| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Rzeka Wisła (Warszawa)

2010 - powódź w Warszawie

OBIEKTY - Rzeka Wisła (Warszawa)
Więcej (58)
Obiekty w okolicy
Wiadukt kolei średnicowej
285
m
Warszawa
Dworzec wodny
300
m
Warszawa
Oficerski Yacht-Klub R.P.
319
m
Warszawa
Prom przez Wisłę - przystanek Stad...
346
m
Warszawa
Sokola 2
349
m
Warszawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345następna
skrzypa
 
Tylko "EZT" na moście ciągle ten sam :)
2011-10-16 15:11:52 (14 lat temu)
foxi
 
,,EZT-y,, - kursowały od 1962 ;-)
2011-10-16 17:06:32 (14 lat temu)
skrzypa
 
W 1965 "kibelki" już jeździły na polskich torach, więc może to być i ten rok. I pomyśleć, że jeżdżą do dziś :)
2011-10-16 17:06:40 (14 lat temu)
skrzypa
 
Aleśmy się foxi zgrali z komentem :)
2011-10-16 17:07:20 (14 lat temu)
† ML
 
Ciekawe zdjęcie. :) Datowanie powinno być chyba wcześniejsze, bo wieżowiec koło Fenixa jeszcze w budowie. Czas letniej powodzi. Może to pomoże ustalić datę jeśli mamy kogoś z IMGW jako że powodzie nie zdarzają się co roku.
2016-02-16 21:32:06 (10 lat temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
Hermańczyk, nie Hetmańczyk. Podejrzewam, że pozostałe zdjęcia też.
2025-12-11 13:02:41 (6 miesięcy temu)
Mikrob
 
do skrzypa: Z latami to tak trochę strzelałem. Jakby ktoś potrafił zawęzić ....
2011-10-16 17:01:00 (14 lat temu)
do foxi: Jeżdziły też wcześniej, bo od początku trakcji elektrycznej w węźle warszawskim.
2011-10-18 07:32:34 (14 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do skrzypa: Ja pamiętam EW-55 - w latach 60. jeździłem nimi do szkoły na Szczęśliwicach, niestety nie wiem, jakie jednostki obsługiwały przedwojenne, zelektryfikowane linie do Otwocka, Żyrardowa i Mińska Maz. Ponoć były szwedzkiej produkcji. Wujek Gógl pewnie ma te informacje...
2011-10-18 11:07:11 (14 lat temu)
Mikrob
 
do skrzypa: Nawet fotokomórka nie pomoże rostrzygnąć kto pierwszy...
2011-10-16 17:56:57 (14 lat temu)
do † Festung: Typów było sporo, w tym szwedzkiej produkcji (ASEA) EW54.
Zestawienie:
2011-10-19 22:50:50 (14 lat temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Pocztówka wydana przez "Ruch" w grudniu 1963 r.
Autor: L. Święcki.
2025-07-22 17:55:07 (11 miesięcy temu)
† ML
 
+4 głosów:4
Podmieniłem na pocztówkę bez skazy. Dodałem autora.
2024-02-29 20:48:14 (2 lata temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
1967 na pewno nie, bo jest tylko jedna nitka mostu. Rok 1966 też raczej bym wykluczył...
2023-07-20 18:11:06 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do verbensis: Datowane wg. NAC na 1965
2023-07-20 18:18:35 (2 lata temu)
Desperado
 
+5 głosów:5
Warszawa jak zwykle, trochę w tyle za resztą kraju. Nawet parawanów nie mają :)
2023-09-12 09:08:00 (2 lata temu)
da signa
 
+3 głosów:3
do Desperado: Bo to nie turyści. Na własnym terenie nie trzeba się okopywać :))
2023-09-12 09:35:50 (2 lata temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
do da signa: Dawno temu to bym napisał, "panie, jakie parawany. Oni w pracy są" :)
2023-09-12 09:45:47 (2 lata temu)
yani
 
+2 głosów:2
To Most Średnicowy, a nie Kierbedzia.
2023-10-25 15:22:28 (2 lata temu)
yani
 
+3 głosów:3
Wiedziałeś kiedy pstryknąć... :)
2024-04-08 12:42:56 (2 lata temu)
† ML
 
+1 głosów:1
Poniatoszczak również jest wart przypisania.
2024-04-08 16:33:12 (2 lata temu)
do yani: No, raczej mialem wraźenie źe tam ciągle coś jedzi po torach ☺☺☺
2024-04-08 16:37:13 (2 lata temu)
do † ML: Tz. ten pociąg osobowy ? Nieznam się na polskiej koleji, więc moźna przypisać...☺
2024-04-08 16:38:00 (2 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do † ML:
Dałem znacznik na moście.
2024-04-08 16:39:28 (2 lata temu)
yani
 
+2 głosów:2
do vetinari:
Skąd wiedziałeś, że miałem pociąg na myśli? :)) Ale nie łatwo złapać, bo bardzo szybko jeżdżą... :))
2024-04-08 16:41:58 (2 lata temu)
do vetinari: To jest słynny EN57 - Pafawag naklepał tego gdzieś około 2000. Tabor w zasadzie podmiejski straszył na trasach w rodzaju Gdynia - Łódź a czasem i Gdynia - Katowice (jak wagony poszły na pociągi kolonijne).
2024-04-08 17:46:03 (2 lata temu)
do yani: Ahaaaa teraz rozumiem....☺
2024-04-08 16:41:58 (2 lata temu)
do yani: Mam pare kumplów, pasionatów koleji... wiem źe pociągy się obowiązkowo fotografują na mostach, przepustach i przejazdach. Na trasie się robi zdjięcia z pociągu kiedy jest pociąg na zakręcie. Parowozy mają wyjątek, parowozy mają pozwolone wszystkie ujięcia na trasie. Natomiast, parowóz zfotografowany z mostu, tz. zgóry jest coś jak ujięcie Sophie Loren w wannie ☺☺☺
2024-04-08 16:51:38 (2 lata temu)
yani
 
+2 głosów:2
do vetinari:
Na szczęście tu parowóz nie jechał, bo byś podniósł obiektyw wyżej i zdjęcie wiele by straciło... :))
2024-04-08 17:00:35 (2 lata temu)
do yani: Tak śczerze, tutaj zrobilem zdjięcie specialnie dla tego przejedziającego pociągu potym juź zauwaźylem źe wlaśnie to niebyl aź tak wyjątkowy moment, źe tam te pociągy jedzią co 5 minut. U nas, w Těšíně wyjedziają co 15 minut jak w originalu zpiewa Jarek Nohavica
2024-04-08 17:21:21 (2 lata temu)
yani
 
do vetinari:
Już się tak nie tłumacz... ;)
2024-04-08 17:43:33 (2 lata temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
Końcówka roku 1966 - w wodzie stoi jeszcze część rusztowań związanych z budową drugiej nitki mostu.
2024-04-14 20:17:13 (2 lata temu)
† ML
 
Takimi "cytrynami" jeździła ubecja.
2025-09-11 16:20:08 (9 miesięcy temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Nie mamy obiektu, ale i raczej nie ma potrzeby jego posiadania. Tak jak i mostów tymczasowych dla Poniatoszczaka czy kolejowych przy Cytadeli. W końcu każdy wiślany most potrzebował na którymś etapie budowy tymczasowego drewnianego pomostu.
2025-10-26 20:38:08 (8 miesięcy temu)
Ewqa100
 
+2 głosów:2
do verbensis: W takim razie przypisuję fotkę do mostu średnicowego.
2025-10-26 23:27:02 (8 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
44 Dyskusji (ostatnia 6 miesięcy temu)
1940
-
1940
1940
-
1940
1940
-
1941
1940
-
1941
1940
-
1941
1941
-
1941
1941
-
1941
1941
-
1941
1940
-
1941
1940
-
1941
3
1940-1941
1940
-
1941
1939
-
1943
1939
-
1943
1939
-
1944
1939
-
1944
1939
-
1944
3
1939-1944
1939
-
1944
1939
-
1944
1940
-
1944
1942
-
1942
Most średnicowy na innych zdjęciach
1921
-
1931
1921
-
1931
1931
-
1936
1932
-
1936
1932
-
1936
1931
-
1939
1931
-
1939
1939
-
1939
1939
-
1940
1939
-
1940
1940
-
1943
1939
-
1944
3
1941-1942
1939
-
1944
1941
-
1944
1943
-
1944
1946
-
1960
1946
-
1966
1958
-
1975
3
1980
1967
-
1980
1973
-
1980
2010
-
2021
2010
-
2021
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet