| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki
0km
000m
6km
855m
13km
240m
18km
000m
18km
080m
21km
382m
22km
800m
22km
982m
28km
088m
29km
800m
31km
000m
31km
800m
32km
226m
32km
300m
34km
500m
41km
306m
44km
973m
48km
007m
50km
882m
52km
568m
53km
864m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Linia kolejowa numer 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki. Budowę rozpoczęło 24 kwietnia 1844 roku. 1 stycznia 1846 roku otwarto odcinek łączący Racibórz z Koźlem. Data ta jest uważana za początek komunikacji kolejowej w Raciborzu. W latach 1847-1848 linię przedłużono do Bogumina. W następnych latach wybudowano odgałęzienia łączące Racibórz z Rybnikiem, Opawą i Racławicami Śląskimi. Do II wojny światowej przez Racibórz przejeżdżał ekspres Berlin - Wiedeń. Obecnie linia jest nadal wykorzystywana, zarówno do przewozów osobowych i towarowych.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789następna
ŁAPA
 
Ooooo, Nikto fajnie, że są nowe zdjęcia;) Która to lokomotywownia, ta między Rafako a Henklem chyba, tak???
2010-11-08 19:44:24 (15 lat temu)
Zgadza się .Jest to między Rafako a Henklem
2010-11-09 16:18:39 (15 lat temu)
antek
 
to jest przy ulicy Kościuszki,na przeciw ulicy Jeziorowej. W latach 70 składnica części samochodowych.(chyba jelcza)
2015-02-19 23:38:34 (11 lat temu)
mag
 
Czy budynek nastawni (przed przebudową) miał, poza sąsiedztwem, jakieś powiązania z kolejką wąskotorową ?
2015-06-29 10:25:01 (10 lat temu)
do mag : Podczas działańa kolei wąskotorowej w Markowicach tego budynku jeszcze nie było. W tamtych czasach istniała mała strażnica przejazdowa miedzy drugim a czecim torem bardzo podobna do tego

funkcję nastawni pełnił ten budynek ale zwrotnice wąskotorowki były obsługiwane ręcznie
2015-07-19 20:06:42 (10 lat temu)
cracusiac
 
+2 głosów:2
Raczej "emigrantów".
2015-03-06 07:04:57 (11 lat temu)
Dawne okienka dachowe były ładniejsze..
2014-12-26 11:37:54 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Danuta Mucha(Czarnecka): Tzw. wole oczy, miały swój urok.
2014-12-26 12:10:11 (11 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Jest i parę innych przekształceń, zaburzających czystość projektu.
2014-12-26 19:15:31 (11 lat temu)
Danuta Mucha(Czarnecka)
 
+1 głosów:1
Świetne zdjęcie.. Można zobaczyć budki dla kontrolerów biletów na dworcu. Żeby wejść na perony, trzeba było pokazać ważny bilet lub peronówkę. Czy zegar jest nadal ten sam, czy tylko podobny..?
2014-05-28 20:04:39 (12 lat temu)
YARO HD
 
Ten budynek po lewej - co to jest?
2014-08-03 20:39:38 (11 lat temu)
To jest szpital na Gamowskiej
2014-08-04 06:30:56 (11 lat temu)
DB-Schenker dostał zlecenie na przewiezienie beczek...
2014-08-04 09:02:16 (11 lat temu)
YARO HD
 
do Dominik C.: Tak mi się wydawało, ale jak to uchwyciłeś - to już nie wiem. Dobre, dobre.
2014-08-04 17:57:50 (11 lat temu)
YARO HD
 
Widok z okolic Mostu Zamkowego, możliwe, że z którejś nieistniejącej kamienicy na Bosackiej. Widoczne: most kolejowy na Odrze, za mostem - Siemens Werke, po prawej - zabudowania przy Nowomiejskiej, po lewej - zabudowania przy Bosackiej.
2014-08-29 20:04:01 (11 lat temu)
do YARO HD: Dzięki. Dodałem przypisania.
2014-08-29 21:30:07 (11 lat temu)
Ciekawe co oni chcą z tej windy zrobic?
2014-09-03 19:57:22 (11 lat temu)
do Dominik C.: Dokąd prowadzi ta kładka z której zrobiłeś zdjęcie? (na zdjęciach google nie mogę tego wypatrzyć).
2014-09-03 21:10:11 (11 lat temu)
YARO HD
 
2014-09-04 04:48:18 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Zrobiłem zdjęcie z pierwszego peronu. Budynek po drugiej stronie ulicy to poczta. Niestety nie posiadam uprawnien do dodawania znaczników.
pozdrawia donio
2014-09-06 16:02:21 (11 lat temu)
skrzypa
 
Widać te napisy tutaj na końcu fotki nad drzwiami po prawej stronie, super :-)
2015-08-30 22:01:19 (10 lat temu)
do skrzypa: Rewelacja! Odsłonięte to co zostało uwiecznione dawno temu...
2015-08-30 22:39:51 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Neo[EZN]: Powrót do przeszłości :-)
2015-09-01 16:23:27 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
no..to jest ale balagan...jak u mojich dziewczyn w pokojiku....:-)
2015-11-04 08:40:54 (10 lat temu)
skrzypa
 
do vetinari: Miejmy nadzieję że po remoncie będzie ładniej :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2015-11-04 13:16:59 (10 lat temu)
pawulon
 
do skrzypa: U jego dziewczyn w pokoiku? ;-))
2015-11-04 14:35:55 (10 lat temu)
skrzypa
 
do pawulon: Ooo Paweł na pewno nie u jego dziewczyn w pokoju wiem bo u moich dziewczyn w pokoju jest też mega, mega bałagan i żadne remonty tu nie pomogą :-)
2015-11-04 15:45:40 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do skrzypa: no..powiem tak..kiedyś powiedzialem źe maja burdel w pokojiku-no to mi powiedzialy źe lepiej miecz burdel w pokojiku...jak pokojik w burdelu...no i bylo po ptokach....
2015-11-04 16:31:02 (10 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do pawulon: nie..u mojich kochanych cureczek jest raz na miesiac uźywany napalm...czasami dwa razy..nie ma inego wyjścza
2015-11-04 16:32:09 (10 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
do vetinari: U mnie są trzy w jednym pokoju 15, 10 i 8 lat to możesz sobie wyobrazić :-)
2015-11-04 16:50:20 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do skrzypa: moje kondolesie......ja mam tylko 2....tylko...ALE BLONDYNKY..................
2015-11-04 16:52:03 (10 lat temu)
skrzypa
 
do vetinari: No jak najbardziej blondyni cha, cha ale jeszcze nie farbowane bo ponoć o takie chodzi w kawałach :-)
2015-11-04 16:55:19 (10 lat temu)
do skrzypa: Wpadasz do pokoju i robisz swój "kipisz".
2015-11-04 16:55:30 (10 lat temu)
skrzypa
 
do cracusiac: Taa spróbuj cokolwiek ruszyć albo wyrzucić i masz pozamiatane .
2015-11-04 16:56:12 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
88 Dyskusji (ostatnia 10 lat temu)
Linia kolejowa nr 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki - obiekty i wydarzenia
Linia kolejowa nr 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet