| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Propaganda PRL-u

Pochody pierwszomajowe

Przedmioty

OBIEKTY - Propaganda PRL-u

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Propaganda PRL-u

4 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...404142434445464748następna
mamik
 
+1 głosów:1
Dziwne, że cenzura nie kazała wyretuszowac tych ormowców na dachach. Ja bym tego nie puścił ;-)
2011-02-25 15:00:03 (15 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
Czemu ciągle piszesz ORMO? Przecież to zwykła milicja.
2011-02-25 15:05:14 (15 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Kavikvs: ORMO chadzało w beretach tak jak ten na pierwszym zdjęciu, mundurek też pasuje do opisu Milicjant miałby czapkę z daszkiem.
2011-02-25 15:12:45 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do mamik: Nie jestem tak przekonany, czy to beret. Na hydralu lub gdzieś w internecie są zdjęcia milicjantów właśnie na tych dachach, też z okazji jakiegoś pochodu pierwszomajowego.
2011-02-25 15:34:35 (15 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Kavikvs: Tu jest raczej beret, ale w sumie to i tak jeden ....
2011-02-25 15:39:59 (15 lat temu)
esski
 
Czy była jakaś - wewnątrz resortowa procedura uznaniona MSW - który samochod ma mieć malowanie białe zas który niebieskie? Ten stojący na Lelewela kredens - wydaje się być - głównodowodzącym rejonu. O ile mnie pamieć nie myli, to na biało malowane samochody były na stanie sekcji ruchu drogowego. Czy też wynikało z zupełnie prozaicznego powodu... braku niebieskiej farby na Żeraniu.?
2011-01-06 14:47:55 (15 lat temu)
Kavikvs
 
Raczej by drogówka była odróżniana od zwykłego radiowozu.
2011-01-06 14:51:31 (15 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do esski : Przyjęte było rozporządzeniem że samochody Milicji mają mieć malowane niebieskie pasy na jasnych (białych, kremowych) samochodach lub białe na niebieskich. Nie miało to nic wspólnego z przynależnością do jakiegoś konkretnego wydziału (Ruch Drogowy, Prewencja itp.). Nie oznaczało to też że którekolwiek malowanie było wyznacznikiem nadrzędności, czyli że jeżdżący jasnymi to przełożeni a ci z niebieskich to podwładni.
2011-01-06 14:57:22 (15 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do Kavikvs: Drogówka była odróżniana od innych, bo miała na boku tzw. Erkę, czyli literę \"R\" w obramowaniu w kształcie karo.
2011-01-06 14:59:20 (15 lat temu)
Więcej mundurowych niż manifestujących.
2010-05-05 23:10:57 (16 lat temu)
Julo
 
do † Festung: I tak połowa z niemundurowych to byli mundurowi przebrani za cywilów... ;-)
2010-05-06 07:08:48 (16 lat temu)
do Julo: Datacja do zmiany na ( jak widać w podpisie ) 1982 :)
2011-01-06 14:22:06 (15 lat temu)
Oczywiście. W czasach tow. Wiesława za taką \"manifestację pierwszomajową\" I sekretarza KW PZPR powiesiliby za jaja.
2011-01-06 14:28:44 (15 lat temu)
Datacja do zmiany - 1982 ( w podpisie pod zdjęciem ).I to by się zgadzało.Jest przecież już ,,LOTOS\".
2011-01-06 14:24:59 (15 lat temu)
esski
 
Tego dnia temperatura oscylowała pomiędzy zerem a 8\'C, padał przelotnie deszcz. Nic dziwnego, że większość ujętych na zdjęciu mieszkańców paraduje w ciepłym odzieniu, To i tak nie było żle, na początku lat 70. - dzis nie pamiętam kiedy - mój ojciec nie poszedł na pochód , gdyż spadło kilka cm śniegu.
2011-01-06 15:06:34 (15 lat temu)
Julo
 
do YouPiter: A co ja wpisałem? Nie 1982? Deszczu i takiego zimna sobie nie przypominam, ale może podgrzewały mnie trochę emocje, bo milicja tego dnia wyłapywała ludzi robiących im zdjęcia.
2011-01-06 16:55:17 (15 lat temu)
gregorr
 
Na pierwszym planie pracownicy Banku Spółdzielczego w Strzelinie
2010-12-19 21:21:05 (15 lat temu)
BAL†
 
do gregorr: To by się zgadzało ... znałem gościa który niósł transparent, tam właśnie pracował.
2010-12-19 21:44:28 (15 lat temu)
To pewnie plac Grunwaldzki - na tym zdjęciu można porównać latarnie -
2011-04-17 18:56:40 (15 lat temu)
Całkiem możliwe choć nie kumam daty...25 czerwca....
2011-04-17 19:20:12 (15 lat temu)
mar
 
25.VI.1950 wybuch wojny koreańskie.
2011-04-17 19:43:30 (15 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: To może być wylot ulicy Norwida - teraz po prawej stronie stoi biurowiec firmy \"Skanska\". A to, że plac Grunwaldzki to niemal pewne - dwie jezdnie, pomiędzy nimi trawnik i tory tramwajowe w jezdni - jeszcze przed wyrzuceniem ich z jezdni.
2011-04-17 19:51:34 (15 lat temu)
Z tą Koreą ciekawe ale w dniu wybuchu wojny trudno o spontaniczną demonstrację, kilka dni po to rozumiem...
2011-04-17 19:58:13 (15 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Pisze ze zdjęcie z 1-go maja...
2011-04-17 20:29:00 (15 lat temu)
skrzypa
 
Mi to wygląda na typowy czyn społeczny
2011-04-29 16:49:00 (15 lat temu)
Mikrob
 
+1 głosów:1
do skrzypa: Chyba tak... Jeden nawet martwi się o buty, czyli żaden zawodowiec.
2011-04-29 18:22:40 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
Tamburmajor uczy się w pośpiechu nut ;)
2011-04-29 19:30:35 (15 lat temu)
do ZPKSoft: Myślę ze pan kapelmistrz Gruszka wybiera następny utwór.
2011-04-29 20:10:21 (15 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Ciekawostka - tory tramwajowe po obydwu stronach ulicy - po lewej dwa nowe w budowie, po prawej jeden stary, chyba jeszcze użytkowany.
2011-04-29 21:10:02 (15 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Tak bo kiedyś był jeden tor od Piaśnik do Polny.
2011-04-29 21:14:54 (15 lat temu)
foxi
 
Super Fota na 100 % 1-go Maja, to odcinek między Katowicką a Dubois. Po lewej stronie widoczny komin i kawałek dachu tartaku /obok czapki pana milicjanta/ z
2011-05-03 22:58:03 (15 lat temu)
do foxi: Zgadza się, to dokładnie ten odcinek. Szkoda tych wszystkich kamienic, które zostały zastąpione przez bezkształtne kloce - były w dobrym stanie i spokojnie mogły trwać dalej. Dopisuje do 1 Maja.
2011-05-10 00:45:36 (15 lat temu)
Bardzo dziękuję za piękną fotkę Bonczku! Przy okazji dodam, że pierwszy od lewej, stojący w kabinie samochodu jegomość, to Stanisław Leszczyński, ówczesny dyrektor PRW.
2011-05-16 21:26:27 (15 lat temu)
480 Dyskusji (ostatnia 15 lat temu)
Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Zdjęcie udostępnione przez Muzeum Miejskie "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej.
Ogólny widok na wtedy obecna Fabrike Sprzętu Elektrogrzejnego "Termika". Zdjęćie pochodzi z prywatnych zbiorów p.Wiesława H.Radwańskiego.
1945
-
1947
1945
-
1948
1948
-
1950
1948
-
1953
1948
-
1953
1947
-
1955
1947
-
1955
1950
-
1955
1950
-
1956
1950
-
1956
Propaganda PRL-u - obiekty i wydarzenia
Propaganda PRL-u w powiatach:
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet