| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Propaganda PRL-u

Pochody pierwszomajowe

Przedmioty

OBIEKTY - Propaganda PRL-u

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Propaganda PRL-u

4 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...6789101112...4748następna
Jazzek
 
+1 głosów:1
Lampy rtęciowe na tym odcinku najwcześniej od 1970.
2024-09-19 11:48:20 (rok temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Moda i wiek Stara zdecydowanie wskazują na koniec lat 50-ych.
2024-09-17 13:16:06 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do nyskadolniak: Ale już świetlówki w oświetleniu ulicznym.
2024-09-17 13:20:29 (rok temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
do Jarosław Dubowski: No to 59-60 się załapuje :)
2024-09-17 15:52:29 (rok temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
I Spartakiada HiL odbyła się w 1954 roku.
2024-09-15 14:41:58 (rok temu)
TW40
 
do Krzyś_: Uściślone.
2024-09-16 21:20:30 (rok temu)
Jazzek
 
Hasło na transparencie nie zgadza się z datowaniem. W roku 1964 sprawa wolności krajów Afryki była w większości załatwiona.
2024-07-30 11:04:51 (rok temu)
slawekh
 
Wg mnie raczej ok. 1965.
2015-09-11 20:09:18 (10 lat temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Patrząc na mundury i kreacje kobiet to maksimum 1960.
2024-08-08 18:24:46 (rok temu)
do slawekh: Zapomniałem o szynach, już obniżam.
2015-09-11 20:13:10 (10 lat temu)
slawekh
 
do antypuszka©: Patrzyłem na mundury i kreacje kobiet. Szyn nie przyuważyłem.
2015-09-11 20:20:44 (10 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
Na FB pan Piotr Kumiec pisze tak: "Przypominam sobie, że zawsze o g.8.00 w TVP była relacja z pochodu odbywającego się w Moskwie na Placu Czerwonym, a ok. g.8.30 ul. 1 Maja, przy której za młodu mieszkałem, szedł pochód z Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w kierunku ustalonego punktu zbornego, na czele którego (albo na końcu) szła orkiestra zakładowa. Pamiętam formujące się pochody na placu Armii Czerwonej (obecnie pl.Kopernika), które wyruszały w ul. Reymonta, a później do 1 Maja i Krakowską pod pomnik "Baby na Byku", gdzie ustawiona była trybuna honorowa i po dojściu na rynek pochód się rozformowywał. Ale przypominam sobie też, kiedy innym razem pochód, który szedł z Rynku ul. Mondrzyka (obecnie Osmańczyka) w kierunku pl.Armii Czerwonej i nie pamiętam, czy tam była trybuna, czy pochód szedł dalej do Ozimskiej pod "Biały Dom". Któregoś roku spadł też śnieg, a innym razem padał grad. Takie to były czasy"
2018-05-01 10:57:18 (8 lat temu)
Trasa pochodu z Pl.Armi Czerwonej to była ostatnia trasa pochodu Pierwszomajowego ,ale całkiem pierwsze pochody startowały z Adolf Hitler str. ówcześnie Stalina poprzez Katowicką itd.
2020-03-09 23:21:18 (6 lat temu)
Mundur pana kapitana na zdjęciu zupełnie nie pasuje do roku 1961 - stawiałbym na 1 połowę lat 50-ych. Chyba, że to jakiś rezerwista, co stary mundur (z przypiętymi orderami) trzyma w szafie...
2024-08-14 18:42:58 (rok temu)
Woj11
 
do nyskadolniak: Idą Zbowidowcy, więc i mundur może być stary
2024-08-14 18:48:59 (rok temu)
do nyskadolniak: Zapewniam Cię, że lata do roku 1957 można wykluczyć.
2024-08-14 18:52:44 (rok temu)
do Desperado: Z tyłu dwaj oficerowie normalnie umundurowani, pod krawatami - czyli to zbowidowski przebieraniac (jest jeszcze jeden z tyłu). Rozumiem że fotka z całej serii "pochodowej" z 1961 - pozostałe nie budzą żadnych wątpliwości co do daty.
2024-08-14 20:17:25 (rok temu)
Jakoś mi to niepewnie ulicę Osmańczyka przypomina.
2016-12-01 21:01:05 (9 lat temu)
Osmańczyka (wówczas Mondrzyka) 19 na rogu Sienkiewicza. W głębi budynek Oleska 1, a niski dom nie istnieje.
2016-12-01 21:08:45 (9 lat temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
W maju 69 dopiero rozpisano konkurs na nazwę radia
Zresztą po ciuchach widać, że to już zaawansowane lata 70-te.
2024-08-15 22:06:08 (rok temu)
do Oderstr.: Po lewej numer 19 lub 18?
2016-12-01 21:06:27 (9 lat temu)
do Oderstr.: A mnie tak :) Mieszkałem trzy kamienice dalej :)
2016-12-01 21:19:44 (9 lat temu)
do ritterswalder: Masz rację. Mój błąd. Jakoś sobie wyobraziłem, że na zdjęciu jest cała Mondrzyka i to mi nie pasowało. Dzięki za wyprostowanie.
2016-12-01 21:13:14 (9 lat temu)
do ritterswalder: W niskim a nieistniejącym domu miała siedzibę szwalnia Spółdzielni Inwalidów "Odnowa".
2016-12-02 18:19:31 (9 lat temu)
do Desperado: Oszukujesz :) Codziennie tam przejeżdżam. Dzielą nas cztery minuty marszu ;)
2016-12-01 21:29:13 (9 lat temu)
do Oderstr.: No może trochę :) Policzyłem dokładnie i to było pięć kamienic :)
2016-12-02 13:00:33 (9 lat temu)
Oderstr.
 
+1 głosów:1
do Desperado: Za dwie godziny tam będę to sobie policzę do pięciu i postawię krzyżyk nad wejściem ;)
2016-12-02 13:29:12 (9 lat temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
do nyskadolniak: Młody jesteś to mody nie pamiętasz. W zaawansowanych latach 70, chłopcy nie mieliby "rurek" a'la The Beatles a dzwony lub szwedy. Zresztą dziewczyny ze zdjęcia, to też koniec lat 60.
2024-08-15 22:23:52 (rok temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Desperado: Jeżeli konkurs ns nazwę pojawił się w maju 1969. To "Emiter" mógł się prezentować na pochodzie w 1970 roku.
2024-08-15 22:39:40 (rok temu)
do Woj11: Ja się muszę popytać, czy w maju rozpisano nazwę na radio, czy na studio ? Być może, że radio od lutego nazywało się "Emiter". Ps. Ale tu mamy już studio, czyli 1970.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2024-08-15 22:41:43 (rok temu)
do Desperado: Popytaj, a ja w międzyczasie - młody człowieku - zacytuję fragment zalinkowanego wcześniej tekstu: "Studio Emiter powstało na solidnym fundamencie Studenckiego Radia Emiter, które swoją historią sięga końca lat 60 ubiegłego wieku"
2024-08-15 22:51:11 (rok temu)
yani
 
Mamy obiekt "Pochody pierwszomajowe", dopisałem.
2024-08-02 14:27:44 (rok temu)
Czemu ograniczenie pochodów jest do 1988 roku ?
2024-08-02 14:37:36 (rok temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Potem straciły rozmach i znaczenie.
2024-08-02 15:52:15 (rok temu)
do Jazzek: Hue, hue czyli zdjęć z pochodów po 88 nie przypisujemy do pochodów tylko miejsca ?
2024-08-02 16:22:09 (rok temu)
yani
 
+2 głosów:2
do bonczek_hydroforgroup:
A mamy jakieś zdjęcia pochodów po 1988?
Zdaje się, że po 1989 już w ogóle pochodów nie było, tylko jakieś małe zgromadzenia lewactwa.
2024-08-02 17:02:53 (rok temu)
4elza
 
W zasadzie nie wiem jak to przypisać (poza kilkoma)...
Do siedzib telewizji w konkretnych miastach?, czy może w ogóle takich nie potrzebujemy...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2024-08-19 08:12:26 (rok temu)
ZPKSoft
 
do 4elza: Dodałam znacznik dla Wrocławia.
2024-08-19 08:54:22 (rok temu)
4elza
 
do ZPKSoft: I załatwione. Dzięki.
2024-08-20 06:11:35 (rok temu)
No dobra, ale czemu nieprzypisaleś i do tej ulicy ?
2024-10-09 11:22:26 (rok temu)
ylooC
 
do vetinari: No i ramka....
2024-10-09 11:57:30 (rok temu)
ylooC
 
do ylooC: dziękuję za usunięcie :)
2024-10-09 12:14:55 (rok temu)
480 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Zdjęcie udostępnione przez Muzeum Miejskie "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej.
Ogólny widok na wtedy obecna Fabrike Sprzętu Elektrogrzejnego "Termika". Zdjęćie pochodzi z prywatnych zbiorów p.Wiesława H.Radwańskiego.
1945
-
1947
1945
-
1948
1948
-
1950
1948
-
1953
1948
-
1953
1947
-
1955
1947
-
1955
1950
-
1955
1950
-
1956
1950
-
1956
Propaganda PRL-u - obiekty i wydarzenia
Propaganda PRL-u w powiatach:
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet