| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Propaganda PRL-u

Pochody pierwszomajowe

Przedmioty

OBIEKTY - Propaganda PRL-u

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Propaganda PRL-u

4 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...4748następna
Jazzek
 
+1 głosów:1
Kilka osób niesie XXX, 30-lecie MPK pod tąże nazwą wypadało w roku 1981.
2025-11-20 10:20:45 (7 miesięcy temu)
Po lewej dworzec PKS. Męskie fryzury sugerują XXX-lecie PRL.
2025-11-20 11:58:04 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
do Dürgoy Marcin : Też o tym myślałem, ale oryginalny zakres datowania wykluczał lata 70-te.
2025-11-20 12:31:53 (7 miesięcy temu)
Woj11
 
do Dürgoy Marcin : Fryzury i wąsy "przelomowe". Zerknij na zdjęcia z sierpnia 1980
2025-11-20 12:55:12 (7 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Dürgoy Marcin :
XXX lecie PRL to w lipcu. Okoliczności przyrody wskazują raczej na wiosnę.
2025-11-20 13:19:24 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
Najwcześniej 1972, bo popierają uchwały VI zjazdu. Dopisałem do pochodów, przedatowałem inne z tej serii..
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-11-17 16:59:35 (7 miesięcy temu)
Podwale.
2015-09-23 19:37:11 (10 lat temu)
Jazzek
 
Środkowy portret to na 90% Georgij Malenkow, jedyne lata, kiedy był powód go nieść, to 1953-54. A tego na przedzie nie kojarzę zupełnie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-11-20 10:35:49 (7 miesięcy temu)
do Cristoforo: O! Dziękuję Cristoforo.
2015-09-23 19:51:23 (10 lat temu)
esski
 
do Cristoforo: Podwale... ale w którym miejscu?"......Ta pozostawiona szyna w jezdni
2015-09-23 22:17:29 (10 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do esski : Przyglądałem się i to raczej nie jest szyna tylko ślad po kole samochodu które przetoczyło się przez kałużę?
2015-09-23 22:22:36 (10 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: No to ja stawiam na odcinek pomiędzy PeDeTem a Skargi/Kołłątaja. Kto da więcej?
2015-09-23 23:28:06 (10 lat temu)
do esski : Ja stawiam na to miejsce zwróc uwagę na odległość jezdni od fosy - przy PDT i Kołłątaja jest zdecydowanie bardziej wąsko...
2015-09-23 23:57:00 (10 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Na zakręcie koryto fosy jest szersze. Jeśli jezdnia Podwala jest dalej nieruszana to można zidentyfikować ta łatę w jezdni.
2015-09-24 00:08:38 (10 lat temu)
do Jazzek: To Bierut przecież - któż by inny? :)
2025-11-20 19:48:59 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
do nyskadolniak: Ale popatrz tu: - to nie jest dobrze nam znany Bolek. Choć formalnie powinni go tam nieść. W grę być może wchodzi jakieś pofałdowanie papieru, które Bierutowi wykrzywiło facjatę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-11-21 09:16:52 (7 miesięcy temu)
Jac64
 
+3 głosów:3
Podmiana.
2024-12-15 20:05:18 (rok temu)
Jac64
 
+1 głosów:1
Kamienica nr 20 powstała w latach 1906-1907, więc podniosłem dolną granicę datowania.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literowka
2025-11-28 18:53:09 (6 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
To mi wygląda na Piłsudskiego między ulicami Lelewela i Zielińskiego.
2020-06-27 22:50:16 (6 lat temu)
Jazzek
 
Na czele chyba ortaliony, to tak do połowy lat 70-tych.
2025-11-20 09:58:13 (7 miesięcy temu)
lipton
 
Nie widać słupów, więc prawdopodobnie ulica z trasą tramwajową nieuruchomioną po wojnie (lub uruchomioną na krótko).
2025-11-10 10:46:58 (7 miesięcy temu)
To nie będą przypadkiem Kramy Nalewkowskie? Wtedy tramwajarze szykowaliby się do marszu na plac Bankowy...
2025-11-10 15:53:36 (7 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do lipton:
Mam prośbę - mógłbyś rzucić okiem na to foto:

Gdzie mogło być takie rozwidlenie trakcji?
2025-11-10 11:31:20 (7 miesięcy temu)
lipton
 
+2 głosów:2
do yani: Kercelak ;)
2025-11-16 17:11:13 (7 miesięcy temu)
yani
 
do verbensis:
Na lewo od torowiska charakterystyczny układ kostki brukowej. Nie znalazłem czegoś takiego na Nalewkach. Ale było na Twardej:

2025-11-11 00:18:33 (7 miesięcy temu)
yani
 
do lipton:
Za późno, wspólnie z roox'em już rozpoznałem. :)
2025-11-16 17:38:52 (7 miesięcy temu)
lipton
 
+1 głosów:1
do yani: Rzadko tu zaglądam. A emotka na końcu nieprzypadkowa :)
2025-11-16 20:25:50 (7 miesięcy temu)
yani
 
do lipton:
Zapraszam częściej! :)
I dzięki za potwierdzenie.

Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2025-11-16 20:40:48 (7 miesięcy temu)
lipton
 
do yani: Zostałem skutecznie zniechęcony, więc zaglądam rzadko. A odzywam się jeszcze rzadziej :)
2025-11-18 21:03:59 (7 miesięcy temu)
yani
 
do lipton:
Pamiętam sytuację, ale nie warto się zniechęcać - jest takie powiedzenie: psy szczekają, karawana idzie dalej... ;)
2025-11-18 21:09:54 (7 miesięcy temu)
lipton
 
do yani: Tylko mi naprawdę szkoda nerwów. Jak są tu znawcy wszelakich tematów, to mają duże pole do popisu:)
2025-11-24 19:58:23 (7 miesięcy temu)
Notki.
2026-02-22 11:32:27 (4 miesiące temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
Notki.
2026-02-22 11:09:21 (4 miesiące temu)
Piotrkowska 114.
2026-02-22 11:22:09 (4 miesiące temu)
do Michał. K: Raczej weź na siebie przypisania i znaczniki po rozpoznaniu, bo raczej nie doczekasz się. Przy okazji jeśli możesz, pozmieniaj pod zdjęciami, gdzie jeszcze nie jest to zmienione, Górniak na Centrum w przypisaniu do Piotrkowskiej. Nie wiem, skąd się to wzięło. Zawsze automat wstawiał Centrum. Może coś przy dodawaniu zdjęć zostało źle ustawione. Ja kiedyś potem poprzypisuję jeszcze część zdjęć dodatkowo do odpowiedniego odcinka Piotrkowskiej.
2026-02-22 15:07:09 (4 miesiące temu)
Piotrkowska 114.
2026-02-22 11:21:27 (4 miesiące temu)
480 Dyskusji (ostatnia 4 miesiące temu)
Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Zdjęcie udostępnione przez Muzeum Miejskie "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej.
Ogólny widok na wtedy obecna Fabrike Sprzętu Elektrogrzejnego "Termika". Zdjęćie pochodzi z prywatnych zbiorów p.Wiesława H.Radwańskiego.
1945
-
1947
1945
-
1948
1948
-
1950
1948
-
1953
1948
-
1953
1947
-
1955
1947
-
1955
1950
-
1955
1950
-
1956
1950
-
1956
Propaganda PRL-u - obiekty i wydarzenia
Propaganda PRL-u w powiatach:
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet