Tu pięknie widać wirydarz (czy dziedzniec wewnętrzy, jak kto woli) i nie mamy takiego obiektu (chociaż może ja nie umiem znaleźć), a warto chyba byłoby założyć.
do 4elza: Mimo że bardzo podobny jest układ szarf, to jednak nie jest identyczny.
Dekoracja obrazu była z powodu rocznicy 600- lecia i mogła być zarówno w 79 jak i w 83.
Ciekawa zagadka.
Nie jest to sukienka, ale Płaszcz Hetmański i wykorzystano 272 elementy odznaczeń, znaków, odznak, nie tylko wojskowych, ale też harcerskich z lat 1914-45. Poświęcenie miało miejsce na Miodowej w prywatnej kaplicy prymasa Wyszyńskiego na kopii cudownego obrazu. Wotum nie generałów, ale Żołnierzy Niepodległej.
do Mariusz Brzeziński: Zapytam raz jeszcze: na czym polega różnica pomiędzy suknią, a sukienką? (w tym konkretnym przypadku, bo tak w ogóle, to się mniej więcej orientuję ;-)).
do Mariusz Brzeziński: Chyba nie bardzo..., sanktuarium tu słabo widać, jeśli już, to do ołtarza polowego, który jakby nie było jest na fragmencie fortyfikacji.
(I przy okazji - zajrzyj proszę do komentarzy swoich zdjęć).