| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Dzwony

m
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kopalnia Węgla Kamiennego "Barbara...
1884
m
Karwina (Karviná)
Areal "Przystań"
4861
m
Karwina (Karviná)
Gródek średniowieczny
4907
m
Stonawa (Stonava)
Kino letnie
5254
m
Karwina (Karviná)
Figura św. Patryka
5468
m
Karwina (Karviná)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1736
Zabytek: 44814/8-764
Kościół św. Piotra z Alkantary w Karwinie (Kostel sv. Petra z Alkantary) – rzymskokatolicki zabytkowy kościół w Karwinie, w dzielnicy Doły, w kraju morawsko-śląskim w Czechach (w historycznym regionie Śląska Cieszyńskiego). Jest kościołem parafialnym parafii św. Piotra w Karwinie-Dołach. Kościół wybudowali Larischowie w 1736 w stylu barokowym, na miejscu drewnianego kościoła pw. św. Marcina (wzmianka z 1447). W 1756 konsekrowany przez biskupa wrocławskiego Filipa Gotharda Schaffgotscha. We wnętrzu gotycka kamienna chrzcielnica z XV wieku. Od 1854 r. intensywnie prowadzona eksploatacja górnicza (27 pokładów o łącznej miąższości 46,82 m) doprowadziła do nachylenia się budowli o 6,8° od pionu w kierunku południowym oraz obniżenia otaczającego ją terenu
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...45678910...5354następna
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Fotopolanin w akcji :-)
2019-05-05 11:33:43 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Jak sobie pomyślę, co kiedyś przejeżdżało tym tunelem to ...robi się nie wesoło ;-(
2019-05-05 13:06:30 (7 lat temu)
Można podpisać kto jest na zdjęciu?
2019-05-27 06:27:20 (7 lat temu)
Marek Kuliński
 
+2 głosów:2
I ja tam byłem, potraw zjadłem, napitków wypiłem no i znakomicie się bawiłem :)
2019-05-27 07:44:51 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
Na życzenie podana obsada ;-)
2019-05-27 09:31:16 (7 lat temu)
trz (tedesse)
 
+2 głosów:2
Pozdrawiam!
2019-05-28 20:27:56 (7 lat temu)
edek_
 
Nie wszyscy mają uśmiech na twarzy ;-)
2019-05-28 21:41:59 (7 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Jestem za :)
2019-05-27 07:51:29 (7 lat temu)
vigo
 
Czy w podpisie nie ma pomyłki ?
2019-05-27 10:41:12 (7 lat temu)
do vigo: Juź nie, dziekuje...☺☺☺
2019-05-27 10:44:54 (7 lat temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Dzięki za dokumentację kulinarną. Takie zdjęcia zawsze mają uznanie. Wiem, co mówię, bo robę sporo filmów ze swoich podróży i staję na głowie, by były atrakcyjne dla oglądacza. Nagrywam b.dużo,wybieram najlepsze kawałki, a większość materiału wyrzucam, tnę, kleję, łączę; podkład muzyczny robi mój Książę Pan (muzyk), a efekt ....cóż, zainteresowanie takie sobie. Ale jeśli tylko na ekranie pojawi się coś jadalnego, scena z restauracji czy kawiarni ulicznej lub witryna ciastkarni we Francji - wszyscy jak za dotknięciem czarodziajskiej różdżki gwałtownie się ożywiają: "zatrzymaj!", "cofnij", "puść to jeszcze raz!". I wtedy pada deszcz kompementów ;)
2019-05-27 15:00:16 (7 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+4 głosów:4
Potwierdzam żurek był na tyle dobry, że wybieram się do Będzina.
2019-05-27 15:03:08 (7 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: A w Będzinie będzie co?
2019-05-27 18:11:24 (7 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do da signa: Targ
2019-05-27 22:31:40 (7 lat temu)
antypuszka©
 
+2 głosów:2
Fotopiesek.
2019-05-27 14:47:14 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do antypuszka©: FotoPako ;-)
2019-05-27 15:01:13 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+4 głosów:4
Pozdrowienia dla Marka W
2019-05-27 12:59:02 (7 lat temu)
do piotr brzezina : Dziękuję. Również pozdrawiam :)
2019-05-27 19:07:22 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do Marek W : Nie ma za co, był to nasz wspólny pomysł, (wspominaliśmy Ciebie pod tym transformatorem)
2019-05-27 19:17:23 (7 lat temu)
Marek W
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Niestety nie mogłem wpaść na spotkanie, ale może następnym razem sie uda.
2019-05-27 19:18:29 (7 lat temu)
do Marek W :
2019-05-28 07:13:46 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
Piotrze fotka przypisana nie do tego kamieniołomu. Ma być tutaj .
2019-05-27 19:51:06 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Macie za dużo tych kamieniołomów ;-)
2019-05-27 20:01:56 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : W samym Gęsińcu tylko 5, po sąsiedzku będzie z kilkanaście ;-)
2019-05-27 20:05:54 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+4 głosów:4
100 x SUPER
2019-05-29 06:19:14 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
Do dziś mam w ustach smak przepysznych szaszłyków, które przywieźli Emilka i Marek :-)))
2019-05-28 19:56:23 (7 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2019-05-28 20:22:33 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Zosiu, zgadzam się z Tobą... :)) choć szczerze mówiąc, niesmacznych potraw nie zauważyłem... :)))))
2019-05-28 19:59:43 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Arkadiusz K. (Arro): Tak jest, oprócz "miąs" mieliśmy duży wybór sałatek i ciast, że nie wspomnę o napojach... Ach, jest co wspominać.
2019-05-28 20:04:13 (7 lat temu)
edek_
 
Pogoda dopisała i mieliście też szczęście dostać się na wieżę widokową. Podwójny sukces !
2019-05-28 21:49:02 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do edek_: Pogoda była specjalnie zamówiona i jedynie w sobotni wieczór pojawiały się krople deszczu.
2019-05-28 22:00:27 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
534 Dyskusji (ostatnia 7 lat temu)
Widok na Kościół św. Piotra z Alkantary w czasach jego świetności.
Frontowa elewacjia Kościóła rzymskokatolickiego św. Piotra z Alkantary.
1894
-
1922
1894
-
1940
1930
-
1950
1940
-
1992
1950
-
1992
1992
-
1995
1992
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2018
Kościół rzymskokatolicki św. Piotra z Alkantary - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet