| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Aleja Najświętszej Maryi Panny
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
12b
13
14
15
16
17
17
18
19
20
21
22
22
23
24
25
26
26
27
28
Więcej (54)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Aleja Najświętszej Maryi Panny

Dawniej: Najświętszej Marii Panny
Plac Biegańskiego w Częstochowie – jeden z placów w Śródmieściu Częstochowy, leżący na drodze pątniczej na Jasną Górę, dzielący Aleję Najświętszej Maryi Panny na tzw. „drugą aleję” - na wschód od placu, i „trzecią aleję” - na zachód od niego.
Historia
W południowej części placu w latach 1828–1836 według projektu Franciszka Reinsteina wzniesiono ratusz wraz z odwachem i nieistniejącym już aresztem. Wybudowano go w połowie drogi między Starą a Nową Częstochową. W 1908 przebudowany. Późnoklasycystyczny, piętrowy z okrągłą dwukondygnacyjną wieżą. Był siedzibą władz miasta do lat 60. XX w., obecnie – wraz z odwachem – należy do Muzeum Częstochowskiego.

W latach 1892–1926 na tyłach ratusza mieściła się elektrownia.

Przed
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...2829następna
Podmiana na czysty znaczek.
2024-05-22 20:13:57 (2 lata temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
Ktoś podmienia zdjęcia Zygmunta i powstają duble.
2024-05-22 15:11:41 (2 lata temu)
do Mariusz Brzeziński: Myśle źe Zygmunt sam wtedy zdublowal, jego komentarz coś podpowiada
2024-05-22 16:44:47 (2 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ale tego są jeszcze dwie kolejne sztuki, już z innych dat: i ...
2024-05-22 17:52:54 (2 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do verbensis: Wszystkie dubelky są pod glosowaniem....☺
2024-05-22 19:17:04 (2 lata temu)
do vetinari: Więcej zdjęć w galerii p. Zygmunta jest podublowanych
2024-05-22 19:39:45 (2 lata temu)
do da signa: Coś tam pozprzątalem, ale....z ciekawości popatrzylem na jego archiwalne...i tam się dublami aź roji....
2024-05-22 22:00:25 (2 lata temu)
do vetinari: Ale niektóre komentarze sugerują, że tam faktycznie coś innego mogło być wcześniej. Np. (zdjęcie z Tarnowa, ale komentarz - ledwie z października 2023 - dotyczy skody, której tam nie ma) czy (komentarz o Cyganach) i dubel (z ulicą Opatowską, której na zdjęciu nie ma). Tu się coś dziwnego porobiło ze zdjęciami...
2024-05-22 22:21:33 (2 lata temu)
do verbensis: Niewiem, niewwnikam, ale widze przypisania, tu jest do murów miejskych i tu do ulicy Opatowskiej moźe to jest przyczyna....w kaźdym przypadku sporo jest do roboty i zprzątania ☺
2024-05-22 22:43:39 (2 lata temu)
Jazzek
 
do Mariusz Brzeziński: Na problem zamian zdjęć Zygmunta na duplikaty zwracałem uwagę kilka tygodni temu w Szklarskiej Porębie.
2024-05-23 09:11:34 (2 lata temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
do Jazzek: Takie rzeczy najlepiej jednak zgłaszać na forum. Tutaj mogą umknąć.
Dzisiaj sprawa powinna zostać naprawiona.
2024-05-23 10:21:40 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do verbensis: Przywrócę te zdjęcia które były wcześniej bo Zygmunt narobił trochę bałaganu i wycofam je z głosowania.
2024-05-23 13:13:18 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+4 głosów:4
do Neo[EZN]: Uporządkowane.
2024-05-23 22:32:07 (2 lata temu)
Ubiory z początku XX w.
2024-05-05 22:35:03 (2 lata temu)
Likwidacja ekspozycji z powodu przeciekającego stropu.
2024-05-22 14:07:02 (2 lata temu)
Zieleń jak w alejach NMP.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2018-12-24 17:36:00 (7 lat temu)
ylooC
 
Kamienica przy III Alei 64 (stojąca na rogu Alei i ulicy J. H. Dąbrowskiego)
W owym czasie własność adwokata Dawida Oderfelda i jego zięcia Adama Wolberga, kapitana, lekarza 27 Pułku Piechoty.
W budynku tym umieszczono niemiecką komendanturę miasta oraz kasyno wojskowe.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2019-10-04 19:39:21 (6 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do ylooC: To nr 64 ? Bo mi wychodzi, że 46.
2019-10-04 19:53:01 (6 lat temu)
ylooC
 
do Mariusz Brzeziński: pewnie, że 46 :) jak zwykle przekręciłem
2019-10-04 19:59:05 (6 lat temu)
do ylooC: Coś tu nie pasuje . Na fotkach placu z 1939 na rogu stała jednopiętrowa kamienica (taka jak od strony Kilińskiego).
2019-10-04 22:49:48 (6 lat temu)
Jacy
 
Tu też potwierdzenie, że to Aleja NMP 64
2024-02-17 20:55:26 (2 lata temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
do Jacy: Czy jednak miałem rację 4 lata temu :) ot .... musiało poczekać... dzięki
2024-02-17 20:59:08 (2 lata temu)
Jacy
 
+2 głosów:2
do ylooC: Wiesz jak to jest, wszystko ma swój czas ;)
2024-02-17 21:04:08 (2 lata temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Aleje NMP nr 22 (obecnie jest tu nowy budynek biblioteki) a po lewej fragment nr 24.
2019-07-09 21:06:43 (6 lat temu)
do 1939 była to kamienica Bergmana
2024-04-18 17:11:08 (2 lata temu)
To nie jest widok z wieży.
2024-03-09 00:30:28 (2 lata temu)
fantom
 
do Mariusz Brzeziński: A skąd jeśli nie z wieży? Dronami w latach 30-tych z tego co mnie wiadomo - nie latano.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lietry
2024-03-09 07:12:13 (2 lata temu)
fantom
 
do Mariusz Brzeziński: A ten identyczny widok, na którym dodatkowo widać kawałek balkonu wieży, również nie jest z wieży?:

2024-03-09 07:19:44 (2 lata temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do fantom: Wieża jest na osi dachu bazyliki.Kilka metrów w prawo. Chyba że mieli już kije do selfie.
2024-03-09 12:08:00 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Nie wieża tylko oś wieży jest na osi bazyliki, natomiast bok wieży pokrywa się z dolną krawędzią dachu i to dokładnie widać na tej fotce.
Zdjęcie jest zrobione z narożnika balkonu biegnącego wokół wieży.
Dodatkowo polecam uwadze widok tła za figurami widocznymi na obu zdjęciach - gdyby zdjęcia były zrobione z różnych miejsc, za figurami byłoby widać co innego. A widać dokładnie to samo.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2024-03-09 19:06:57 (2 lata temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Przywracam przypisanie do widoków z wieży, bo coś na polemikę się nie zanosi.
2024-03-10 09:37:35 (2 lata temu)
fantom
 
Wg mnie, to widok z okien Domu Frankego na plac na którym powstanie za parę lat DH Merkury. W lewym rogu widać kawałek wiaduktu nad torami w ciągu alei NMP.
2022-10-28 09:02:35 (3 lata temu)
4elza
 
do fantom: Dzięki.
2022-10-29 05:42:07 (3 lata temu)
4elza
 
2022-10-29 07:15:12 (3 lata temu)
do 4elza: Stający dawniej w tym miejscu szpital wyburzono w 1969 roku.
2023-11-12 11:44:36 (2 lata temu)
4elza
 
Kamienica nr 33, ale na której ulicy...? Przejrzałam kilka i żadna mi nie pasuje.
2022-12-04 06:14:55 (3 lata temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2024-01-23 18:00:15 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Zmieniłem przypisanie zdjęcia na zgodne z zasadami portalu, czyli do obiektu Alei NMP i dodatkowo do zdjęć lotniczych. Wcześniej było do budynku Aleja NMP 20.
2024-04-18 17:12:06 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
288 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Zakończenie pielgrzymki - grupy pielgrzymów przechodzące przez miasto i zbliżają się do Jasnej Góry.
Zbliżenie na Aleję Najświętszej Maryi Panny.
1890-1900
1890
-
1915
1890
-
1915
1905-1915
1900
-
1915
1
1905-1915
1900
-
1920
1900
-
1920
1907
-
1914
1907
-
1914
1909
-
1915
1910-1916
1
1910-1915
1
1912-1914
1909
-
1916
1910
-
1916
Aleja Najświętszej Maryi Panny - obiekty i wydarzenia
6 7
42
81 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet