| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

1655 - Oblężenie Jasnej Góry

1966 - obchody milenium chrztu Polski

Obchody 550-lecia obecności obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Pielgrzymowanie na Jasną Górę

Plany klasztoru jasnogórskiego

OBIEKTY - Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
Najbliższe atrakcje turystyczne
Bazylika Znalezienia Krzyża Święte...
65
m
Częstochowa
Klasztor O.O. Paulinów
75
m
Częstochowa
Kościół św. Andrzeja i Barbary
817
m
Częstochowa
Muzeum Częstochowskie - Ratusz - b...
1641
m
Częstochowa
Urząd Pocztowy Częstochowa 17
1760
m
Częstochowa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1382
Dawniej: Klasztor Zakonu Paulinów na Jasnej Górze
Zabytek: -
1 subskrypcja
Przelot nad jasnogórskim klasztorem, alejami Najświętszej Marii Panny i Rynkiem Wieluńskim
dodano: 2014-05-15, autor: Polska z lotu ptaka
Wykaz obiektów o szczególnej randze dla kultury
dodano: 2012-12-15, autor: Petroniusz
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...3132następna
Łukasz Bogacz
 
+2 głosów:2
Według mnie to jest Częstochowa. Róg obecnej Wieluńskiej i 3 maja, w tyle początek zabudowań Jasnej Góry.
2012-10-31 13:03:03 (13 lat temu)
4elza
 
Tak, czy inaczej przypisanie do "Sanktuarium Matki Bożej" nie jest właściwe...
2023-08-31 07:08:27 (2 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+3 głosów:3
Może zamiast pielgrzymowania nazwać to wydarzenie - Pielgrzymki na Jasną Górę ?
2023-08-31 07:40:57 (2 lata temu)
do Łukasz Bogacz: Kamienica jest do wglądu pod adresem 3 Maja. Widać że wygląda zupełnie inaczej. Natomiast topografia terenu jest bardzo przybliżona i wszyscy mają podobne pierwsze wrażenie.
2012-10-31 17:53:03 (13 lat temu)
fantom
 
do 4elza: Powinno być dodatkowo w NN. A przypisane nie jest bezpośrednio do sanktuarium, tylko do pielgrzymek jako wydarzenia.
2023-08-31 07:13:03 (2 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do fantom: Uważasz, że takie wydarzenie (pielgrzymki...) jest potrzebne? W Licheniu np nie mamy ;-)
2023-08-31 07:26:39 (2 lata temu)
fantom
 
+3 głosów:3
do 4elza: Uważam że pielgrzymki nawet w realu nie są potrzebne, ale żyjemy w wolnym kraju i każdy robi to co lubi.
A skoro ludzie od lat maszerują i są z tego fotki - to jest i wydarzenie, które warto udokumentować.
2023-08-31 07:30:13 (2 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do fantom: No, ok, ale jest to mnożenie podobiektów, które niczego nie wnosi, ponieważ fotki tam umieszczone są przypisane prawidłowo.
Jak dla mnie wydarzenie łączy się z konkretną datą i jest upamiętnieniem czegoś istotnego, a nie wędrówki do miejsca kultu religijnego.
2023-08-31 07:36:55 (2 lata temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do 4elza: Twoje rozumowanie lekko zaskakuje, bo można by odnieść wrażenie, że dopiero zaczynasz karierę na FP. Obiekty i podobiekty tworzy się m.in., gdy mamy zbiór zdjęć które coś łączy, nie tylko ten sam budynek, czy zespół budynków, może to być np. wydarzenie, temat itd., jak na pewno wiesz. Można oczywiście dyskutować, czy akurat jakiś podobiekt ma uzasadnienie, czy nie, ale używając argumentu, że zdjęcie jest przypisane prawidłowo, sugerujesz że wystarczy jedno podstawowe przypisanie do miejscowości/ulicy/budynku (dla porządku), a inne takie tam, to tylko przeszkadzają, wręcz dezorientują. Czy rzeczywiście przeszkadzają, nawet jeśli ich zasadność jest wątpliwa? Mi nie przeszkadzają. Im więcej równoległych sensownych skojarzeń danego zdjęcia poprzez przypisania, tym lepiej, bo zdjęcie nabiera większej wartości jako dokument.
2023-08-31 22:21:09 (2 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Jeżeli już decydujesz się na udział w dyskusji to postaraj się o logiczną i merytoryczną argumentację, ponieważ to co napisałeś, w najmniejszym stopniu mnie nie przekonuje, zwłaszcza sformułowanie: "mi nie przeszkadzają...".

Być może Twój staż i pewność siebie powodują, że zbyt rzadko zaglądasz do regulaminu, w którym stoi: ".../celem jest zobrazowanie i opisanie przemian zagospodarowania przestrzennego Polski", oraz "...w przypadku obiektów tematycznych związanych z jakimś wydarzeniem - pierwszy człon nazwy powinien zawierać rok lub lata, w których dane wydarzenie miało miejsce.../", natomiast ani słowa nt wędrujących do miejca kultu religijnego.

Z punktu widzenia fp, wydarzenie - to zespół elementów społecznych wykraczających poza standardowe działanie, które mogą mieć charakter historyczny, kulturalny, charytatywny, polityczny i oczywiście również religijny, ale (jak widać cyt. powyżej)... określony precyzyjnie w przedziale czasowym. Natomiast pielgrzymowanie (samo w sobie) jako obiekt niczego nie wnosi. Przeciwnie, co podkreślę raz jeszcze, zaciemnia obraz sytuacji, powoduje chaos i jeżeli jak słusznie zauważyłeś - "ich zasadność jest wątpliwa" to może należy rozważyć usunięcie takiego obiektu.

Zwróć proszę uwagę, jakiego typu zdjęcia umieszczono w obiekcie "Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze"... Na bardzo wielu (jeśli nie na większości) z nich, widoczni są pielgrzymi i biorąc pod uwagę Twoją interpretację, wszytskie te foty należałoby przypisać do wydarzenia "Pielgrzymowanie..."

W Polsce, poza Jasną Górą, jest ponad 90 ośrodków pielgrzymkowych. Czy wobec tego powinniśmy w każdym takim przypdku założyć podobiekt "Pielgrzymowanie..."?, skoro wówczas "zdjęcie nabiera większej wartości jako dokument"...
2023-09-01 07:09:44 (2 lata temu)
blaggio.
 
+5 głosów:5
do 4elza: Nie miałem zamiaru wypowiadać się na temat zasadności istnienia "Pielgrzymowania...", dlatego wspomniałem tylko o tym, że mi nie przeszkadza (neutralnie). Regulamin znam na pamięć, jak paciorek, jednak poza nim uwzględniam również uzus. Sam nigdy bym nie parł do tworzenia takiego obiektu, jak ten, ale dostrzegając jego pewien sens nie sprzeciwiałbym się. Zwłaszcza, że istnienie na FP tego bardziej tematu dotyczącego przejawów życia religijnego niż wydarzenia w rozumieniu regulaminu, analogicznie do np. pochodów pierwszomajowych, dotąd nie spotkało się ze zdecydowanym sprzeciwem i ogólnie jest akceptowane, jak mi się wydaje. Wychodzę z założenia, że ze względu rozmaitość zainteresowań użytkowników FP pewna swoboda doboru tematów jest dopuszczalna, tym bardziej jeśli dokumentowane one są zdjęciami, których tłem jest jednocześnie obraz "zagospodarowania przestrzennego Polski". To tyle w kwestii "mi nie przeszkadza".
To co powyżej nie oznacza, że ogólnie biorąc jest mi wszystko jedno. Wręcz odwrotnie. Jak pewnie nie raz dałem do zrozumienia, zwracam bardzo uwagę na szczegóły i różne niuanse dla niektórych mało ważne, a może nawet niedostrzegalne. Nad kwestie czysto formalne przedkładam kwestie praktyczne i techniczne wpływające na dostępność informacji, jakie można wycisnąć z zamieszczanych na FP materiałów. Stąd może nieco przesadna moja reakcja na Twoją wypowiedź.
2023-09-01 21:06:33 (2 lata temu)
W centrum kadru obecna Kaplica Pamięci Narodu.
2023-10-16 09:41:02 (2 lata temu)
4elza
 
Lokalizacja?...
2023-08-31 07:15:59 (2 lata temu)
Po lewej stronie kolejka ludzi przed wejściem do skarbca.
2023-10-16 09:37:33 (2 lata temu)
NAC się myli. To wnętrze bazyliki.
2024-02-16 20:05:04 (2 lata temu)
Dopisek o kaplicy Pamięci Narodu trzeba usunąć.
2023-10-16 09:31:16 (2 lata temu)
4elza
 
do Mariusz Brzeziński: ok.
2023-10-16 09:33:23 (2 lata temu)
4elza
 
Próbuję dodać zdjęcie do porównania (2116349) i nie działa, może ktoś sprawdzić ...?
2022-10-16 06:13:47 (3 lata temu)
do 4elza: Zła lokalizacja znaku na zdjęciu. Skabce są dwa. Ściana prawdziwego tutaj widoczna, Skarbiec Pamięci to podziemia bastionu.
2023-10-15 02:15:02 (2 lata temu)
fantom
 
2023-03-07 17:14:20 (3 lata temu)
yani
 
Wymiana.
2023-05-20 18:48:42 (3 lata temu)
fantom
 
+3 głosów:3
Fotka powinna być również przypisana do miejsca które przedstawia, czyli do al. Sienkiewicza w Częstochowie. Pozostałe tak samo.
2023-08-25 22:07:06 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Jest też gotowy obiekt dotyczący pielgrzymek na Jasną Górę:
2023-08-25 22:09:43 (2 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Funkcjonowanie obiektu "Pielgrzymowanie na Jasną Górę" jest (moim zdaniem) - bez sensu. Zdjęcia w nim umieszczone są prawidłowo przypisane, zlokalizowane i nie wiem czemu to ma służyć...
2023-08-31 06:37:15 (2 lata temu)
Tomasz Wroński
 
+1 głosów:1
do fantom: Bardzo proszę o pomoc w przypisaniu zdjęć, bo nie wiem jak mam to uczynić
2023-08-26 19:32:12 (2 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do Tomasz Wroński: Poniżej objaśnię, jak to zrobić zakładając, że dotychczas sam nie dodawałeś nowych przypisań zdjęcia już dodanego jak to.

Żeby móc to zrobić trzeba znać numer identyfikacyjny obiektu, którego przypisanie mamy dodać.
Tu zgodnie z tym, co podał Kolega Fantom, zdjęcie powinno być przypisane do Al. Sienkiewicza w Częstochowie i do obiektu "Pelgrzymowanie..."
- na stronie Częstochowy np. za pośrednictwem wyszukiwarki znajdujemy stronę Al. Sienkiewicza, tam kopiujemy widoczny w górnym menu numer obiektu, czyli u7872, i po otwarciu okna edycji tego zdjęcia (przycisk "edytuj" nad zdjęciem) wklejamy numer w linii "dodawanie przypisań", po kliknięciu "szukaj" automatycznie nowe przypisanie pojawi się w " Liście przypisań" zdjęcia
- korzystając z linku podanego wyżej otwieramy stronę "Pielgrzymowanie..." i po skopiowaniu numeru tego obiektu postępujemy tak, jak wcześniej opisałem
- na koniec trzeba skasować przypisanie pierwotne przez zaznaczenie kwadratu z "Zaznacz" przy tym przypisaniu i zatwierdzenie przez kliknięcie w przycisk "odpisz zaznaczone przypisania".
2023-08-26 22:27:53 (2 lata temu)
do blaggio.: Bardzo dziękuję za podpowiedź będę próbował
2023-08-30 17:59:50 (2 lata temu)
fantom
 
do Tomasz Wroński: Dopisałem zdjęcia dodatkowo do Al. Sienkiewicza.
2023-08-30 22:03:58 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do 4elza: Ja wiem - o ile zakładamy obiekty dla wydarzeń to tu jest wszystko OK, jedyna różnica że to wydarzenie cykliczne.
2023-08-31 14:27:19 (2 lata temu)
Pomnik ma już wcześniej zaożony obiekt.
2023-09-21 11:08:40 (2 lata temu)
PiotrW
 
do Mariusz Brzeziński: Nie wyświetlił się, już poprawiam
2023-09-21 11:59:31 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
319 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.
Kościół i klasztor na Jasnej Górze. Pocztówka KAW.
1650
-
1655
1650
-
1659
1658
-
1830
1800
-
1880
1836
-
1880
1861
-
1864
1861
-
1875
1870
-
1881
1873
-
1886
1873
-
1886
Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet