| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12
max
 
+3 głosów:3
Jakoś mi się to z kokonami z "Aliena" skojarzyło ...
2021-06-18 18:37:56 (5 lat temu)
Tadeusz Piotrowski
 
+1 głosów:1
do max: Ja rozsyłam jako najnowszą rzeźbę współczesną :-) Np. Po pandemii.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodałem zdanie
2021-06-20 12:56:54 (5 lat temu)
Cenny dokument.
2021-09-01 22:17:16 (4 lata temu)
Skąd się wzięły te betonowe gluty?
2021-09-01 22:21:15 (4 lata temu)
atom
 
do Wacław Grabkowski: To są fragmenty betonowych pali. Dla mnie sprawa jest niejasna, bo te pale wyglądają na stare, jakby odkopane podczas budowy. Ale ja się na tym nie znam...
2021-09-01 22:58:04 (4 lata temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do atom: Pale się wykonuje wypełniając betonem wywiercony otwór w ziemi, więc siłą rzeczy tak wyglądają.
2021-09-01 22:59:36 (4 lata temu)
ylooC
 
+4 głosów:4
do atom: Palowanie CFA - a te gluty to są te :
Generalnie, po wywierceniu, wciska się beton pod ciśnieniem ok 2 Bar przy wyciąganiu wiertła ciągłego. Jak wyciągną wiertło pal jest wypełniony betonem i wciskają kosze zbrojeniowe (te "zawijane o których pisał WG).
Gdy beton stężeje dopiero wtedy dochodzi się dnem wykopu w którym są pale na zadaną głębokość, i wylewa się płytę. Te fragmenty pali które wystają ponad płytę są usuwane, i to Twoje gluty :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: orto
2021-09-01 23:09:22 (4 lata temu)
atom
 
do Licho: Ale czemu później je pokruszono i fragmenty wyciągnięto na powierzchnię?
2021-09-01 23:03:01 (4 lata temu)
Licho
 
do atom: Pewnie dlatego, że wykonanow widoczny ru wykop – pale są wykonane do poziomu gruntu, a potrzebne były krótsze.
2021-09-01 23:10:17 (4 lata temu)
atom
 
+1 głosów:1
do ylooC: To wyjaśnia sprawę :-)
2021-09-01 23:13:10 (4 lata temu)
Jazzek
 
do ylooC: Usuwane są te wystajace fragmenty w całości czy sam beton - a zbrojenie wiąże się z płytą fundamentową?
2021-09-02 09:37:31 (4 lata temu)
atom
 
+3 głosów:3
do ylooC: To zdjęcie potwierdza wszystko, co napisałeś: Fotopolska kształci :-)
2021-09-02 21:40:27 (4 lata temu)
ylooC
 
do Jazzek: Zbrojenie wiąże się z płytą tak jak mówisz - tutaj masz pokazane mniej więcej jak to się robi - oczywiście to tylko ilustracja
2021-09-02 11:02:15 (4 lata temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do ylooC: Czyli częściowo też docinane są zbrojenia przy oczepach pali, na tym zdjęciu widać z resztą po lewej stronie fragmenty słupów z resztkami zbrojeń.
2021-09-02 11:06:28 (4 lata temu)
Ciekawe. Ta drabinka i facet siedzący na desce, coś zaplatający :)
2021-10-01 17:52:08 (4 lata temu)
atom
 
do Wacław Grabkowski: Właśnie montowali zbrojenie dla filarów. Widać, że tutaj jeszcze nie gotowe.
2021-10-01 17:59:32 (4 lata temu)
do atom: I to jest ciekawe. Ośmiu facetów na budowie. Przyjeżdża grucha z wysięgnikiem i zalewa.
2021-10-01 18:09:51 (4 lata temu)
do Wacław Grabkowski: Kiedysz mi opowiadal kolega, jak się zalewaly fundamenty na naszej elektrowni jądrowej w Temelíně, poprostu dwa, trzy dni w calości....poprostu lano i lano beton. I potęm następny fundament......z drógiej strony, miesiące pracy i przygotowań zanim się zalewalo.
2021-10-01 18:14:17 (4 lata temu)
do vetinari: To mi się podoba.
2021-10-01 18:20:04 (4 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do vetinari: PS. Dzisiaj byłem przy moich czeskich drzewach, orzechu Mars i jabłoni Szampion.
Dobrze plonują w naszych warunkach. Lubię je.
Jednak w kieszeni otwierał mi się nóż. Nie wyciąłem, bo wydaje mi się, że kiedyś Czesi uznają Polaków.
Wasi oligarchowie chyba przesadzają z kopalnią w Turowie.
2021-10-01 18:27:35 (4 lata temu)
do vetinari: Mnie poruszyła śmierć Tego śp. człowieka

Obchodziłem ostatnio imieniny w małej miejscowości przy Wrocławiu i mam info, że Czesi są postrzegani w Polsce jako pokrzywdzeni przez historię, bo nie mają w ogóle bohaterów, takich, jak Polacy. Zaśmiałem się, To ich sprawa, przecież...;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: styl
2021-10-01 18:50:11 (4 lata temu)
do vetinari: Nie chcesz mówić o tym, jaka jest u was bryndza. OK. Oligarchowie.
Ale dzięki za te Karlowe Wary.
Ruscy mają w 80 państwach na świecie swoje macki. Tam coś u was wysadzili. Boże, szkoda tych ludzi.
2021-10-01 19:11:56 (4 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Wacław Grabkowski: Dobra, otwieramy temat, wiem jakka jest oficialna treścz tego problemu podawana u was, u nas chodzi tylko o jedno, o wode. Kiedy zdecydowano o poszerzeniu wyrobiska na 70 m od granic, bez poinformowaniu i wspólnym decydowaniu z siąsiadem poludniowym, powstal jeden wieki problem. Po naszej stronie jest paru miejscowości uzaleźnionych od wody która im poprostu znika. Raptem 500 ludzi niema wode....nic więcej, nic mniej. Chyba by tą kopalnie potaźmo Polske starcz na wybudowanie wodociągu. I zaplecze tego wszystkiego jest na zachodzie, kiedy Niemcy znalazli spodób na rozklucenie państ Grupy Wyszehradskiej. Niezaciekawilo Cie źe od Niemców nieprzyśla źadna skarga....Czesi niechcą i niechciali zamkąć Turów, chciali się tylko dogadać.
2021-10-01 18:39:24 (4 lata temu)
do vetinari: Veti, macie Karlowe Wary, gdzie podobno Ruscy zawładnęli miastem.
Nie odbieraj tego jak walka, chodzi o prawdę.
2021-10-01 18:57:19 (4 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Wacław Grabkowski: My mamy swojich bohaterów, ale niepotrzebujemy źe by umarli źe by byli bohaterami. U nas poprostu bohaterstwo jest odbierane inaczej. Nieszanujemy sztucznych i na sile dodawanych ikon. I co do krzywd historycznych, powiedzmy sobie śczerze, sami sobie robimy bigosu ☺☺☺
2021-10-01 18:57:53 (4 lata temu)
do Wacław Grabkowski: Tak, ale juź epoky Piotra I Wiekiego, który się tam leczyl. To jest miasto kdzie się urodzilem, znam go bardzo dobrze. Z tego miasta wyruszal specialny pociąg aź do Moskwy, azbuka byla wsiędzie. Ale juź nie te czasy, obecnie Karlowe Wary są puste i bez turistów, Rosianie wykupily ziemie naokolo i wybudowaly swoje wiosky i miasteczka.
2021-10-01 19:01:48 (4 lata temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Wacław Grabkowski: Bryndza jest na Slowacji ☺☺☺ i pochodzi z Balkanu. Tak jak napisalem, największy interes w tym mają Niemcy. Módlme się źe by tegoroczna zima byla krórka i spokojna. W Europie brakuje prądu i gazu, na zachód od nas elektrownie sie zamykają, Rosianie się ponownie dogadali z Niemcami na dostawe gazu. Turów jest tylko kawalkiem mozaiky i nasz i wasz rząd są marionetkami w tej grze. U nas jest przed wyborami, wasz rząd potrzebuje wroga i wojne o honor. Czesi niechcą zamykać Turów, chcą źe by ktoś kto zrobil problem, go posprzątal. Przeceź my teź mamy swoje "Turówy" teź mamy prawie polowe prządu z elektrowni węglowych. Ale kaźde zezwolenie na rozszerzanie wydobicia węgla jest czynś wykupione. Tutaj się nik nieprzemowal źe tym źe Turów się poszerzy i tym przeglębi, znikne woda z okolicy. No i skończylo się tak jak się skończylo. Zamiast się dogadać to się klócimy.
2021-10-01 19:22:01 (4 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
Ale poszli na lewym brzegu.
Nie wiedziałem, a coś mnie dzisiaj ciągnęło nad Odrę.
2021-10-03 19:33:51 (4 lata temu)
do Wacław Grabkowski: Teraz szybko zacznie się tu zmieniać jak zaczną budować przęsła.
2021-10-03 20:13:47 (4 lata temu)
Qrcze, też tam dzisiaj byłem :)
2021-10-29 21:16:25 (4 lata temu)
atom
 
do Wacław Grabkowski: :-)
2021-10-29 21:18:20 (4 lata temu)
do atom: Byłem dzisiaj na mieście aby się spotkać w Parku Tołpy z moim ulubionym pudlem, którego spontana jest nie do znalezienia u ludzi. Nie zawiodłem się, poznał mnie, ale to jest nie do opisania :) Jest tak pokojowo bojowy, że aż się chce widzieć go w akcji. Jednak dzisiaj wiało i atakował liście, a nawet wrony, Ale wrony nagle ożywiły się inteligencją tego smarkacza, (bo ma osiem miesięcy) i zaczęły bezczelnie podlatywać, zapewne by go wykończyły.
Później wsiadłem na rower, bo Wrocław jest tak zatruty wyziewami aut, że trzeba się dotlenić na Grobli Bartoszowickiej. A tam dwóch facetów się kręci i ustawia do zdjęcia :)
Dlaczego nie zagadnąłeś?
2021-10-29 21:32:33 (4 lata temu)
do atom: Dodałem swoje, cyknięte z innej strony. Strzelałem aby też złapać wioślarzy. To lubię, aby obiekt ożywić.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2021-10-29 21:58:55 (4 lata temu)
atom
 
do Wacław Grabkowski: Jak było dwóch, to nie ja, bo byłem sam (też na rowerze).
2021-10-29 21:43:23 (4 lata temu)
atom
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Po cieniu możesz stwierdzić, że ja byłem tu kilka godzin wcześniej :-)
2021-10-30 10:07:09 (4 lata temu)
Ciekawe..., czy będzie można.
2021-11-17 17:07:36 (4 lata temu)
mooz
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: To będzie tak dzisiaj modny microapartament. Atrakcją będzie otwierane, duże okno w suficie.
2021-11-30 11:06:13 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
16 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Budowa mostu na Odrze.
Budowa mostu na Odrze.
2020
-
2021
2020
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet