| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Wąskotorowe

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678następna
mroczan
 
Na zajęciu zdecydowanie widzę jedną lokomotywę.
2012-10-21 11:51:24 (13 lat temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+2 głosów:5
Nie dość że ślepy to jeszcze nie widzi (nie urażając niewidomych)
2012-10-21 13:07:59 (13 lat temu)
Mariusz Senderowski
 
+1 głosów:1
Parowóz serii T39N wyprodukowany w ilości 6 szt. w latach 1923-25. Najcięższa lokomotywa jaka pracowała na GKW (masa własna 35 ton - współczesne spalinowe Lxd2 mają masę 29,5 tony). Pięć sztuk przetrwało wojnę (oprócz egzemplarza ze zdjęcia) i pracowało na GKW - ostatni z nich wygaszono w 1967 roku.
2012-10-21 18:34:23 (13 lat temu)
Marek Stańczyk
 
+2 głosów:2
EC nie ma 3go komina - więc foto przed rokiem 1927 wykonano.
2014-01-13 00:35:48 (12 lat temu)
do Mariusz Senderowski: Jakoś dziwnie wygląda bez tendra :)
2012-10-21 19:55:47 (13 lat temu)
do Mariusz Senderowski: Ta seria miała zębate przeniesięnie napędu na skrajne osie?
2012-10-21 22:19:52 (13 lat temu)
augiasz
 
do trz (tedesse): To jest tendrzak, więc z założenia nie ma tendra...
2012-10-21 20:33:25 (13 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Tak
2012-10-22 07:48:16 (13 lat temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do Marek Stańczyk: Egzemplarze o numeracji 99 441 - 99 446 zostały wyprodukowane w latach 1925-26
2024-05-02 13:22:15 (2 lata temu)
Marcin Cholewa
 
+2 głosów:2
Zawsze jak pojawia się stary semafor kształtowy, to jest to ciekawy obiekt do fotografowania :)
2023-11-12 12:50:54 (2 lata temu)
Joanna Syrenka
 
+1 głosów:1
do Marcin Cholewa: Ten jest wyjątkowo fotogeniczny :-)
2023-11-14 19:57:53 (2 lata temu)
Petrus
 
Tarnowskie Góry - przystanek Kopalnia Srebra, w tle ul. Staffa
2023-12-29 17:56:04 (2 lata temu)
Petrus
 
Rudy
2023-09-06 21:22:19 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
To pociąg pancerny "Kabicz". Pancerka brała udział w III powstaniu śląskim i była jedynym pp wąskotorowym. Tak więc rok 1921. Natomiast czy Mysłowice? Nie wiem
2024-01-13 09:11:48 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
Przypisałem do stacji Bojków Wąsk.
2024-01-13 21:39:46 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Woj11: Na innym zdjęciu z tego wydarzenia jest odręczny napis ołówkiem "Poświęcenie pociągu Kabicz pod Gliwicami"
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2024-01-13 09:51:55 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Woj11: Stacja kolejowa na zicher nie - tam nie było torów wąskich.
2024-01-13 17:42:02 (2 lata temu)
Woj11
 
do Jarosław Dubowski: Kabicz operował
na Gornoslaskich Kolejach Waskotorowych (a w zasadzie na owczesnej Kolei Gliwice Trynek - Raciborz)
2024-01-13 18:13:01 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do Woj11: Tu widać jakieś zabudowania i fragment kościoła
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Link
2024-01-13 18:19:56 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+3 głosów:3
do Woj11: To wygląda na kościół w Gliwicach-Bojkowie.
2024-01-13 18:27:28 (2 lata temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Tak
2024-01-13 18:49:09 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Czyli mamy to!
2024-01-13 19:06:23 (2 lata temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
Na starej mapie z 1934 roku kamień graniczny 49 był mniej więcej w tym miejscu ,na mapie są jakieś zabudowania na miejscu obecnego M1
2024-05-28 16:46:34 (2 lata temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
Znalazłem drugą mapę z widocznymi zabudowaniami przy ul. Magdaleny (ten fragment drogi nie istnieje) i pomyliłem się, zabudowania stały przed obecnym M1 (pamiętam jeszcze linię kolejową wąskotorową (nasyp widoczny na pierwszym planie i słupek graniczny 49 zaznaczony na planach) i stawy obok i trzecia mapa
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2024-05-30 10:25:15 (2 lata temu)
Nie mam pojęcia jak to rozwiązać do końca, nie wiem ale ja bym przypisał do ul. Magdaleny (istniejącego fragmentu), fragment drogi i zabudowania nie istnieją, nawet nigdy się nie zastanawiałem nad tym że kamienie graniczne muszą być umieszczone na załamaniach granicy, widać na jednym planie że po przecięciu terenu granicą linie kolejowe wąskotorowe po niemieckiej i polskiej stronie skręcają przed granicą (wcześniej były połączone i biegły tym nasypem)
2024-05-31 15:43:18 (2 lata temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : Dzięki za materiały, teraz pytanie, jak najlepiej przypisać to zdjęcie? Budynki widoczne na zdjęciu nie zachowały się :(
2024-05-31 12:20:46 (2 lata temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : Ja jako advocatus diaboli zapytam: jeżeli w każdym załamaniu granicy powinien stać kamień, to ten powinien być na samym mostku/przepuście w nasypie zakładając, że granica pokrywała się z biegiem strumienia; tu przyglądając się prawej stronie nasypu nic nie widać, chyba że przepust mamy już za plecami, ale po lewej za nasypem widać wyraźne niezbyt szerokie zagłębienie terenu ciągnące się dalej wzdłuż nasypu, czy tak mogło być w pobliżu tego znaku granicznego, i czy przy ul. Magdaleny mogły stać te spore zabudowania widoczne z lewej.
Na kamieniu przy numerze widać O albo C, a powinno być N...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-05-31 15:16:13 (2 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do marekantoniusz: Rozszerzyłem tekst podpisu pod zdjęciem, żeby było wiadomo czego dotyczy ta Magdaleny, i dodałem znacznik zdjęcia na mapie.
2024-06-01 14:31:36 (2 lata temu)
do blaggio.: Wszystko pasuje ,po przeciwnej stronie P powinna być litera D ,przed numerem jest zero 049, za przechylonym znakiem nasyp przecinała Szarlejka ,(na mapie pisze Flutgraben rów przeciwpowodziowy) (przypuszczam że około 1937 roku musieli rozebrać mostek, po wygaśnięciu Konwencji genewskiej o Górnym Śląsku i fotografie
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodanie linków
2024-05-31 16:02:38 (2 lata temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : W poprzednim komentarzu dopisałem uwagę na temat oznaczenia na kamieniu, może to pozwoli coś wyjaśnić. Ale ani C49, ani O49 nie pasuje do zdjęcia, a może D49.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-05-31 15:50:22 (2 lata temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : Całkiem możliwe, ja tylko próbuje wyeliminować wątpliwości.
Granica podzielona była na odcinki oznaczone literami, każdy odcinek miał swoją numerację, dlatego na mapie widać N49, ale nie wiem, czy na kamieniach granicznych były tylko numery bez liter, czy nie.
Tu za znakiem nie ma śladu po jakimś obiekcie związanym z Szarlejką, nawet niewielki przepust musiał być w nasypie, raczej nie poniżej jego podstawy.
2024-05-31 16:10:45 (2 lata temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : Przypisanie do ul. Magdaleny ma sens nawet, jeżeli widoczny tu fragment nie istnieje, oczywiście o ile kiedyś też miał jakąkolwiek nazwę wspólną z pozostałością tej ulicy (niekoniecznie Magdaleny).
2024-05-31 18:01:20 (2 lata temu)
do blaggio.: Wcześniej nazywała się An der Magdalenen Grube (pod legendą jest) i link do mapy
2024-05-31 18:30:00 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Rafał Eckiert (Beuther) : Wygląda na to, że spokojnie można przypisać. Na Geoportalu widać, że istniejący kawałek i ciąg dalszy zarośnięty, to jedna całość, nawet wodociąg idzie aż do połowy do miejsca, gdzie stał kiedyś jeszcze samotny dom zburzony pewnie ze 30 lat temu. Te domy ze zdjęcia które stały jeszcze dalej, musiały zniknąć dużo wcześniej.
2024-05-31 20:06:16 (2 lata temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Chyba dobrze utworzyłem drogę na mapie ,nie wiedziałem nawet że teraz jest taki znacznik.
2024-06-01 15:59:56 (2 lata temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : Chyba masz na myśli znacznik zdjęcia. Taki znacznik był już dość dawno, ale dopiero kilka miesięcy temu Neo usprawnił go dodając możliwość pokazania kierunku, w którym jest zdjęcie, a nawet regulowania rozwarcia tego trójkącika w celu dostosowania do szerokości perspektywy.
Znacznik Magdaleny wypchnąłeś pośrodku za bardzo w prawo, a ten dolny fragment bym skrócił bardzo, albo w ogóle pominął, bo to nigdy nie był kawałek tej ulicy, tylko teraz na OSM ktoś tak wpisał nazwę. Jest jeszcze ewentualnie do zastanowienia, czy znacznik ma nawiązywać do stanu historycznego, czy obecnego, bo teraz działka tej ulicy jest, mimo że w terenie dalej drogi nie ma, tyle że gdzieś od połowy idzie prosto na północ, a nie zakręca w lewo (być może za jakiś czas cos tam pobudują).
Zróbmy tak: zmienię znacznik w ten sposób, że będzie po nowemu, a dodam kawałek w starym przebiegu jako podobiekt i do niego przypisze zdjęcie. Wtedy ocenisz, czy tak będzie mogło zostać. A nawet pomyślałem teraz, że można byłoby jeszcze dodać obiekt tego nasypu, ale to najwyżej później.
2024-06-01 17:41:02 (2 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do Rafał Eckiert (Beuther) : Zdecydowałem się na najprostsze rozwiązanie, czyli skorygowałem tylko znacznik ulicy i pozostawiłem w wersji historycznej. Dopóki nic nowego tam nie powstanie, może tak zostać.
2024-06-02 19:08:25 (2 lata temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do blaggio.: I dobrze,bo co innego jakby była fotografia konkretnego obiektu,a tu widać domy w oddali.
2024-06-02 21:00:09 (2 lata temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : Nawet pokusiłem się o stworzenie obiektu linii kolejowej, do którego przypisałem to zdjęcie. Tyle tylko, że ta linia wisi trochę w powietrzu, bo brak pozostałych fragmentów tej sieci.
Linia zaczynała się na części wschodniej nieistniejącej niby stacji Bytom Północny Wąskotorowy położonej po obu stronach linii szerokotorowej. Część wschodnia stacji oprócz bocznic połączona była tylko z Bytomiem Karb Wąskotorowy linią, której nie mamy, biegnącą po wschodniej stronie linii szerokotorowej. A ja zgodnie z przysłowiem "z braku laku i kit dobry" musiałem przypisać stację tylko do linii po stronie zachodniej, z którą moja linia nie miała połączenia. Z kolei od stacji Buchacz na drugim końcu odchodziły jeszcze inne linie, których też nie mamy.
2024-06-02 23:02:16 (2 lata temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Znam kogoś kto jest specem od komunikacji,czasami tu zagląda, może będzie wiedział więcej,bo ja jestem zielony w tych sprawach.
2024-06-03 09:10:11 (2 lata temu)
elot360
 
+1 głosów:1
Tym razem w ogóle nie wyświetlała mi się możliwość oznaczenia miejsca na mapie. Czy mógłbym prosić o naniesienie znacznika w tym miejscu?
2024-07-25 23:06:06 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do elot360: Zrobione.
2024-07-25 23:10:27 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do elot360: Już teraz będziesz mógł dodawać znaczniki na mapie po ponownym zalogowaniu się.
2024-07-25 23:56:52 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do blaggio.: To jeszcze możliwość dodawania ulic, a jutro reszta świata :P Dziękuję uprzejmie, działa
2024-07-26 08:41:53 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do elot360: Czy to znaczy, że natrafiasz na przypadki ulic, których brak na FP?
2024-07-26 14:55:49 (rok temu)
elot360
 
do blaggio.: Przypadku ulic które przynajmniej nie mają swojej kreski na mapie. W Krakowie ostatnio @vetinari pododawał wiele interesujących mnie ulic, tłumacząc przy okazji że to nie zawsze jest brak samej ulicy tylko samej kreski z mapy
2024-07-26 16:21:49 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do elot360: Kreskę chyba możesz dodawać w ramach swoich uprawnień do edycji mapy, tak mi się wydaje, niezależnie od uprawnień do edycji samych obiektów nie zakładanych przez siebie i ulic, których nie masz. Ale musisz to sprawdzić. W każdym bądź razie nanoszenie wszelkich znaczników liniowych i obszarowych trzeba robić na mapie otwartej na stronie obiektu, którego dotyczą, bo tylko tam można zapisać/zatwierdzić taki znacznik.
2024-07-26 17:06:01 (rok temu)
elot360
 
+4 głosów:4
do blaggio.: Rzeczywiście mam tę moc. Pierwsze koty za płoty, bo udało mi się dodać nową linię i od razu usunąć jakąś inną starą :P (Jbc, posprzątane). Widzę że obsługa tego narzędzia to wyższa szkoła jazdy, nie wygląda na zbyt intuicyjne, ale dam radę. Jeszcze raz dziękuję za zaufanie!
2024-07-28 00:21:06 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do elot360: Nie wiem, na ile już zdążyłeś wdrożyć się w obsługę, więc na wszelki wypadek dopowiem, że mimo iż od niedawna znaczniki ulic i obiektów o określonym adresie przy pierwszym dodaniu (tylko) sytuują się na mapie automatycznie bez ręcznego ustawiania, to ja sporadycznie korzystam z tego udogodnienia. Pamiętaj też o tym, że zmiany w istniejących znacznikach liniowych i obszarowych muszą być utrwalone przez "zapisz".
2024-07-28 01:02:16 (rok temu)
elot360
 
do blaggio.: Korzystam z tego udogodnienia jako punkt wyjścia dalszych poprawek, nie zawsze proponowana liina to stek bzdur. Chyba że nie tędy droga i nie warto się bawić tym elementem.
Póki co denerwuje mnie że gdy stawiam punkt na przecięciu innych linii, po ruszeniu widokiem punkt wraca na swoje miejsce gdzie był -poprzednio albo gdziekolwiek indziej, byle się nie przecinać z innymi liniami. Chodzi mi tu oczywiście o skrzyżowania
2024-07-28 08:06:40 (rok temu)
do elot360: Trudno mi jednoznacznie orzec, w czym rzecz, ale normalnie po przesunięciu znacznika punktowego w nowe miejsce wyskakuje okienko do aktualizacji i kliknięcie "aktualizuj" powinno załatwiać sprawę. W razie czego musiałbyś dokładniej opisać sytuację.
2024-07-28 11:36:15 (rok temu)
yani
 
do blaggio.:
Wtrącę w temacie mapy - nie udaje mi się korygować znaczników obszarowych. Mimo zapisania wracają do poprzedniego stanu. Jedyna metoda to usunięcie i zaznaczenie od nowa.
2024-07-28 12:57:36 (rok temu)
do yani: Ale gdy korektę takich znaczników robisz na mapie otwartej na stronie obiektu, którego dotyczy znacznik, to po kliknięciu "zapisz" zmiana pozostaje. Nie jest to możliwe, gdy mapę masz otwartą na stronie miejscowości lub innego obiektu. O tym własnie wspomniałem dwa komentarze wstecz.
2024-07-28 14:40:43 (rok temu)
yani
 
do blaggio.:
Niestety, ale na stronie obiektu korekta też nie działa. Wraca po zakończeniu edycji do poprzedniego stanu.
2024-07-28 23:22:08 (rok temu)
do yani: Bo trzeba najpierw kliknąć "edytuj mapę", która wtedy otwiera się na całym ekranie, i wtedy dopiero u dołu widoczny jest klawisz "zapisz". Po kliknięciu tylko w mapę.dla jej otwarcia tego klawisza nie będzie.
2024-07-29 00:12:42 (rok temu)
yani
 
do blaggio.:
Tak też robiłem. Klikam u góry strony w "edytuj mapę", ale ona się nie otwiera na całym ekranie. I podczas edycji nie mam klawisza "zapisz", tylko "zakończ edycję".
2024-07-29 00:33:02 (rok temu)
yani
 
+2 głosów:2
do blaggio.:
Już wreszcie doszedłem co trzeba zrobić, aby się pojawiło "zapisz". Po kliknięciu "edytuj mapę" i wybraniu ikony edycji, trzeba jeszcze kliknąć w obszar, wtedy on zmienia kolor z żółtego na czerwony i pojawia się u dołu "zapisz". :))
2024-07-29 17:29:12 (rok temu)
do yani: Zapisz zawsze był i jest na dole. ;-)
Może też niezbyt precyzyjnie wyraziłem się pisząc "na całym ekranie". Mapa przy zdjęciu jest mała z boku i kliknięcie w nią przenosi ją na środek, ale faktycznie to nie jest cały ekran (tę opcję uruchamia się osobno), lub w obiekcie jest u dołu i trzeba ją przewinąć po prostu, żeby edytować używając "edytuj" u góry mapy. Identycznie mapa pokazuje się po użyciu "edytuj mapę", ale z tym całym ekranem przesadziłem.
2024-07-29 13:15:55 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Ciekawe czy jest jeszcze gdzieś w Polsce takie skrzyżowanie (ale nie na terenie jakiegoś zakładu)?
2024-07-28 00:32:21 (rok temu)
elot360
 
do Neo[EZN]: Na pewno na terenie KWK Marcel jest skrzyżowanie normalnego z wąskim, tylko chyba nie jest pod kątem 90 stopni
2024-07-28 08:08:32 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Ciekawe jest przed bramą Konstalu a co do skrzyżowań kolei normalnotorowej z wąską to było choćby w Trąbkach
2024-07-28 08:53:04 (rok temu)
2024-08-16 09:45:41 (rok temu)
Pokaż na mapie
75 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Wąskotorowe - obiekty i wydarzenia
poprzedniaSTR.1 STR.0
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet