| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Wąskotorowe

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678następna
Zła lokalizacja.
2014-11-16 14:48:44 (11 lat temu)
mag
 
Niemiec mógł napisać "Rudno" - a to Rudy
2014-11-16 16:12:11 (11 lat temu)
Zdecydowanie to stacja kolei wąskotorowej w Ruchach Widoczny budynek dworcowy to Skorygowałem przypisanie i opis zdjęcia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2014-11-16 17:05:09 (11 lat temu)
Nie jestem pewny ?,ale jest to przed warsztatami GKW
2016-03-29 19:26:25 (10 lat temu)
Jak to? Zabytek zrównają z ziemią?
2012-02-20 09:58:47 (14 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
Napisałem prawdopodobnie bo rozmawiałem z dwoma mieszkańcami z tych bloków . Oni twierdza że byli tu geodeci robili pomiary i im tak przekazali. Mało takich zabytków się zlikwidowało . W Zabrzu pożar zabytkowego młyna czy zbliżanie się wykopami pod jedną z najładniejszych wież ciśnień, Dla kasy każde miasto coś wymyśli . Dla miasta jest to dodatkowa kasa a na stare nie trzeba dawać kasy.
2012-02-20 11:20:24 (14 lat temu)
do Neo[EZN]: Z tego co czytałem już jakiś czas temu, to przy ewentualnej odbudowie linii wąskotorówki z Gliwic do Rud budynek ten miał być zrównany z ziemią i odbudowany w takim samym kształcie. Podobno to co jest jest w tak złym stanie, że remont byłby nieopłacalny. A geodeci to pewnie byli tutaj właśnie w związku z planami odbudowy tej linii. Obecnie wykonywane jest studium wykonalności dla projektu.
2012-02-20 16:35:35 (14 lat temu)
do Paweł Witon (pawelw1): A dokąd obecnie dochodzą tory kolejki wąskotorowej (najbliżej Gliwic)? Czy jest miejsce na tor wąskotorówki pod autostradą A4? Widzę na mapie googla, że ostały się mostki nad strumykami więc zawsze to będzie łatwiej przywrócić tę linię do użytku - ciekawe czy to się stanie jeszcze w tym dziesięcioleciu...
2012-02-20 17:54:17 (14 lat temu)
Paweł Witon (pawelw1)
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Chodzi Ci o ciągłość od Rud? Jeśli tak, to z tego co wiem najdalej można dojechać tylko do Stanicy. Dalej tory są w większości rozkradzione. W Nieborowicach jakiś niewielki odcinek na pewno ocalał. Jeśli chodzi o autostradę, to jest miejsce na wąskotorówkę. Sam jestem ciekaw jak będzie z realizacją tego projektu. Zainteresowanie i chęć jest póki co. Jest nawet plan aby wybudować zupełnie nowy odcinek kolejki, będący odgałęzieniem od stacji Paproć nad zalew Rybnicki. No ale plany mają to do siebie, że często pozostają tylko planami...

A co do stanu powiedzmy obecnego (zdjęcia z 2006r.), to polecam:
2012-02-20 20:17:30 (14 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Paweł Witon (pawelw1): Sądząc po stanie, to rozbiorą go na pewno, tym bardziej, że jest zdecydowanie mało prawdopodobne, aby był w rejestrze.
2012-02-20 20:48:17 (14 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+1 głosów:1
Ostatni pociąg na tej stacji można tu zobaczyć ;
2014-12-08 16:57:25 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Fotopiesek :)
2014-08-13 14:56:36 (11 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dotrzymywał mi towarzystwa podczas wędrówki po stacji :)
2014-08-13 14:59:50 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Arkadiusz K. (Arro): Przewodnik i ochrona - 2 w 1 :)
2014-08-13 15:03:13 (11 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Nie inaczej ;) Kontrolował czy czegoś nie wynoszę :))
2014-08-13 15:05:36 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Arkadiusz K. (Arro): My w Obidowej spotkaliśmy pieska - myśleliśmy, że to jakiś pies tubylców ale wszedł z nami na górę. Kiedy byliśmy przy schronisku na Starych Wierchach to dalej poszedł z kimś innym ;) Pies - podróżnik.
2014-08-13 16:12:11 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Wczoraj widziałem w TV, materiał traktujący o tym, że w Moskwie, jest wiele psów, które regularnie dojeżdżają metrem z peryferyjnych dzielnic, gdzie mieszkają i np. się bawią w parkach, do centrum, gdzie się pożywiają. Przy okazji jazdy, nieraz parę razy przesiadają się na inne linie, i bezbłędnie trafiają tam gdzie chcą.
2014-08-13 16:24:58 (11 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do Andrzej G: W Rosji wszystko jest możliwe ;)
2014-08-13 22:32:28 (11 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do pawulon: Delikatnie mówiąc... ;))
2014-08-13 22:49:09 (11 lat temu)
Też macie Pilchowice, z tymi naszymi, dolnośląskimi jest ciekawa historia, - historycy niemieccy, czasów przed 1914 r. wydali książkę o nazwach słowiańskich na Dln. Śl. w tej publikacji są też i Pilchowice, nazwa łacińska ze średniowiecznego dokumentu z 1214 r. to Mauerii , czyli pózniejsze niemieckie Mauer, jednak w pracy tej odnotowano że nazwa słowiańska to Pilchouic , praca ta znacznie ułatwiła polszczenie nazw komisji germanistów na Dln Śl w 1946 r. wiele nazw mieli podane na tacy, tylko nieznacznie modyfikując je.
2014-09-21 19:39:35 (11 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Pilchowice mamy, choć niestety kolei wąskotorowej już tam praktycznie nie ma. Pozostały tylko fragmenty torów ukrytych w trawie.
2014-09-21 19:42:15 (11 lat temu)
YARO HD
 
Przedwojenny MAN, lata produkcji 1932 - 1938, ale nie wiem czy to D1, F1 czy Z1... Aż dziw, że tak stoi i niszczeje.
2014-10-05 14:41:59 (11 lat temu)
do YARO HD: Masz rację data na tej plandece z reklamy była 1935. Zdjęcie wykonałem tak z niechcenia, dopiero żona mi w domu mówiła o tej dacie. Niebawem będę tam niedaleko przejeżdżał to specjalnie tam polecę zdjęcie zrobić tej plandeki.
2014-10-05 14:54:10 (11 lat temu)
YARO HD
 
do piotr brzezina : Zrób, zrób. W skansenie jest kilka perełek, ale tego nie widziałem, też dawno tam byłem...
2014-10-05 15:01:33 (11 lat temu)
To jes kocioł przewoźny.
2015-04-27 20:41:12 (11 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: unikat, prawdziwy biały kruk, ciekawe, jak długo przetrwa bez konserwacji
2015-04-27 23:07:07 (11 lat temu)
do Stenek: Gorzej jak go ktoś przeznaczy na złom.
2015-04-27 23:10:43 (11 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: Albo gorzyj, rozbieróm go złómiorze, a deski spolóm
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2015-04-27 23:18:46 (11 lat temu)
do Stenek: Jo to mioł na myśli.
2015-04-27 23:25:21 (11 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: takech też myśloł, chopie zoty
2015-04-27 23:30:46 (11 lat temu)
Bardzo dobra jakość.
2015-04-28 22:39:11 (11 lat temu)
tylko de.il moźe pisacz cosz po takim murze...
2015-04-29 06:34:34 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Ślubna sesja zdjęciowa na stacji kolejowej ;-)
2016-07-24 10:16:54 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
75 Dyskusji (ostatnia 9 lat temu)
Wąskotorowe - obiekty i wydarzenia
poprzedniaSTR.1 STR.0
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet