| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Dzwony

m
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kopalnia Węgla Kamiennego "Barbara...
1884
m
Karwina (Karviná)
Areal "Przystań"
4861
m
Karwina (Karviná)
Gródek średniowieczny
4907
m
Stonawa (Stonava)
Kino letnie
5254
m
Karwina (Karviná)
Figura św. Patryka
5468
m
Karwina (Karviná)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1736
Zabytek: 44814/8-764
Kościół św. Piotra z Alkantary w Karwinie (Kostel sv. Petra z Alkantary) – rzymskokatolicki zabytkowy kościół w Karwinie, w dzielnicy Doły, w kraju morawsko-śląskim w Czechach (w historycznym regionie Śląska Cieszyńskiego). Jest kościołem parafialnym parafii św. Piotra w Karwinie-Dołach. Kościół wybudowali Larischowie w 1736 w stylu barokowym, na miejscu drewnianego kościoła pw. św. Marcina (wzmianka z 1447). W 1756 konsekrowany przez biskupa wrocławskiego Filipa Gotharda Schaffgotscha. We wnętrzu gotycka kamienna chrzcielnica z XV wieku. Od 1854 r. intensywnie prowadzona eksploatacja górnicza (27 pokładów o łącznej miąższości 46,82 m) doprowadziła do nachylenia się budowli o 6,8° od pionu w kierunku południowym oraz obniżenia otaczającego ją terenu
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...6789101112...5354następna
vetinari
 
+15 głosów:15
I wiec.....25 lat temu w tym kościele jedna mloda para, ona przepiekna pomorzanka, i on "przystojny" chlopak z czech, pelni milośći i idealów, sobie powiedziali TAK!...I swoja droga, specialnie to zdjecie sobie przygotowalem na dziśaj. To jest moje zdjecie numer 1000 kture dodalem na strony.
2016-04-10 22:39:13 (10 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Brak mi słów! Przecudne!
2016-04-11 08:39:39 (10 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+3 głosów:3
No to gratulacje :) tak się składa, że dziś mam 12. rocznicę ślubu :)
2016-04-11 10:12:32 (10 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Słodkiego, miłego pożycia :)
2018-11-06 11:06:55 (7 lat temu)
Jo Ci winszują i czekomy na fajer. jak wróca z Bydgoszczy, jeszcze nie wiem kiedy to wyśla tez fota z moich 25 lot po powiedzeniu "Tak"
2018-11-06 19:17:23 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Prawdziwy fotopolanin w akcji ! Gratulacje dla Izy i Ciebie ! A za 25 lat małżeństwa i 1000 zdjęcie masz prezent od Pawła, przesłał Ci na skrzynkę mejlową :)
2016-04-10 22:51:09 (10 lat temu)
Marek W
 
+2 głosów:2
do vetinari: Gratuluję. :))
2016-04-10 23:08:08 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+3 głosów:3
do vetinari: Wydaje się jakbyś całował Polskę :)))
Polki są dumne i mądre.
Mam dla Was bardzo, bardzo staropolskie przysłowie: Kto cię kocha z tobą szlocha.

2018-11-06 18:20:57 (7 lat temu)
elev07
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ty vole, měl jsi prd. GRATULACJE ! -)))
2018-11-07 17:53:37 (7 lat temu)
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-11-07 18:56:33 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Dziekuje, teraz dostalem od Izky swieźe zdjećia z tego kościóla...rodzice maja dziśa 50 rocznice ślubu....
2016-04-10 23:02:16 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Marek W : Jeścze mamy czas, do 6.lipca. Ale i tak dziekuje :-)
2016-04-10 23:16:52 (10 lat temu)
do czesil: Dzieky, naprawde ta kapliczka ma swój klimat.
2016-04-11 11:45:11 (10 lat temu)
do Pomuchelskopp: Moje gratulacjie :-).
2016-04-11 11:31:01 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Pomuchelskopp: Gratulacje z okazji jedwabnej rocznicy ślubu !
2016-04-11 12:05:38 (10 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Dziękuję wszystkim :-)
2016-04-11 12:28:34 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do da signa: Dzekujemy ☺
2018-11-06 17:02:33 (7 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Polki są dumne i mądre...widać to co tydzień nie tylko w pasażu Niepolda. Lub teź w pewnym gmachu publicznym jest jedna z wielu wtryniająca sałatki palcami , z papierowej jednorazowej tacki. Znalazly się także grupy kobiet, machające grožnie palcem ,,,bo im się naleźy...przykłady można mnozyc, Polki są takie jak wszyscy wokół, nic ich nie wyróżnia w światowym tłumie.
2018-11-06 19:06:03 (7 lat temu)
esski
 
do Wacław Grabkowski: "Polki są dumne i mądre"..
2018-11-14 21:19:19 (7 lat temu)
do esski : Jednak są mądrzejsze niż myślisz. Jesteś żonaty?
2018-11-06 19:09:02 (7 lat temu)
do esski : Boguś, ty jesteś chyba w więzieniu... You Tube
2018-11-06 19:19:32 (7 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do esski : No, musie sie zgodzić z opinia Waclawa...Polky sa naprawde inne i wyróźniaja sie spośrod kobiet Slowańskich. Jest to dane cecha waszego narodu. Polacy sa dumnym narodem. Źaden naród Slowiansky w Ewropie nie jest chyba tak dumny jak Wy. Ale, niestety, obecny trend i świat wirtualny nam pokazuje przedewszystkym takie celebryty jak siostry Godlewskie i Dode jako TOP Women....
Ja mialem to śczeście źe zapoznalem moja Izke. Moźna powiedzieć źe mnie uratowala. Niebylem źadnym aniolkiem, ale to co przyniosla z domu, ten kult kobiety, źony i matky ktury kiedyś byl podstawa kaźdej normalnej rodziny w Polsce...Cieźko mi sie opisuje to co chce napisać, ale chodzi o to, źe u nas wtedy juź niebyl kult rodzinny. Kobieta i manźelstwo bylo odbierane jako jeden z obowiazków dla systemu ktury nas pochlonal... Ślub byl tylko jednym z momentów w źyciu...jesteśmy narodem z chyba najwieksia rozwodowościa Bylo tak i za komuny....brakowalo nam szacunku do wartości, bo sme ich nieznali...Dzieky temu, źe Izka byla i jest takka jaka jest nam to do tej pory wytrzymuje. I Izka jest wlaśnie takka inna, bo jest Polka, z domu wychowana na dumie źe jest Polka i kobieta...Ale jak pisalem, nie dam rade opisać to co chce opisać, i obecnie jest wiecej widoczne to co opisujeś ty albo ja w przypadku tych śtucznych celebritek.
2018-11-07 07:56:48 (7 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
do esski : Wiesz co, już nie wiem czy się śmiać czy płakać :) Gdzie twoja kindersztuba?
Zerknij pod jakim zdjęciem wstawiasz tę piramidalną głupotę.
Przecież Veti i Izka obchodzą 25 rocznicę ślubu!
2018-11-15 11:17:01 (7 lat temu)
do elev07: Dokladnie...☺☺☺
2018-11-07 17:55:40 (7 lat temu)
do Tommy tricker: Dziekuje...
2018-11-07 18:58:59 (7 lat temu)
do esski : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-11-15 11:29:12 (7 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do esski : Świat juź taky jest...zawsie biedzie jakaś kontrawersija, zawsie bedzie prosta ideologia i ludzie beda szukać podobnych prostych rozwiazań....Obecnie sa wlaśnie takie ekscesy wiecej widziane, bo internet jest wolny i przygotowany dla kaźdej sensaciji i niestety podobnych zboczeń....
2018-11-15 11:34:55 (7 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Ja li tylko - bez trybu- przypominam, iż dzięki tym .. hmm... amatorom z jedynie słusznej partii namnożyło się odważnych i wyedukowanych dziewoj...
2018-11-15 11:23:00 (7 lat temu)
do Tommy tricker: To byly czasy...☺☺☺
2018-11-15 11:37:39 (7 lat temu)
czesil
 
+2 głosów:2
Bardzo ładnie to napisałaś!
2018-08-29 22:39:53 (7 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Toż to sama prawda!
2018-08-29 22:48:19 (7 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
Wrzuć draństwo do studni i uciekaj!
2018-09-06 12:17:31 (7 lat temu)
legion
 
+3 głosów:3
Wszystko pod kontrolą - aż takim ryzykantem to nie jestem :) To tylko metalowa pusta skorupa bez głowicy i ładunku, rozkręcona na wysokości zgrubienia środkującego - za to dobrze zachowane skrzydełka. Ktoś to wcześniej już rozbroił.
2018-09-06 12:28:08 (7 lat temu)
A co jest w szafce?
2018-09-06 12:36:27 (7 lat temu)
elev07
 
+3 głosów:3
Piłsudski z buławą ...normalnie -)) szafka wygląda tak
2018-09-06 16:56:23 (7 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do legion: W latach 60. walało się tego pełno w okolicach Krakowskiej. Należało uderzyć młotkiem w owalną część. Zazwyczaj skorodowana powłoka pękała i wysypywał się proch. Czerpaliśmy garściami, wrzucaliśmy proch do ogniska, albo na blachę rozgrzanej kuchni. Fajerwerki.
Wiedzieliśmy, że należy "rozbrajać" jak najdalej od zapalnika.
2018-09-06 13:10:45 (7 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do da signa: Tak jak napisałem pod innym zdjęciem - brak możliwości dokładnego rozpoznania pomieszczenia (i brak liny) uniemożliwił nam zejście na dół. Zawartość szafki nadal pozostaje tajemnicą ale podejrzewam, że już dawno została ogołocona ze wszelakich "skarbów" przez poprzednich eksploratorów.
2018-09-06 12:53:15 (7 lat temu)
do elev07: Ciekawe ile takich tajemniczych budowli kryje się jeszcze na borneńskim poligonie ?
2018-09-06 18:33:21 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Ten u góry ( widać nogi) to też fotopolanin ? ;-)
2018-11-02 09:48:48 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
Tego w czapce poznaje :-)
2018-11-02 09:55:38 (7 lat temu)
antypuszka©
 
+3 głosów:3
Załapałem się na fotę 😀
2018-11-02 09:59:11 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Pozwolilem sobie to zdjiecie dokladnie zaeditować...do dzialu kdzie ma napewno swoje miejsce...
2018-11-02 11:16:48 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Tak, latający
2018-11-02 09:55:01 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Tak, chyba kolega z Wrocka....Corvus monedula ☺☺☺
2018-11-02 11:15:15 (7 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do piotr brzezina : No, Antypuszka we własnej osobie ;-)
2018-11-02 09:57:40 (7 lat temu)
do pawulon: Witaj dawno Ciebie tu nie było
2018-11-02 11:11:39 (7 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+3 głosów:3
do pawulon: Aby nasz drugi kolega nie był anonimowy, nasz kowarski przedstawiciel, kol.Chrzan233- uzupełniłem opis.Cieszę się że zdjęcie wzbudziło zainteresowanie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2018-11-02 17:48:30 (7 lat temu)
pawulon
 
do piotr brzezina : Piotrze, ja jestem tu codziennie ;-)
2018-11-02 15:13:56 (7 lat temu)
fantom
 
+3 głosów:3
do vetinari: I właśnie podchodzi do lądowania...
2018-11-02 11:19:28 (7 lat temu)
Corvus monedula
 
+2 głosów:2
do vetinari: Nie :-P
2018-11-02 14:20:21 (7 lat temu)
do Corvus monedula: Śkoda, juź myślalem...☺☺
2018-11-02 16:55:17 (7 lat temu)
do pawulon: Odbierasz e-maile ? chce Ci napisać
2018-11-02 15:49:04 (7 lat temu)
pawulon
 
do piotr brzezina : To pisz, chętnie poczytam ;-)
2018-11-02 17:19:37 (7 lat temu)
pawulon
 
do piotr brzezina : Ale pisz bezpośrednio na prywatny, nie na skrzynkę FP.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2018-11-02 17:21:43 (7 lat temu)
do pawulon: Nie mam adresu bo wszystkie zostały na tym popsutym Napisz przez skrzynkę a ja Ci odpisze
2018-11-02 18:34:57 (7 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Domyśliłem się że to kol. Chrzan, bo Ciebie, antypuszkę i Hellrida znam osobiście, więc pozostał tylko On ;-)
2018-11-02 17:53:53 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Dobrze wiedzieć, bo mam wielka wyobraźnie...i czasami mam zlaczone imie albo nick z ściupla wysoka brunetka...☺☺☺
2018-11-02 18:08:16 (7 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do vetinari: A Izka o tym wie? ;-)
2018-11-02 18:31:08 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do pawulon: Wie, majac pelna chalupe blondynek mam teź jakieś pozwolone prawa ☺☺☺
2018-11-02 18:37:41 (7 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ty to masz fajnie, normalnie ci zazdroszczę ;-)
2018-11-02 18:39:33 (7 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do pawulon: Za te lata chyba zasluźylem na jakieś "ciekawe" toky myślenia....Zreśta, Izka ma teź pozwolonego, grubego, lysego i ciagle pijanego "janusza" :-)
2018-11-02 18:51:54 (7 lat temu)
pawulon
 
do vetinari: Opis jak z Halloween, strach się bać ;-) Ale skoro Izka tak lubi.... wolno jej ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2018-11-02 19:09:46 (7 lat temu)
do pawulon: A tego ja nie wiem, ja jen opisalem protiklad mojej skromnej osoby ☺☺☺
2018-11-02 19:18:10 (7 lat temu)
elev07
 
Dobrze Cię widzieć kolego -)))
2018-11-18 23:56:52 (7 lat temu)
legion
 
+2 głosów:2
do elev07: Myślę, że kolejną wyprawę na schrony Wału Pomorskiego odbędziemy wspólnie :-)
2018-11-19 06:43:46 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
Te kible to tam pasują jak..
2018-11-20 09:12:53 (7 lat temu)
do piotr brzezina : Teź myśle, zwlaścia jak okolica kościóla jest zupelnie pusta, i opodal jest parking...
2018-11-20 10:58:54 (7 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Niekturzy zwiedzajacy opisuja źe podczas zwiedzania wnętrza kościóla maja czasami zawrót glówy. Ja go przeźylem wlaśnie w tym momencie, kiedy sie odwrócilem i zobaczylem pochylony chór. Podloga jest po remoncie w poziomie, wiec glówa dostaje informacie źe wszystko jest OK, ale oczy glosza co innego i mózg sam deciduje co z tymi informacijami zrobi....
2018-11-20 08:31:21 (7 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
Ciekawe!
2018-11-20 08:41:55 (7 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ja zaś miałem tendencję się przechylać i w ogóle było mi raczej niedobrze.
2018-11-20 17:19:51 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Polecam zwiedzianie tego kościóla. Nie jestem ale pewien z godzinami otwarcia podczas zimowego okresu. W tym roku, podczas sezonu turisticznego byl otwarty w kaźy wikend.
2018-11-20 17:52:41 (7 lat temu)
do czesil: ☺☺☺
2018-11-20 17:49:50 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: Jak zobaczyłem Twoje zdjęcie to chciałem Ci napisać że foty mają być prosto, teraz dopiero przeczytałem Wasze komentarze. Ale byś mnie zbluzgał
2018-11-20 18:03:19 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : No cale ścieście źe sie tam pojawila ta diskusija...bo bym napewno swoje od Ciebie "dostal" za moje Ajty i Krajty....☺☺☺
2018-11-20 18:04:53 (7 lat temu)
hm......ja bym to doedytowal jako fotopolanin w akciji ☺☺☺ Jak to mówi mój kolega, najgorsia "czolówka" jest z idiota....Moźe sie teraz "janusze" odzwa i beda usilować o usuniecie zdjiecia z ich wyzerunkami.
2018-12-04 07:14:55 (7 lat temu)
Mikrob
 
Fotografowałeś ich tajną bazę?
2018-12-04 07:49:43 (7 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Mikrob: Oh..zapewne tak.. Skręcałem sobie z drogi Leśnica - Żar - Środa Śląska kilka razy, nawet nie mam pojęcia gdzie mnie ujrzeli, Gdy skręciłem w Komorniki aby uwiecznić tamtejszą zabudowę, zobaczyłęm kątem oka jak jakiś janusz chce się na dośc wąskiej jezdni usilnie przecisnąć.. Mówię kumplowi.. "puść go jak się śpieszy"...Kumpel-szofer w jednej osobie zjechał w prawo a ja dalej.. na spust migawki.. niewiele ujechaliśmy, janusz zajechał nam drogę.. wyskoczył ze swym ojcem skowyt na facjacie wraz z tekstemn że to i tamto.. itd itp... Zrobiłem całą serię zdjęć..Te dwa tutaj zamieszczone są fragmentem większej serii.
2018-12-04 14:26:29 (7 lat temu)
chrzan233
 
+2 głosów:2
Prawdziwi janusze fotografii.
2018-12-03 19:31:42 (7 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Podziwiam odwagę!, do mnie na próbę sfotografowania w podobnej sytuacji gość o takiej samej posturze ruszył z textem do mnie na bliksko "już nie żyjesz"! Od tamtej pory ostrożniej podchodzę do naszych "Fotopolskich obowiązków" a z tego miejsca gdzie miałem taką przygodę nie będzie już żadnego zdjęcia moim obiektywem zrobionego!
2018-12-03 19:40:35 (7 lat temu)
Tu akurat Cię mają.
2018-12-03 19:46:36 (7 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
Ja Cię Esski podziwiam za odwagę i zazdroszczę takiej cechy - robisz swoje i nie przejmujesz się wyzwiskami rzucanymi pod Twoim adresem robiąc zdjęcia całkowicie legalnie. Ja muszę ze dwa piwa wypić żeby być tak odważny ;)
2018-12-03 21:23:43 (7 lat temu)
Mikrob
 
+1 głosów:1
Lepszy sort Polaków.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Polak
2018-12-04 07:50:41 (7 lat temu)
fantom
 
+3 głosów:3
W sytuacji jak ta na zdjęciu i tak nikogo nie przekonamy, że jakieś prawo jest po naszej stronie. Ważniejsze od zdjęcia jest przednie uzębienie, nawet jeśli ma to być zdjęcie miesiąca.
Jedynym rozwiązaniem jest spokojne wycofanie się, a ryzykownym jest robienie na pustkowiu zdjęć facyjaty nerwowemu gościowi przekonanemu o własnej racji.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: spacja
2018-12-04 10:02:48 (7 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
Co to zdjęcie wnosi tak naprawdę ?
2018-12-04 14:26:05 (7 lat temu)
da signa
 
+3 głosów:3
Moim skromnym zdaniem, zdjęcie powinno być usunięte, lub chociaż ukryte. Po co narażać dobre imię strony? W końcu może dojść do konfrontacji z osobami tu przedstawionymi , które zwrócą się do sądu i będą miały rację.
2018-12-04 17:05:59 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Myśle źe warto pozostawić to zdjiecie i zwlaścza diskusie pod zdjieciem w zbiorach, bo dotyczy kaźdego z nas. Porady co i jak sie zachowiwać w podobnej situaciji sa warte siebie powtrzać razem z regulaminem wieczorem zamiast "pociorka". Wiec dodalem pod fotopolany w akciji.
2018-12-04 17:50:51 (7 lat temu)
esski
 
Podałem ten widok na prośbę i do wglądu "redakcji". Fotę można usunąc, acz zapamietania warte wspomnienia nie są godne hasioka. Można tu wkleić logo FP.. lub cokolwiek uczynić, aby takie dość często spotykane chwile słowem pisanym uwiecznić... Podobna dyskusja sprzed kilku laty...
2018-12-04 17:55:46 (7 lat temu)
Wystarczyło załozyć im czarne okularki i po kłopocie.
2018-12-04 19:40:29 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+4 głosów:4
do Neo[EZN]: Odważny chłop, chociaż na sam widok esskiego wychodzącego z samochodu to niejeden ucieka ;-)
2018-12-03 21:29:53 (7 lat temu)
esski
 
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: Następną Razą wybierzem się cuzamen do kupy :) Ja z lewej zas waść z prawego siedzenia. Lub na odwrót. Szofera mam zaklepanego, można w jeden , dwa dni obrobić fotograficznie tyle miejsc, że brak będzie kilku lat aby to wszystko wrzucić w fotopolskie zbiory..Wszelkie zatargi / konflikty / groźby januszów biorę na siebie :)
2018-12-03 21:30:39 (7 lat temu)
Neo[EZN]
 
+5 głosów:5
do ZPKSoft: Ja uciekałem jak Esskiego pierwszy raz zobaczyłem - autentycznie. Robiłem akurat zdjęcia budowy na Lotniczej jak usłyszałem że ktoś na mnie krzyczy i idzie w moją stronę. Pierwsza myśl - trzeba uciekać do roweru a później jak najszybciej "w pedał" w drugim kierunku. Jak doszedłem nerwowym krokiem do roweru to usłyszałem "Neo!!!" - no kto by się Esskiego spodziewał kilka tysięcy kilometrów od domu na budowie na Lotniczej gdzie pies z kulawą nogą nie zagląda.
2018-12-03 21:44:45 (7 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do esski : No koniecznie - musimy zrobić taki wypad, wiele razy myślałem o takim foceniu - podjazd samochodem i pstryk przez okno pojazdu (dużo da się w ten sposób sfotografować a i dosyć dużo zdjęć wyjdzie dobrych - przy okazji mniejsza szansa na wysłuchiwanie wyzwisk czy zostanie poszczutym psem ;) Nie mam jednak z kim tego robić bo szofera brak a jak ja jestem kierownikiem to nie ma z kolei fotografa.
2018-12-03 21:47:03 (7 lat temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Ja w niektórych lokalizacjach często korzystam z takiej sztuki. W samochodzie przednie szyby opuszczone, aparat na kolanach i raz w lewo, raz w prawo pstryk. Często z tych 50 pstryknięć, 5-10 się nadaje do czegoś, ale to i tak lpiej niż zero. Lepiej, niż swoje usłyszeć, lub co gorsza poczuć. Jedynie nie da się tego robić przy większym tłumie na drodze, bo trzeba wtedy wono jechać (korki do tego się nawet nieźle nadają) i obrabiać równocześnie kierowanie, zmianę biegów i obsługę aparatu.
Jeszcze lepszą nieraz w takich szczególnych miejscach czy okolicach jest robienie zdjęć z roweru. Tu trudność co prawda mieści się w pojęciu utrzymania równowagi, przy równoczesnej śwaidomości, że można przelecieć ze sprzętem przez kierownicę, głową w dół, ale cóż ... czego się nie robi dla dobrego ujęcia ;-)
2018-12-04 13:14:04 (7 lat temu)
do fantom: Niektórzy zaczynają racjonalnie myśleć kiedy widzą że są nagrywani i unikają wtedy konfrontacji fizycznej. To widać bardzo dobrze m.in. na filmach rosyjskiej grupy "Stop Cham", która filmuje kierowców łamiących przepisy (głównie tych którzy omijają korki chodnikami albo parkują na chodnikach) oraz na kanale "samochodoza" - kierowcy autobusu z który robi coś podobnego w Warszawie (i samotnie) - warto posłuchać dialogów, jak zmienia się rozmowa kiedy ludzie są uświadamiani że są nagrywani a momentami bywa bardzo "gorąco" (zwłaszcza wtedy kiedy Rosjanie naklejają na przednią szybę samochodów wielkie naklejki - z kierowcą w środku auta).
2018-12-04 11:22:32 (7 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Andrzej G: Rower jest dobry póki jakiś "nawiedzony" nie wsiądzie do samochodu i nie będzie Cię gonił (można za to uciec łatwiej na drodze gruntowej albo chodnikiem między budynkami).
2018-12-04 14:04:09 (7 lat temu)
do Neo[EZN]: Co racja to racja. Ja lubię rower wykorzystywać, gdy jadę w las, albo na wieś. Tam autem ciężko się jeździ, a rowerwem i owszem. Zawsze można spróbować "uciec" np. ścieżynką między dwoma płotami, gdzie jest 5 cm więcej szerokości niż ma kierowmica. Wtedy gościu z autem ma tylko przewgę, gdy wie jak szybciej dojechać tym autem na drugi koniec tej ścieżli i zaczekać ;-)
2018-12-04 14:09:06 (7 lat temu)
esski
 
+3 głosów:3
do bonczek_hydroforgroup: Bonku... właśnie się obudziłeś i wskoczyłeś w kilkudniowy poważny, wieloosobowy dyskurs... Nie wiem co ma wedle i kogo wnosić, Podrzuciłem , gdyż "głosy fotopolskiego ludu" domagały się wskazania palcem na pewnego rodaka, januszem znawnego....
2018-12-04 14:30:09 (7 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup:
2018-12-04 17:51:10 (7 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
do esski : Nadal nie kumam tematu...to teraz focimy Januszy i ochronę obiektów?
2018-12-04 15:10:08 (7 lat temu)
do esski : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-12-04 15:10:08 (7 lat temu)
esski
 
do bonczek_hydroforgroup: Oj Bonku...historia zaczęła się ze trzy dni temu, zaczęła się pod innym zdjeciem, jestem poza kompem, wiec linka nie podesle, ale jak wejdziesz głębiej w komentarze to dojrzysz tamten watek..fotopolanin czynią dalej to co czynili, widoczna w tym miejscu jak i tamtym miejscu szerooooooooooka dyskusja explodowala po zadaniu pytania, pytania nie pd tym a pod innym zdjeciem...
2018-12-04 15:15:15 (7 lat temu)
zygmunt_ra
 
+5 głosów:5
do esski : Rozumiem rację Bonka, bo te zdjęcia nie bronią się na utrzymanie w żaden sposób - nie przedstawiają sensownie obiektu (ulicy w tym wypadku) do którego są przypisane. Przyszedł mi do głowy jednak taki pomysł: może by w ramach obiektu "fotopolanie w akcji" utworzyć taki podobiekt tematyczny dot. niezbyt sympatycznych przygód podczas pracy fotopolanina - tam możnaby wrzucać takie zdjęcia i opisywać wydarzenia. Nazwa robocza "Nieciekawe przygody fotopolan", czy coś w tym rodzaju.
2018-12-04 15:23:55 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Popieram, dobry pomysł.
2018-12-04 15:39:44 (7 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+5 głosów:5
do zygmunt_ra: Pod byle pretekstem zaśmiecamy tę stronę coraz bardziej..coraz bardziej....
2018-12-04 16:59:15 (7 lat temu)
esski
 
do ZPKSoft: Tylko..... ile takich wydarzeń było/jest/będzie uwiecznionych by tworzyć martwy na wstępie obiekt... od razu wskakuje mi w monitor obiekt... ..kuriozalne... stworzony z +/-10 lat temu...
2018-12-04 15:48:09 (7 lat temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
do bonczek_hydroforgroup: Dlaczego zaśmiecanie? To byłyby tylko zdjęcia w podzbiorze działu "FP-lanie w akcji". pewnie nie byłoby ich tak wiele. Też nie jestem fanem dorzucania różnych nowych kategorii na FP ale jednak tu byłaby też dobra okazja by się wymieniać różnymi doświadczeniami w tym temacie. Oczywiście, każdy jest władny w razie czego taki podobiekt założyć.
2018-12-05 06:09:25 (7 lat temu)
esski
 
do da signa: Moja rozmowa z nimi byłą nagrana, mam dźwięk połączony z video. Niech mnie podają do sądu, Grozili mi słowem i czynem ... i takie tam.
2018-12-04 17:16:36 (7 lat temu)
da signa
 
+3 głosów:3
do esski : Ale tylko sąd może nakazać upublicznienie wizerunku i to prawomocnym wyrokiem :)
2018-12-04 17:19:28 (7 lat temu)
esski
 
do da signa: No to sobie poczekaja, jeśli wogóle się doczekają. To nie fp zarejestrowało ten jeden z wielu przypadków agresji, to ja nacisnąłem spust migawki/rejestratora.
2018-12-04 17:31:01 (7 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+2 głosów:2
do vetinari: W polskim prawie tzw. "wizerunek" jest chroniony prawem, na tym zdjęciu obydwie postaci są sfotografowane w sposób wybitnie rozpoznawalny i wbrew ich woli (pomijając omówiony kontekst w jakim to zdjęcie zostalo zrobione) , sprawa omówiona, po co nam ewentualne zaognianie tematu i czarne public relation?... W Maciejowej na budowie obwodnicy wszystkim pracującym na budowie nawet spodobało się moje dokumentowanie, jednak jeden z panów (nowych z podwykonawców) na widok aparatu dostal jakiegoś szału! krzyczał na mnie, groził pobiciem, zniszczeniem sprzętu, akurat przez to że byłem rowerem nie mogłem uciec, pojawiły sie grozby typu "wypier ...alaj z ta bo cie zabije"!!! sprawę zgłosiłem kierownictwu ,...i więcej sie tam z aparatem nie pojawię...
2018-12-04 18:01:10 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do esski : Chyba kaźdy z nas prześedl przez podobny situacije....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺☺
2018-12-04 18:02:15 (7 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Napewno esski da rade zdjiecie poprawić w tym kierunku...
2018-12-04 18:06:17 (7 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Gdybyś to nagrał i pokazał prezesowi firmy (choć nie wiadomo czy ten by zareagował) albo inwestorowi to gość mógłby szybko z pracy wylecieć - i to z hukiem, nie wspominając już o tym, że mógł popełnić przestępstwo z art. 190 k.k. Choć wiem, że w takiej sytuacji nie myśli się o nagrywaniu - warto jednak o tym pamiętać.
2018-12-04 23:47:12 (7 lat temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
To zdjęcie właściwie z gatunku "Fotopolanin w akcji" ;-)
2018-12-06 13:14:18 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Andrzej G: Toteż i tak przypisane ;-)
2018-12-06 13:58:46 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
534 Dyskusji (ostatnia 7 lat temu)
Widok na Kościół św. Piotra z Alkantary w czasach jego świetności.
Frontowa elewacjia Kościóła rzymskokatolickiego św. Piotra z Alkantary.
1894
-
1922
1894
-
1940
1930
-
1950
1940
-
1992
1950
-
1992
1992
-
1995
1992
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet