| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Propaganda PRL-u

Pochody pierwszomajowe

Przedmioty

OBIEKTY - Propaganda PRL-u

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Propaganda PRL-u

4 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...891011121314...4748następna
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Zygmuncie, chłopiec idący na przedzie niesie tabliczkę z nazwą ZPUCH a Ty podajesz skrót ZUCH. Rozumiem, że "P" oznacza "Przemysłu".
2012-07-20 20:06:25 (13 lat temu)
da signa
 
+4 głosów:4
Oj ciekawostkę znalazłam. Inne zwyczaje fotopolskie odkryłam sprzed lat. Zdjęcia z pochodów ulicami Bochni przypisane tylko do zakładu, którego pracownicy na nim maszerują . I nikt ? Nic ? Czas to przypisać prawidłowo.:)
2023-08-16 14:30:16 (2 lata temu)
Po lewej Rynek 7. Przypisałam.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uuzp.
2023-08-16 14:41:53 (2 lata temu)
x xx
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Najpierw nazywało się ZUCH - Zakład Urządzeń Chłodniczych, potem był ZPUCH ,dołożylo produkcji -P, potem był Polarus ale Polar miał zastrzeżenia , teraz jest Bolarus , nazwa bez rodowodu tylko P zostało wymienione na B, ja pozostawiłem nazwę pierwszą czytelną i oczywistą dla starożytnych Bochnian.
2012-07-20 20:12:02 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do x xx: No to teraz jasne, bo nie pasowały mi daty zdjęć do kolejnych nazw zakładu. Dzięki za wyjaśnienie .
2012-07-20 20:15:32 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do da signa: Danusiu, 11 lat temu nikt z nas nie znał się na Bochni oprócz Zygmunta Kaczmarka ;-) Ponadto nie mieliśmy do pomocy goglowskiego "ludzika" a i zaznaczanie na mapie było niemalże horrorem a porównaniu do obecnej wersji. Nie istniały też "notki". Zygmunt jakoś się nie dopasował do zespołu i chyba tu nie zagląda. Potworzył swoje "klony" a one narobiły tu niezłego bigosu a potem fotopolanie omijali Bochnię ;-)))
2023-08-16 15:19:58 (2 lata temu)
Witoldo
 
do da signa: Zdjęcia były dodawane w kategorii "wydarzenia", obecnie nieistniejącej, nie wszyscy o tym pamiętają, pozdrawiam.
2023-08-16 17:59:01 (2 lata temu)
da signa
 
+4 głosów:4
do ZPKSoft: Szczerze , Zosiu tak trochę przekornie napisałam swój komentarz. Tak naprawdę , to ucieszyłam się z możliwości przypisania zapomnianych zdjęć. To jest jak kokaina :))
2023-08-16 15:25:16 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do da signa: Ufff, całe szczęście ;-) Jak masz tylko chęci i czas to uporządkuj co się da. Zygmunt nie należał do bardzo sumiennych użytkowników ;-) Z dwóch zdjęć usunęłam przypisania do zakładu, którego pracownicy szli w pochodzie.
2023-08-16 15:52:21 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Witoldo: Kategoria nadal istnieje. np. tutaj Zdjęcia p. Zygmunta są bardzo wartościowe. Wiele z nich przedstawia nieistniejące budynki. W wolnym czasie postaram się je przypisać do konkretnych lokalizacji.
2023-08-16 18:03:45 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Witoldo: Założyłam też taki obiekt
2023-08-16 18:06:43 (2 lata temu)
Witoldo
 
+1 głosów:1
do da signa: Kategoria wydarzenia, była jedną z kategorii wyboru, tak jak teraz (zdrowie, krajobraz itd.) i tam dodawane były zdjęcia niekoniecznie powiązane z danym numerem domu, w opisie dodawano np. ulicę. Pan Zygmunt dziękuje za miłą recenzję jego zdjęć i bardzo serdecznie Panią pozdrawia.
Pani była niedawno w Bochni, TU link na kanał z fimami o Bochni

TU: Rynek przed betonizacją
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2023-08-16 18:15:37 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Witoldo: Dziękuję bardzo i również pozdrawiam pana Zygmunta. Mam nadzieję, że mu zdrowie dopisuje :)
2023-08-16 18:21:42 (2 lata temu)
ZUCH, czyli.... zakłady urządzeń... może chłodniczych?
2012-07-23 11:57:18 (13 lat temu)
Tutaj nie mam pomysłu.
2023-08-16 14:51:56 (2 lata temu)
mar
 
2012-07-23 12:21:01 (13 lat temu)
x xx
 
do Danuta B.: chlodniczych , nam tu w Bochni się wydaje że to takie oczywiste , a jednak nie .
1-pierwsza nazwa ZUCH - Zakład Urządzeń Chłodniczych
2- druga nazwa ZPUCH - Zakład Produkcji Urządzeń Chlodniczych
3- trzecia nazwa "Polarus" , ale Polar (nomen omen z Wroclawia) się z tą podobną do Polar nie chciał zgodzić więć powstała nazwa obecna
4- nazwa Bolarus , domalowano brzuszek do P i zrobiono B może się dal mających dużą tolerancję kojarzyć z B jak Bochnia.
to takie proste :)
2012-07-23 12:31:27 (13 lat temu)
do x xx: A "promer"? Marka produktów?
2023-08-16 16:26:47 (2 lata temu)
Witoldo
 
+3 głosów:3
2023-08-16 15:04:23 (2 lata temu)
Witoldo
 
+1 głosów:1
do da signa: Proszę porównać balkon, okna itd.
2023-08-16 15:05:01 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Witoldo: Dziękuję :) Naniosłam znaczniki dla orientacji.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2023-08-16 15:05:40 (2 lata temu)
Witoldo
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Zjednoczenie Przedsiębiorstw Produkcji Maszyn i Urządzeń Handlowych „Promer”, Warszawa
2023-08-16 17:42:55 (2 lata temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
Kurde, nie napisane jaka partia ... a i tak wszyscy wiedzieli :)))
2012-07-20 21:19:07 (13 lat temu)
pawulon
 
Co niektórzy woleli by nie widzieć siebie w pierwszych szeregach, a najlepiej wogóle. Mogło by to warzyć na ich obecnej karierze i "zanieczyścić" życiorys ;))
2012-07-20 21:22:44 (13 lat temu)
Ja pamiętam, że w moim zakładzie pracy - przed pochodem pierwszomajowym - była sprawdzana lista obecności :)
2012-07-20 21:44:43 (13 lat temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Ulica Kazimierza Wielkiego. Przypisalam.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2023-08-16 14:37:30 (2 lata temu)
ZUCH to wiadomo, a "promer" co to?
2023-08-16 16:25:00 (2 lata temu)
Pako45
 
do Andrzej : Tak było chyba w większości zakładów
2012-07-20 21:51:51 (13 lat temu)
Witoldo
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski:
Zjednoczenie Przedsiębiorstw Produkcji Maszyn i Urządzeń Handlowych „Promer”, Warszawa
2023-08-16 17:43:33 (2 lata temu)
Petrus
 
+1 głosów:1
2023-08-17 21:18:30 (2 lata temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
Ale to nie jest budynek Instytutu Nafty i Gazu, tylko:
2023-10-22 22:46:49 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
Dodałam też do pochodów.
2021-03-15 21:06:06 (5 lat temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
Skoro 1 maja, to data dzienna znana. Dodałem.
2023-11-14 10:07:55 (2 lata temu)
TW40
 
2021-03-15 23:36:28 (5 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
2023-10-06 20:54:21 (2 lata temu)
do fantom: Dzięki, już dopisałem.
2023-10-06 21:05:38 (2 lata temu)
Mirek Cholewiński
 
+3 głosów:3
Zdjęcia nie prostuję bo musiałbym trochę przyciąć.
2023-10-29 13:05:36 (2 lata temu)
† ML
 
+3 głosów:3
Gość fotografował z hotelu Forum. 😊
2023-11-29 14:18:48 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
2023-12-02 09:45:13 (2 lata temu)
480 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Zdjęcie udostępnione przez Muzeum Miejskie "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej.
Ogólny widok na wtedy obecna Fabrike Sprzętu Elektrogrzejnego "Termika". Zdjęćie pochodzi z prywatnych zbiorów p.Wiesława H.Radwańskiego.
1945
-
1947
1945
-
1948
1948
-
1950
1948
-
1953
1948
-
1953
1947
-
1955
1947
-
1955
1950
-
1955
1950
-
1956
1950
-
1956
Propaganda PRL-u - obiekty i wydarzenia
Propaganda PRL-u w powiatach:
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet