| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki
0km
000m
6km
855m
13km
240m
18km
000m
18km
080m
21km
382m
22km
800m
22km
982m
28km
088m
29km
800m
31km
000m
31km
800m
32km
226m
32km
300m
34km
500m
41km
306m
44km
973m
48km
007m
50km
882m
52km
568m
53km
864m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Linia kolejowa numer 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki. Budowę rozpoczęło 24 kwietnia 1844 roku. 1 stycznia 1846 roku otwarto odcinek łączący Racibórz z Koźlem. Data ta jest uważana za początek komunikacji kolejowej w Raciborzu. W latach 1847-1848 linię przedłużono do Bogumina. W następnych latach wybudowano odgałęzienia łączące Racibórz z Rybnikiem, Opawą i Racławicami Śląskimi. Do II wojny światowej przez Racibórz przejeżdżał ekspres Berlin - Wiedeń. Obecnie linia jest nadal wykorzystywana, zarówno do przewozów osobowych i towarowych.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789następna
fck
 
Literówkę zrobiłem w nazwie, chodzi o Zakłady Elektrod Węglowych. Ach, przydałaby się edycja obiektów :(
2008-11-07 20:01:00 (17 lat temu)
mamik
 
O to chodziło ? Nie sądziłem że tu tez mogę edytować ;-)
2008-11-07 20:05:38 (17 lat temu)
fck
 
do mamik: Dokładnie o to. W takim razie przydasz się na przyszłość :-)
2008-11-07 20:39:45 (17 lat temu)
mamik
 
do fck: Myślę, że Neo też może Ci załatwić uprawnienia ;-)
2008-11-07 20:46:41 (17 lat temu)
fck
 
do mamik: A on ma jakieś Gadu-Gadu? :]
2008-11-07 22:20:01 (17 lat temu)
syl
 
"Racibórz - Widok z mostu Zamkowego na most kolejowy i Zakłady Siemensa"
2016-02-26 18:02:59 (10 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
To nie jest dworzec w Rudyszwałdzie (w tej wsi nigdy nie było budynku stacyjnego) tylko w sąsiednich Chałupkach - wystarczy porównać z kilkoma widokami tego budynku już będącymi na Fotopolsce.
2016-02-06 16:12:28 (10 lat temu)
Coś tu nie tak - most znajdował się w Raciborzu a pokazuje się pod hasłem Chałupki.
2016-02-06 16:05:04 (10 lat temu)
Parowóz przedstawiony na zdjęciu to Ty42-56 i do października roku 1990 stacjonował w Kościerzynie.
2016-03-07 20:48:25 (10 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
do Pan Józek: Chyba poszedł na żyletki bo w Kędzierzynie też już go nie ma
2016-03-07 21:05:12 (10 lat temu)
augiasz
 
do skrzypa: Skreślony ze stanu w Kędzierzynie w 1992 roku
2016-03-07 21:07:12 (10 lat temu)
tak, został pocięty. Pytanie kiedy było to dokładnie.
2016-03-07 22:03:22 (10 lat temu)
Ani nie nastawnia ani nie podstacja trakcyjna - po prostu stacja transformatorowa.
2016-02-05 20:01:48 (10 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Jarosławie polecenie zostało wykonane.
2016-02-05 20:09:00 (10 lat temu)
Kartka chyba się dubluje z tą:



skan tamtej drugiej jest znacznie gorszy więc może go usunąc?
2016-02-05 13:13:41 (10 lat temu)
do ritterswalder: Usunięty.
2016-02-07 08:29:50 (10 lat temu)
Na moście skład pociągu "Der fliegende Schlesier", który pokonywał odległość z Bytomia do Berlina w 4,5 godziny.
2016-02-05 13:41:01 (10 lat temu)
foxi
 
Bardzo podobny typ wieży wodociągowej jak w Opolu rejon stacji w Groszowicach
2016-06-16 23:44:04 (10 lat temu)
To jest wieża systemu Intze. Budowano je wszędzie na terenie Rzeszy od Strasburga do Kłajpedy.
2016-06-17 07:57:17 (10 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Po prawej stronie widoczne nagrobki starego cmentarza przy kościółku drewnianym św. Jana Nepomucena (przeniesionym w 1913 do Wrocławia).
2016-09-30 11:54:02 (9 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
Faktycznie - to prawie jak obejrzenie pierwszego w życiu kolorowego filmu - okazuje się, że nocą w mieście mogą być inne kolory niż żółty :)
2016-11-03 22:35:09 (9 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Doprawdy niebo a piekło niestety we Wrocławiu ciągle przeważają żółte kolorki, chociaż z roku na rok jest coraz lepiej .
2016-11-04 14:07:06 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
88 Dyskusji (ostatnia 9 lat temu)
Linia kolejowa nr 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki - obiekty i wydarzenia
Linia kolejowa nr 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet