| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki
0km
000m
6km
855m
13km
240m
18km
000m
18km
080m
21km
382m
22km
800m
22km
982m
28km
088m
29km
800m
31km
000m
31km
800m
32km
226m
32km
300m
34km
500m
41km
306m
44km
973m
48km
007m
50km
882m
52km
568m
53km
864m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Linia kolejowa numer 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki. Budowę rozpoczęło 24 kwietnia 1844 roku. 1 stycznia 1846 roku otwarto odcinek łączący Racibórz z Koźlem. Data ta jest uważana za początek komunikacji kolejowej w Raciborzu. W latach 1847-1848 linię przedłużono do Bogumina. W następnych latach wybudowano odgałęzienia łączące Racibórz z Rybnikiem, Opawą i Racławicami Śląskimi. Do II wojny światowej przez Racibórz przejeżdżał ekspres Berlin - Wiedeń. Obecnie linia jest nadal wykorzystywana, zarówno do przewozów osobowych i towarowych.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789następna
Petrus
 
+2 głosów:2
Poczta już ze zmienionym wejściem głównym - dobudowano wtedy nowocześniejszą część, likwidując piękną wieżyczkę z ażurową kopułą. Lata 30.+
2020-04-12 07:47:48 (6 lat temu)
Dlaczego znacznik placu Dworcowego znajduje się w takim dziwnym miejscu?
2020-06-04 23:06:17 (6 lat temu)
Pojazdy 1925+.
2024-07-02 22:03:41 (rok temu)
yani
 
do nyskadolniak:
A ten pod budynkiem z lewej?
2024-07-02 22:05:47 (rok temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do yani: Masz rację, nie dostrzegłem - 35+.
2024-07-02 22:36:25 (rok temu)
yani
 
do nyskadolniak:
:)
2024-07-02 22:38:02 (rok temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Drugi w szeregu wzdłuż wysepki tez chyba lata 30-te.
2024-07-02 22:38:46 (rok temu)
warczp
 
+1 głosów:1
2024-02-20 21:17:22 (2 lata temu)
ylooC
 
do warczp: Ano nie, różnią się zdecydowanie wysokością - nie wspominając o pasie z cegieł pomarańczowych w Wieży nr 1
2024-02-20 21:23:12 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do ylooC: Raczej ano tak.
2024-02-20 21:27:35 (2 lata temu)
ylooC
 
do fantom: Ehhh.. ano raczej ślepy jestem :) ogarnę :)
2024-02-20 21:29:20 (2 lata temu)
warczp
 
do ylooC: Jestem pod wrażeniem szybkości działania!! Łał!
2024-02-20 21:41:08 (2 lata temu)
ylooC
 
do warczp: Nie zmienia to faktu rzeczy, że odpowiedź z mojej strony była błędna. Skorygowałem odpowiednio te obiekty..
2024-02-20 21:44:31 (2 lata temu)
warczp
 
do ylooC: Tam faktycznie było łatwo o pomyłkę: dublet nakładał się na drugą wieżę - zanim dopatrzyłem się, że obiekt jest zdublowany zeszło mi więcej czasu niż było potrzeba na przeniesienie zdjęć i usunięcie dubletu. Podtrzymuję: to był ekspres w zadziałaniu :)
2024-02-21 05:42:48 (2 lata temu)
Joachim Riegel
 
+1 głosów:1
dobrze schowane w krzakach
2015-03-15 15:44:21 (11 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
Ale numer! Koło od lokomotywy :)
Chyba było przyspawane do szyny, bo szyna jest obrócona w lewo o 90 st.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2015-03-15 18:01:50 (11 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
To do przedmiotów raczej, bo jakby nie patrzeć, to stacji nie widać.
2023-07-11 08:09:28 (2 lata temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do Stenek: Dokładnie, to to był pomnik
2023-07-11 14:35:55 (2 lata temu)
do 4elza: Jak już, to do usunięcia, żadnych przedmiotów.
2023-07-11 14:40:11 (2 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : I co broni dodać jako zdjięcie do podoobiektu pomnika ? Ewidentnie to "coś" bylo kiedyś ponikiem-rzeźbą domowej roboty.....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2023-07-11 14:42:39 (2 lata temu)
piotr brzezina
 
+3 głosów:3
do vetinari: Można by dodać jako pomnik, ale z jakiej okazji już tego nie pamiętam. Wiem że obok była podstawa betonowa ze śladem jakiejś tablicy.
2023-07-11 15:11:07 (2 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : No, grzechy mlodości teraz wychodzą na jaw.....☺☺☺ Moźe się kiedyś ktoś odezwe z jakąś informacjią na temat tego "pomnika" zwlaścia okres wygilijny jest znany z cudownych wydarzeń ☺
2023-07-11 16:27:50 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Samochody zdecydowanie z 2 pol. lat 30-ych.
2024-05-09 21:49:40 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Skorygowane.
2024-05-09 21:57:32 (2 lata temu)
Tą fotografię Dominika można było obejrzeć na wystawie modeli kolejowych w Szczecinie.
2023-09-29 20:39:08 (2 lata temu)
Kasy i poczekalnia na I p.
2023-07-14 13:26:22 (2 lata temu)
ylooC
 
Wygląda na kolejowy w Zatorze - podwójne przęsło. Pewności nie mam ze względu na kratownicowe przęsła które tutaj widać.
2019-12-15 15:11:20 (6 lat temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do ylooC: To jest kolejowy most graniczny na Odrze - Bogumin - Chałupki -
2023-05-10 14:16:16 (3 lata temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Fiat 125p po prawej - 1968+.
2024-09-01 22:13:17 (rok temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Danusiu, zmień źródło na "zbiory prywatne", podobnie z następnymi zdjęciami.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2024-01-08 20:48:23 (2 lata temu)
Danuta Mucha(Czarnecka)
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dzięki Zosiu, już poprawiłam. To ja zrobiłam te zdjęcia.. Miałam przesiadkę w Kędzierzynie.. Zmieniono rozkład jazdy i trzeba było bardzo długo czekać na połączenie..
2024-01-08 21:02:36 (2 lata temu)
Anneob
 
+1 głosów:1
Piękne wspomnienia… W latach 70 przyjeżdżaliśmy tu często, gdy Japończycy stawiali linię technologiczną barwienia polietylenu.
2024-08-13 13:36:20 (rok temu)
Założyłam obiekt najnowszego dworca.
2024-12-31 10:02:47 (rok temu)
do da signa: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-12-31 10:36:51 (rok temu)
do da signa: Czemu nie nowy ?
2024-12-31 10:37:46 (rok temu)
do bonczek_hydroforgroup: Bo to już jest trzeci :) Poza tym nazwę zawsze można zmienić.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2024-12-31 10:45:15 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do da signa: To może logiczniej byłoby ten najnowszy opatrzyć nazwą bez przymiotników, a pozostałe określić jako stary i najstarszy.
2024-12-31 12:28:04 (rok temu)
Pokaż na mapie
88 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Linia kolejowa nr 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki - obiekty i wydarzenia
Linia kolejowa nr 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet