat temu)
Linie kolejowe w Polsce - obiekty i wydarzenia
poprzedniaSTR.1 STR.0
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet